Skocz do zawartości
lukmek

Testy Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że bardzo dobre wrażenie zrobił model NQ.

Pamięci mają dobre oc, PCB i cenę

Według mnie za tę cenę to prawdopodobnie najlepszy wybór.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajta, potrzebuje pomocy :)

 

Buszuje po forum i googlam od ~2h, ale nie moge nic konkretnego znalesc na temat takich elpid:

http://www.allegro.pl/item181954183_hit_no..._gb_gwara_.html

 

Wlasciwie to wacham sie miedzy nimi a D9HNL:

http://www.allegro.pl/item182529014__okazj..._firmy_hp_.html

(wiem ze to raczej kiepska seria, ale te sa z 2007 roku ... łudzę sie ze moze jakies lepsze :P)

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Xtreme Addict

Na ile V moga NQ latac na codzien? Moze pamietasz ile robiły w okolicach 2,1-2,2V bo chyba 2,35V na codzień to troszke za dużo :)

Ja uważam, że napięcie w sam raz. Powerchip nie pada :wink: No ale na napięciu 2,1v robiły na CL4 niewiele mniej, ok. 470 MHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.Skill F2-8000PHU2-2GBZX (1GB x 2) @1244MHz 5-5-5-15 (2,48V)

 

EVGA 680i SLI

E6400

 

Tym razem pokusilem sie o probke 32M SuperPI ;).

 

Dołączona grafika

Edytowane przez twec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są te same ZX, którymi ja się bawiłem :) Tyle, że z moim P5N32E się gryzły (brrr) i max prime stable to był 610 MHz 5-5-4-8 2,45v... :) max spi nie sprawdzałem.

 

Ile Ci chodzą na CL4-4-4-8?

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje sie, ze przy wiekszym napieciu chetnie by nawet jeszcze troszke wiecej zrobily. CL4 zaraz bede sprawdzal... Wczoraj zaczalem w nocy i... Obudzilem sie rano z nieprzeliczona probka 32M :P.

Edytowane przez twec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na tych ZX nie mogłem przekroczyć bariery stabilnych 525 MHz na CL4-4-4-8 2,5v (P5N32E) i 520 MHz 4-4-4-4 2,45v (P5B Deluxe) i dlatego pytałem się na XS czy na pewno memki są na GKX/GMH... pierwsze D9, które nie skalowały się z CL4, które miałem w swoich łapkach ;)

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie taki słaby ze mnie clocker :wink:

 

a ja się pochwalę póki co dwoma wyniczkami...

 

Wszystkie ustawienia z biosu.

 

Goodram PRO PC6400CL5

 

Dołączona grafika

 

Team Group Xtreme PC9600

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Goodramy PRO robią 550 MHz 4-4-4-12 @ 2,45 ~ 2,5v (zaraz dokładnie je puszczę). Tylko już powyżej tej wartości źle się skalują... Ale jak na Goodramy jest to (chyba) najwyzszy wynik :) Poza tym to co jest na screenie to jest MAX MAXOW jesli chodzi o bootowanie Goodramow. Piątki, szóstki nic nie dają :blink: PCB jest takie samo jak w teamach... więc kwestia musi leżeć w SPD chyba... (będę zmieniał na HZtowskie).

 

Poza tym ten Asus jest padaczny... chyba zmienię go na modowaną EVGA albo Commando :)

 

W dodatku alphy ostre :)

 

(dla goodramow i teamow)

 

z biosu... zresztą jedyne na których D9 chodzą stabilnie na tej mobo :unsure:

 

5

15

5

8

1

8

25

1ns

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz :) wierze :)

 

Ja nie mogłem na P5B Del nawet clockgenem przejść 535 MHz... po prostu mnie ZX nie polubily :)

 

BTW Zmieniłem bios na P5N32E na jakiś inny (jakaś tam beta). No i Goodramy max bootują się 642,5 MHz :blink:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała,uwaga Orthos stress CPU and RAM katuje memki raczej słabo, jak już to Orthos stress RAM lub SPi32M,ale to tak na marginesie. :wink: Rozumiem że pokazujesz poglądowo jak Twoje ramki biegają. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała,uwaga Orthos stress CPU and RAM katuje memki raczej słabo, jak już to Orthos stress RAM lub SPi32M,ale to tak na marginesie. :wink: Rozumiem że pokazujesz poglądowo jak Twoje ramki biegają. :wink:

I agree ;)

 

btw : stosunek cena/mozliwosci pamieci pokazynych wyzej ma sie jak hmm :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała,uwaga Orthos stress CPU and RAM katuje memki raczej słabo, jak już to Orthos stress RAM lub SPi32M,ale to tak na marginesie. :wink: Rozumiem że pokazujesz poglądowo jak Twoje ramki biegają. :wink:

Pogladowo. Normalnie lece 32M, jednak tutaj (wyjatkowo) poszedl Orthos i... Szkoda bylo po 30 min zmieniac ustawienie, a wtedy wlasnie zauwazylem 'CPU & RAM'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...