Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na Twoim miejscu zaczekalbym na serie 9xxx. Alfatesterzy 9800gtx uzyskali ponad 30tys. pkt. w 3dmark 2006! Karty maja ponoc wejsc juz ok. listopada wiec wtedy seria 8xxx napewno bardzo stanieje a ceny 9800gts i 9800gtx maja sie ksztaltowac na poziomie dzisiejszych cen 8800. Wtedy malym kosztem bedzie mozna nabyc 8800 albo wykladajac powyzej 1k zl nabyc karte 3 razy wydajniejsza od 8800. Wg mnie Crysis ma zbyt banalna fabule zeby wywalac na karte powyzej tysiaka, poza tym w direct 9 tez ta gra ruszy. Zaczekaj z tym tysiakiem do konca roku, moze zagrasz w Crysisa 3 miesiace po premierze ale jak bardzo chcesz to na karcie 3 razy wydajniejszej niz obecnie a za zblizona cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie polecałbym bo:

 

Ktoś już na tym forum porównywał te 2 modele i nie był zadowolony przyrostem mocy:

 

Jeżeli myślisz o graniu w dx10 na tym GTSie to muszę powiedzieć, że nie jest wiadomo, jaką płyność będziesz miał. Jednak wsio wskazuje na to, że chyba sobie nie poradzi.

 

Bałbym się o ten zasilacz, nie ze względu na Waty, ale na napięcie. Wiem, że Delta, jest lepsza od takiego Teacera, ale zasiłki za 60zł mnie jakoś nie przekonują :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz juz przekonaliscie mnie zeby poczekac ;)

 

miras19 ta delta uchodzi ponoc za jeden z lepszych zasilaczy ;) A cena jest taka bo to sa zasilacze pod IBM czy jakos tak? Nie pamietam jak to szlo :) A grac pod dx10 nie bede narazie bo nie chce wskakiwac na viste bo ten system jest nie udany za bardzo, moze po service packu ale to i tak nie pewne :) Skoro seria 9xxx ma byc tansza od 8800 to sie skusze bo i tak nie spieszy mi sie AZ tak bardzo ale zmienic by sie przydalo za jakas chwile ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, że 9xxx będzie 3 razy wydajniejsza...

 

Ten twój Brisbane to imo jakoś marnie się nadaje do takiej grafiki... chyba, że lata u Ciebie z 2.8GHz to zawsze coś. Testowałem 8800GTS na X2 i za dobrze to jednak nie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie pisalem ze nie zmieniam jednak na c2d.. ale sadzac po tym jak sie ten procek u mnie kreci: 2466mhz napiecie 1.375 i niestabilny :( Rozwarzam powaznie zmiane na e2140 i wykrecenie na 3ghz skoro nie da rady x2 :) A dlaczego uwazasz ze seria 9xxx bedzie slabsza od 8800? Teraz to mam metlik....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie nie wymyslilem, ze 9800gtx ma ponad 30tys. pkt. w 3dmark 2006 tylko te karty juz sa produkowane, kilka egzemplarzy dostali alfatesterzy (bardzo mala grupa testowa, mniejsza od betatesterow) i takie wlasnie wyniki otrzymali. Generalnie seria 9xxx bedzie sie charakteryzowala GDDR4 oraz o polowe mniejsza iloscia shaderow za to dopracowanych i sporo wyzej taktowanych niz w obecnej serii 8xxx. Do tego predkosci GPU na poziomie 700-900MHz, pamieci grubo ponad 2GHz i efekt gotowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie warto poczekac. Jesli nawet (a nie sadze) wydajnosc serii 9xxx bedzie duzo nizsza od obecnie podawanej to i tak premiera nowych GPU pociagnie za soba obnizki cen serii 8xxx. Wtedy bedzie wybor czy jest sens kupic cos z serii 9xxx za cene dzisiejszej serii 8xxx czy tez nabyc sobie cos z serii 8xxx napewno taniej niz dzis. Wg mnie 7900gs spokojnie wystarcza do komfortowego grania w dzisiejsze tytuly a i w najblizszych bedzie sobie radzic calkiem niezle. W Crysisa pod direct 9 pograc bedzie mozna jednak tak jak pisalem-fabula tej gry jest o tyle banalna (zeby nie powiedziec glupia) ze dla strzelanki z elementami UFO:) wg mnie wywalac powyzej tysiaka na karte to przesada. Zeby to miala byc premiera StarCraft 2 albo czegos po prostu bardziej gornolotnego i grywalnego to moznaby sie zastanawiac nad sensem przeznaczania takiej kwoty na podzespol kompa, ktory sluzy glownie do zabawy. No ale to jest moje zdanie, jesli ktos dysponuje wysokimi funduszami z ktorymi nie wie co zrobic to kupowac karty powyzej tysiaca moze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nie chce dawac tysiaka na karte tylko dla jednej gry, zreszta nie wydawalbym dla jakiejkolwiek gry 1000pln :) Glownie chodzilo mi o nowsze gry ktore wychodza i wiadomo ze wymagania beda miec duze, np Mafia 2, Alan Wake tez sie ciekawie zapowiada :) A to na 7900 moze chodzic kiepsko ;) Crysis to wiem ze bedzie porazka bo nawet czytalem ze ma byc okrojony pod dx9 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sygnałem że trzeba rozglądać się za nową kartą jest pojawienie się gry która zmusi mnie do redukcji rozdziałki do 800x600, albo wyłączanie kolejnych bajerów graficznych powoduje że żal (_!_) ściska. Póki co wszystkie gry są w pełni grywalne w wysokich detalach więc przesiadka na nową kartę jest trochę bez sensu, tym bardziej że nawet DX10 na razie poza spadkiem wydajności niewiele zmienia. Zresztą wraz z GF9xxx pojawi się kolejna wersja DX10, a i ich wydajność w tym API ponoć ma być znacznie ulepszona, co zresztą było do przewidzenia, bo dopiero kolejne generacje kart z DX9 oferowały zadowalającą wydajność.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj Galaxy GF7900gs z taktami 600/1600 i na dzień dobry problem.

