Skocz do zawartości
virtuomaniak

Któr Procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, który proces będzie dobry do tego konfingu co w podpisie? Socket 478

Niestety ten co teraz jest, jakimś cudem się spalił ;O Mimo że temp były normalne (30-40stopni)

Cena tak 200-400

Edytowane przez virtuomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze dodam. Sprawdzałeś potem płytę główną? Jak ten procek się spalił to może wina płyty głównej. Przyjrzyj się jej dokładnie i napisz czy masz na niej kurzu i czy kondensatory nie wybuchły. Zwróć również uwagę czy nie są przepalone ścieżki. Jak wszystko będzie ok to możesz włożyć procka. Jak Allegro pozbędzie się problemów technicznych :mur: to podam jakieś fajne linki ;). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prescott ma taktowanie 2,4 a Northwood 2,53. Ja mam osobiście mam Northwooda i nie narzekam ;). Ale z tych dwóch wziąłbym Prescotta. Niewielka różnica w taktowaniu, a 1MB cache robi swoje. Zwykle go podkręcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko ze na Prescott na boxowym chlodzeniu duzo nie pokęcie bo sie mocno grzeją. A to wiem bo moja kuzynka ma P4 2,66Ghz Prescott nie jest kręcony a po godzinie grania Temp miała 58C. Ja bym brał jednak Northwooda mniej sie grzeje a wydajnosciowo procesory sa do siebie podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupi lepsze chłodzenie to na pewno go podkręci. I powtarzam, że 1 MB cache robi swoje. Ale z drugiej strony dużej różnicy między tymi prockami nie ma. Ja bym jednak kupił Prescotta. Nawet swojego Northwooda będę chciał w najbliższym czasie wymienić na Prescotta ;). Pozdrawiam

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...