Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

ustaw możliwie najniżej - wówczas rdzeń będzie mógł latać znacznie wyżej.

Focus, sam bawiłeś się deltą? W mojej grafie jest ustawiona na 50. Czy po jej zmianie np. na 0, nie będzie negatywnych efektów w postaci jakichś freezów itd? Podobno najszybciej wysiadają przy OC vertexy, zastanawia mnie o ile podskoczy OC shaderów i ROPów po obniżeniu tej delty...Jeśli o conajmniej kilkadziesiąt MHz to chyba warto, jeśli nie to szkoda czasu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus, sam bawiłeś się deltą? W mojej grafie jest ustawiona na 50. Czy po jej zmianie np. na 0, nie będzie negatywnych efektów w postaci jakichś freezów itd? Podobno najszybciej wysiadają przy OC vertexy, zastanawia mnie o ile podskoczy OC shaderów i ROPów po obniżeniu tej delty...Jeśli o conajmniej kilkadziesiąt MHz to chyba warto, jeśli nie to szkoda czasu :wink:

Ustawiasz delte na 0 , jeżeli oc wzrośnie powyżej 50mhz to delte ustawiasz na ujemną. Jeżeli oc wzrośnie mniej jak 50mhz to podnosisz delte , tak aby zegary verteksów wynosiły dokładnie tyle samo jak przed modyfikacją. Na oko można powiedzieć , że te dodaktowe 30mhz pewnie uzyskasz po modyfikacji delty.

 

heh ja teraz wąłsnie ustawiłem sobie delte na 0 a jak w nibtor w pisałem -50 to wszystko miało 621mhz a geometric domian miało 865mhz heh

W nibitorze nie da rady wpisać -50 , chyba że masz na myśli 178(-50mhz dla geom. shader) Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest problem z galaxy 7900gs i płytami gb ds3 i ds4, możesz jeszcze spróbować opcji z 7900gs, ale innej firmy, jeśli masz taką możliwość.

Sorki za ot ale skad to info ? Pytam poważnie bo bede w niedalekim czasie bede przesiadał sie na c2d i właśnie ds3 :?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za ot ale skad to info ? Pytam poważnie bo bede w niedalekim czasie bede przesiadał sie na c2d i właśnie ds3 :?.

Było parę postów na ten temat w topiku o tej płycie. Głównie dzięki nim dla świętego spokoju wziąłem gorszego do oc asusa P5B zamiast DS3 :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Co myslicie na temat tej ceny asusa.Wydaje sie byc bardzo atrakcyjna. http://www.4speed.pl/index.php?stan=opis&id_towaru=2398

Ciężko powiedzieć, czty to pomyłka. W sklepach można znaleźć karty Palita 1.4ns za ~580zł, więc aż takiej różnicy tutaj nie ma, żeby uznać, że ta cena jest nierealna. ;) Wyślij do nich maila, a potem podziel się wiadomością ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś porobiłem trochę testów, sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Testowałem 7900gs pierw w Ati Toolu skanem na wykrywanie artów a potem w 3D Marku 05, stery 93.71.

 

630/895 - w Ati tool artów nie ma, ~8800 punktów :mur:

640/890 - to samo i również ~8800 punktów

630/850 - również to samo

600/900 - w Ati tool są arty, ~9200 punktów

 

Sam nie wiem co o tym myśleć :mur:.

 

Dodam, że kilka dni temu testowałem 630/850 i miałem 9500.

 

I przed chwilą test na defaultowych 540/750 ~ 8400

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie poradziłem. Przeinstalowałem wszystko, zrobiłem testy na nowo. Zauważyłem, że jak powyłączam w trayu wszystko i neo wyłączone, to wynik leci w górę o kilkaset punktów. W sterownikach wyłączyłem AA i AF a suwak przesunąłem na wysoką wydajność. Znalazłem również optymalne ustawienia, na których nie ma artów w Riva Tuner, robiłem również timedema w grach, sprawdzałem czy nie ma freezów itp. Osiągnąłem ostatecznie 610/885. Wcześniej miałem 610/900 ale Far Cry swoją drogą bardzo dobry benchmark sypał się i były bluescreeny. Cały dzień dziś męczyłem kartę, jestem zmęczony, uff...

 

Pozostaje mi jeszcze przeprosić wszystkich, zwracam honor, tym, którzy twierdzili, że ATI Tool "powie prawdę"... Tak jest rzeczywiście i sam się o tym przekonałem, a jeszcze niedawno śmiałem się z tego programu. A on jest rzeczywiście obiektywny.

