Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

:twisted:

Juz zes mi poprawil humor :lol: No ale poki nie dojdzie i nie zostanie zlozone to mam czas na zastanowienie sie co wyciszyc najpierw :lol2:

 

Pozatym na chwile obecna delektuje sie malymi suszarkami siedzac na biurowym szrocie ;]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko ze asus oszczedza na chlodzeniu, ale lepsze komponenty wklada :). Tak jak ja mam hynixy ramy wlozone, i oprograwmoanie fjane daja do sterownikow. Godne jest uwagi polepszajace jaksoc filmow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że dużo tutaj stron i czytałem kilka, ale i tak wolę zapytać:

Sprzedałem 76gs zalmana... W sumie to całego kompa i czekam na pewien porcesor a jak on tylko wyjdzie to kupuję całego kompa, bo dość i tak mam już czekania...

 

Bynajmniej chodzi mi o to, żeby wiedzieć, jakiej grafiki szukać:

I jeśli się naczekam jeszcze sporo to pewnie coś z średnij ati/nv dx10 kupię, ale jeśli nie będę musiał czekać to wybieram 79gs no i przejdę do sedna sprawy:

 

Najlepiej kręcą się jaie 79gs? Tzn, jakie średnie wyniki oc otrzymują ludzie na tych kartach:

1.) 79gs Galaxy 1,4ns 256MB zalman

2.) 79gs Galaxy 1,2ns 256MB zalman

3.) 79gs Palit 1,4ns 256MB

 

No i jeszcze, ktore maja lepsze chlodzenie. Na 76gs mialem zalmana to byl nie cichy, ale wydajny.

Sam ocenie OC, koszty, chlodzenie i wybiore, dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kręcą się jaie 79gs? Tzn, jakie średnie wyniki oc otrzymują ludzie na tych kartach:

1.) 79gs Galaxy 1,4ns 256MB zalman

2.) 79gs Galaxy 1,2ns 256MB zalman

3.) 79gs Palit 1,4ns 256MB

Te karty generalnie kręcą się tak samo, ile wyciągniesz zależy tylko i wyłącznie od szczęścia, niemniej tak jak to zauważył Ruonim na 640/920 bez vmoda czyli tyle ile potrafiły uciągnąć pierwsze 79GS raczej bym nie liczył. Palit ma nieco łatwiejszy vmod.

No i jeszcze, ktore maja lepsze chlodzenie. Na 76gs mialem zalmana to byl nie cichy, ale wydajny.

Sam ocenie OC, koszty, chlodzenie i wybiore, dzieki za info.

Galaxy zalman - qler tak sobie cichy, wyraźnie słyszalny w 3D, wydajny. W miarę dobrze chłodzone pamięci.

 

Palit - trochę suszarka (miałem okazję go usłyszeć), równie wydajny co zalman.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

jakie sterowniki sa najlepsze do palita ?? bo mam dylemat. mile widziane linki jesli sa jakies przerobione :)

Byle jakie byle tylko żebyś sobie nie wgrywał XtremeG bo mi po nich ładnie artami sypało i w nic się nie dało grać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle jakie byle tylko żebyś sobie nie wgrywał XtremeG bo mi po nich ładnie artami sypało i w nic się nie dało grać :wink:

a dokladnie jakie polecasz bo pewnie nie najnowsze ... np 84.63 ? czy sa jakies lepsze ?

Edytowane przez qtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle jakie byle tylko żebyś sobie nie wgrywał XtremeG bo mi po nich ładnie artami sypało i w nic się nie dało grać :wink:

Artami ci sypało, bo jak sam pisałeś wyżej masz coś z grafą. XtremeG standardowo mają ustawiony Lod Bias na -0.1 - ta funkcja polepsza jakość textur. I jak widać twoja karta sobie z tym nie radzi, dlatego ci sypało artami.... Co nie znaczy, że wszystkim na tych sterach będzie artami sypać ;]

 

To nie jest atak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Artami ci sypało, bo jak sam pisałeś wyżej masz coś z grafą. XtremeG standardowo mają ustawiony Lod Bias na -0.1 - ta funkcja polepsza jakość textur. I jak widać twoja karta sobie z tym nie radzi, dlatego ci sypało artami.... Co nie znaczy, że wszystkim na tych sterach będzie artami sypać ;]

 

To nie jest atak ;)

Luc4S też ma palita 7900gs i też mu na tych sterach wszystko się sypało więc chyba do Palita lepiej ich nie wgrywać co do karty to po XtremeG wywaliłem wszystko Driver Cleanerem. Wgrałem 93.71 i w TDU ponoć ktoś mówił, że arty mogą byś spowodowane przez FRAPSA więc dziś go wyłączyłem i grałem cały dzień w TDU i artów nie było.

