Skocz do zawartości
lukmek

Testy Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

No coz szkoda, takie zycie ocera.

 

Vdimm jakies ciekawe dostaly ? Czy co sie stalo ?

 

Szkoda ramu, fajny byl.

Na co dzień 2.3V ,do benchy 2.88V w porywach 2.92V.Padła jedna kość,identyczna sytuacja jak z PDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

identyczna sytuacja jak z PDP.

tzn, że padła tak samo jedna kość z kompletu? Czy inaczej :)

 

 

Padła Ci przy jakimś wysokim napięciu, czy tak sama od siebie??

 

Mój wyniczek

 

Dołączona grafika

 

545,5MHz 4-4-4-12 2*512MB Patriot PC2-7200 ELK 2,45V z biosu, ile rzeczywiście nie mam pojęcia...

Edytowane przez Szuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać osobnego tematu, więc spytam tutaj :P

Poszukuję czegoś na DDR2 2x1GB do 600zł, zastanawiam się nad Geil Ultra 800MHz albo OCZ Platinum rev.2 800MHz. Nie planuję wielkiego O/C, ale lepiej, żeby miały jakiś zapas potencjału ;) Co polecacie?

Płyta to prawdopodobnie będzie P5N-E SLi

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na geilach te 800 i cl4 są gwarantowane ;)

 

Rozważam generalnie 4 zestawy:

Geil Ultra 800MHz CL4 za 519 w Bit

Oczki Platinum rev.2 800MHz CL4 - 620 w pcp

Patriot 800MHz LLK CL4 za 575 w Bit

G.Skill NQ 800MHz CL5 - allegro czyli 621zł albo cooling.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geile odpadają, OCZ tak samo. Patrioty nie są złe, ale niektóre dość kiepsko obecnie chodzą... Gskille NQ dobrze trzymają fason i kręcą się nieźle (na 7 kompletów każdy zrobił ponad 500 MHz stabilnie :) ). Moim wyborem byłyby NQ, a możliwe, że pokusiłbym się o selekcjonowane sztuki :]

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że przy Geilach producent gwarantuje Ci 800 CL4 przy 2,1V a większość użytkowników na forum gwarantuje 800 CL4 na Kingstonach przy 2,0V :-P

A z tych propozycji co podałeś brałbym G.Skille. Xtreme Addict mówi, że posprawdzał je, gdzieś w sieci widziałem testy - wypadały całkiem całkiem.

Ja jednak dalej wole wydać ponad 200zł mniej... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że przy Geilach producent gwarantuje Ci 800 CL4 przy 2,1V a większość użytkowników na forum gwarantuje 800 CL4 na Kingstonach przy 2,0V

No offence, ale bardziej do mnie przemawia gwarancja producenta, poza tym od użytkowników to żadna gwarancja... Jak mi nie będą działać to mi wymienicie?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w Geilach Ultra były przypadki, gdy nie działały na stocku :lol:

 

Gwarancja... zależy. Jak jest selekt - to jest gwarancja. Jak po prostu użytkownicy mówią " na 99% pójdzie na tyle" - gwarancji nie masz :wink: Jasne jak słońce :D

 

A testy G.skilli NQ można zobaczyć choćby na Techworks.pl (teraz dodam, że trafiłem lepsze kostki niż te, które miałem do recenzji :) ).

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak po prostu użytkownicy mówią " na 99% pójdzie na tyle" - gwarancji nie masz ;)

O tym też mówię ;)

Teraz zostały mi 2 do wyboru: LLK vs NQ ;P

LLK niby lepszy timingi i gwarancja (? bo różnie to wszędzie piszą), że pójdą 500 cl5 a g.skill to g.skill, mam sentyment do tego producenta po tym jak dostałem 1GB ramu w bonusie, bo niestety padniętych kostek, które im wysłałem już nie produkowali ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NQ i na 550 MHz przy dobrych wiatrach pojdzie :)

 

A jutro mogę na szybko wrzucić LLK bo mam nierozpakowany komplecik w domciu :rolleyes:

