Skocz do zawartości
Jackuzy

Mój Lcd 8.4" 640x480 :d Jak Się Podoba?

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem ten zasialcz..tzn przetwornik i szczerze mówiąc jestem ciekaw jak to jest zbudowane....bo jest malutkie i niepozorne a ma niby 200W :D bardzo ciekawa sprawa :D ..... to co ja narysowalem bedzie raczej ogromne ;-P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie to nie przeraza ze bedzie wieksze wazne by dzialalo :) a ten zasilacz nie jest wart 350zl moim zdaniem czasem na allegro mozna kupic plyty nano z zasilka na pokladzie i lvds takie dziwy widzialem za sume 450zl i nie chodzi o viaepia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jackuzy wiesz wzielem sie za przegladanie projektu PSU ale mam problem z doczytaniem sie co jest napisane na niektorych czesciach zaznaczylem to w rysunku i wiesz nie znam sie na elektornice jak juz mowilem co oznacza opis (LM) taki pojawia sie kilka razy z góry dzieki za pomoc

post-137948-1147118108_thumb.jpg

Edytowane przez geny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie elementy które sa prostokątamiz trzema wyprowadzeniami to LM 338 żadnych innych układów tam nie ma....poza tym jest kilka wzmacniaczy operacyjnych te po lewo to LM307 po prawo LM107 i to wszystko...reszta elementow to rezystory i kondensatory które sa opisane poza chyba jednym który jest po lewej stronie to 10mikro farad taki sam jak ten nad nim :D....i ju :D

 

Ale odnosnie zasialania to mysle że jednak lepszym rozwiązaniem będzie nie robienie tego monstrualnego układu a kupienie zamiast tego jakiegoś działającego ale bez akumulatora UPSa :D który będzie działał jako najzwyczajniejsza w świecie przetwornica...i kompa zasilisz ze zwykłego ATXa a dodatkowo w razie czego możesz sobie podpiąc cos dowolnego na 220V i nie będzie kłopotu :D (jakąs lutownice np. :D ) jedynym ograniczeniem jest moc UPSa...ale np takiego 400W można kupić za 50zł :D a to Ci starczy na kompa, i monitor LCD :D i może troche zostanie jeszcze na jakąs golarke elektryczną :D

 

Nie sądzisz że to lepsze i tańsze rozwiązanie? oczywiscie UPSa trzeba nieco przerobić żeby mial lepsze chlodzenie i żeby go łatwo właczać z tzw. "Cold start" ale to jest do zrobienia i napewno łątwiejsze niż kombinowanie z tym schematem co nakresliłem.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Jackuzy chcesz mnie zniechecic hahahah no zobaczymy a jesli twoj projekt nie wypali to zapodam inny znalazlem na ruskiej stronie mp3.car cos takiego zasilke myslisz ze latwiej bedzie podlaczyc ups-a moze ale sie zastanawiam. Bo w sumie masz i racje kupic z wyczerpana bateria ale dochodzi znow cholerny zasilacz atx a tego wlasnie chce sie pozbyc (zasilacza ATX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz się zasiłki ATX pozbywać? W sumie tam masz wszystko co potrzebne Ci do szczęscia :D....napięcia, sterowanie itd. ...no ale okik...ja osobiscie pójde jesdnak chyba w strone UPSa bo poza kompem mozna tez podpiąc inne rzeczy (a monitor znalazłem tanio na 12V 14cali LCD i byłby idealny nie obciązając samego UPSa :D jedyny klopot to przydal by się touchscreen kurcze :]) więc w sumie do zaislania było by tylko to co na płycie głównej...reszta napędów może być zasialona bez kłopotu z samego 12V (bo przeciez na kazdym napędzie wystarczy załozyć 7805 (+radiator całkiem spory :D) i mamy zasialanie nie patrząc na sama zasiłkę ATX...:D.....jednak zanim to złoże to pewnie minie z pół roku bo najpierw musze auto zrobić :P :D (w sumie to częśc rzeczy już mam :D....zasiłkę, proca, pamięć,HDD,CD-RW....może pokusze się o przejsciówke i założe odpowiedniki z laptopów napędów :D......will see:D

