Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wlasnie odebralem nowego kompa

athlon 3800 X2

GF 7900 GTX

2x 1GB Gskill

DFI Lanparty nf4 ultra D

 

i mam problem w 3dmarku06 - takie cos sie dzieje jak na obrazku w 1 tescie a w 2 Tekstury sie krzacza i nie wiem jak to zmienic :<

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja pamietam za na starej 5900 tez sie tak robilo jak sie grzała, ale bez jaj karta ani nie jest krecona ani nie ma zmienianego chlodzenia :<

 

Jeśli to napewno wina grafy i masz standardowe takty to dawaj na gware. Wymienią ci.

Zanim to zrobisz, sprawdz czy na 100% to jest grafika (daj taktowania 300/1000) i zobacz czy nadal tak bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzisiaj nabylem 7900gt w weekend zdam relacje z oc i wyniki ze smarkow

A ja mam takie pytanie, co twój post wnosi do dyskusji :?: Bo za nic nie moge dojść do tego. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm chce sie pochwalic co joz nie mozna sie pochawalic nowa karta po to napisano ten temat zeby mozna sie chwalic osiagami itp. :D <_<

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie chwal wynikiami, a nie o kupiłem karte

 

Jaki program polecacie do wygrzewaniagrafy, poza Ati Tool'a :?: I czy wygrzewaniem AtiToolem osiągne max temp grafy :?:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić 7900GT do tej mobo co mam a za jakiś czas kupić drugą taka i mobo wymienić. Ale teraz pytanie czy przesiadał się ktoś z 6800 na 7900GT ? Jak tak to jaki był przyrost wydajności? I pytanie do kogoś kto ma SLI na 7900GT czy był duży przyrost w porównaniu do jednej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz pytanie czy przesiadał się ktoś z 6800 na 7900GT ? Jak tak to jaki był przyrost wydajności?

Spory :) Wcześniej miałem w 3Dmark05 4000 a teraz mam 9200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić 7900GT do tej mobo co mam a za jakiś czas kupić drugą taka i mobo wymienić. Ale teraz pytanie czy przesiadał się ktoś z 6800 na 7900GT ? Jak tak to jaki był przyrost wydajności? I pytanie do kogoś kto ma SLI na 7900GT czy był duży przyrost w porównaniu do jednej karty?

Moim zdaniem zdecydowanie TAK. 7900GT jest kartą która w stosunku wydajność/cena dystansuje konkurencje.

Do tej pory wszystkie karty były takie sobie, ta dopiero pokazała pazury :D i te możliwości OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić 7900GT do tej mobo co mam a za jakiś czas kupić drugą taka i mobo wymienić. Ale teraz pytanie czy przesiadał się ktoś z 6800 na 7900GT ? Jak tak to jaki był przyrost wydajności? I pytanie do kogoś kto ma SLI na 7900GT czy był duży przyrost w porównaniu do jednej karty?

Ja się przesiadłem z 6800GT na 7900GT i IMHO było warto - przyrost wydajności jest dość znaczny i mam tu na myśli gry a nie tylko smarki...

Edytowane przez Tommo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić 7900GT do tej mobo co mam a za jakiś czas kupić drugą taka i mobo wymienić. Ale teraz pytanie czy przesiadał się ktoś z 6800 na 7900GT ? Jak tak to jaki był przyrost wydajności? I pytanie do kogoś kto ma SLI na 7900GT czy był duży przyrost w porównaniu do jednej karty?

dla mnie kupowanie SLI to bezsens <_< , gdyż wzrost wydajności nie jest współmierny do wydanych pieniędzy.

w markach SLI się sprawdza, ale w grach to już tak różowo nie wygląda :lol2: .

imho lepiej kupić jedną kartę, która na pewno poradzi sobie w nowych tytułach, a po jakimś czasie wymienić na "nową generacje", która na pewno będzie dużo wydajniejsza od SLI starszej generacji.

 

Pozdro, decyzja należy do ciebie :rolleyes:

 

edit.

a co do możliwości samej 7900GT to uważam, że jest to karta, która ma idealny stosunek ceny do wydajności :)

mam nadzieję, że nvidia wyda takie 8800GT

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie wg was sa najlepsze stery d gf 7900 gt ??

teraz mienilem na 84.56. nowy ghost chodzi bardzo dobrze, ale odpalilem sobie cod 2 i tam sie zdziwilem i to ostro. dalem ustawienia 1280x1024, dx9, aa chyba x4 lub x 8, anizo, textury extra, dym i swiatlo max, cienie wlaczone. przy takich ustawieniach gra w niektorych momentach chodzi plynnie a w niektorych tnie jak cholera, np. atak na skaly okolo 12 fps, misja w miescie w deszczu okolo 12 - 20 fps ale tez bywa ponad 50. tez tak macie ?? czego kurde to wina ??

