Skocz do zawartości
lukmek

Testy Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładny wynik zważywszy, że to X975...

 

Tyle, że wcześniej pokazałeś 500 MHz na 2,4v, a nie 540 :wink:

 

wielki plus + za spi 32M :)

540 na 2x512 2.4v screena robiłem bez problemów :wink:

 

 

Najszybsze 2x512 w rankingu ;) :

 

http://img243.imageshack.us/img243/6556/spi32m560vz4.png

2.69v

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Xtreme Addict

 

hmmm no widze wlasnie tak tylko potrafia fikac na 680i a na 965 wczoraj probowalem wszystkiego udalo mi sie uruchomic je na 500mhz ale nie stabilnie dzisiaj bede walczyl dalej :-P

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał użyć siły pewnych promosów i cię zdetronizować w tej kategorii :wink: Ale timingi ładne :)

OK, ale przy minimum 4-3-3 :D

 

Nie bądź taki, niech chociaż tutaj będę pierwszy w rankingu :lol:

 

Jakie wyniki mogą być możliwe na jakimś 965P (quadgt, p5b dlx)? Dało by się do 600 spi1m dobić? Nie wiem czy jest sens kombinowania mobasa, jeśli różnica będzie żadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się spełnić twoją prośbę :wink:

 

Na 5-5-5-15 coś tam bym pociągnął :)

 

Do OC ramu to najlepsza jest P5B Deluxe (modded)/Commando. QuadGT odpada (nie zrobisz na nim 560 MHz), DFI zatrzymuje się na ok. ~ 600 MHz spi1M.

 

680i bym odradził.

 

Dla rafiki20

 

Dołączona grafika

 

Mój pierwszy komplecik NQ, żadne jakieś hiper selekty :wink: Teraz miałem lepszy komplecik, który zrobi 550 MHz stabilnie i na piątkach :rolleyes: ale screenów nie mam :mur:

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale przy minimum 4-3-3 :D

 

Nie bądź taki, niech chociaż tutaj będę pierwszy w rankingu :lol:

 

Jakie wyniki mogą być możliwe na jakimś 965P (quadgt, p5b dlx)? Dało by się do 600 spi1m dobić? Nie wiem czy jest sens kombinowania mobasa, jeśli różnica będzie żadna.

Tak po prawdzie, żeby ranking był wiarygodny memki powinny pracowa w kategoriach dzielnika fsb/mem.

Łatwiej bowiem puszcza memki wysoko na zluzowanym chipsecie (wyższy dzielnik) - czyli wygląda to tak (od najtrudniejszego do najłatwiejszego):

1:1 (np max 520MHz)

4:5 (max np 560MHz)

2:3 (max np 620MHz)

1:2 (max np 640MHz)

Dotyczy to zarówno chipsetu i965 jak i 975 (oczywiście tutaj w mniejszej rozpiętości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zgadza się. Problem jest jednak taki, że na 631 potrzebowałbym ponad 7GHz, żeby móc puszczać pamięci na dobrym dzielniku :) . Nie każdy wydaje 800zł na C2D, które mu do niczego nie jest potrzebne ;)

 

a ponoc duzo ln2 masz w okolicy ;) po maturze zacznij sie bawic, bo ostatnio sie obijasz konkretnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przestaje mnie to bawić. Ten wynik zrobiłem przy okazji, bo mam troche takich kostek w domu, a nie miałem (do wczoraj) nawet pojęcia jak działają.

 

LN2 raczej nie będzie, kaskada idzie prawdopodobnie pod młotek lub rozbiórkę, kontener sold, mobasów i całej reszty także się pozbywam :) . AXP już zwarty i gotowy do bycia moim PC#1 :)

 

...ale to nie temat o tym :)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, zgadza się. Problem jest jednak taki, że na 631 potrzebowałbym ponad 7GHz, żeby móc puszczać pamięci na dobrym dzielniku :) . Nie każdy wydaje 800zł na C2D, które mu do niczego nie jest potrzebne ;)

eeee bez przesady na C2D mam lepsze wyniki w saperze :lol2:

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaSell

 

1 miejsce pffff i tak cie wygryzlem moje fikaja na 582mhz pisalem do lukmeka zeby dodal moj wynik ale tego nie zrobil nie wiem czemu :cry:

Zwróciłeś uwagę na timingi ;) ? Też mogę bryknać na CL4-4-4 czy CL5-5-5, tylko co z tego jak wydajność będzie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapusc orthosa i ustaw zeby lecial test na pamieci i ustaw priorytet 9 daje dyche ze wywali sie albo reset bedzie B-)

znaczy Blend, czy Large? bo large puszczalem na ponad dwie godziny i nic sie nie wywalilo, zapodam blend i wroce tu niebawem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaSell

 

No tak, to dlaczego w ogóle jest na pierwszej stronie ranking? Dlaczego jest jakiś podział w kategorii 2x1GB?

 

Skoro jesteś taki PRO to po co się bawisz w dodawanie wyników do rankingu który nie ma sensu

 

:blink:

 

 

@enkoder

 

Large - stress some RAM, chyba nazwa mówi sama za siebie że służy do obciążania ramu :-P

Edytowane przez Szuwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś taki PRO to po co się bawisz w dodawanie wyników do rankingu który nie ma sensu

Nie dodaję, sam lukmek bez mojej prośby/pytania to zrobił :) . I chyba nie zrozumiałeś mojego przekazu ale trudno, zdarza się najlepszym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szuwar: za dużo emocji z twojej strony.

 

Ranking 2x1GB jest podzielony na 3 kategorie, ponieważ kity w takim rozmiarze są obecnie najbardziej popularne i ich wyniki stanowią większość.

 

Co do wypowiedzi yotomeczka i MaSella to zgadzam się. Dodać można by również kategorię płyt głównych, bo nie wszystkie jednakowo prowadzą pamięci na poszczególnych dzielnikach. Jest to do wykonania, ale sądzę że to już byłby przerost formy nad treścią.

 

@Masell: jeśli nie zgadzasz się na dodanie wyniku do rankingu to go usunę ;)

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaSell & Lukmek

 

Sorry, ale jedna kostka ramu odmówiła dzisiaj w nocy współpracy ( wstaję rano i komp nie reaguje :blink:) i trochę mnie nosi

 

 

Wracając do tematu, to można by też ustalić na jakim dzielniku mają być kręcone pamięci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Masell: jeśli nie zgadzasz się na dodanie wyniku do rankingu to go usunę ;)

Nie usuwaj, byłem bardzo pozytywnie zaskoczony czasem reakcji ;)

 

@Szuwar

Pamietaj, że nie każdy ma mobo latające wysoko, a niektorzy posiadają celerony z kosmicznie wysokim mnoznikiem i małym fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...