 

 

 

A potem do tego kontroler sprzętów przez LPT :D i można sobie operowac urządzonkami róznymi z poziomu kompa (8 sztk :-P) :D...hihi a w drugą strone temperaturki, obroty, itp :D hihi to ma byc samochodowy komp a nie komp w samochodzie :D hihi (ale hihiham :-P)

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! trochę mnie nie było, parę spraw mi wypadło jak np. impreza z której wróciłem po 3 dniach do domu, dzisiaj bierzmowanie (właściwie wczoraj, świadkiem byłem, hehe) a tak pozatym to coś mi się z modemem stało: niby chodzi a nie chce się połączyć (sagem od neo+), teraz mam modem pożyczony od kumpla.

 

No ale dosyć tych wszystkich farmazonów: jaki mam ten inwerter kupić, pomóżcie z wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze taki plan. Może by sygnały synchronizacji i piksel clock podłączyć do VFC a kolorki przez przetworniiki A/D do portu VGA? Co o tym sądzicie?

Też o takim rozwiązaniu myslałem

Wszystko było by okik gdyby nie fakt że na większej odległosci sygnał zegara i synchronizacji będzie zanikał...więc nie da się tego podpiąc jak np monitor....poza tym musisz zakupic dobre i szybkie przetworniki :D polecam AD831 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem tu nowy jak widać:)

pomysł z wyświetlaczem mi Sie podoba sam mam wykonany taki projekt z tym ze wyświetlacz używam jako panel dostępowy do mini szafy grającej (jestem w trakcie pisania oprogramowania)

jak widzę nie jest łatwe do wykonania podpięcie LCD z większą ilością kolorów niż 256:)

Jackuzy mam stacje lutownicza bez problemu ci mogę przylutować ten procek mam pełen osprzęt do tego (Gorajce powietrze, chwytaki podciśnieniowe, pasta lutownicza , cyna w paście i takie tam zabawki:P)

jedynie problem z wykonaniem płytki metoda termo to chyba będzie trudno wykonach tak małe ścieżki:/

AlphaX - noo pomysł całkiem ciekawy tylko ciekawe czy nie bedzie problemów z synchronizacja obrazu......

napisz cos więcej chętnie zakupie części i spróbuje wykonać ten projekt :)

Jeśli ktoś ma więcej informacji na temat wykorzystania przetworników A/D niech da znać mam trochę doswiadczenia w elektronice (wykonuje projekty + oprogramowanie na zamówienie).

w domu osprzęt do zabawy tez jest jak stacje i inne zabawki może cos się skleci wspólnymi silami:)

wiem wielu pewnie powie ze chodzi o zarobek ale tak nie jest, bardziej się liczy wiedza zdobyta w czasie prób:D

no cóż nie bede wiecej zanudzał

pozdrawiam wszystkich zwłaszcza Jackuzy, za otwarcie bardzo ciekawego tematu:D

Sorka ale staram sie nieuzywać polskich ogonków mój linux nielubi polskich ogonków(a dokładnie VNC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Wiec podłaczyłem matryceodT1950CT do karty CiRRUS LOGIC i mam taki obraz

Dołączona grafika

 

jakie jest rozwiazanie tego problemu ??

 

podpiąłem wszystko tak jak Jackuzy miał napisane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra moze to smieszne, ale nie mam teraz jak sprawdzic tego (siedze u kolegi @ modem 56K )

 

Czym / jakim programem zrobiles taki pulpit :

 

http://www.jacekwiniarek.za.pl/LCD005.JPG

 

http://www.jacekwiniarek.za.pl/LCD007.JPG

 

daloby rade to zrobic na normalnym pc?

 

przykladowo jako wygaszacz itp?