Karta w windowskie działa, ale kiedy zapuszczam 3d marka czy jakąś grę to po 2-5 minutach ekran zawiesza się albo pokazuje jakieś bzdury i też zwicha. Jak dotknąłem sekcji zasilania karty to jest strasznie gorąca (na dotyk to o wiele cieplejsza niż z drugiej strony pcb za rdzeniem). Czym to może być spowodowane, może zasilacz podaje dziwne napięcia i dlatego to się krzaczy, albo może uszkodzenie karty (karta była używana 3 miechy - kupiłem ją na allegro). Jakieś pomysły bo ja głupieje. Dodatkowo komputer nie wstaje gdy karta włożona jest do "górnego" pci-ex. W dolnym działa. (Wcześniej nie było z tym problemów - jakieś 2 miechy temu jak używałem 6800gs).

I jeszcze coś, po zawieszeniu się i resecie, komputer nie wstaje, nawet pc speaker nie krzyczy nic.

 

Jakieś doświadczenia / pomysły co się dzieje?

 

BTW. Po jednej z takich zwiech zresetował się sam bios na płycie głównej.

Edytowane przez OneHotMinute

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam Galaxy Geforce 7900 GS, Podkręconą przez producenta (Core: 600MHZ, DDR3 800 MHZ) Chłodzenie CoolerMaster

 

Zaraz po zakupie z kartą nie było większych problemów. Wczoraj sformatowałem dysk i wszystko przez cały dzień chodziło bez zarzutu karta nie pociła się nawet w stresie.

 

Późnym wieczorem pojawił sie problem: usłyszałem ciągły jednostajny pisk ze speakera, pomyślałem że to temp. CPU więc wyłączyłem maszynę.

 

Zajrzałem do środka i grafika była nagrzana do "czerwoności"

Poczekałem aż ostygnie, podłączyłem termometr do karty i odpaliłem kompa.

Po załadowaniu Windy temp karty bardzo szybko rosła od 32 do 60 stopni i komputer znowu zaczął piszczeć ale już trochę innym sygnałem. Po wyłączeniu komputera sygnał był bardzo cichy ale nadal słyszalny (nawet po wyjęciu baterii z płyty głównej)

 

Rano Przeinstalowałem sterowniki i temp. karty wahała sie od 32 do 34 stopni. i po powiedzmy godzinie znowu zaczeła rosnąć do 63 stopni i komputer znowu zaczął piszczeć.