 

A co do sterów XtremeG to i tak nie polecam bo nawet pomijając arty to w TDU FPSy miały czasem spadki do około 28FPSów teraz na tych zwykłych sterach spadki są do 35FPS. Qtek też ma Palita więc mu nie polecam :wink:

 

A co do Lod biasa to daje on jakąś zauważalną różnicę?

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem posiadaczem Gforce 7900GS Galaxy 1,4ns i mam pytanko jak ustawić taktowanie pamięci 2D osobno w stosunku do 3D? Jak ustawiam jedno to drugie też się zmienia.

 

Czy można, a jeżeli tak to jak ustawiać taktowanie pamięci i rdzenia poniżej deflautowego?

 

Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy 7900GS-ów :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie rzućcie fotką z miejscem gdzie mam robić pomiar napięcia dla rdzenia.

Zrobiłem ołówkowego moda na rezystorze (teraz 600ohm), ale nie wiem jaki wzrost napięcia mi to przyniosło.

 

Wiem też co malować żeby podnieść napięcie dla ramu, ale nie wiem do jakiej wartości zmniejszać opór, no i punktów pomiarowych też nie wiem gdzie poszukiwać ...

 

Z łaski swojej- pomożecie ??

 

Wiem, że już było (pewnie wielokrotnie) ale leniuch ze mnie i zmęczony już trochę jestem na przekopywanie całego wątku...

Jak ktoś teraz na mnie chce bluzgi słać to na PRIV :lol2:

 

Edit:

 

Jednak ruszyłem 4 litery i poszukałem troszkę...

Po Vgpu modzie wzrost z 570MHz do 593MHz

Po Vmem modzie wzrost z 845MHz do 863MHz

 

Mało brakuje do 2k w 3dMarku 2003, bardzo mało.....

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luc4S też ma palita 7900gs i też mu na tych sterach wszystko się sypało więc chyba do Palita lepiej ich nie wgrywać co do karty to po XtremeG wywaliłem wszystko Driver Cleanerem. Wgrałem 93.71 i w TDU ponoć ktoś mówił, że arty mogą byś spowodowane przez FRAPSA więc dziś go wyłączyłem i grałem cały dzień w TDU i artów nie było.

 

A co do sterów XtremeG to i tak nie polecam bo nawet pomijając arty to w TDU FPSy miały czasem spadki do około 28FPSów teraz na tych zwykłych sterach spadki są do 35FPS. Qtek też ma Palita więc mu nie polecam :wink:

 

A co do Lod biasa to daje on jakąś zauważalną różnicę?

Faktycznie moj "paleciak" nie polubil sie z XtremeG. Resy, zwisy, arty. Moze nastepne beda bardziej kompatybilne z moją sztuka ;]

Narazie wrocilem do 93.71 zmodowanych i chyba jak narazie spisują sie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie moj "paleciak" nie polubil sie z XtremeG. Resy, zwisy, arty. Moze nastepne beda bardziej kompatybilne z moją sztuka ;]

Narazie wrocilem do 93.71 zmodowanych i chyba jak narazie spisują sie najlepiej.

 

a moja Galaxy bardzo lubi te stery!!!

 

jedynie TDU sie sypie :blink: ale mysle ze to wina niedopracowanego silnika gry, bo nie zdazylo mi sie to w rzadnej z poprzednich gierek

moze wyjdzie patch a moze wyjda nowe stery Xtreeme-g.

 

jak narazie nie zawiodlem sie jeszcze na nich B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

a moja Galaxy bardzo lubi te stery!!!

