Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

W ep-630 masz 3 wielkości gumek w komplecie.

 

Jako dokanałówki będa się 1000x lepiej trzymać niż pchełki. Te Sennheisery i ich niby super system trzymania to tandeta, słuchawki są wielkie i wcale nie trzymają się lepiej od zwykłych pchełek.

 

Nie opłaca się dopłacać 60zł do CX.

 

Radzę ep-630 jako tanie i dobre.

 

PS. Tylko uważaj na podróbki ep-630.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje kupic słuchaweczki do muvo. Duzo jezdze pociagiem więc zalezy mi na dobrej izolacji od otoczenia, w gre chodzą chyba tylko dokanałówki. Rozglądałem sie za plugmi lecz wyczytałem ze sa niewygodne, trudno je sie zaklada, i szybko zuzywaja sie gąbeczki. Czy warto dopłacać do ep 630/635 skaro słuchał bede głownie mp3 np. 128kbit. Czy opłaca sie kupować takie słuchawki do juz duzo okrojonej muzy. Czy możecie mi coś polecić w tym przedziale cenowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje kupic słuchaweczki do muvo. Duzo jezdze pociagiem więc zalezy mi na dobrej izolacji od otoczenia, w gre chodzą chyba tylko dokanałówki. Rozglądałem sie za plugmi lecz wyczytałem ze sa niewygodne, trudno je sie zaklada, i szybko zuzywaja sie gąbeczki. Czy warto dopłacać do ep 630/635 skaro słuchał bede głownie mp3 np. 128kbit. Czy opłaca sie kupować takie słuchawki do juz duzo okrojonej muzy. Czy możecie mi coś polecić w tym przedziale cenowym

Moment, troche sie mieszasz w tym co napisałes. Dokanałówki to jest to samo co plugi. Chyba że czytałeś opinie nt. the plug lub spark plug kossa. Czy warto dopłacać? Jeśli zależy ci na wytłumieniu dźwięku z zewnątrz to warto.

Edytowane przez slasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moment, troche sie mieszasz w tym co napisałeś. Dokanałówki to jest to samo co plugi. Chyba że czytałeś opinie nt. the plug lub spark plug kossa. Czy warto dopłacać? Jeśli zależy ci na wytłumieniu dźwięku z zewnątrz to warto.

Spokojnie jeszcze wiem co mówie :) , może niezbyt jasno sie wyraziłem. Pisząc o plugach mialem na myśli Koss The Plug. Jestem zdecydowany na dokanałuwki bo chyba one najbardziej tłumią dzwięki otoczenia.

W gruncie rzeczy chodzi o to czy słuchać różnice w mp3 np.128kbit odtwarzanej na muvo miedzy ep-630 a na przykład czymś takim klik

Edytowane przez pintek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy słabe, mam już ponad rok i dalej używam, mam jeszcze Senki MX500(używane dużo rzadziej). Do pociągu i tramwaju są genialne, tak samo jak do autobusu, nie mówię, że jakość poraża ale bez przesady wg. mnie jest dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wreszcie EP-635

 

przepasc w porownaniu do standardowych od Sansy

wreszcie wszystko slychac naturalnie, nie ma takiego przymulonego z podbitym basem.

 

slucham z SRSem i focus na mid, bo srednie troche cofniete sa,

 

jedynie te sznureczki mnie dobijaja, bo do mojego playerka i tak nie podczepie tego dzyndzelka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przesiadłem się ostatnio z integry na X-Fi i chciałbym też zmienić słuchawki. Mają być głównie do grania w BF2 i inne FPP. Na Allegro znalazłem takie coś: Lognetmedia Aero 5.1

 

Tutaj link: http://www.allegro.pl/item144559240_aero_5..._sluchawki.html

 

Czy ktoś z Was to ma i czy warto zakupić?

 

Aha W podobnej cenie są też Medusy Speed-Linka może o nich też ktoś coś powiedzieć?

 

pozdr

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dość ciekawą ofertę tzn lampowy wzmacniacz słuchawkowy+wbudowana karta muzyczna na PCM2702

 

http://www.allegro.pl/item147199043_wzmacn...luchawkowy.html

 

Ciekawe jak się ma co do jakości do:

http://www.allegro.pl/item148353322_holdeg...uchawkowy_.html

http://holdegron.fm.interia.pl/

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dość ciekawą ofertę tzn lampowy wzmacniacz słuchawkowy+wbudowana karta muzyczna na PCM2702

 

http://www.allegro.pl/item147199043_wzmacn...luchawkowy.html

 

Ciekawe jak się ma co do jakości do:

http://www.allegro.pl/item148353322_holdeg...uchawkowy_.html

http://holdegron.fm.interia.pl/

 

ehh, przydaloby sie takie cacko, tym bardziej ze w nowym wzmaku nie mam wyjscia sluchawkowego...

