Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio bylem swiadkiem jak 160gb samsug sam skasowal wszytskie partycje po czym zdechl :lol2: wiec nawet nie chce tego ogladac :) co z tego ze ich sprzet jest tani i szybki skoro lubi padac?

 

Sam stoje teraz przed trudnym wyborem:

 

WD2500KS 250Mb 16 Cache 7200 83gb na jednym talerzu

Maxtor DiamondMax 10 250Mb 16 Cache 125 Gb na jednym talerzu

 

W ostatecznosci moze byc cos od Seageate .... zastanawia mnie wlasnie rola talerzy w tym calym cyrku, jakie lepiej wzac hdd? wiecej Gb na jednym talerzu czy mniej?

 

A co do samsunga, panowie spojrzcie na gwarantowany czas pracy urzadzen - w tym wypadku dla dyskow 250Gb:

 

Maxtor MaxLine Plus III 250 GB SATA II, 16MB cache, NCQ - niezawodność MTBF 1 000 000 godz

Samsung SpinPoint P120S 250 GB SATA II, 8MB cache, NCQ - niezawodność MTBF 600 000 godz

WD Caviar SE-16 250 GB 16MB cache SATA-II - niezawodność MTBF 1 000 000 godz ...

 

Widac ze Szajsung nie stawia na bezawarynjosc i dlugotrwalosc sowich wynalazkow B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze po dodawałem literki ( :lol: ) to 600 000 godz. = ~68,5 roku - czyli -Caleb- masz się czego obawiać :unsure: :wink:

Moj ziom mowil tak samo, ale mina mu zrzedla jak 2mce po zakupie z dysku wyparowala partycja a sam dysk zdechl pare minut poznije :] ale wychodzi na to ze Samsung produkuje jakosciowo gorsze dyski niz Maxtor czy WDC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwóch znajomych kupiło ostatnio samsungi 250gb (jeden SATA, drugi ATA) mają już po dwa miesiące i zero problemów, ja sam mam 160gb jakieś 5 miesięcy, inny kumpel 2x80gb puszczone w raidzie i też bez problemów, napewno nie brałbym maxtora i wd ze wzgledu na hałas ,wydzielanie sporej ilości ciepła(maxtor) i wydajność, jesli nie samsung to tylko hitachi

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak ktos stoi przed wyborem hdd 250 GB sata:

 

WDC

Maxtor

Seagate

 

to w koncu ktory jest najabrdziej gut?

 

Moze zrobi ktos ankiete do topicu? :D

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze po dodawałem literki ( :lol: ) to 600 000 godz. = ~68,5 roku - czyli -Caleb- masz się czego obawiać :unsure: :wink:

Po pierwsze to jest średnia z iluś tam HDD, i co najważniejsze przewidywana a nie pewna, bo chyba nie myślisz że tyle czasu HDD sprawdzali. W praktyce sprawa wygląda zupełnie inaczej.

 

No dobra ale jak ktos stoi przed wyborem hdd 250 GB sata:

 

WDC

Maxtor

Seagate

 

to w koncu ktory jest najabrdziej gut?

 

Moze zrobi ktos ankiete do topicu? :D

Matrox jest szybki i w miarę nie zawodny ale czasem ma problemy z pracą z czymś innym na taśmie IDE zaś na SATA ten problem już nie istnieje. Za to z WDC z doświadczenia wiem że jest najmniej problemów. Osobiście brał bym WDC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jest średnia z iluś tam HDD, i co najważniejsze przewidywana a nie pewna, bo chyba nie myślisz że tyle czasu HDD sprawdzali. W praktyce sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Nie ja powoływałem się na ten parametr. To o czym piszesz jest oczywiste i właśnie z tego powodu pokazałem bezsensowność tego parametru ( dysk nie wytrzyma ~70 lat pracy ) .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WDC to tandeta jakich malo.

 

Mam wersje RaidEdition(8mb cache, 160gb)podzielony na dwie patrycje i po pol roku uzytkowania, drugiej partycji juz sie nie da sformatowac-wystepuja bad sectory :mur:. Sama partycje nadaje sie jeszcze do uzytku.

 

Pozatym ostatnio jak zmienialem mobo i proca, po zainstalowaniu windy wchodze na D, a tam wszystkie pliki bez mozliwsoci odczytu dopiero po ponownym uruchomieniu, windows(cale szcescie)je odzyskal, wyliczajac przy tym tysiace bledow :blink:. Innymi slowy szrot i licze na to, ze serwis mi wymieni na jakiegos samsunga :D

 

Zapomnailem dodac, ze glosny jak traktor i teraz w lecie przy kopiowaniu plikow ma ponad 50 stopnii, a jest chlodzony 12cm wiatrakiem(!!) :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WDC to tandeta jakich malo.

