Skocz do zawartości
juicepp

[recenzja] Asus A6ja-q006h

Rekomendowane odpowiedzi

czy ma ktoś może styczność lub widział ASUSa A7J?

chodzi mi o matryce, bo wyczytałem że asus w tym modelu stosuje technologie Asus Splendid Video Intelligent Technology, nie wiem czy to ma wplyw na jakosc matrycy czy nie? i dodatkowe pytanie czy w tym modelu matryca ma 2 lampy czy jedną?

bo znalazłem taki opis:

 

"Asus Splendid Video Intelligence Technology carefully evaluateuates every pixel in every frame and dynamically adjusts them according to conditions most favorable to the human eye. With intelligent optimization for color contrast, image sharpness and brightness, the Asus MM17TD delivers vivid colors and detail image comparable to the very best TV"

 

opis monitora wykorzystujacego ta technologie

"Monitory wyposażone zostały w technologię SPLENDID™ Video Intelligence - inteligentną korekcję kolorów, jasności i ostrości obrazu.

Jeden przycisk do wyboru jednego z pięciu zdefiniowanych trybów pracy (Scenery Mode, Standard Mode, Theater Mode, Game Mode, Night Mode).

Możliwość wyboru jednego z trzech ustawień dla odcieni tonalnych (Skin-tones Selection: Reddish, Natural, Yellowish)."

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A7J fizycznie nie ma w Polsce, wiec chyba nikt nie widzial:)

Gdyby mial Cristal Shine to napewno obraz byl by super, a tak to mozna sie jedynie domyslac czy ten SPLENDID cos pomaga, wkoncu to programowe rozwiazanie stosowane rowniez w kartach graficznych, wiec nie wiem.

 

 

Mozesz sprobowac zainstalowac Enhanced Display Driver version 1.16.

 

http://www.asus.com/products1.aspx?l1=2&share=icon/137

Edytowane przez riatb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam nie mam nic zlego do powiedzenia o tym lapku..

matryca jak matyca.. cudow po LCD z laptoka nie mozna spie spodziewac, kolory przeklamane, nabity kontrast.. nie specjalnie rowne swiecenie...

ALE TO JEST LAPTOP :) nie CRT do zastosowan typowych dla DTP :)

 

Jak chce jakosci - wpinam CRT w gniazdo... grac mozna :) pracowac mozna.. a na wyjazdach jakosc matrycy mi poprostu wisi.. wazne ze swieci i jest kolorowo. Jedynie co mi nie pasi to odblaskowa powierzchnia ktora wq.... rza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tam nie mam nic zlego do powiedzenia o tym lapku..

matryca jak matyca.. cudow po LCD z laptoka nie mozna spie spodziewac, kolory przeklamane, nabity kontrast.. nie specjalnie rowne swiecenie...

ALE TO JEST LAPTOP :) nie CRT do zastosowan typowych dla DTP :)

 

Jak chce jakosci - wpinam CRT w gniazdo... grac mozna :) pracowac mozna.. a na wyjazdach jakosc matrycy mi poprostu wisi.. wazne ze swieci i jest kolorowo. Jedynie co mi nie pasi to odblaskowa powierzchnia ktora wq.... rza :)

wiec mogles kupic lapka za 1500zł na allegro IBMa, i stacjonarny PC za 5000zł, miałbyś ten sam efekt tylko sprzęt duzo bardziej wydajniejszy...

dla mnie jakość tego na co patrze ma znaczenie, nie po to wydalem ponad 6 klocków zeby mi to wisialo, no chyba że Ty zarabiasz tyle w miesiąc i za miesiąc sobie kupisz innego lapka :) JA musiałęm na to zbierać cały rok z moich stypendiów, więc uwierz mi dla mnie to ma znaczenie i to nie małe, zwłaszcze że wczesniej pracowalem na idealnej matrycy.

reasumując matryca jest kiszkowata.....

 

Ale do rzeczy, wczoraj oddalem lapka do sklapu w ktorym go kupiłem, sprzedawca pojechal do actiona do katowic, tam go wyśmiano, po prostu jak osoba która się tym zajmuje w actionie to zobaczyła powiedziała że to nic dziwnego, że te matryce takie są. LApka wieczorem mi oddano. Przyjechal także znajomy ze swoją maxdatą, któą kupił kilka miesiecy temu za 3500zł. Nie wiem czy wiecie ale ta maxdata wygladała prawie tak samo ja moj asus :) tzn wszystkie rozmieszczenie portów w laptopie takie samo, taka sama klawiatura, takie samo mocowanie matrycy i wreszcie TAKA SAMA MATRYCA!!!! lekka różnica była tylko kolorem obudowy klaiwatury (tego na czy mtrzymamy ręce). Z przykrością musze stwierdzić że matryca była identyczna, miałą identycznie fatalne kąty w pionie, ta sama technologia, wszystko to samo.