 

a wzmaka to przez Ciebie kupilem :P

hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OEM = podróba (i będę tak sądzić bez względu na tłumaczenia sprzedawców, że "to wszystko z tych samych fabryk w Chinach").

 

BOX + symetryczny, "klejący" się kabel + jego dotykanie przenosi dźwięki na słuchawki + faktura = oryginał na 99,7%

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie plantronicsy pulsary 590A i musze przyznac ze graja bardzo ladnie,do tego sa bezprzewodowe,potrafia obslugiwac 2 urzadzenia na raz,np.mp3 player i telefon.Szczerze polecam jesli ktos potrzebuje sluchawek bezprzewodowych.

 

Jesli ktos tu na forum ma logitechy wireless for mp3 player to prosilbym zeby napisal obiektywnie jak z jakoscia,czy przerywaja podczas sluchania i na ile starcza akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD555 dają dużo od siebie, lecz w sensie pozytywnym - ocieplają i uprzestrzeńniają muzykę. Słuchając ich mam wrażenie że to 5.1 a nie słuchawki + jakość dźwięku jaką ciężko na 5.1 uzyskać. W grach i filmach wrażenie przestrzenności jest nieco mniejsze, lecz muzyka brzmi jakbyś stał 5 metrów przed orkiestrą :)

Mam pytanie do osob, ktore maja 555 i/lub 595, lub chociaz mialy okazje przetestowac je porzadnie. Piszesz tutaj, ze 555 daja fajny przestrzenny dzwiek. W opisie na jednym z sklepow jest cos takiego "wewnętrzny reflektor pozwalający na generację pola rozproszonego, idealnego w przypadku odsłuchu dźwięku wielokanałowego". Na Amazon rowniez o tym wspominaja - " internal surround reflector to generate an extended spatial sound field, making it the ideal headphone for home theater and music." (wlasciwie to brzmi, jakby tam zacytowali amazon :P). Tak czy inaczej - nie ma juz tego w opisach 595. Czy to znaczy, ze 555 jako sluchawki do gier i filmow sprawia sie lepiej niz 595?

 

Bo potrzebuje dobrych sluchawek, ktore beda podczepione do X-Fi - nie wykluczam tez Holdegrona. Chce moc na tych sluchawkach pograc (i tutaj pewnie nie zaszkodziloby to co jest w 555, jesli to nie jest markentingowa gadka - w polaczeniu z CMSS 3D, powinno sie chyba sprawdzic) no i oczywiscie posluchac muzyki - w moim przypadku jest to przede wszystkim metal. Przy 595 nie ma nic o tych "bajerach" z dzwiekiem przestrzennym - czy to znaczy, ze jako sluchawki do gier/filmow beda one slabsze od 555?? Mial ktos okazje porownac te dwa modele pod katem takich zastosowan, a nie muzyki?

 

Bo w sumie bylem juz prawie zdecydowany na 595, ale te wsparcie dla dzwieku przestrzennego zaczelo mnie zastanawiac. Nie stawiam sobie jakichs konkretnych limitow finansowych, ale raczej nie chcialbym, zeby cena ze wzmacniaczem przekroczyla 1000 zl - tak wiec jesli 595 mialby byc slabsze do odtwarzania dzwieku przestrzennego w grach, to wolalbym chyba wydac te pieniadze na dwie pary sluchawek - 555 do zabawy i inne, w podobnej cenie, ktore byly lepsze do sluchania metalu, niz powyzsze modele (Beyerdynamic DTX 900?).

 

Jesli ktos mialby jakies sugestie, bylbym wdzieczny - szczegolnie cenne bylyby dla mnie wskazowki osob, ktore mialy okazje porownac 555 i 595 jako sluchawki do gier/filmow. Zdaje sobie tez sprawe, ze najlepiej odsluchac, ale jak juz bede mial to zrobic, to pojde, ale tutaj chce zapytac, w koncu po to jest forum :) Zwlaszcza, ze chodzi mi o wrazenia z grania.

Aha, Grado dla mnie chyba odpadaja, wole sluchawki wokoluszne, bo obawiam sie, ze bezposredni nacisk na uszy bedzie mnie denerwowal, poniewaz nosze okulary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są w tych zastosowaniach gorsze, model 595 to tak jakby lepsza wersja 555, nie tylko jeżeli chodzi o dźwięk, ale i wykonanie.

 

W skrócie 595 ma wszystko to co 555 i jeszcze więcej.

