Skocz do zawartości
lukmek

Testy Pamięci Ddr2

Rekomendowane odpowiedzi

Goodram PRO 2x1gb 800mhz Cl5 :wink:

516mhz Cl4 (4,4,4,,12) przy 2,38V

Dołączona grafika

 

561mhz Cl5 (5,5,5,18) 2.38V

Dołączona grafika

ida nawet 1160 ale nei sprawdzałem czy to stablinie , może jak zdobede sie na odwage to zapodam super pi 32

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x512MB PDP Patriot PC2-8000ELK 5-5-5

 

Kolejny raz Patrioty w akcji,tym razem na DFI Infinity 965-S Dark.Tutaj mamy mozliwośc zapodania sporego Vdimm wiec może byc ciekawie.

Okazuje się że memki bardzo ładnie skalują się z napieciem przeciętnie wymaga 0,05V na 10MHz.

Dojechałem do Vddr=2,65V,wystarczy na razie.Wynik: :)

 

Dołączona grafika

 

Wg DDR2 moje memki sa na: Elpida,D9Fatbody,D9DQT. :)

Myślę,że Elpide można wykluczyć.... :lol2:

 

@lukmek

Tak jak ostatnio, dodałem do lokalizacji całego testu. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x 1GB A-Data Vitesta Extreme Edition 800+ 4-4-4

 

W tym przypadku przedmiotowe pamieci zbudowane na modułach umgelabelte Mircons D9GCT:

 

Dołączona grafika

 

jak widać remarkowane kości z napisem na chipach:A-Data AD29608A8A-250G

na radiatorach oznaczenia:M2OAD9G314170INE58 s/n ADQVD1A16 co dokładnie oznacza umgelabelte Mircons D9GCT.

Pamięci moga zawierac inne chipy szczegóły podałem w watku o tych pamieciach.Dodam,że zgodnie z tabelami, pamięci rzeczywiście zbudowane na PCB BrainPower.

 

Tyle tytułem wstepu,przejdźmy do rzeczy. :wink:

Na poczatku nie mogłem się dogadać z pamięciami w zakresie wyższych napięc Vdimm,ale po pewnym czasie pamięci uległy moim namowom. :lol2:

Def Vdimm jakie podaje producent to 2,2V i na tym napieciu uzyskałem nast taktowanie:

480MHz 2,200V 4-4-4-12 SPi32m stable

Wyższe Vdimm i uzyskane taktowania:

490MHz 2,250V 4-4-4-12 SPi32m stable

500MHz 2,300V 4-4-4-12 SPi32m stable

510MHz 2,350V 4-4-4-12 SPi32m stable

520MHz 2,425V 4-4-4-12 SPi32m stable

 

i finałowe ustawienie :)

 

528MHz 2,450V 4-4-4-12 SPi32m stable

 

Dołączona grafika

 

na napięcia powyżej 2,45V nie widac poprawy(nowsza technologia i te D9 wyższych nap nie trawią),alphy w ostatnim przypadku poluzowane.Generalnie te memki nie trawią tRFC poniżej 26, no chyba że na dość niskim taktowaniu i max vdimm które oscyluje w granicach 2,4-2,45V

 

Podsumowanie:

Za 100 euro otrzymujemy solidne pamięci,myslę że bez zbednych zabiegów powinny pracowć w zakresie 470-480MHz 4-4-4 2,2V.Jak się okazuje można je podkrecic jeszcze wyżej; tutaj zalecana kontrola Vddr i chłodzenia (stosowałem nadmuch went,120mm)

Wynik nalezy uznać za udany,wziawszy pod uwage fakt,że na niemieckich forach głownie przewilał sie przedział 450-500MHz.4-4-4 :)

 

Pozdrawiam. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to chyba promosy - NIEMOŻLIWE, by D9 GCT na dobrym PCB nie reagowały na wyższe napięcia.

Powiem tak Moje Geile na Promosach bardzo ladnie reagowaly na zmiane napiecia az do 2,5v... wiec to loteria...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to chyba promosy - NIEMOŻLIWE, by D9 GCT na dobrym PCB nie reagowały na wyższe napięcia.

Troche wczesniej powalczyłem.

Skierowałem reklamację do sprzedawcy,dostałem odpowiedź,że to remarki Micron D9 GCT.

 

XA: Promosy by tak szły?

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem parki dobrych promosów - robiły ok. 525 MHz 4-4-4-12 i 600 MHz 5-5-5-15 :) na 2,45v z P5B Del *G.skill PC6400 PK, G.skill PC6400 NR*

 

BTW, 99%, że to Promos - D9 tak nie wyglądają.

