Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Spylon tak nie ma :? (ma praktycznie to samo co ja mam od mobo po stery)

 

Da sie wyłaczyć jakoś to zwolnienie przez temperature ?

Miałem też ten sam problem. Ściągnij najnowszego Riva Tunera, bo pewnie masz starszą wersję. Problem zniknie na 100%, u mnie to pomogło. Żaden bios nie jest potrzebny.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temperatura 68C w idlu na 7900GT bez kręcenia to normalka czy czas zmienić chłodzenie? Jesli tak to na jakie?

Wg. mie jest to juz wysoka temp. tym bardziej na IDLE. Podkrecales grafe? Jesli tak to ile masz w stresie?

 

 

Szukam biosu od karty 7900GTX najlepiej nie modowany, jesli ktoś ma taki lub ma namiary na niego prosze o informacje.

Co w ogole daje zmiana BIOSu w GTO na GTX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiane timmingów pamięci oraz napiecie, niby można to zrobic manualnie ale z timingami nie jest prosto.

 

Czy któryś z posiadaczy 7900GTX moze zgrac swoj bios?

hmm, obecnie posiadam V-Mody na grafie, czy w takim przypadku zmiana BIOSu na GTX byłaby opłacalna w ogole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się przywitać w tym temacie

Właśnie wróciłem z wymiany 7300gt galaxy+ pewna sumka= 7900gs od galaxy. Karta właśnie sie testuje ale widac różnice- na starej 3d smark 03 10k na nowej prawie 19k pkt ;)

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiane timmingów pamięci oraz napiecie, niby można to zrobic manualnie ale z timingami nie jest prosto.

 

Czy któryś z posiadaczy 7900GTX moze zgrac swoj bios?

Z tego co się orientuję, wgranie biosu od 7900GTX nie zmienia żadnych napięć, tylko timingi na luźniejsze.U mnie taka zmiana nic nie daje, karta kręci się tak samo, szkoda czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam niewielki problem z kartą GAINWARD GeForce7900GS 256mb, a mianowicie nie mogę włączyć w grach AA. Generalnie to niby mogę ustawić te tryby zarówno z poziomu windowsa jak i z poiomu aplikacji, jednak w ogóle nie widzę efektów... Jest to dla mnei niewielki problem gdyż nigdy nie miałem potrzeby włączania filtrów AA, jednak chciałbym zobaczyć jak wyglądały by gry z włączonym AA. Stery 93.71.

Pozdrawiam

Dziwna sprawa - a jesteś pewny, że gry które odpaliłeś obsługują AA ?? Do nieobsługujących należą m.in GRAW czy Rainbow Six Vegas. Także gry w których ustawisz HDR nie mogą symultanicznie działać z AA na kartach nV (poza G80) - np. Splinter Cell Chaos Theory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem też ten sam problem. Ściągnij najnowszego Riva Tunera, bo pewnie masz starszą wersję. Problem zniknie na 100%, u mnie to pomogło. Żaden bios nie jest potrzebny.

Sciągnałem właśnie najnowszego przed instalka karty :? (daj linka jakiego Ty sciaganłeś albo chociaz nazwe ;)) i nadal mam to samo. A masz coolbitsy zainstalowane ?

 

@sideband

podnoszenie samego rdzenia nic nie dało (nawet jak dałem tylko o 20 MHz :/)

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się recka Galaxy GeForce 7900 GS Zalman Edition (256MB) na Guru3D - produkt otrzymał: "Best Hardware Award - Highly recommended." :wink:

 

Widzę, że w teście OC coś chłopaki kiepsko z memkami polecieli - 1700MHz :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu tak teraz te grafy latają-moja ok 600/850 lata w pełni stabilnie..do smarków mozę po 20-30 mhz więcej na mem i rdzeń...

Eee z tym to bym mocno dyskutował. Zakupiłem moją kartę niedawno i śmiga jak głupia na 610/900, zero artów, zwisów itp. i jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa ;). To IMHO zależne jest od egzemplarza, a nie własnego widzi mi się, że "tak teraz te grafy latają".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal ati toola i skanowanie artów na tych zegarach-nie będzie kropek na obrazie testowym to ok-ja tam moge tez zrobić smarki w okolicy 900 ale w ati to ok 860 jest koniec memek

ATITool jest jak dla mnie mało obiektywny i nie traktowałbym jego wskazań jako wyroczni co do możliwości OC . Można go sobie używać do grzania grafy, ale do testów stabilności za bardzo się nie nadaje.

