Skocz do zawartości
Krzyblack

A4tech X-718 Vs Razora Diamondback

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

Mam wielki dylemat odnosnie tych 2 gryzoni A4Tech X-718 i Razora Diamondback . Chcialbym dowiedziec sie czegos od was moze uzywacie ktorys z tych myszek albo co lepsze uzywaliscie obydwie !! :) gryzon A4techa jest nowym produktem i ruzni sie nietylko cena (75zl) ale tez wiekszymi mozwliwosciamy 2k dpi i takie tam :D ... Wiec dlaczego niechce tej myszki ?? Odpowiedz jest prosta Razor to bardzo dobra firma i wydaje mi sie ze Diamondback jest lepiej wykonany lecz niemam pewnosci , dlatego pytam Was o zdanie . Cena niegra dla mnie roli bo w kieszni mam 200zl , a wlasnie razor tyle kosztuje 180-200zl

I prosze niepiszcie postow typu "Razor rulez" . Prosil bym o "wypocona" wypowiedz ;) Dlaczego ta myszka jakie ma wady i zalety itd . No i oczywiscie niedawajcei mi linqow do tych myszek bo juz dobrze "obcykalem" obydwie ale wciaz niewiem ktora :D Dzieki za wszystkie odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer, a nie razor :)

Oczywiscie wybór pada na razera, dlaczego? Lepsze wykonanie, Door 2 door, lepsze stery i nie daj sie zwieść "pustym DPI" to tak jak intel i amd, niby intel wygrywa ghz'ami ale w grach dostaje po .... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razer, a nie razor :)

Oczywiscie wybór pada na razera, dlaczego? Lepsze wykonanie, Door 2 door, lepsze stery i nie daj sie zwieść "pustym DPI" to tak jak intel i amd, niby intel wygrywa ghz'ami ale w grach dostaje po .... ;]

... w grach dostaje po .... - :lol: i niby czemu? bo Razer kosztuje więcej?

 

Co do pustego dpi - niebawem kupię tę mysz A4tech i sam sprawdzę czy ma pełne 2000dpi. Swoją drogą nie mam zamiaru płacić marżę konkurencji tak jak w przypadku produktów Intel - kosztuje więcej niż AMD a który lepszy to różnie bywa.

 

ps. obecnie mam Logitech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy prowadzi sklep PC, sam tez kiedys w takim pracowalem i niestety z przykroscia stwierdza fakt ze 60% sprzedanych Razer'ow wraca na servis ;[

Osobiscie mam Logitecha MX518 i A4Techa swop-80@1000Hz (chwale sobie obydwie) i jestem zdania ze wiodace marki jak Razer i Logitech sa zbyt pewne swojej "stalosci" na rynku i ostatnimi czasy "obnizyly loty"

Np. w myszach Logitech po kilku miesiacach sciera sie farba!!! jak dla mnie jak za produkt za 200zl i wiecej to poprostu KPINA!!!

W tym swop'ie przyciski przy rolce sa lepiej umieszczone niz w MX (lol)

A Razor... oczywiscie niezle parametry i jak dziala to zajefajnie, ale niestety mialem 2 Diamondblacki i obydwa poszly na zwrot z powodu uszkodzen elektroniki!!!

 

UWAGA: nie porownuje tu jakosci optyki Logitecha czy Razera z A4Techem, poniewaz obydwie firmy maja wieksze doswiadczenie niz A4 (do czasu). Poniewaz jesli nadal beda puszczac na rynek "nowinki" a nie pozadnie dopracowane produkty, to nie wroze im najlepiej.

 

Co do "klonowania myszek" o czym krzyczy sporo forumowiczow. Jak najbardziej jestem ZA. Sprowadza sie to do tego ze producenci bardziej zwracaja uwage na szczeguly. Jesli Logi. wypusci cos na rynek, a po jakims czasie okaze sie ze mozna to jeszcze poprawic (jak to robi A4) to dlaczego nie. Nastepny Logi. Bedzie dzieki temu lepszy. Wiec nie pojmuje dlaczego ludzie tak sie tym ekscytuja i jada za to A4. Nie chcecie ich - nie musicie. Ale to wlasnie dzieki A4, Logi moze bez testowania na WAS poprawic swoje produkty.

 

Reasumujac: Baaaardzo dlugo nie kupie produktu w ktorym (od jakiegos czasu) najwiecej place za marke, a nie za produkt wlasciwy. Jesli jestes graczem pr0, to wybralbym cos z serii Logitech G, jesli nie jestes pr0, A4 seria X7 powinna zupelnie ci wystarczyc.

 

ps. prosze bez postow typu: "ja wiem lepiej bo mam" Tez mam badz mialem kazda z tych marek i to nie od dzis. Przebrnalem przez cala serie MX wired. I prosze bez "miecha", bo to naprawde nie ma sensu...

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w polsce nie ma "pro" graczy :D sa tylko zapalency no dobrze moze team pentagram, czy simplus (stare fx) są troche znani na miedzy narodowej scenie e-sportu ... ale Stefan ja nie o tym Š : pro gracze jak ich nazwales zazwyczaj wlasnie nie graja na nowinkach tylko jada dalej na pierwszych mx'ach czy intelkach 1.1 / 3.0...