Wiec jak to jest że kupując lapka za ponad 6 tysiecy dostaje syfiasta matryce ktora sie montuje do laptopa za 3 tys?

coś tu jest nie tak...

sprawy napewno tak nie zostawie, teraz bede załątwiał tą sprawe po swojemu...

jakbyście mieli jakieś pomysły, to dajcie znać...

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matryca jak matyca.. cudow po LCD z laptoka nie mozna spie spodziewac, kolory przeklamane, nabity kontrast.. nie specjalnie rowne swiecenie...

ALE TO JEST LAPTOP nie CRT do zastosowan typowych dla DTP

Ty chyba nigdu nie widziałeś porządnej matrycy skoro takie głupoty piszesz. Jakie przekłamane kolory ?? jaki nabity kontrast ?? Kolego mam LCD LG i jestem zadowolony. Nigdy bym nie zamienił swojego monitora, ani TV na klocek CRT. A pisanie, że matryce w notebookach do niczego się nie nadają - to już totalna bzdura. Owszem montuje się w tanich modelach kiepskie matryce - jak słyszymy nawet teoretycznie porządny ASUS ładuje do kompa o dobrej konfiguracji matryce która nie pozwala z tej konfiguracji skorzystać. Jeżeli jabym miał taką sytuację to jest zaraz na drugi dzień z tym kompem u gościa i niech go bierze w cholere. Jednak bez problemu można znaleźć lapka za 6000zł z dobrą matrycą - gorzej niestety już wtedy z resztą konfiguracji. Zresztą wczoraj na żywo widziałem Aristo Prestige 790 w wersji WSXGA+ i mimo, że to niby badziewny lapek to moge powiedzieć, że matryce miał super jak na takiego laptopa. Żadnych problemów, z kolorami i kąty też okej. Podświetlenie standard, czyli na czarnym troche boki przebijały. Ale podkreslam trochę. Pozatym niewielka różnica w stosunku do standardowych LCD (może poza kątami bo te w stacjonarnych są jednak lepsze, ale co do kolorów to to samo).

 

A gadanie, że no niestety komp za 6000zł to jest low-end jest poprostu hamstwem ze strony serwisu ASUS. Ludzie kombinują, żeby nie ładowac się w byle co za 3000zł - oszczędzają w nadzieji, że za 6000zł dostaną porządny sprzęt a tu WAŁ. Równie dobrze można było kupić jakiś model za 3000zł zeby sobie w WORD'zie poklikać.

 

Najzabawniejsze jest to, że w naszym śmiesznym kraju, za sprzedaż komputerów bierze się byle kto. A sklep z komputerami powoli zaczyna przypominac sklep on-line. Czyli zakupy w ciemno. Mówisz im co chcesz, a oni zarzucają cię katalogami. Jak chcesz zobaczyć na żywo to musisz dac zaliczke i zamówić. Jak już zapłacisz to zobaczysz co kupiłeś. Jak ci się nie spodoba to masz problem. Zero jakiejkolwiek prezentacji sprzętu - poprostu kupowanie kota w worku.

 

Kupowanie laptopa za taką kasę nie oglądając go, to tak jak kupować nowy samochód uprzednio widząc go tylko na zdjęciu. Ciekawy jestem ile ludzi przyszłoby do salonu kupić nowy samochód, jeżeli wczesniej nie mogliby go pooglądać, podotykać i się nim przejechać. No bo ja napewno nie. Ale niestety chyba jeszcze musimy poczekać, aż polskie sklepy (komputerowe) będa wyglądać jak te zagraniczne. I w których będzie obowiązywała znana nam zasada "klient nasz pan".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mała dygresja odnośnie jakości mojej matrycy....