 

jedynie TDU sie sypie :blink: ale mysle ze to wina niedopracowanego silnika gry, bo nie zdazylo mi sie to w rzadnej z poprzednich gierek

moze wyjdzie patch a moze wyjda nowe stery Xtreeme-g.

 

jak narazie nie zawiodlem sie jeszcze na nich B-)

ŻADNEJ- wybacz ale rzuca się w oczy

 

A jak Ci się sypie TDU bo mi też czasami lubi się sypnąć po prostu art i zawiech kompa. A jeżeli ci migają tekstury to normalka- błąd gry.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do Lod biasa to daje on jakąś zauważalną różnicę?

Równie dobrze włączasz Advanced Settings w sterach i ustawiasz sobie lepszą jakość textur nawet na normalnych sterach :wink: też mam Palita i nie miałem żadnych artefaktów ale wyniki w 3DMarku miałem jakieś różnorodne... raz 7500 później 8500 a później 9300 nie rozumiem tego... mam teraz 93.71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, przeglądałem ten temat, ale mam pewien problem...

 

Kupiłem nowy komputer i o ile wcześniej podkręcałem procesory (oczywiście w C2D E4300 3.0 GHz jest nawet dla takiego laika jak ja dziecinnie proste :P), o tyle z kartami graficznymi się nigdy nie bawiłem.

 

Posiadam oczywiście Galaxy 7900GS ZALMAN 256 MB, w wersji z pamięciami 1,2 ns. Używam oryginalnych sterowników ForceWare 93.71. BIOS w płycie głównej (jeśli ma to jakieś znaczenie) - ASUS P5N-E SLi mam najnowszy. Przy użyciu tych oryginalnych sterowników w ogóle ciężko było podkręcić kartę, więc zainstalowałem RivaTunera...

 

W czym problem? Ustawiłem taktowanie 600/800 (1600) i nawet przy takich wartościach karta nie jest stabilna :( A przypomnę, że oryginalne taktowanie to 540/750...

 

W czym się przejawia ta "niestabilność"? Temperatura karty wynosi w spoczynku około 45 stopni, "po grze" rośnie do ~60. Kiedy testowałem procesor i RAM ORTHONem wszystko było oczywiście OK, ale kiedy włączyłem demo C&C: 3, obraz w pewnym momencie się zatrzymał, podzielił na wiele poziomych linii (artefakty?) i nie mogłem nic dalej zrobić (poza restartem)...

 

Moje pytanie jest takie - czy powinienem może skorzystać z jakiegoś innego oprogramowania? Czy po prostu trafił mi się taki egzemplarz i nic nie mogę zrobić? (po za stopniowymi zmianami taktowania o 10Hz, uzyskując jakieś śmieszne wartości). Z góry dzięki za odpowiedź, bo jak widzę, że ludzie uzyskują bez problemu 700/900 MHz, to... :(

Edytowane przez vicek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700/900 bez problemu, to raczej po vmodzie ;)

 

Teraz te nowe Galaxy się słabo kręcą. Oprogramowanie nie ma nic do tego jak się kręci karta ;) Spróbuj obniżyć rdzeń do takich wartości w których nie występują freezy, a potem podjedź trochu wyżej z memkami ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, czyli po prostu stopniowo podkręcać albo w ogóle i się nie przejmować?:) tzn. z kartą powinno być wszystko w porządku?

 

a czy temperatura około 55-65 stopni jest jeszcze dopuszczalną?

 

i ostatnie takie pytanko - teraz to już musztarda po obiedzie, bo kupiłem tego 7900gs i go już nie sprzedam. zastanawiam się jednak, czy będę mógł grać we wszystkie gry, które powstały do tej pory, na pełnych detalach w rozdzielczości 1024x768? pozostałe elementy komputera to C2D E4300 @ 3.00 GHz, 2x1GB OCZ Platinium CL4 i ASUS P5N-E SLi. wiem, że to może nie ten dział, ale chciałem o jak najwięcej rzeczy zapytać w poście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spory problem z kartą 7900GS Galaxy. Na starym kompie wszystko było ok ... Postawiłem nowy system, wrzuciłem nowe graty do kompa no i chciałem tą karte podkręcić, a tu d**a ! Żaden program do podkręcanie nie widzi parametrów karty, wszędzie jest 0.00MHz. Proszę poradźcie mi co mogę z tym fantem zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to siup. Karta nie jest tragicznie glosna przy reszcie ale predzej czy pozniej standardowe chlodzenie odejdzie w niepamiec - 82*C na motylku 2k3 to dla mnie jednak duzo. Maksymalne obroty slysze tylko jak resetuje na twardo kompa. Dluzej przytrzymam i fakt - suszarka.