 

Teraz temp. waha się od 50 do 53 stopni oczywiście tylko przy przeglądaniu sieci (żadnych gier, testów).

 

Wiem że nie są to ekstremalne temperatury mając na względzie fakt, że rdzeń jest podkręcony i to znacznie.

Niemniej pisk pcspeaker'a jest niepokojący zwłaszcza że załącza się przy osiągnięciu przez kartę pewnej temperatury (ponad 60 st)

 

Dziwie się bo wcześniej wszystko chodziło bez zarzutu

 

proszę o pomoc.

 

AMD Athlon 64X2 4200+

DDR3 2 GB

Galaxy Super Geforce 7900 GS (Core: 600MHZ, DDR3 800 MHZ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien sklep, w komputroniku widze, ze jesli chodzi o 7900gs to wybor marny a ceny jeszcze gorsze. Nawet ta kiepawa wersje Galaxy 475/1400 co tam jest za 450zl to da rade w innych sklepach nawet 60zl taniej kupic. Osobiscie polecam Evge ale nieco szumi w 3d, zupelnie cichy jest Winfast (inaczej Leadtek-kumpel ma). Galaxy sobie odpusc bo po ostatnich postach sam pewnie widzisz jakie jaja uzytkownicy z nimi maja.

Edytowane przez Misiekskrzypek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od wczoraj Galaxy GF7900gs z taktami 600/1600 i na dzień dobry problem.

Karta w windowskie działa, ale kiedy zapuszczam 3d marka czy jakąś grę to po 2-5 minutach ekran zawiesza się albo pokazuje jakieś bzdury i też zwicha. Jak dotknąłem sekcji zasilania karty to jest strasznie gorąca (...)

 

Jakieś doświadczenia / pomysły co się dzieje?

 

BTW. Po jednej z takich zwiech zresetował się sam bios na płycie głównej.

Kilka miesięcy używałem Galaxy Zalman 1,2ns 540/1500 @590@1520 i to była po prostu FARELKA (zalman na full speed)...

Założyłem radiatory na wszystkie grzejące się mosfety i scalaki i dałem nawiew na kartę (120mm @ 750Rpm) - polecam.

Dodatkowo jakby nie pomogło do końca - odkręć pamięć o ok.10-30Mhz (do 1570 albo jeszcze niżej). Freezy powinny zniknąć...

 

Teraz mam Palita XpertVision 7900GS i jestem pod wrażeniem mocy/oc - patrz orb'y!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam Palita XpertVision 7900GS i jestem pod wrażeniem mocy/oc - patrz orb'y!!!

Nie wiem dlaczego jesteś pod wrażeniem...

Ja mam Galaxy 7900GS Super 1.2ns czyli z tym shitowym chłodzeniem od CoolerMaster i nie jestem pod wrażeniem...

 

Mam sporo lepsze wyniki od Ciebie i lepiej się kręci, a jakoś nie jestem zadowolony. Mam nadzieje, że jak zmienie chłodzenie to będzie lepiej.

 

Jak do tej pory to grafa 660/1920 i procek SanDiego 3GHz miałem:

03 229xx

05 108xx

06 53xx

i zadowolony nie jestem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego jesteś pod wrażeniem...

Ja mam Galaxy 7900GS Super 1.2ns czyli z tym shitowym chłodzeniem od CoolerMaster i nie jestem pod wrażeniem...

 

Mam sporo lepsze wyniki od Ciebie i lepiej się kręci, a jakoś nie jestem zadowolony. Mam nadzieje, że jak zmienie chłodzenie to będzie lepiej.

 

Jak do tej pory to grafa 660/1920 i procek SanDiego 3GHz miałem:

03 229xx

05 108xx

06 53xx

i zadowolony nie jestem :mur:

Jak już sie licytujesz to podawaj przynajmniej pełne wyniki i linki do orba :lol:

Współczuje Ci - ten CM podobno nieźle wyje...

 

 

-->Pazuzu:

Palit jest dość cichy przy max. obrotach zaś tempy przy OC w stresie ~62st... a najważniejsze że kosztował mnie poniżej 300zeta (19mcy gw.)