 

widzicie jaki limerro ma avatar? jest postać na czarnym tle i na dole avatara jest szarny napis...

zrobmy mały test wizualny, wypozycjonyjcie tak tą strone, aby jego avatar był w lewym gornym rogu matrycy, ja korzystam akurat z opery wiec nie mam jego avarata idealnie w lewym górnym rogu matrycy, tylko znaczek jest przy samym lewym krańcu matrycy i jakieś 3-4 cm od góry (gdyby był idealnie w samym rogu to byłoby jeszcze gorzej - ale czy może być jeszcze gorzej?)

i teraz popatrzcie w w sam srodek matrycy, widzicie ten napis? bo ja go nie widze :D widze tylko postać na czarnym tle, nawet jak skieruje oczy prostopadle do matrycy na sam srodek lewego boku matrycy, czyli bede miał oczy skierowane nie na samo centrum matrycy tylko na srodek lewego boku, to też nie widze tego napisu :D . W zasadzie to ten napis mi już znika jeśli sie znajduje 5 cm od poziomego srodka matrycy, czyli wyobrazcie sobie ze widze ten napisik jak sie patrze prostopadle na niego, jak juz przesune oczy 5-6cm ponizej to juz tego napisu nie widze!super nie? a przypominam że ten znaczek mam jakies 3-4 cm od gornej krawędzi, co by bylo jakby był przy samym gornym brzegu krawędzi? tak samo jest na filmach i ciut lepiej na grach (ale tylko dlatego że reguluje kontrast, jasnosc i gamma bezposrednio w grze)...

tak tu wyglada u mnie na asusie za 6300zł ktory wg sersiu ORIKA jest low-endowy i co wiecej wg dystrybutorow asusa w polsce taka matryca jest traktowana jako normalna sprawa, ze po prostu te matryce takie sa!

no coment....jutro dzwonie do asus polska, udalo mi sie zdobyc do nich (nieoficjalnie) telefon...pomimo tego ze teoretycznie nie ma czegos takiego jak ASUS POLSKA, jak wejdziecie na www.asus.com.pl (nie stac ich nawet aby odkupic domene asus.pl) i klikniecie na kontakt to dostaniecie kontakty z dystrybutorami, czyli z hurtowniami tylu pronox, action itp... o przedstawicielstwie ASUS POLSKA nigdzie nie znalazłem, moze źle szukalem... :)

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, a nie możesz go oddać ?? Bo ja bym go oddał - ewentualnie wymienił na coś innego :-(

Acha wydaje mi sie jeszcze, zę to nie jest Color Shine :-( Nigdzie na stronie producenta nie znalazłem takiej informacji :-(

Edytowane przez Buczer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mała dygresja odnośnie jakości mojej matrycy....

 

widzicie jaki limerro ma avatar? jest postać na czarnym tle i na dole avatara jest szarny napis...

zrobmy mały test wizualny, wypozycjonyjcie tak tą strone, aby jego avatar był w lewym gornym rogu matrycy, ja korzystam akurat z opery wiec nie mam jego avarata idealnie w lewym górnym rogu matrycy, tylko znaczek jest przy samym lewym krańcu matrycy i jakieś 3-4 cm od góry (gdyby był idealnie w samym rogu to byłoby jeszcze gorzej - ale czy może być jeszcze gorzej?)

i teraz popatrzcie w w sam srodek matrycy, widzicie ten napis? bo ja go nie widze :D widze tylko postać na czarnym tle, nawet jak skieruje oczy prostopadle do matrycy na sam srodek lewego boku matrycy, czyli bede miał oczy skierowane nie na samo centrum matrycy tylko na srodek lewego boku, to też nie widze tego napisu :D . W zasadzie to ten napis mi już znika jeśli sie znajduje 5 cm od poziomego srodka matrycy, czyli wyobrazcie sobie ze widze ten napisik jak sie patrze prostopadle na niego, jak juz przesune oczy 5-6cm ponizej to juz tego napisu nie widze!super nie? a przypominam że ten znaczek mam jakies 3-4 cm od gornej krawędzi, co by bylo jakby był przy samym gornym brzegu krawędzi? tak samo jest na filmach i ciut lepiej na grach (ale tylko dlatego że reguluje kontrast, jasnosc i gamma bezposrednio w grze)...

tak tu wyglada u mnie na asusie za 6300zł ktory wg sersiu ORIKA jest low-endowy i co wiecej wg dystrybutorow asusa w polsce taka matryca jest traktowana jako normalna sprawa, ze po prostu te matryce takie sa!