Skoro nie ma artów i problemów we wszystkich grach i innych benchmarkach (Aquamarki, 3DMarki, Shadermark i cała kupa innych) to dlaczego sugerować się jakimś ATIToolem? Na siłę idzie znaleźć i takiego bencha przy którym będą arty przy def. taktowaniach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal ati toola i skanowanie artów na tych zegarach-nie będzie kropek na obrazie testowym to ok-ja tam moge tez zrobić smarki w okolicy 900 ale w ati to ok 860 jest koniec memek

To jakaś prowokacja - wiadomo, że Tool od ATI nie pokaże pełnego potencjału nV bo to konkurencja :legal:

 

... a tak na poważnie to każdy gra i bench ma swoje wymagania i choć Marki mi chodzą na 1840 bez artów to FEAR max 1800. Niektóre gry idą 625 na rdzeniu a inne potrafią zaskoczyć chwilowym freezem przy 615 dlatego na codzień VGA chodzi 611/1800 i na razie nie mam żadnych problemów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ati tools jest obiektywny-wychwytywanie auto artów kuleje na nv ale jak byk widać kropki i to jest fakt. Jak na niższych taktach ich nie ma a potem są to znaoczy zę to jednak wykrywa arty. Oczywiście w smarkach przekłamania mogą być tak małe,zę bez lupy nie zobbaczysz ich ale to nie znaczy że ich nie ma.

Ja grając chcę wiedzieć,zę mam nieprzekręconą grafe i nigdzie mi nie będzie waliło artów a nie tylko w np 3/4 gier...

 

Moim zdanem to troche jak testowanie stabilności proca w spi- pokaże to tylko,ze na danych taktach procek zwykle sie nie wywali- do solidnego testowanie potrzeba wielu godzin prime, gold memory it

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Tool prawdę ci powie, też mu nie wierzyłem, kręciłem karty aż nie pojawiły się arty w smarkach, tyle że w NFS MW migały tekstury, obek się wieszał itd. O dziwo gdy ustawiłem zegary na sprawdzone ATI Toolem żadna gierka nie stwarza problemów (chyba że taka problemowa). ATITool v0.24 nawet ładnie raportuje kropki, szkoda tylko że nie wszystkie, ale jak coś jest nie tak to ma się gwarancję że w ciągu 15min wywali błąd :)

 

Moje max ustawienia z ATIToolem w sygnaturce, w smarkach czysto jest jeszcze do 640/1825 co daje 11k. w 2k5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh...a ja tu 10k nie mogę zmęczyć ;[

 

słyszał ktoś coś o modzie do Galaxy ?...

 

AtiTool'owi nie wierzę...wczoraj zapuściłem z ciekawości...doszedł na pamiątkach do 2000 MHz :blink: i artów nie znalazł :|...chyba przeinstalować go muszę :/ :P

 

chociaż ogólnie z pamięci jestem zadowolony...nawet mi się trafiły ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh...a ja tu 10k nie mogę zmęczyć ;[

 

słyszał ktoś coś o modzie do Galaxy ?...

10k zrobisz bez problemu tylko potrzebny mocniejszy procesor. Co do modów to tej karty galaxy już są nieżle dowoltowane - gpu ref. 1.2v , galaxy gpu 1.5v. Pobór mocy kart od galaxy jest prawie dwukrotnie większy niż wersji refencyjnej(szczegóły na guru3d)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał możliwość to wymienię tego Venice'a na SD e4 i myślę, że bez problemu pęknie...

 

co do tej recki na guru3d

 

232W :blink: ... jak ten mój Chief to wszystko ciągnie ? :/...

 

chociaż najlepsza sztuka im się nie trafiła...pamięci słabiutko...