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem parki dobrych promosów - robiły ok. 525 MHz 4-4-4-12 i 600 MHz 5-5-5-15 :) na 2,45v z P5B Del *G.skill PC6400 PK, G.skill PC6400 NR*

 

BTW, 99%, że to Promos - D9 tak nie wyglądają.

I co walczyć z nimi dalej? mam napisać że mi idą 528MHz 2,45V a na Micronach mogło by być 10-20Mhz wyzej? :lol2:

 

Eh chyba odpuszczę i kupie sobie jakąś pewniejsza parke.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci memki starczają to je zostaw :)
Starczają? :lol2: dobre,czy w naszym przypadku można użyc takiego określenia?kazda wysokość to za mało. :lol2: Chyba jednak powalczę.

W wątku na 2624688[/snapback]

hehe nowa technologia - znajomość micronów się kłania :wink: Pierwsze microny, tak zwane "Faty" były robione w 90 nm i każdy wie jak wyglądały. Microny GCT, GMH, GKX (wymieniłem tylko te najbardziej popularne) są robione w 80nm :wink: Natomiast najnowsze, 128x8 (1Gbit), np. GSV, są robione w 78nm :D Tak nie wyglądają D9, choć remarki, to znaki charakterystyczne, np. kostka zawsze zostają. Tak wygląda ProMOS i tak się mniej więcej kręci :D
Dzięki bardzo za info. :) z tą technologią to przepisałem z innych info ktorych linki podałem. :oops: Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starczają? :lol2: dobre,czy w naszym przypadku można użyc takiego określenia?kazda wysokość to za mało. :lol2: Chyba jednak powalczę.

W wątku na XS o tych memkach user (post 23,25) ma dokładnie taki sam problem,może nastąpiła pomyłka w oznaczaniu stickerami nie tych chipów w większej partii produkcji?

Po prostu przykleili stickery Microna na Promosy?(bo oznaczenia na stickerach na pewno dotyczy Micronów GCT)Czy to w ogóle możliwe?

Ponoć to nowa technologia 90nm(tych domniemanych Micronów D9GCT),XA jesteś pewien,że te nowe Microny tak nie wyglądają? (dokładniejsze zdjecie )

Żebym sie nie wygłupiał,szkoda czasu i nerwów. :wink:( w rachunku mam zagwarantowane że maja być na Micronach)

hehe nowa technologia - znajomość micronów się kłania :wink: Pierwsze microny, tak zwane "Faty" były robione w 90 nm i każdy wie jak wyglądały. Microny GCT, GMH, GKX (wymieniłem tylko te najbardziej popularne) są robione w 80nm :wink: Natomiast najnowsze, 128x8 (1Gbit), np. GSV, są robione w 78nm :D Tak nie wyglądają D9, choć remarki, to znaki charakterystyczne, np. kostka zawsze zostają. Tak wygląda ProMOS i tak się mniej więcej kręci :D

Edytowane przez Xtreme Addict

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał do czynienia z pamięciami Corsair Twin2X 2x1GB 800MHz CL4-4-4-12 Dominator. Na jakich kościach są te pamięci i czego można się po nich spodziewać?

Nie mogę dorwać jakiś sensownych testów.

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał do czynienia z pamięciami Corsair Twin2X 2x1GB 800MHz CL4-4-4-12 Dominator. Na jakich kościach są te pamięci i czego można się po nich spodziewać?

Nie mogę dorwać jakiś sensownych testów.

Będę wdzięczny za pomoc.

Wczesniejsze revizje na Micronach, obecnie dostepne sa na Promosach. Nic szczegolnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja mam pytanie o

Corsair 2GB Kit (2x1GB) DDR2 800MHz/PC2-6400 XMS2 Performance Memory CL5 1.9V Matched Pair with Heat Spreaders

 

Czego się można spodziewać po tych memkach?

Miałem zamiar brać OCZ Platinum,ale zabrakło w sklepie i tylko te są dostępne.Cały sprzęt przyjeżdza w piątek,a pamięci niemam :(

 

Ostro kręcieł niebęde, 1000Mhz wystarczy,czy pójdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja mam pytanie o

Corsair 2GB Kit (2x1GB) DDR2 800MHz/PC2-6400 XMS2 Performance Memory CL5 1.9V Matched Pair with Heat Spreaders

 

Czego się można spodziewać po tych memkach?

Miałem zamiar brać OCZ Platinum,ale zabrakło w sklepie i tylko te są dostępne.Cały sprzęt przyjeżdza w piątek,a pamięci niemam :(

 

Ostro kręcieł niebęde, 1000Mhz wystarczy,czy pójdą?

Zalezy, ktora rewizje maja w sklepie. Nie nastawialbym sie jednak na 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...