no coment....jutro dzwonie do asus polska, udalo mi sie zdobyc do nich (nieoficjalnie) telefon...pomimo tego ze teoretycznie nie ma czegos takiego jak ASUS POLSKA, jak wejdziecie na www.asus.com.pl (nie stac ich nawet aby odkupic domene asus.pl) i klikniecie na kontakt to dostaniecie kontakty z dystrybutorami, czyli z hurtowniami tylu pronox, action itp... o przedstawicielstwie ASUS POLSKA nigdzie nie znalazłem, moze źle szukalem... :)

na moim the endowym sprzecie za 3999zl widac napis czy to umieszcze obrazek z prawej, lewej, gornej czy dolnej a nawet za nią :D taka jest wypaśna. pozdrawiam!

ps. te same problemy jak twoje mam na HP Compaq nx7010. Tam matryca to jest dopiero syf!!! W lapie za ponad 8kawalkow!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zle nie jest: 1990918[/snapback]

Słuchaj, a nie możesz go oddać ?? Bo ja bym go oddał - ewentualnie wymienił na coś innego :-(

Acha wydaje mi sie jeszcze, zę to nie jest Color Shine :-( Nigdzie na stronie producenta nie znalazłem takiej informacji :-(

nie moge go oddac, bo kto mi go przyjmie?

nawet jakbym jakims cudem go oddał (ale na jakiej podstawie?) to na co go wymienie? znajdz mi laptopa który ma dobrą matryce, minimum radka x700 lub gf go6600, za 6300zł to chetnie sprzedam tego i kupie tego co mi polecisz :) zaznaczam ze wg mnie dobra matryca to imnimum to co ma qosmio lub sony, a najlepiej pavilion zd8000 :)

i to jest color shine, czyli szyba ktora jest pokryta matryca...

 

na moim the endowym sprzecie za 3999zl widac napis czy to umieszcze obrazek z prawej, lewej, gornej czy dolnej a nawet za nią :D taka jest wypaśna. pozdrawiam!

ps. te same problemy jak twoje mam na HP Compaq nx7010. Tam matryca to jest dopiero syf!!! W lapie za ponad 8kawalkow!!!

co to masz za sprzet za 3999zł?

a co do Twojego HP za 8000, skoro ma taka matryce to sprzedaj to goowno i kup to sony vaio z radkiem x700...

http://www.corvus.com.pl/sklep/pokaz_produkt.php?idprod=1293

 

ja tez bym tak zrobił, gdybym tylko mogl dolozyc 1400zl (o ile mojego bym sprzedal za tyle co kupilem, a widzialem juz na allegro je po 6100zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaznaczam ze wg mnie dobra matryca to imnimum to co ma qosmio lub sony, a najlepiej pavilion zd8000 :)

Smiesznie to troche brzmi : mowisz ze minimum matryca dla ciebie to qosmio albo sony a tak sie sklada ze te dwa przyklady to praktycznie najlepsze co mozesz w laptopie dostac :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to masz za sprzet za 3999zł?

a co do Twojego HP za 8000, skoro ma taka matryce to sprzedaj to goowno i kup to sony vaio z radkiem x700...

http://www.corvus.com.pl/sklep/pokaz_produkt.php?idprod=1293

 

ja tez bym tak zrobił, gdybym tylko mogl dolozyc 1400zl (o ile mojego bym sprzedal za tyle co kupilem, a widzialem juz na allegro je po 6100zł)

zerknij na moja recke pare tematow nizej. za 3999zl FSC amilo 1310g (masz tam porownanie jego matrycy z ta z hp compaq nx7010).

 

gdybym mogl to bym sprzedal :) to sluzbowka wiec skadinad jestem na niego skazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiesznie to troche brzmi : mowisz ze minimum matryca dla ciebie to qosmio albo sony a tak sie sklada ze te dwa przyklady to praktycznie najlepsze co mozesz w laptopie dostac :blink:

heh, jakbyś popracował przez rok na matrycy w zd8000 to byś zobaczył co to jest bardzo dobra matryca....

tak jak pisałem, przejechalem sie ostatnio po mediamarkt i saturnie, zahaczylem takze o vobis i karen, nie widzialem niestety w zadnym z tych sklepow IMBa z60m, LG, Samsunga,Chillgreena widzialem te najbardziej popularne...

ukształtował mi się taki ranking matryc: najlepsze co widzialem w tych sklepach to matryca w sony vaio, potem qosmio, FS, potem toshiba m70, nawet acer mial lepsze katy widzenia w pionie niz asus! Ale to naprawde wsystko nic w porownaniu z pavilionem ZD8000.

ja wiem że dla niektórych z Was ktorzy nigdy nie pracowali na pavilionie, powiedzą że chyba zwariowałem skoro pisze ze sony vaio z matryca x-black to dobra matryca, ale uwierzcie mi w porownaniu z pavilionem zd8000 to jest to tylko dobra matryca.