 

DZIEKUJE ZA ODP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jestem tu nowy jak widać:)

pomysł z wyświetlaczem mi Sie podoba sam mam wykonany taki projekt z tym ze wyświetlacz używam jako panel dostępowy do mini szafy grającej (jestem w trakcie pisania oprogramowania)

jak widzę nie jest łatwe do wykonania podpięcie LCD z większą ilością kolorów niż 256:)

Jackuzy mam stacje lutownicza bez problemu ci mogę przylutować ten procek mam pełen osprzęt do tego (Gorajce powietrze, chwytaki podciśnieniowe, pasta lutownicza , cyna w paście i takie tam zabawki:P)

jedynie problem z wykonaniem płytki metoda termo to chyba będzie trudno wykonach tak małe ścieżki:/

AlphaX - noo pomysł całkiem ciekawy tylko ciekawe czy nie bedzie problemów z synchronizacja obrazu......

napisz cos więcej chętnie zakupie części i spróbuje wykonać ten projekt :)

Jeśli ktoś ma więcej informacji na temat wykorzystania przetworników A/D niech da znać mam trochę doswiadczenia w elektronice (wykonuje projekty + oprogramowanie na zamówienie).

w domu osprzęt do zabawy tez jest jak stacje i inne zabawki może cos się skleci wspólnymi silami:)

wiem wielu pewnie powie ze chodzi o zarobek ale tak nie jest, bardziej się liczy wiedza zdobyta w czasie prób:D

no cóż nie bede wiecej zanudzał

pozdrawiam wszystkich zwłaszcza Jackuzy, za otwarcie bardzo ciekawego tematu:D

Sorka ale staram sie nieuzywać polskich ogonków mój linux nielubi polskich ogonków(a dokładnie VNC)

 

HEHE skoro sie oferujesz :D to bardzo chętnie tylko ze do AD9882 trzeba tez stworzyc tzw firmware na PEAKu :D(szczerze mówiąc nie wiem co to jest ;/ ) ale układ tej serii jest chyba najodpowiednijszy ...mam tez sample układów AD9982 i 9981 które sa nieco prostrze. Ale i tak trzeba nimi sterować przez I2C... tak więc może wspónie stworzymy jakis projekt :D....narazie za baze mam ten projekt płytki który jest na dole :D i to jest juz kompletny interfejs z odbudowywaniem zegara na generatorze PLL :D więc naprawde przyjemna rzecz :D jedyne czego nie mam to rozmieszczenia dokładnego elementów na tej płytce ;/ tzn wiem gdzie sa podstawowe układy (co jest dośc oczywiste) ale pomniejszych elementów nie znam :] Tak wiec przyjzyj sie i powiedz co myslisz :D

 

 

-geny- To jest włąsnie kontrolerek :D ten mały ukłąd wygląda na AD9882 albo coś w podobie np AD9981 :Dtylko nie wiem co to ten duzy procek :D ma yjscia TTL i LVDS więc praktycznie wszystko tam podłaczysz :D no i włąsnie coś takiego mozna zbudowac :D....musze się zacząc bawić Eagle do projektowania płytek pod tego procka moze się coś stworzy :D ale nie wiem czy będzie to dobrze i będzie działać prawidłowo...ze wzgledu na sterowanie I2C...czy ktoś wie czy da rade podpiąc to i nie programować tego kontrolera i będzie działać? czytałem datasheet od tego i cyba jednak tak sie nie da...bo wiele rzeczy dość podstawowych jest sterowanych własnie przez programowanie rejestrów interfejsem I2C....

 

 

-[GRUBY]- szczerze to to wygląda na albo walniętą matryce albo coś z wyjsciem VFC...spróbuj inną karte i trzy razy sprawdz podpięcie. Czy masz taki obrazek jak odrazu właczasz kompa? czy tlko np w windzie?

 

-S.W.A.T- to jest nic innego jak Samurize :D taki program poszukaj na googlach :D

 

-AlphaX- ADS831 to przetwornik A/D o rozdziałce 8 bitów z jednym wejsciem analogowym, podobno bardzo stabilny i dobrzer nadający się do zastosowań własnie video... jednak przy robieniu interfejsu VGA-LCD nie jest problemem przerobienie sygnału analogowego na cyfrowy ale zachowanie synchronizacji zegara...z Hi V sinc...dlatego w tych scalonych kontorolerach jest układ odtwarzający zegar (CLK) tylko na podstawie lini Hsinc (lub Song "Sinc on Green" ) to jest do stworzenia :D