temp oczywiscie na stocku byly nizsze ale jak tu sie nie powstrzymac od 580/775? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

No to siup. Karta nie jest tragicznie glosna przy reszcie ale predzej czy pozniej standardowe chlodzenie odejdzie w niepamiec - 82*C na motylku 2k3 to dla mnie jednak duzo. Maksymalne obroty slysze tylko jak resetuje na twardo kompa. Dluzej przytrzymam i fakt - suszarka.

temp oczywiscie na stocku byly nizsze ale jak tu sie nie powstrzymac od 580/775? :lol2:

A jaka firma? 82 nie powiem dużo ja przy 610 na rdzeniu nie zobaczyłem jeszcze nawet 70 :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Slyszal ktos z Was cos o tej karcie ? -> Galaxy z CoolerMasterem 600/1600

 

Przymierzam sie do zakupu kompa na dniach i troszke zaskoczyla mnie taka "nowosc"

 

Przy okazji zrobie malego off'a, moze mnie ktos ukierunkuje :)

 

Skladam zestawik na P4 631 i mam do wyboru albo 2x1GB AData ~580 i 7300GT 128 Galaxy albo 1x1GB AData i jakiegos najtanszego 7900GS (moze ten co wyzej). Cena obydwu zestawow taka sama. Co proponujecie ?

 

A i jeszcze wpadla mi do glowy jedna koncepcja PD 915 , 1xGB i wtedy 7600GS lub 7300GT 256 1,2ns(~400zl)

 

pzdr

Edytowane przez maj3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Slyszal ktos z Was cos o tej karcie ? -> Galaxy z CoolerMasterem 600/1600

 

Przymierzam sie do zakupu kompa na dniach i troszke zaskoczyla mnie taka "nowosc"

 

Przy okazji zrobie malego off'a, moze mnie ktos ukierunkuje :)

 

Skladam zestawik na P4 631 i mam do wyboru albo 2x1GB AData ~580 i 7300GT 128 Galaxy albo 1x1GB AData i jakiegos najtanszego 7900GS (moze ten co wyzej). Cena obydwu zestawow taka sama. Co proponujecie ?

 

A i jeszcze wpadla mi do glowy jedna koncepcja PD 915 , 1xGB i wtedy 7600GS lub 7300GT 256 1,2ns(~400zl)

 

pzdr

Jesli komp typowo do giercowania to 7300gt/7600gs juz w tych czasach odpada. 7900GS jest na styk, ale tez bez zadnej rewelacji (mowie bo mam 7900gto@gtx, ktory juz tez powoli zaczyna nie wystarczac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to siup. Karta nie jest tragicznie glosna przy reszcie ale predzej czy pozniej standardowe chlodzenie odejdzie w niepamiec - 82*C na motylku 2k3 to dla mnie jednak duzo. Maksymalne obroty slysze tylko jak resetuje na twardo kompa. Dluzej przytrzymam i fakt - suszarka.

temp oczywiście na stocku byly niższe ale jak tu sie nie powstrzymać od 580/775? :lol2:

mi chodzi na 60% obrach w stressie :) z tym że otwarta buda i nadmuch z akasy 120mm. A takty mam 550/800 ciągle. dalej muszę już testa w rivie tunerze wywalic, poczym lepsze chlodzenie dac, bo silent runing zaczyna sie odzywać w stresie jak pójdę wyżej na rdzeniu z mhz.

 

 

a i znalazłeś coś o modach do naszego pcb? i punktów pomiarowych.

Edytowane przez Ruonim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli komp typowo do giercowania to 7300gt/7600gs juz w tych czasach odpada. 7900GS jest na styk, ale tez bez zadnej rewelacji (mowie bo mam 7900gto@gtx, ktory juz tez powoli zaczyna nie wystarczac)

 

Trudno zeby wystarczal,jak masz tyle ramu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...