Ja jak wybierałem laptopa dla siebie, nie zwracałem uwagi na matryce, w swoich postach nie pytalem o jakosc matrycy, ponieważ do głowy by mi nie przyszło że wydając ponad 6000zł na laptopa w polsce dostane taką matryce która uniemożliwi mi wykorzystanie wydajności laptopa!

Jak można pisać na swoich stronach (asus.com.pl) że a6j nadaje się do grania, multimediow itp itd, skoro nie da sie na nim ogbejrzec filmu!

No chyba że tworcy zakładają że każdy kto bedzie go używałdo zabawy, bedzie podpinał zew monitor :)

Chcialem jeszcze dodać że z tego co wyczytalem na zagranicznych forach, to matryce typu WSXGA ktore także są montowane do A6J są rewelacyjne, kąty widzenia są super, szkoda tylko ze do polski trafia sam szajs, a to co najlepsze zostaje za granicą, w dodatku po tej samej cenie co u nas gorsze odpowiedniki.

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, jakbyś popracował przez rok na matrycy w zd8000 to byś zobaczył co to jest bardzo dobra matryca....

Mi sie zdawalo ze w I9300 mialem najlepsza, ale potem wpadl Sager i zdemolowal mi oczy swoja matryca i na razie to jest dla mnie wyznacznik. Matryce w ZD8000 tez widzialem (kumpel mial takie cus) i bylo ok ale zeby takie oh i ah to nie wiem. Faktem jest jednak ze za 6 kilo to jednak ma sie prawo wymagac zeby matryca spelniala oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zdawalo ze w I9300 mialem najlepsza, ale potem wpadl Sager i zdemolowal mi oczy swoja matryca i na razie to jest dla mnie wyznacznik. Matryce w ZD8000 tez widzialem (kumpel mial takie cus) i bylo ok ale zeby takie oh i ah to nie wiem. Faktem jest jednak ze za 6 kilo to jednak ma sie prawo wymagac zeby matryca spelniala oczekiwania.

ja niestety nie widzialem sagera wiec nie moge nic powiedziec na jego temat, moze faktycznie jesli bym go ujrzał to bylby u mnie number 1.

Wiesz... gdybym wczesniej nie mial paviliona, to pewnie bym nic nie mowil o tej matrycy, kiedy pokazałem mojemu znajomemu tą matryce ktory nigdy nie mial laptopa w rękach to powiedział "chłopie ale czad".... :)

 

zerknij na moja recke pare tematow nizej. za 3999zl FSC amilo 1310g (masz tam porownanie jego matrycy z ta z hp compaq nx7010).

 

gdybym mogl to bym sprzedal :) to sluzbowka wiec skadinad jestem na niego skazany.

przeczytalem, bardzo fajna recka, jesli rzeczywiscie jej katy widzenia sa takie jak mowisz to gdybym potrzebowal laptopa tylko do worda, www i tego typu przedsięwzięć, lacznie z obrobka zdjec itp, to pewnie bym sie na niego skusil, ale wiesz... wydalem troche wiecej, wiec mam prawo oczekiwac czegos wiecej :)

ale faktycznie to nie wiedzialem ze FS robi dobre matryce, podobno sa to awaryjne sprzęty, ale to tylko ploty, a ja w ploty nie wierze...

powiedzmi jeszcze jak jest z serwisem FS?

w karen polska kiedys jak bylem to facet bardzo zachwalal FS, z tego co pamietam to oferowal mi cos za 5500zł z radkiem x700, centrion chyba 2.0, dokladny odpowiednik m70-160tki tylko ze stajni FS...no ale jak znalazlem asusa z centrino duo i rackiem x1600 to mowie BIORE!

ale wtedy nie zwracalem uwagi na matryce, bo jak mowie i tak nie mialem tego gdzie porownac i nawet mi przez mysl nie przechodzilo ze moze byc kiepska...