Edytowane przez gib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzylem zwrotu "pr0" aby nie dotknac polskich forumowiczow pasjami grajacych w jakiekolwiek fps (a jest ich tu [na forum] sporo). poniewaz nie chcialem wywolac kolejnej klutni w stylu "co ty mozesz wiedziec o profesjonalnym graniu, ja od roku gram w qake'a" (bo mama mi kupila :)).

 

a ze weterani jada ma 11/3.0 i serii "old" MX sie w pelni zgodze ;] ale z wypowiedzi wywnioskowalem ze do takowych "weteranow" Krzyblack nie nalezy skoro zastanawia sie Razer czy X7 ;]

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w polsce nie ma "pro" graczy :D sa tylko zapalency no dobrze moze team pentagram, czy simplus (stare fx) są troche znani na miedzy narodowej scenie e-sportu ... ale Stefan ja nie o tym Š : pro gracze jak ich nazwales zazwyczaj wlasnie nie graja na nowinkach tylko jada dalej na pierwszych mx'ach czy intelkach 1.1 / 3.0...

Skoro lubią przeskoki co 6 pixeli przy najmniejszym możliwym przesunięciu a nie co 1 ( UT 1280x800 ) to niech se jadą na tych starych intelkach 400dpi. Chodzi tu o siłę przyzwyczajeń. Zresztą naprawdę grają oni w szybkie FPP na myszach po 400-600dpi? ( wszyscy? jaki %? )

 

ps. dpi oczywiście nie jest najważniejsze, ale bardzo istotne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz mysz typowo do gier i jestes ekstremalnym graczem to bierz Razera Copper. Jesli nie, i grasz tak jak zwykly zjadacz chleba ;], to nie ma sensu wywalac tyle na mysz. Kup matce zapas proszku do prania czy cos ;]

 

btw. wg. mnie copper jest niewygodny dla dloni ;] ale tomoje skromne zdanie ;] wole serie Logi. G badz MX518.

 

a tak wogle http://twojepc.pl/artykuly.php?id=myszka_a4tech_x718

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm "pr0" gracze graja tez na dobrych myszkach. W tym momenci mam jakiegos grata (kulkowa mycha) teraz niewarta 5 zl i niezle na tym zamiatam w CS'a a ze musze juz ja zmienic to wole wybrac cos dobrego a nie kolejny zabytek :D Moj wybor padl na A4techa poniewaz dokupie do niej ICEMAT'a i bedzie git a za ta sama cene bym mial razera ... mam nadzieje ze myszka wytryma dosc dlugo . Dzieki za wypowiedzi ale mozecie cos zawsze dozucic moze zmienie zdanie ... myche kupuje dopiero w poniedzialek ... a co do G5 poprostu niestac mnie na nia :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec jesli przesiadasz sie z kulkowego "grata" jak to okreslasz, to polecam ci sczerze X-718. Naprawde niezly gryzon w ukladzie cena/jakosc. Moze troszke mala jest, ale za ta cene... nic tylko brac ;] Ja ja mam na blacie, wiec Icemat wydaje sie zbedny. Kwestja gustu.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro lubią przeskoki co 6 pixeli przy najmniejszym możliwym przesunięciu a nie co 1 ( UT 1280x800 ) to niech se jadą na tych starych intelkach 400dpi. Chodzi tu o siłę przyzwyczajeń. Zresztą naprawdę grają oni w szybkie FPP na myszach po 400-600dpi? ( wszyscy? jaki %? )

 

ps. dpi oczywiście nie jest najważniejsze, ale bardzo istotne

raczej miałem tu na mysli graczy cs'a (duzo dyskutowalismy Kyle w temacie o myszach i myslałem ,ze zauwazyles kiedy to zawsze podawałem za przykład cs ;)) a cs jak to cs najpopularniejsze rozdziałki to 640x480 lub 800x600 zadko kiedy ktos cyka na 1024 i wiekszych.

Edytowane przez gib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wy tu wybieracie mysz a4 to o czym ta dyskusja, wez obydwie w dlon porownaj plastiki otworz zajrzyj do srodka i spojrz na jakosc wykonania elektroniki, po za tym a4 jest bezczelny z tym kopiowaniem ksztaltu myszy od logitecha, i o jakim wy scieraniu farby mowicie ? to logo logitecha? z tylu hehe na moje moze ono wogole odpasc jego obecnosc jest nieistotna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wy tu wybieracie mysz a4 to o czym ta dyskusja, wez obydwie w dlon porownaj plastiki otworz zajrzyj do srodka i spojrz na jakosc wykonania elektroniki, po za tym a4 jest bezczelny z tym kopiowaniem ksztaltu myszy od logitecha, i o jakim wy scieraniu farby mowicie ? to logo logitecha? z tylu hehe na moje moze ono wogole odpasc jego obecnosc jest nieistotna

Dla mnie i poza Tobą dla wszystkich użytkowników bardziej istotne jest ścierające się logo na Logitech niż "estetycznie" wyglądająca elektronika wewnątrz A4tech :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...