 

 

poniżej płytka kontorolera zaprojektowana i stworzona (działaja już takie kontrolery) przez pewnego Francuza :D i dwa schematy układu na ADS831 (tak wczesniej napisałem AD831 przepraszam moja pomyłka :D układ produkowany przez Texas Instruments)

 

____edit____

Własnie zajzałem co to jest AD9483 i masz racje bardzo łądny ukłądzik i wygląda że nie potrzeba go sterowac z zewnątrz + ma odtwazanie zegara :D czyli to co nam trzeba...cholera szkoda że nie dają sampli tego układu :] jak zawsze cośnie tak...z drugiej strony jest on dośc drogi nie sądzisz?:D

post-133045-1147282690_thumb.jpg

post-133045-1147282721_thumb.jpg

post-133045-1147282739_thumb.jpg

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do czesci to bede musiał się przyjrzeć aplikacji :), przegladalem ta rosyjska strone z projektem wyswietlacza:

głownym układem tu jest AD9883A potem do tego jeden PLD (jak dobrze widzialem na zdjęciu jest to Althera MAX ale niewiem ktory dokladnie) by zmienic napiecia logiczne 3.3V na 3,3 i 5V by smigalo to z kazda matryca LVDS i innymi, i na koniec eprom szeregowy by zapisac ustawienia AD9883A (wtedy już nieportrzeba kontrolowac go z zewnatrz, no hyba ze zmienisz matryce i rozdzielczosc:) )

jesli biega o szyne I2C to niema problemu z obsługą jedynie bedzie trza wyczytac w dokumentacji pod jakim adresem pracuje kość i reszta to już czysta praktyka:P

Edytowane przez darkstorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz moge ci podeslać datashity od AD9882A i innych :D jest tam wszystko o czym mówisz..opisy aplikacyjne oraz terowanie I2C....ten Max na ruskiej stronie to tez ciekawostka...do czego to może słóżyć w tamtym ukłądzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz moge ci podeslać datashity od AD9882A i innych :D jest tam wszystko o czym mówisz..opisy aplikacyjne oraz terowanie I2C....ten Max na ruskiej stronie to tez ciekawostka...do czego to może słóżyć w tamtym ukłądzie?

ten Max Althery pracuja jako konventer napiec + wzmacniacz wyjsc (AD9883A pracuje na napieciu 3.3V) a max zamienia to na wyjscie 3.3V i 5V by mozna bylo podpiac to do prawie kazdego wyswietlacza w systemie TFT LVDS.

DATASHEETY MOZESZ PRZESLAC I RESZTE DOKUMENTACJI NA

darkstorm@fwm.net.pl

Edytowane przez darkstorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACHAAAAA :D ołej ale rozumiem że ten Max to jest układ mikroprocesorowy czytli trzeba go programować? Czy to jest uklad odrazu gotowy do pracy?

 

Datasheety już idą ale przesyłka będzie duuża :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACHAAAAA :D ołej ale rozumiem że ten Max to jest układ mikroprocesorowy czytli trzeba go programować? Czy to jest uklad odrazu gotowy do pracy?

 

Datasheety już idą ale przesyłka będzie duuża :D

o wielkosc sie niemartwie ta skrzynka jest ma moim prywatnym serverku, potem mozemy tam umiescic nasze osiagniecia , mozliwe ze ktos skorzysta z naszych rad:)

tak jest ten max jest logika programowalna (podobnie jak pale czy gale z podstawowych kosci rodziny PLD) niestety logik niepotrafie programowac ale moze ktos sie znajdzie kto nam pomoze jak by co:)

Jak wroce do domu przewertuje te dokumentacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox :D to wląsnie tego używali francuzi TUTAJ jest więcej informacji ale tłumaczenia sa do połowy i dalej trzeba sobie radzić samemu :D.... przewertuj tez jak będziesz miał troche czasu :D co ciekawe ten temat jest ciągle aktywny (a zaczety był zdaje się pod koniec 2004 roku :D) przyjemnego czytania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spox :D to wląsnie tego używali francuzi TUTAJ jest więcej informacji ale tłumaczenia sa do połowy i dalej trzeba sobie radzić samemu :D.... przewertuj tez jak będziesz miał troche czasu :D co ciekawe ten temat jest ciągle aktywny (a zaczety był zdaje się pod koniec 2004 roku :D) przyjemnego czytania :D

temat bardzo ciekawy troszke informacji tam jest teraz bedzie sie trzeba zastanowic jak to wykonac

