Skocz do zawartości
monster21

Laing Ddc

Rekomendowane odpowiedzi

Samhain,

dowiedziałem sie od chłopaków z Cooling.pl że ma wyjść nowa poprawiona seria

Czy Wy wiecie coś więcej na ten temat ?

 

pewnie wiemy to samo:

 

niedlugo (kolo miesiaca) wyjsc ma nowa ponoc poprawiona wersja... i ma byc dostarczana takze na PL... ile w tym prawdy? pozostaje wiara, ze tak bedzie... wycofalem ze sklepu pompy, jak bedzie nowa wersja i sprawdzimy ja - wroci do sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że słowa "poprawiona wersja" nie pasują do obecnej sytuacji - ja mam "niepoprawioną" wersje ściąganą z niemiec dość dawno temu i niezmiennie cicho chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam że słowa "poprawiona wersja" nie pasują do obecnej sytuacji - ja mam "niepoprawioną" wersje ściąganą z niemiec dość dawno temu i niezmiennie cicho chodzi...

A skąd wiesz, że masz tą samą rev. pompki co my? :wink:

Miałem 2 rev pompek w rękach - różniły się topami, śrubami i oczywiscie oznaczeniami - ale halasowaly tak samo.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei inny problem: na pompce nie da się utrzymać w pewnych miejscach ręki - po prostu się gotuje. Zaznaczone poniżej:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

I nie piszę, że to miejsce jest gorące - tam sie po prostu oparzyć można! Jak się dobrze powącha, to czuć nawet takim rozgrzanym, prawie palącym się plastikiem. Wcześniej przynajmniej nic takiego nie zauważyłem - zimniutka i w ogóle. Pochodziła kuźwa w nowym kompie aż jeden dzień i odsyłać muszę :mur:

 

Zgaduję, że mam podobne zwarcie jak ktoś rzucał fotke wcześniej. Jakieś inne pomysły/sugestie?

 

Gwarancja na szczęście jest, ale wcale się nie zdzwiwię, jeśli zamiast obecnej idealnie cichej dostane cholerny brzęczyk z nowej serii :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak nie jest w przypadku Laing'a - niestety nie miałeś to nie wiesz jaka jest ta pompka tak naprawdę i dobrze było by gdybyś się nie wypowiadał na temat którego nie znasz

A czy ja sie wypowiadam na temat twojej pompki? Przeczytaj uważnie moją wypowiedź i kilka ją poprzedzających, to będziesz wiedział jaki miałem zamysł pisząc tego posta. Jeśli pompke słychać z odległości 2m to jest do [gluteus maximus] i nie powiesz mi ze tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest. Lecz zdajes się niedostrzegać że to nie jest normalna sytuacja, że te pompki bez wad są ciche... cichsze od Eheimów. Jak przestaniesz uogólniać to wszystko będzie ok. a tak to wprowadzasz ludzi w błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei inny problem: na pompce nie da się utrzymać w pewnych miejscach ręki - po prostu się gotuje. Zaznaczone poniżej:

... Jakieś inne pomysły/sugestie?

Jak u Ciebie z napięciami, może podajesz zbyt wysokie napięcie ? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Ciebie z napięciami, może podajesz zbyt wysokie napięcie ? :unsure:

Zwykły molex ze zwykłego :wink: Tagana. Pewnie standardowo 12v minimalnie zawyżone (~12,20-12,30v w idle), no ale bez jaj, to są ułamki volta... Wcześniej, przy testach poza kompem, chodziła normalnie i nie grzała się - widać coś szlag trafił przy ostatnim składaniu/napełnianiu układu.

 

No ale w ramach testów pobawię się dziś po powrocie i puszczę na 7V - dzięki za sugestię. Wszelkie kolejne mile widziane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie reklamowałem pompki, bo skoro już miałem problem z dostaniem faktury/gwarancji :angry: , to nie chciało mi się użerać z wymianą:]... nie wiem może by i było szybko i sprawnie, może by było jak z gwarą, nie miałem ochoty sprawdzać...

 

co do pompki: została wyczyszczona płytka, są nowe luty, a pompka pracuje znów cicho, nie wiem czy to zasługa nowych lutów, ale przynajmniej nic mi już nie hałasuje:)

 

@Giziu moja wydawała identyczny dźwięk :?

 

edit:literówki

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostatni raz sie odezwe w tym poście bo się powtarzam.

 

Moja jest cicha. Nieporównywalnie cichsza niz eheim 1250. Nie jest gorąca, nie śmiedzi plastykiem. Jest po prostu.. taka jaka powinna być pompka za 250zika. Jak ją podłączyłem do układu to pierwsze co pomyślałem: "O kur*** al;e ludzie mają nasrane ze ehaimy 1250 montują (o sobie myślałem ;-) Ta jest malusia, piękniusia i wogole cacy cacy...." ;>

 

Jedyna wada ze jak poza kompem podłączyłem to musiałem pokombinować co by 12V znaleść.

 

BTW wymieniłem zasilacz na jeden z najcichszych.. enermax liberty 12V i [gluteus maximus].. słysze go i tyle. A pompeczki nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW wymieniłem zasilacz na jeden z najcichszych.. enermax liberty 12V i [gluteus maximus].. słysze go i tyle. A pompeczki nie.

Nic dziwnego, bo ta zasilka wcale nie jest jedna z najcichszych. Ja bym ja okreslil jako "umiarkowanie cicha" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najcichsze zasilacze dla mnie to stare bequiety...

Stare Tagany U15 są bezgłośne, mimo że maja małe wentylatory

Niestety moj był za słaby, by pociągnąć cały sprzęt

Potem testowałem kilka z różnych firm, no i zatrzymałem się na firmie Seasonic i to na starym modelu

Ten z nowej serii jest głośniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare Tagany U15 są bezgłośne, mimo że maja małe wentylatory

Niestety moj był za słaby, by pociągnąć cały sprzęt

Potem testowałem kilka z różnych firm, no i zatrzymałem się na firmie Seasonic i to na starym modelu

Ten z nowej serii jest głośniejszy.

jak już to u-01 u15 to te z 12cm wentylem i są już niezbyt ciche. Na dzisiaj ciche to sa stare serie seasonika i np mój topek p3 B) eh musze mskończyć bo go ciagle wychwalam..no ale kurde zadowolony na maxa jestem z niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po wymianie mojego "cichego" Laing'a, niestety zmiany w glosnosci praktycznie nie slysze. Co wiecej wydobywa sie z niej niemal dokladnie ten sam dzwiek co z poprzedniej, to tylko potwierdza przypuszczenia o wadzie calej serii. Pozostaje tylko czekac na reakcje producenta...

Na chwile obecna nikomu nie polecam zakupu Lainga DDC, a juz na pewno nie w kraju :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po wymianie mojego "cichego" Laing'a, niestety zmiany w glosnosci praktycznie nie slysze. Co wiecej wydobywa sie z niej niemal dokladnie ten sam dzwiek co z poprzedniej, to tylko potwierdza przypuszczenia o wadzie calej serii. Pozostaje tylko czekac na reakcje producenta...

Na chwile obecna nikomu nie polecam zakupu Lainga DDC, a juz na pewno nie w kraju :(

Zgadzam się. U mnie wymiana pomogła tylko przez 2 tygodnie, była znaczna poprawa. A teraz wyje jakby miała odlecieć :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...