Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam dylemat jaki wybrać dysk 250 gb. Chyba raczej zdecyduje się na WD a dodatkowo przekonał mnie ten test( http://benchmark.pl/r.php?file=http://benc...strona-17.html). Mam dylemat które z WD wybrać. ten http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25747 czy http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19939. Zastanawia mnie jedno. Te dyski nie mają tej całej technologii NCQ. To jest takie istotne? ponieważ w tym teście WD bez NCQ wygrał z segatem który te NCQ ma więcej wnioskuje ze to dużo nie daje

Edytowane przez Bartek_em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sie dołączyć do przedmówców. Samsung jest ok. Musze przyznać że używam akurat 250GB ale PATA. Co lepsze z testów to własnie nieraz wynika że to PATA jest szybsze od SATA a nie mówiąc już o zwolnieniu przez włączenie NCQ. Oczywiście trzeba mieć płytę która to obsłuży=> INTEL.

Wybór nalezy do Ciebie. Niemniej Samsung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie kupilem tego samsunga i jakos chyba dziwnie chodzi. Jak cos klikne albo wlacze na foldery to dysk co jakis czas(roznie ale czesto) tak chrobocze jakby czytal, mialem przedtem seagete barracuda 40gb i on tak czesto nie chrobotal tylko czasem jak przegrywalem. A dodam ze moj samsung chodzi narazie na IDE bo mam problemy z wlaczeniem sata 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowalem 3x samsunga 250gb i cos za cos albo dostaniesz glosny model a szybki 62mb/s albo wolniejszy 58.9mb/s a cichy ale z kolei majacy wieksze wibracje ... wszystko zalezy od szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie sa wibracje, on poprostu jak wlacze jakis program albo www to zaczynac cos w nim "obcierac" jakby ten suwak obcieral o te taleze.]

 

EDIT:pojade do tego kolesia i zapytam czy wymieni mi na jakas 160GB i odda rozniece w cenie bo jednak nie bede potrzebowal tyle miejsca. Jaki dysk SATA2 160GB proponujecie?? tego seageta z seri 9 ??

Edytowane przez DonCapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dlaczego prawie wszystkie dyski tej wielkosci (250GB) pracuja na ata100 skoro mniejsze pracuja na ata133?? ma to jakies uzasadnienie??

Co jest lepszym rozwiazaniem: 2 talerze np samsung czy 3 np seagate?? ma to jakis szczegolny wplyw na predkosci??

Z gory dzieki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepne sie do tematu, bo sam jutro po dysk jade.

 

ja wybieram miedzy samsungiem a seagatem. za seagetem przemawia 5lat gwary, a jak juz zdecydowalbym sie na niego to wzialbym z 16mb cache'u, co dodatkowo daje kolejnego plusika...

 

i sam nie wiem co wziazc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

co sądzicie o Barrakudzie 250 gb z 16 mb cache? Szukam cichego dysku. Aktualnie mam baraka 160 8 mb cache i jestem b. zadowolony ale miejsce sie bardzo szybkokończy i wlasnie planuje zakup................? sam juz nie wiem co wybrać :mur: kazdy pisze ze ten lepszy a tamten jest do D a juz inna osoba mowi dokładnie odwrotnie :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja chce kupic jutro

wd, maxtor albo segate. tylko ktory najlepszy ?

wd nie ma ncq - za to moim zdaniem najlepszy - cichy i szybki

segate - wszystkie ktore do tej pory mialem byly baaardzo glosne (od 10 do 80gb)

maxtor - jedyny jaki mialem to chyba 4gb, iiii - nadal dziala :] a przeszadl juz sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojechalem wczoraj do sklepu z zamiarem kupna samsunga...

na miejscu (kumpel sprzedawca) bardzo mi tego 250gb odradzali... nie dalem sie przekonac argumentom typu nie bo nie.... wiec zaprowadzoil mnie na magazyn/serwic, gdzie gadalem z kolesiem ktory sklada u nich kompy i bawi sie w serwis - powidzial, ze 1 na 10 dyskow wogole nie wstaje, a kolejny 1 czasami 2 z tych 9 dzialajacych wraca po kilku dnach z badami, albo powoduje zwiechy.