 

ps w cod2 jade na wersji 1.0 bez tweakerow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny Pan który spodziewał się dużo/więcej po nowym wynalazku :D Czas zejść na ziemie i CoD2 jest bardzo dobrym lekarstwem. Ustawienia jakie zapodałeś bardziej pasują do SLI, a nie do pojedyńczej grafy z 256MB pamięci v-ram :? Niestety CoD2 to "dość" wymagający tutył :wink:

 

Co sterów to jade na 84.43 i mam około 10-20% więcej klatek w CoD2 niż na sterach 81.85 :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny Pan który spodziewał się dużo/więcej po nowym wynalazku :D Czas zejść na ziemie i CoD2 jest bardzo dobrym lekarstwem. Ustawienia jakie zapodałeś bardziej pasują do SLI, a nie do pojedyńczej grafy z 256MB pamięci v-ram :? Niestety CoD2 to "dość" wymagający tutył :wink:

 

Co sterów to jade na 84.43 i mam około 10-20% więcej klatek w CoD2 niż na sterach 81.85 :) pozdro

rozmawialemz hydro i jeszcze 1 osoba i mowily , ze przy takich ustawieniach nie maja przycinek a sprzet podobny, wrecz identyczny. najlepsze jest to , ze zmiana rozdzialki czy tez wylaczenie aa praktycznie nie wplywa na fpsy Edytowane przez PawelDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do hydro, ale czasami Jego wypowiedzi są "mocno kontrowersyjne". Z płynnaścią bywa tak, że jeden lubi jak mu skrzypce grają, a inny jak mu buty śmierdzą :) Więc sam rozumiesz poczucie płynności to dość ogólne pojęcie :wink:

 

Co do CoD2 to proszę http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=2122079 test storm'a w poprzedniej strony :-| Jak dla mnie wystarczy, 23fps przy dużej zadymie, w realiach jest jeszcze gorzej. Trzeba wziąć pod uwagę dwie kwestie strom ma 2GB ramu, a grafa chodzi jak ładnie wykręcony GTX...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mam sie martwic temperatura. przy ostrym graniu max temp mialem 74 stopni na zegarachz podpisu. artow zero. jak nie jest podkrecona to w stresie mam 69 max. przy karcie jest wentyl ktory wyciaga powietrze z budy ale jak widac za duzo to on nie daje. jesli artow nie ma to spoko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Czy do COD 2 jest coś w stylu TimeDemo? Sprawdzałem frapsem, wszystko na max 4xAA, nie wiem czy anizo x16 to trzeba w grze włączyć, czy też w sterownikach, w każdym razie rozdziałka 1280x1024 w opcjach gry all max.

min: 34

avg: 70

max: 120

Takie wyniki mi pokazuje fraps, brak jakiej kolwiek czkawki, może jest jakaś komenda, która lepiej mi sprawdzi możliwości grafiki względem gry?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie... Grafa to Galaxy 7900GT 256 MB 256 Bit ma sie rozumieć :] W 3Dsmarkach smiga bez problemu... tak samo jest w grach zero problemu... Ale juz w 2D sypie syfem po ekranie... Podczas przeglądania stron WWW czy pracy w Microsoft Office Publisher 2003 , w tym ostatnim to najwiecej i najczęsciej... Czy ktos moze miał podobny problem? moze to nie jest wada karty graficznej ? Z góry dziekuje za pomoc . Pozdrawiam

 

Kurde miało byc w temacie 7900GT za co przepraszam... wszystkich ktorym to bedzie bardzo przeszkadzać... a tacy napewno sie znajda... :)

Edytowane przez nOObSaiBooT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chce kupić GF 7900 GT i kompletnie nie wiem jakiego. W tym wątku pisze sporo o Galaxy, ale ja mam uraz do tej firmy i nie zaryzykuje by kupować karte za 1200 zł tego producenta. Co myślicie o innych producentach ? MSI, Leadtek, Asus, Gigabyte ? XFX odpada bo przebiera karty i robi to niezbyt dobrze, co gdzies czytałem ( nie wiem czy na tym forum czy na innym).