 

Maciek06 masz jakiś dodatkowy nawiew na swoją kartę? Jakieś wentyle w budzie etc? O co chodzi z tym delta 0?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to buda dobrze wentylowana 4x80mm wiatraki i jest delikatny nawiew na grafe i przy okazji na chipset mobo :P na 5v a zalmana mam puszczonego na 12v a w delcie chodzi o to ze w gf7900 wynosi ona standartowo 20 czy li jak masz gpu 610 to shader, geometric, ROP domain mają 632 :) a jak jest 0 to to wszystko ma 632. i dzięki temu zyskałem jeszcze ponad 100 pkt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to buda dobrze wentylowana 4x80mm wiatraki i jest delikatny nawiew na grafe i przy okazji na chipset mobo :P na 5v a zalmana mam puszczonego na 12v a w delcie chodzi o to ze w gf7900 wynosi ona standartowo 20 czy li jak masz gpu 610 to shader, geometric, ROP domain mają 632 :) a jak jest 0 to to wszystko ma 632. i dzięki temu zyskałem jeszcze ponad 100 pkt :)

Pokręciłeś troche delta podnosi lub obniża tylko Geometric Domain.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

7900GSy już poniżej 600zł dorwać a dokładniej to tylko palita w okolicach 590zł z pseudo zalmanem i pamięciami 1.4ns nie jest źle. Teraz czekamy na resztę producentów.

 

Ogólnie co sądzicie o tym palicie wart swojej ceny ?

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900GSy już poniżej 600zł dorwać a dokładniej to tylko palita w okolicach 5900zł z pseudo zalmanem i pamięciami 1.4ns nie jest źle. Teraz czekamy na resztę producentów.

 

Ogólnie co sądzicie o tym palicie wart swojej ceny ?

Wpisz sobie w szukajce tematu Palit albo Gainward i się dowiesz. Wiele razy sam pisałem na ten temat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa no wałsnie czyli zeby uzyskać delte -50 to musze wpisać 178 , ?? czy jak. wpisałem 178 i geometric ma teraz 788 ?? ocb ?? jak w końcu ustawić tą deltę na -50 ??

2 post topicu o 7300GT :] Chyba to tam dobrze opisałem jeśli chodzi o deltę ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"sideband " masz racje się rozpędziłem za bardzo :) hehe

 

chyba sie pobawie jeszce timingami w nibtor :) pamiętam ze w 5900xt jak sie ustawiło dobre timingi i latencje to nawet sporo dawało :)

Edytowane przez Maciek06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

umnie działa na 620/900 jak dam rdzeń na 630 to w grach mam jakieś zwolnienia jakby jakuś bufor sie zapychał.

 

na vanice 1.8@2.65 + patriot 495 ( 2,5-2-3-6) 3dmark 03 20110

--------- 05 10024

--------- 01 31543

 

 

 

link poprawiony :)

 

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2468

 

 

PowerColor Radeon X1950 PRO, Asus Radeon EAX1950PRO, Galaxy GF 7900 GS Zalman oraz Asus EN7900GS TOP

 

 

testy w 32 grach

 

dobrze że nie kupiłem 1950pro mało tego że w 80% z 32 gierek dostaje baty to jeszcze pojechali lipna jakośc obrazu i niedopracowane stery catalist.

Edytowane przez Niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Wpisz sobie w szukajce tematu Palit albo Gainward i się dowiesz. Wiele razy sam pisałem na ten temat...

Poczytałem wyszukiwarka pokazała tylko Twoje pozytywne wypowiedzi więc rozumiem, że za tą cenę jest bardzo dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem Palita 7900 GS od sklepu Sirius.pl - czyli sklepowa i podkręciła się ona na 650 / 850 MHz - timingi nie są poluzowane - więc karta jest naprawdę warta uwagi. Ciche chłodzenie! Naprawdę cool!

 

mam też Inno3D z 512 MB pamięci - ale to jest raczej średniak

Sprawdzam jeszcze BFG ze standardowym wentylatorem, ale 600 MHz na GPU już nie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem Palita 7900 GS od sklepu Sirius.pl - czyli sklepowa i podkręciła się ona na 650 / 850 MHz - timingi nie są poluzowane - więc karta jest naprawdę warta uwagi. Ciche chłodzenie! Naprawdę cool!

Sprawdzałeś i porównałeś z refencyjnymi timingami? , udostępnij bios z tego Palita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie już szlag trafia z o/c 7900gs. Raz ATI Tool pokazuje arty, raz nie. I taka to z nim zabawa. Odkręciłem kartę. Doszedłem do wniosku, że przydałby się jakiś nawiew na grafę. W pokoju mam bardzo ciepło, wentylów wyciągających nie mam, muszę teraz jakieś kupić etc. BTW buda to Modecom Step 207. Co proponujecie?

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem Palita 7900 GS od sklepu Sirius.pl - czyli sklepowa i podkręciła się ona na 650 / 850 MHz - timingi nie są poluzowane - więc karta jest naprawdę warta uwagi. Ciche chłodzenie! Naprawdę cool!

 

mam też Inno3D z 512 MB pamięci - ale to jest raczej średniak

Sprawdzam jeszcze BFG ze standardowym wentylatorem, ale 600 MHz na GPU już nie zrobił.

 

Potwierdzam

 

Mam od kilku dni Palita 7900gs 512MB wersja z tym cichym chłodzeniem. Śmiga 680/770 MHz

 

Bawiłem się też "deltą", ale w nibitorze nie mogę ustawić wartości ujemnych, a zmniejszenie z 20 do 0 nie dało wzrostu OC. Potestuje jeszcze z większymi wartościami, być może z samych VS da rade jeszcze troszkę MHz wycisnąć.

 

Sprubuje też na lepszym zasilaczu bo na moim fortronie 400W +12V w stresie spada do 11,6V :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...