 

Niestety moim zdaniem troche za dużo trzeba dopłacić do starszego brata.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są w tych zastosowaniach gorsze, model 595 to tak jakby lepsza wersja 555, nie tylko jeżeli chodzi o dźwięk, ale i wykonanie.

 

W skrócie 595 ma wszystko to co 555 i jeszcze więcej.

No, niby jest to lepsza wersja 555, ale caly czas zastanawia mnie ten "Surround reflector" - ile w tym rzeczywistego efektu, a ile marketingu ;)

 

Nawet na oficjalnej stronie o tym pisza:

 

595: http://www.sennheiser.com/sennheiser/icm_eng.nsf/root/05343

555: http://www.sennheiser.com/sennheiser/icm_eng.nsf/root/05342

 

 

W skrocie, featuresy, ktorymi sie niby, wg oficjalnej strony, roznia

555:

Surround reflector for an extremely spatial sound reproduction

 

595:

Special diaphragm geometry reduces intermodulation distortion

Highly constant, compressed cellulose fleece reduces total harmonic distortion

Headphone holder included – easily attached to a table or shelf

 

 

Stad moje pytanie o tym jak to sie sprawdza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, niby jest to lepsza wersja 555, ale caly czas zastanawia mnie ten "Surround reflector" - ile w tym rzeczywistego efektu, a ile marketingu ;)

....

 

To praktycznie słuchawki o niemal identycznej budowie. Różnią się zastosowanym przetwornikiem i odrobinę wystrojem. W 595 jest zastosowany pochodzący z linii 600tek.

Cały bajer z przestrzennością polega na zamocowaniu tychże przetworników pod odpowiednim kątem i odpowiednim ukształtowaniu ich okolic. Nic poza tym i występuje on w obu konstrukcjach.

Co do brzmienia to: 555 grają całkiem nieźle - mam od dwóch lat, niestety nie miałem okazji przesłuchać 595, za to wiem jak grają 600. Jeszcze lepiej oddają wyższą część pasma i bas jest na nich odrobinkę lepiej kontrolowany (dokładniej nie podam bo już dość dawno słuchałem). Są to dość subtelne różnice ale odczuwalne. Jeśli nie masz problemu z kasą i zależy Ci na naprawdę niezłym dźwięku to warto dopłacić. Zachodnie serwisy wyrażają się o nich w samych superlatywach.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możecie polecić do grania z przedziału cenowego 200-300pln.Słuchawki będą podłączone do integry na mobo P5B-deluxe i będa służyć tylko do grania.

Zastanawiałem sie nad HQ-2300D?ale nie wiem czy to jakies badziewie nie jest.Jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)...

Ostatnio zastanawiałem się nad przejściem z KOSS UR-40 na PORTA PRO... Nic bym w sumie nie dokładał raczej do tego interesu ale może ktoś z was porównywał bezpośrednio dźwięk z UR-40 i PORTA PRO ? One mają chyba takie same przetworniki i tylko budową się różnią ale może mnie ktoś jeszcze upewni czy grają tak samo :) Słuchawki zmieniam bo chcę sobie w czymś porządnym po mieście połazić a od pchełek z sansy mnie uszy zaczynają boleć... Choć jak na słuchawki dołączane do takiego playerka za taką kaske to zrozumiałe :) Pomóżcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moje stare słuchawki rozleciały się więc planuje zakup nowych:

 

Przede wszystkim gry i filmy czasem mp3.

 

Dwie sprawy interesują mnie tylko te modele żadne "pchełki" czy wielkie słuchawy po prostu już to przerabiałem i są dla mnie niewygodne.

 

Creative HS-390

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=35227

 

Logitech PC120

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=30422

 

Labtec Gaming fx1

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=14945

 

Sennheiser PC140

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=34267

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz grać w PAC MAN'a i oglądać "Kapelusz Pana Anatola" to spokojnie możesz to kupić, no i do skype się też nadadzą. Jak chcesz pograć w prawdziwe gry to ja bym odradzał. Basu za mało w takich świerszczach to samo się tyczy muzyki, chociaż to też zależy od indywidualnych preferencji, niektórym np. mojej siostrze takie coś starcza.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie kupiłem Sennheiser HD 201 i powiem szczerze że niestety nie jestem z nich zadowolony prawdopodobnie na dniach je wystawie na allegro. Bass praktycznie nie istnieje (porównanie z Philips HP 250 ) nie mam dużych uszu ale poduszki według mnie są "za płytkie" i troche uwiera. Słuchawek używam do komputera (SB LIVE 5.1) i praktycznie słysze sam sopran. Wątpie czy jest sens czekać na wygrzanie się słuchawek. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...