 

MSI ma w ofercie jeden model w przystępnej cenie i oferuje 3 lata gwarancji. Czy ktoś ma taką kartę i jak się kręci ? Bo wygląda że kart nie przebiera.

 

Leadtek ma dwa modele, ale ten droższy nie rózni się niczym poza taktowaniem, 2 lata gwary.

 

Asus znów ma dwa modele, gwara 3 lata, zwykły i TOP z wiekszym taktowaniem i lepszym chłodzeniem. I do tej karty jestem jakoś najbardziej pozytywnie nastawiony. Standardowo podkręcona (520/1440) za 1240 zł. Ktoś posiada taką kartę (TOP) ? Jak sie spisuje chłodzenie na niej ? Bo w necie troche o niej jest, ale o różnicach temp na tym i standardowym nic.

 

Ja chłodzenie pewnie i tak wymienie w przeciągu pół roku, ale chce by to troche podziałało. Boje się przylejać radiatorów na kości pamieci, bo potem jest zabawa z odklejaniem. Acceelo od Artcic Cooling narazie nie obsługuje tych kart. a może jest jeszcze jakies wydajne i które się prosto zdejmuje ? Chodzi mi by nie było naklejania radiatrów na kości pamięci. A może jest jeszcze jakaś karta z lepszym chłodzeniem od standarowego ? Gainward odpada z powodu zbyt wysokiej ceny.

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmagań z moim Gigabytowym gniotem ciąg dalszy. Mod vgpu na 1.4 pozwolił mi podnieść zegar do 630Mhz. Próbowałem też łagodnego zwiększenia napięcia na pamięciach - zmierzone 2.1V ale nie zyskałem nic, nawet jednego MHz. Co u mnie oznacza zawrotne 699Mhz. Pamięci mam chłodzone radiatorami (dużymi), zasilanie również, na wszystko nawiew z dwóch Zalmanów. Rdzeń woda - nie przekracza 45st. I kicha. Artefakty w ATI Tool oraz 3DMark po wbiciu magicznego 700MHz.

W związku z tym mam pytanie.. czy uważacie, że jest sens podnosić jeszcze napięcie na pamięciach czy w ogóle dać sobie spokój?

Z drugiej strony aktualnie jestem chyba numerem 1 w kategori najgorszego osiągnięcia oc na 7900GT. Zawsze to jakieś wyróżnienie, he he :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus znów ma dwa modele, gwara 3 lata, zwykły i TOP z wiekszym taktowaniem i lepszym chłodzeniem. I do tej karty jestem jakoś najbardziej pozytywnie nastawiony. Standardowo podkręcona (520/1440) za 1240 zł. Ktoś posiada taką kartę (TOP) ? Jak sie spisuje chłodzenie na niej ? Bo w necie troche o niej jest, ale o różnicach temp na tym i standardowym nic.

Jamam zwykłego asusa i jak narazie daje rade. za dużo go nie kręce. narazie chodzi na takich zegarach jak w sygnaturce. Jak chcesz mogę ci załatwić taką kartę nówka z gwarancją. Do ceny możemy się jakoś dogadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chce kupić GF 7900 GT i kompletnie nie wiem jakiego. W tym wątku pisze sporo o Galaxy, ale ja mam uraz do tej firmy i nie zaryzykuje by kupować karte za 1200 zł tego producenta. Co myślicie o innych producentach ? MSI, Leadtek, Asus, Gigabyte ? XFX odpada bo przebiera karty i robi to niezbyt dobrze, co gdzies czytałem ( nie wiem czy na tym forum czy na innym).

 

 

 

 

 

Pozdrawiam i prosze o pomoc

Ja mam wersje XFX 7900Gt 520/750 i spokojnie mi leci na 560/830

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić 7900GT do tej mobo co mam a za jakiś czas kupić drugą taka i mobo wymienić. Ale teraz pytanie czy przesiadał się ktoś z 6800 na 7900GT ? Jak tak to jaki był przyrost wydajności? I pytanie do kogoś kto ma SLI na 7900GT czy był duży przyrost w porównaniu do jednej karty?

Warto, naprawde warto.Różnica kolosalna.w końcu szpilając w COD2 na max det (1280x1024) online klatki nie schodzą poniżej 40.A to ma dla mnie duże znaczenie :D

 

Mikas Tylko 4000 na 6800 ????? Troszke mało jak na tą karte, ja miałem koło 5000 w 3DM2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...