 

kupilem wd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również tego WDka z 16MB Cache, używam od około 3 tygodni i jak na razie nie narzekam (przesiadałem się z Seagate 120GB). Co prawda jest trochę głośniejszy niż mój poprzedni dysk, ale ogólnie nic złego nie moge o nim powiedzieć... Mam nadzieje że dalej będzie się sprawował tak jak do tej pory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam również tego WDka z 16MB Cache, używam od około 3 tygodni i jak na razie nie narzekam (przesiadałem się z Seagate 120GB). Co prawda jest trochę głośniejszy niż mój poprzedni dysk, ale ogólnie nic złego nie moge o nim powiedzieć... Mam nadzieje że dalej będzie się sprawował tak jak do tej pory :)

Witka,

jak sadzisz czy Barracuda 250GB z 16mb na pokładzie bedzie cichszym rozwiazaniem. Potrzebny jest mi cichusieńki dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka,

jak sadzisz czy Barracuda 250GB z 16mb na pokładzie bedzie cichszym rozwiazaniem. Potrzebny jest mi cichusieńki dysk.

Wiesz też zasnanawiałem się nad Barrakudą, ale własnie gdzieś wyczytałem że nowe Seagate`y na SATA są głośne i m.in. dlatego wybrałem tym razem WD. Nie wiem na ile ta informacja jest prawdziwa, ale hmm, nie żałuję zakupu tego WDka.

Oczywiście jeśli nowe Barrakudy są tak cisze jak moja poprzednia 120GB ATA to nie ma się nad czym zastanawiać, jednak wątpię w to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz też zasnanawiałem się nad Barrakudą, ale własnie gdzieś wyczytałem że nowe Seagate`y na SATA są głośne i m.in. dlatego wybrałem tym razem WD. Nie wiem na ile ta informacja jest prawdziwa, ale hmm, nie żałuję zakupu tego WDka.

Oczywiście jeśli nowe Barrakudy są tak cisze jak moja poprzednia 120GB ATA to nie ma się nad czym zastanawiać, jednak wątpię w to...

a ja wzialem samsunga, mam nadzieje ze nei bede zalowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Didymos234 - a jak tam z temp u ciebie ?

ja narazie tylko zgrywalem dane z 1'go dysku (wd 200gb sata 2,) na tego 250gb i musze powiedziec, ze 200'ka byla zimniejsza - everest pokazywal czasami az 6 'C roznicy - choc moze to dlatego ze 200'ka miala pod soba miejsce, a 250 lezalo na niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Didymos234 - a jak tam z temp u ciebie ?

ja narazie tylko zgrywalem dane z 1'go dysku (wd 200gb sata 2,) na tego 250gb i musze powiedziec, ze 200'ka byla zimniejsza - everest pokazywal czasami az 6 'C roznicy - choc moze to dlatego ze 200'ka miala pod soba miejsce, a 250 lezalo na niej

Własnie z tym jest niezły zonk, ponieważ albo mam walnięty sensor, albo programi nie potrafi go odczytać. Uwaga: pokazuje mi non-stop 60*C, ale spokojnie, nie jest to prawdą! Gdy miałem kilka dni 2 dyski, swojego nowego WD oraz poprzedniego Seagate, dla WD temp pokazywało 60C, a dla Sigejta nie pamiętam, ale jakąś normalną i dużo niższą :) Przy sprawdzeniu ręką temperatury obu dysków oba były po prostu identyczne. Podobnie jest teraz jak mam już tylko WD. Pokazuje mi 6 dych ale po dostnięciu napędu jest on ledwo ciepły.

 

Temperaturke sprawdzam Speedfanem, i zdaje się HDTachem też próbowałem. To samo. Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...