 

Co do napięcia ... otworzyłem NiBitorem bios mojej karty i pod 3d widnieje 1.2v ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał możliwość to wymienię tego Venice'a na SD e4 i myślę, że bez problemu pęknie...

 

co do tej recki na guru3d

 

232W :blink: ... jak ten mój Chief to wszystko ciągnie ? :/...

Panowie te 232W to zestaw ciągnie a nie sama VGA :razz: ... 187W comp ze zwykłym GS i 232W z Galaxy :lol:

 

 

Ja mam na A64@2.6 - 9750Marków 05 więc ten sam "problem" procka u mnie występuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10k zrobisz bez problemu tylko potrzebny mocniejszy procesor. Co do modów to tej karty galaxy już są nieżle dowoltowane - gpu ref. 1.2v , galaxy gpu 1.5v. Pobór mocy kart od galaxy jest prawie dwukrotnie większy niż wersji refencyjnej(szczegóły na guru3d)

Gdyby GPU w Galaxy mialo 1.5V to by smigalo spokojnie po 750MHz a nie smiga, wiec ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATITool jest jak dla mnie mało obiektywny i nie traktowałbym jego wskazań jako wyroczni co do możliwości OC . Można go sobie używać do grzania grafy, ale do testów stabilności za bardzo się nie nadaje.

Skoro nie ma artów i problemów we wszystkich grach i innych benchmarkach (Aquamarki, 3DMarki, Shadermark i cała kupa innych) to dlaczego sugerować się jakimś ATIToolem? Na siłę idzie znaleźć i takiego bencha przy którym będą arty przy def. taktowaniach :wink:

Zgadzam się w 100%. BTW z ciekawości ściągnąłem wersję 0.26 tego el0 progsa i mam niezły ubaw. Czasem na defaultowych wysypie artami (jakieś żółte kropki, później znikają) a czasem na 610/900 nic się nie wysypie. I co teraz powiecie obrońcy ATI Toola? I co, niby mam mu wierzyć? Powie mi prawdę? Jak można wierzyć progsowi napisanemu pod kart ATI? Śmiech na sali jak dla mnie. BTW karta marki przechodzi, nic się jeszcze nie wysypało, nie było zwisów, freezów i wszystko śmiga jak należy. Jakieś pytania? :lol2:

 

BTW za niedługo w jakimś FAQ o kartach NV będzie napisane - sprawdź ATI Toolem, czy nie ma artów :lol:.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby GPU w Galaxy mialo 1.5V to by smigalo spokojnie po 750MHz a nie smiga, wiec ..

Gościu na pclabie mierzył napięcie na karcie i niby jest 1.52v. Powiedz mi skąd się wziął prawie dwukrotnie większy pobór mocy w stosunku do refencyjnej karty. Podnoszenie samych taktów w małym stopniu zwiększa pobór mocy , refencyjne 7900gs z napięciem na gpu 1.2v lecą 540-590mhz(chłodzenie refencyjne). Niektóre galaxy dobijają do 700mhz , a napięcie które widnieje w biosie przy zmodyfikowanym pcb nie ma nic wspólnego z rzeczywistym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu na pclabie mierzył napięcie na karcie i niby jest 1.52v. Powiedz mi skąd się wziął prawie dwukrotnie większy pobór mocy w stosunku do refencyjnej karty. Podnoszenie samych taktów w małym stopniu zwiększa pobór mocy , refencyjne 7900gs z napięciem na gpu 1.2v lecą 540-590mhz(chłodzenie refencyjne). Niektóre galaxy dobijają do 700mhz , a napięcie które widnieje w biosie przy zmodyfikowanym pcb nie ma nic wspólnego z rzeczywistym.

Referencyjne z napieciem ok 1.25V w stresie leca spokojnie z 610 i wiecej, no chyba ze jakies padaczki sie trafiaja. Niektore Galaxy dobijaja do 700MHz na 1.5V, wiec cos nie halo. Bo jesli referencyjna 79GS potraktuje sie napieciem 1.4 czy 1.45V to leci juz z 740MHz jak nic. A Galaxy na 1.5V dobija az do 700MHz <_< Cos nie teges.

 

Napiecia z biosu mnie nie interesuja, jedynie realny pomiar miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...