Innymi slowy szrot i licze na to, ze serwis mi wymieni na jakiegos samsunga :D

Mam tylko nadzieje ze nie wymienia Ci na takiego Szajsunga co to zjada partycje i pada po pół roku :D

 

A edycja Raid WDC podobno jest zrabana z deka, co nie tyczy normalnych modeli z pozostalych serii.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko nadzieje ze nie wymienia Ci na takiego Szajsunga co to zjada partycje i pada po pół roku :D

 

A edycja Raid WDC podobno jest zrabana z deka, co nie tyczy normalnych modeli z pozostalych serii.

A co powiesz na te nowe sigejty z zapisem prostopadlym, albo maxtory??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele przypadków nagłej śmierci dysku lub błędów, wynika z winny użytkownik lub np: zasilacza, dysk podczas pracy jest wbrew pozorom bardzo delikatną rzeczą i łatwo go uszkodzić

 

druga sprawa to fakt, że czasem zdarza się wadliwy egzemplarz, dlatego istnieje gwarancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty opierasz swoją opinię na jednym konkretnym egzemplarzu a ja na ponad setce jak nie więcej, widzisz różnicę ?

Jego glosnosc to tez przypadlosc mojego egzemplarza?? Jesli ich przetestowales setki to co sadzisz o RE?? Lepiej zostawic czy brac SE??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jak ktos stoi przed wyborem hdd 250 GB sata:

 

WDC

Maxtor

Seagate

 

to w koncu ktory jest najabrdziej gut?

 

Moze zrobi ktos ankiete do topicu? :D

Ja stałem przed podobnym wyborem i wziąłem Seagate 7200.10. W piatek bedzie u mnie to zobaczymy jak się będzie sprawował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego glosnosc to tez przypadlosc mojego egzemplarza?? Jesli ich przetestowales setki to co sadzisz o RE?? Lepiej zostawic czy brac SE??

Nie zrozumieliśmy się, ja nic nie testowałem po prostu robię na serwisie i wiem z czym mam najmniej problemów, więc poleciłem najmniej problematyczną (moim zdaniem) firmę a nie najcichszy czy najwydajniejszy dysk bo takich porównań nie robiłem. Osobiście miałem kilka HDD ze serii SE u siebie i nie było problemów, no może na początku ciężko się przyzwyczaić do charakterystycznego „klik” podczas startu i wyłączenia HDD ale nie jest to nic bardzo uciążliwego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość głupie pytanie. CZy mając zasilacz bez złączy zasilania SATA uruchomię Seagate'a 7200.10? Bo nie widzę w nim złącza molex. Jest jakaś przejściówka czy coś w tym stylu?

Jest i kosztuje chyba z 5zł.

 

A za to super info domagam sie relacji jak sparwuje sie dysk:P

Chodzi o glosnosc, szybkosc itd.

Jest to wersja z zapisem prostopadlym??

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z prostopadłym, 16mb cache, jak chbya wszysktie "dyszki". Dysk będzie u mnie we wtorek to zdam relację. Będę miał porównanie do SAmsunga 160GB (JJ)

edit: mozesz dac linka do tej przejsciówki? Bo nigdzie jej nie widzę.

edit2: Już nie musisz bo zamówiłem przejsciówkę ;)

edit3: no i klops, w proline narazie ich nie ma i niewiadomo kiedy będą :( Wiecie gdzie można tanio te dyski dorwać? Ewentualnie wersję 320GB.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka piłka...

jaki dysk 250GB ata/sata jaknajbardziej cichy?

ja skłaniam się ku szamszungowi 250GB SP2504C ale on chyba nie pasuje do mojej mobo bo jest sata2

 

pozdr.

SATA2 jest kompatybilny wstecz wiec bedzie pasowac.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z wydajnością?

 

POzdr.

wydajność się nie zmienia

 

każde odstępstwo od tej zasady wynika z wyjątkowo złej woli producenta dysku, ponieważ podstawy technicznej do tego nie ma

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a który z tych wybrac:

Maxtor DiamondMax 10 250 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24826

czy

Maxtor MaxLine Plus III 250 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=26588

 

mam dyski jak w podpisie, zachciało mi sie spróbować jeszcze Maxtora :)

 

Caviarki sa stare modele ale w raidzie, Samsung nie dorasta im do pięt ;)

- czy 16MB pomoze maxtorowi?

- czym istotnym roznia sie te dwa modele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te same dyski.

Sztuki do serii MaxLine III Plus przechodzą dokładniejszą kontrolę / lepiej są selekcjonowane, stąd dłuższa gwarancja i dłuższy czas MTBF.

no to sie dałem złapać na chłyt marketingowy, zamówiłem ten droższy :|

szkoda ze nie napisałes o tym chwilke wcześniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...