Skocz do zawartości
monster21

Laing Ddc

Rekomendowane odpowiedzi

Po 4 dniach bez kompa, dziś przyszła oczekiwana paczka od Samhaina z Laingiem DDC w wersji 12V 2xG1/4. Po szybkim napełnieniu układu i odpowietrzeniu mam... CISZĘ !!!!!!!! :razz: Pompkę wyraźnie słychać jeśli się do niej przystawi ucho, z odległości 1m trzeba się dokładnie wsłuchać żeby ją usłyszeć. Po zamknięciu budy niesłyszalna. I o to kurna chodziło. Wielki respekt dla Samhaina który mi wysłał nową pompkę, gdy jeszcze moja stara nie przyszła. Zaufał mi i za to duży browiec się należy. Hehe, jeszcze tylko wymienić wentyla w zasilaczu, dokupić 2 Fanderki na chłodnicę i komputerek na tip top. Wszystkim którzy się zastanawiają nad reklamacją głośnego Lainga: REKLAMUJCIE !!!

Edytowane przez -GIZIU-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może potwierdzić wysokość słupa wody,bo w opisach na stronach różnych sklepów pisze 3,7 m.Czy ta mała pierdółka naprawde jest w stanie wytworzyć takie ciśnienie?I jak z trwałością, ewentualnie czy części zamienne np. wirnik są dostępne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee jak to nie ma wirnika,tłokowa przecież nie jest.Może nie jest to klasyczny wirnik taki jak w akwariówkach ale jakiś przecież jest i się obraca a jak sie obraca to musi być jakoś ułożyskowany.A jak ze słupem wody?Faktycznie jest niecałe 4m?Musze kupić sobie jakąś pompe bo mój aquael jest za słaby,a żeby sie przekonać to chyba musiałbym kupić tego lainga.A co jak jego wydajność poobciążeniu też spada?Przecież nie moge kupować wszystkich pompek tylko po to żeby sprawdzić jak jest naprawde.

Edytowane przez Adam35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aerial

nie widać na zdjęciach za dobrze dlatego pytam czy wirnik w tej pompie ma łopatki?Czy może wzdłuż obwodu ma ponawiercane otwory które schodzą sie w środku wirnika.Bo na pewno jest to pompa odśrodkowa.

Edytowane przez Adam35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fote która wyjaśniła praktycznie wszystko.Teraz już jest jasne dlaczego taka mała pompka może wypompować wode na prawie 4m.Gdyby akawariówki miały taką tubinke zamiast łopatek to też nie miałyby takich śpadków wydajności po obciążeniu.Ale żeby wołać 250 pln za taką pompke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim którzy się zastanawiają nad reklamacją głośnego Lainga: REKLAMUJCIE !!!

 

A nie mówiłem... ;]

 

Heh pewnie znowu jakiś dystrybutor uznał, że do Polski można przysłać trefne modele...

 

Moja jest z dojczów i nie dam o niej złego słowa powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie,właśnie się dogadałem w sprawie zwrotu gotówki za wadliwą pompke cooltec a tu takie kwiaty .... ;-(

i jeszcze to

http://ocetimes.pl/index.php?option=com_co...8&Itemid=34

pompka czasem sie nie włącza podczas startu ....OCB??

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga na dziwną serie pompek.

Ja juz mam drugą i obie starsznie wyły.

Sprzedawca ze sklepu sam przyznał, że mają dużo takich zgłoszeń.

Niestety wyglada na to, ze moja tez niedlugo zostanie wycieta z ukladu - wydaje z siebie wyjatkowo w[ciach!]iajacy

dzwiek o wysokiej czestotliwosci, w nocy moze do szalu doprowadzic. :angry: (w dzien z reszta tez)

Trza bylo brac CWU... mam tylko nadzieje, ze wycofali juz ta serie i drugi taki brzeczek mi sie nie trafi :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie Cooling.pl otrzymałem wiadomość że szykuje sie nowa poprawiona rewizja pompek.

 

Ja pozbyłem się hałasu w taki sposób :

Dołączona grafika

sklejka 2cm + mata bitumiczna + 1cm pianka wygłuszająca

 

resztą zaraz się pochwalę w dziale galeria :wink:

Edytowane przez Jacek-Placek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Lainga kupiłem na Allegro, od Orpisza, jak jeszcze nie było w Polsce żadnego dystrybutora tych pompek. Pompka sprowadzona (przez Orpisza) z niemiec. Cicha i przyjazna. Choć obecnie leży na stoliku (patrz sygnaturka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje z tymi pompami??!! Ja swoją kupiłem gdy jeszcze w PL nie było, od firmy Domer. Zapłaciłem więcej niż wy teraz za nie płacicie... ale kupę czasu chodzi i złego słowa nie mogę powiedzieć o niej :) czytają opisy waszybch problemów jestem zdziwiony, nieprzyjemnie zaskoczony szczerze mówiąc niemiłe są takie wieści... przez pewien czas polecałem ludziom właśnie Lainga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie małe ot

nikt w wer. z REZEM nie zgłaszał kłopotów więc może tu siedzi pies pogrzebany ??

 

Jarogniew ma przecież reza do lainga a tez mu halasuje.

Zastanawiam się czy nie wymienic lainga na alphacoola lub coolrivera.

Halas jest dobijający :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smutne sa te wiesci. Polecanie teraz ludziom tego Lainga jest watpliwe, zbyt wiele osob spotkalo sie problemami.

Na dzien dzisiejszy zostaje tylko jeden pewny typ najcichszych i niezacieralnych pomp :)

 

Dołączona grafika

 

Tylko juz ne sa takie proste do zamontowania i nie maja reza z plexy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i to jest jej najwiekszy problem........

 

w czym widzisz problem?? w małej wydajności?? nie jest źle - po za tym z tego co wiem to nie posiadasz Storma G4 więc problem za małego przepływu raczej cię nie dotyczy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...