Aktualnie wertuje dokumentacje do AD9883 i reszty ale idzie to ciezko :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak cięzko? Angielski?....naprawde jest dużo ciekawych rzeczy :D.....ostatnio zajmuje się naprawianiem monitorów LCD :D i musze powiedzieć że w sumie to nie są takie mocno skomplikowane urządzenia (pomijając 4 warstwowe płyty główne :-P ) acha no i teraz pomyslałem nad wyekstrachowaniem starej nakładki dotykowej z monitorów które można na Allegro kupić...Firma Simens-Nixdorf :D monitorki pochodzą z kas sklepowych i niestety posiadaja baardzo dziwne złącze do kompa...cyfrowe ale ze wszystkim w jednym chyba i niestety nie da się tego normalnie podpiąc...tak czy tak kupie takiego jednego ustrojstwa i pobawie się tym :D (przekątna to 10.1" takiego monitorka a na allegro gośc ma ich 9 :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

po dluzszej przerwie....

Aktualnie pracuje nad podpieciem dysku do Commodore 64:) projekcik w 60% wykonany

Przedwzwacniaczem cyfrowym z eqalizerem 5-pasmowym - 75% ukonczony

Emulator Klawiatury PS/2 bazowany na Atmega 8 - 90% ukonczony

Szafa grajaca (soft linux + java) + pilot IR - 99%

Nadajnik TV 1W - 20%

moze i duzo tych projektow ale taki jest moj zawod:P

na moim serwerze umieszczam rozpiski do matryc lcd (TFT/STN i innych)

tylko bym prosił o nieprzesadzanie ze ssaniem strona bedzie zawsze dostepna pod adresem :

http://fwm.net.pl/matryce/index.php

Sa to moje pdfy co naciaglem z internetu (jest tego kolo 103MB) jesli masz jakas matryce ktorej tam niema przeslij mi ja na darkstorm(at)fwm.net.pl zamiast (at) wpisz @ :)

Jakuzy: niedlugo sam bede wysylal prosbe o sample ,mam nadzieje ze w miare szybko mi to przysla bo kontrola na bazie I2C jest dosc prosta , plytki testowe mozna wykonac bez problemu(1 strona) w termotransferze (sciezki 0.5MM w praktyce bez problemu sa do wykonania) aktualnie wykorzystalem atmega 8 w obudowie TQFP32 (SMD) tam sciezki sa mniejwiecej 0.5MM w termotransferze nawet ladnie to wyszlo:)

Chyba ze sprubowac z innymi przetwornikami.....

Nic wracam do pisania softu do c64HDD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przeglądałem forum i było kilka tematów, w których zdolni użytkownicy-majsterkowicze tego forum pokazywali swoje osiągnięcie pod względem tworzenia własnych monitorów lcd. Bardzo spodobał mi się ten pomysł, i chciałbym coś takiego zrobić. Chodzi mi o monitorek, na którym mógłbym wyświetlić np. obraz z tunera tv. Czego potrzeba (poza matrycą) by stworzyć takie cacko?. Chciałbym aby wyświetlał wszystkie kolory (tak jak normalny monitor lcd). Proszę mnie strasznie nie zmieszać z błotem, że nic nie umiem itp. Dopiero się uczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego oto laptopa (ehe , śmiech na sali :D): Mitsubishi MP286L

 

Czy on się nada ? Myślę , że jest on tylko czarno biały (nie mam zasilacza). Jednak miałby mi on służyć jedynie jako monitor temperatur itd , a mam akurat 3 karty pod PCI z potrzebnym złączem (jak ja lubie wystawki :) ).

 

Tutaj inny link: http://members.aol.com/suprdave/classiccmp/mp286l.htm

Edytowane przez koti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...