Xtreme Addict możesz mi powiedzieć na jakim napięciu męczysz te NQ? Chłodzisz je czymś tak poza tym? Pytam bo moje Twistery są też na Powerchipach i nie dość, że grzeją się jak cholera, to jeszcze kręcić się nie chcą za bardzo... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gorące, ale w pełni stabilne (bez nawiewu). Uwierz mi. To wszystko zależy od sztuki. Krótko mówiąc - jedna parka (z tej samej serii np. 709) będzie fikać 2,4v 500 MHz 4-4-4-13 całkowicie stabilnie, a druga będzie generować błędy przy takim napięciu, nawet jeśli będą niższe takty... Dla jednych max to 2,05v, a dla innych 2,45v (by nie generowały błędów)... więc rozrzut jest. Podobnie z CL4. Jedne będą bootować się z CL4, inne po prostu nie i koniec. Ani dowalenie napięcia, nic nie pomoże.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są gorące, ale w pełni stabilne (bez nawiewu). Uwierz mi. To wszystko zależy od sztuki. Krótko mówiąc - jedna parka (z tej samej serii np. 709) będzie fikać 2,4v 500 MHz 4-4-4-13 całkowicie stabilnie, a druga będzie generować błędy przy takim napięciu, nawet jeśli będą niższe takty... Dla jednych max to 2,05v, a dla innych 2,45v (by nie generowały błędów)... więc rozrzut jest. Podobnie z CL4. Jedne będą bootować się z CL4, inne po prostu nie i koniec. Ani dowalenie napięcia, nic nie pomoże.

Ok dzięki za info. Moje na 4-4-4-12 400MHz są stable przy 1,92V, na piątkach może o 450 powalczę ale więcej to raczej bez szans. Na CR1 chodzą max przy 360 MHz. I tak mi się właśnie wydaje, że Vmem powyżej 2,1 działa na nie raczej dołująco. Narazie dużo nad nimi nie siedziałem ale teraz organizuje obszerniejszą budę i lepszy przewiew, to wezmę się za nie trochę poważniej... Ogólnie pamiątki raczej nieciekawe chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xtreme Addict możesz mi powiedzieć na jakim napięciu męczysz te NQ? Chłodzisz je czymś tak poza tym? Pytam bo moje Twistery są też na Powerchipach i nie dość, że grzeją się jak cholera, to jeszcze kręcić się nie chcą za bardzo... :mur:

powerchipy były dawane do twisterów tylko na początku (wersja z jasnopomarańczowymi radiatorami). Moduły w czarnych radiatorach były produkowane na elpidach (chociaż twinmos ostro miesza, więc bym się nie zdziwił, gdyby po raz kolejny zmienili dostawców kostek). Nie zmienia to jednak faktu, że jako DDR2 1000 powinny takie moduły działać przy ~2.1-2.2V Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powerchipy były dawane do twisterów tylko na początku (wersja z jasnopomarańczowymi radiatorami). Moduły w czarnych radiatorach były produkowane na elpidach (chociaż twinmos ostro miesza, więc bym się nie zdziwił, gdyby po raz kolejny zmienili dostawców kostek). Nie zmienia to jednak faktu, że jako DDR2 1000 powinny takie moduły działać przy ~2.1-2.2V

No moje są czarne, ale z tego co do tej pory wiedziałem to były robione na Powerchipach... Grzeją się dość mocno, jak powerchip poza tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłeś w tym roku, to masz elpidy

Kupiłem w tym roku, ale wyprodukowane były w 2006.. Poniżej screen z CPU-Z. Pewnie ściągnięcie radiatorów rozwiązałoby temat producenta kości, ale nie chcę gwary tracić...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witać

 

Jakiś czas temu pokazałem tu taki i owaki screen z 540 4-3-2, przy czym zaznaczyłem, że na tych samych timingach padnie 1100MHz. Dziś wieczorem (w nocy?) jakoś nie chciało mi się za bardzo spać, więc zabrałem się do roboty. Efekty? Wystarczy spojrzeć :)

 

Dołączona grafika

~2.9v

 

Validacja ~2.9v

 

A teraz to co wszyscy lubią najbardziej

 

Dołączona grafika

2.69v

 

Teraz się nikt nie przyczepi :D

 

Oczywiście można osiągnąć wyniki o 10MHz słabsze na vdimm o 0.2v niższym, jednak jak się bawić to porządnie ;). Max validacje mozna nieco poprawić, 595MHz bez większych przeszkód do osiągnięcia. Wynik jest imho bardzo dobry, zważywszy na fakt, że został osiagnięty na chipsecie x975i.

 

Mam kilka możliwści, żeby osiagnąć coś więcej:

- nowa mobo

- nowe pamięci

- zmrożenie mobo oraz memek + znaczne podbicie vdimm i vmch

 

Ma ktoś ciekawego mobaska na 965P czy jakiejś nVidii w okolicy ;) ?

 

Ps Za dobrą cenę ten komplet może znaleźć nowego właściciela :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś chyba nie tak, albo płyta nie potrafi więcej FSB albo procesor mi się kończy na tym zegarze. Sami oceńcie...

pierwszy screen jest nie do konca stabilny, superPi przechodzi ale na Orthosie lubi sie wywalic po 5 minutach, drugi screen jest za to full stable

 

post-132590-1177225712_thumb.jpg

 

post-132590-1177225775_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...