Osobiście raczej już nie kupię Galaxy (słabe OC, frezy) - może to przypadek, jednak złe wrażenie pozostanie.

Generalnie karta pozytywnie mnie zaskoczyła OC, bardzo wydajnym, cichym chłodzeniem i ceną - dotychczas nie miałem dobrego mniemania o tej firmie - być może mariaż z Gainwardem wyszedł im na dobre (?)

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już sie licytujesz to podawaj przynajmniej pełne wyniki i linki do orba :lol:

Współczuje Ci - ten CM podobno nieźle wyje...

 

Na szczęście nie jestem maniakiem ciszy i jest to u mnie sprawa drugorzędna, ale fakt cichy aż tak nie jest jakby się chciało.

 

Nie tyle co się licytuje, a mając lepsze wyniki mimo to nie jestem pod wrażeniem ;)

 

Znalazłem jakieś screeny, już wrzucam.

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Powinny wystarczyć, bo więcej screenów nie mam, reszta to tylko moje wstępne zapisy z testów. Przydałby się C2D @3.8GHz i jakoś lepiej będzie się to na pewno prezentować.

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja się właśnie przymierzam do przesiadki na Abita+C2D+2GBDDR2 - grafa wtedy rozwinie w pełni skrzydła B)

...tymczasem 2 stówy trza w auto przed zimą zaiwestować... EOT

 

Ps. Narmer, zmieniałeś delte + jakieś mody na karcie? Ja jade na dafault + oc...

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja się właśnie przymierzam do przesiadki na Abita+C2D+2GBDDR2 - grafa wtedy rozwinie w pełni skrzydła B)

 

Ps. Narmer, zmieniałeś delte + jakieś mody na karcie? Ja jade na dafault + oc...

Niestety nie mam kasy teraz, pewnie dopiero wskoczę na nowe procki od AMD, oczywiście jeśli będą tak wydajne jak zapowiadają ;)

 

A co do grafy to czyste oc, nie ma vmodów, delty też nie zmieniałem, chłodzenie standardowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak bez linków do orb'a raczej trudno będzie uwierzyć w te wyniki... jak już podawać to rzetelnie B)

 

U mnie właśnie pękło 20k w 3DM03... :wink:

 

Niewiem czemu trudno w to uwierzyć, Narmer ma identyczną karte jak ja i mam podobne wyniki.

 

w marku03 mam ponad 22k przy taktach 660/900, też bez modów ani zmiany delty

 

Zresztą zamieszczone na hwbocie http://www.hwbot.org/user.do?userId=9703

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak bez linków do orb'a raczej trudno będzie uwierzyć w te wyniki... jak już podawać to rzetelnie B)

 

U mnie właśnie pękło 20k w 3DM03... :wink:

Jak to trudno uwierzyć? Co myślisz ze dla takich punktów bym robił fake? Przecież to żadne wyniki, wejdź na hwbota i zobacz ile ludzie robią pkt.... np w 03 ponad 30000 pkt i w moje trudno uwierzyć? 0o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czemu trudno w to uwierzyć, Narmer ma identyczną karte jak ja i mam podobne wyniki.

 

w marku03 mam ponad 22k przy taktach 660/900, też bez modów ani zmiany delty

W tym wypadku należy odnieść to do procków jednordzeniowych i ddr1 - wtedy porównanie ma sens.

 

Jak to trudno uwierzyć? Co myślisz ze dla takich punktów bym robił fake? Przecież to żadne wyniki, wejdź na hwbota i zobacz ile ludzie robią pkt.... np w 03 ponad 30000 pkt i w moje trudno uwierzyć? 0o

Chodzi o zasade; inni może i robią niebotyczne wyniki ale to Ty a nie "inni" sie tu chwalą więc czymś to uwiarygodnij - no offensive.

 

A z innej beczki: słyszałem, że z czasem pamięci mogą tracić potencjał OC wobec czego rodzi się pytanie o ile mniej od max stabilnych częstotliwości ustawić je aby tego (ew. uszkodzenia) uniknąć ? Palit niestety posiada gołe kości i troche sie o nie obawiam...

Edytowane przez Nico26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...