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem ci tyle - jade jutro albo w sobote do Media Markt zamówić dwa komputey ASUS A7JC(jeżeli nie będą mieli takiej możliwości to A6J) i ACER 5652. Byłem tam w zeszłym tygodniu i gość powiedział, że jest możliwość zamówienia kompa, ale niewiem czy jest opcja zamówienia dwóch i wybrania z nich jednego :-) Jeżeli się zgodzą to sobie je porównam i coś wybiore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to swietnie, ciekaw jestem jaka matryce ma A7J i ten acer...

slyszalem ze 15 marca ma przyjechać kolejne 6 sztuk A6Jek... obecnie mozna je także dostać ale tylko bez windowsa...

jak bedziesz miał możliwosc porownania ich to porownaj bardzo dokladnie ich matryce, katy widzenia w pionie, zwlaszcza dolnym pionie, jesli sie okaze ze ten acer ma lepsza matryce to odrazu wymieniam, także czekam na recke, oj czekam :)

bardzo jestem ciekawe jak sie prezentuje ten acer, ma taki sam procek, gf 7600 ktory wg nvidi ma byc nastepca slynnego gf go 6600, co prawda ma tylko 512 ramu ale za to dysk 100gb i w dodatku 5400rpm... jesli wiec by sie okazalo ze ma lepsza matryce to kupuje wymieniam odrazu :D

Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juicepp mozesz jakos sprawdzic z jakiej serii i jakiego producenta jest ta matryca?

jutro bede rozmawiał z przedstawicielem asus polska to sie dowiem (mam nadzieje), bede chcial sie takze dowiedziec jakie parametry ma ta matryca...czyli jakie normy odchylen katow zwlaszcza w pionie...szukałem bowiem w instrukcjach, na stronach www asusa i nie ma nic na ten temat... Edytowane przez juicepp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz dla mnie to jest bez różnicy - bo i tak uważam, że cena 6500zł to nie najgożej. Zresztą ja i tak jak kupie ACER'a to od razu dokupuje 3 lata gwarancji. Więc tak czy siak wyjdzie mnie 7000zł.

ACER w SFERIS Ciekawe czy mają go na stanie skelpowym, czy też na zamówienie. Jutro chyba też skocze do nich - może akurat mają.

Co do SOFTONA to niestety ja jestem z GLIWIC i nie zabardzo mi się chce jeździć po komp atak dalego. Po drugie chce go przed zakupem zobaczyć, anie kupowac kota w worku, a potem być niezadowolonym tak jak ty. Więc najprawdopodobniej jeżeli będzie dostępny to kupie go gdzie w mojej okolicy - ewentualnie MEDIA MARKT, SATURN, SFERIS lub KAREN no chyba, ze jeszcze ktoś bezproblemowo sprowadzi tego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem, bardzo fajna recka, jesli rzeczywiscie jej katy widzenia sa takie jak mowisz to gdybym potrzebowal laptopa tylko do worda, www i tego typu przedsięwzięć, lacznie z obrobka zdjec itp, to pewnie bym sie na niego skusil, ale wiesz... wydalem troche wiecej, wiec mam prawo oczekiwac czegos wiecej :)

ale faktycznie to nie wiedzialem ze FS robi dobre matryce, podobno sa to awaryjne sprzęty, ale to tylko ploty, a ja w ploty nie wierze...

powiedzmi jeszcze jak jest z serwisem FS?

w karen polska kiedys jak bylem to facet bardzo zachwalal FS, z tego co pamietam to oferowal mi cos za 5500zł z radkiem x700, centrion chyba 2.0, dokladny odpowiednik m70-160tki tylko ze stajni FS...no ale jak znalazlem asusa z centrino duo i rackiem x1600 to mowie BIORE!

ale wtedy nie zwracalem uwagi na matryce, bo jak mowie i tak nie mialem tego gdzie porownac i nawet mi przez mysl nie przechodzilo ze moze byc kiepska..

.

z serwisem FS nie wiem jak jest :) moge powiedziec za to ze Vobis to naciagacze! gdybym przez pewiem okres czasu nie pracowal "w branzy" to pewnie by mnie ostukali na 130 zeta (tyle liczyli sobie za wymiane 2x256 - kosci wracaja do nich, na 1x512). a co do grarancji FS to jest 2letnia na caly sprzet. ja mam FC, siostra ma FC juz cos kolo 2 lat, swego czasu polecalem FC (tez bedzie 2 lata) i w zadnym wypadku nic sie nie stalo. takze nie moge ocenic jakosci serwisu. jednak w kazdej plotce jest ziarno prawdy, wiem ze FSC to nie sa jakies hi-end'y i jesli ogolna o nich opinia nie jest pozytywna to cos w tym musi byc. jednak ja ze swojego jestes WYBITNIE zadowolony, lap siostry i znajomwgo tez nie sprawialy zadnych klopotow wiec moja ocena nie moze byc obiektywna. poki co mam tylko zastrzezenia do vobisu Edytowane przez raccmark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...