Skocz do zawartości
myrddin669

Am2 - Krok W Tył?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maciekkk

Moim zdaniem całkiem prawdopodobne że AMD ma asa w rękawie, a pokaże go dopiero kiedy będzie gorąco. Odgrzewane kotlety czyli A64 na am2 byłyby ok jeśli intel by nic nie zrobił, nadal by się sprzedawały... Ale jeśli przeciwnik wprowadza nową architekturę, trzeba mieć coś więcej w zanadrzu niż tylko zmianę pamięci z ddr na ddr2... i już się niedługo okaże jak to jest ;x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lancer

Ze względu na to że jestem zagrypiony nie mam energii ani chęci, żeby potwierdzać moją tezę :D

faktycznie użyłem sformułowania "każdy to wie" i to mój błąd, powinienem był użyć słów "ja to wiem" :lol: i bardzo za to przepraszam za niestosowanie się do reguł poprawnej komunikacji :P

ale jakoś tak zawsze mnie śmieszyły wyniki przepustowości (a bardziej czasów dostępu) pamięci w sandrze, nie pamiętam żeby kiedykolwiek jakiekolwiek ddr2 choć zbliżyło się do moich wyników, więc może stąd ta błędna teza ;)

Widzisz i tu tkwi blad koncepcyjny, albo Twoja niewiedza/ignorancja bo upraszczasz wszystko do cyferek bez zastanowienia sie czemu jest tak, a nie inaczej.

 

Jak pewnie wiesz Sandara jest syntetykiem ktory mierzy wydajnosc po poziomie pamiec<->kontroler pamieci<->procesor. Czy widziales testy wydajnosci DDR2 i DDR1 robione na plaformie K8? Nie i dlatego nie jestes w stanie OBIEKTYWNIE ocenic wydajnosci DDR2 (przyklad Intela mozna wyrzucic do kosza bo on nie potrafi wykozystac mozliwosci DDR2). Pomine tu to co pokazal ostatnio THG i AM2, bo z komentarzem (podobnie jak Conroe) powstrzymam sie do czasow pokazania sie finalnego produktu na polkach w sklepowych. Skoro twierdzisz, ze to co pokazuje Sandra przy DDR2 dla Intela to smiech na sali i dlatego z gory oceniasz DDR2 to widac Twoja ignorancje (bez urazy).

 

Jakim cudem maja byc extra obiektywne wyniki pamieci skoro szyna komunikacyjna jest tu waskim gardlem? FSB ma szczytowo 266MHz (QPB), a pamieci maja juz po 500MHz (DDR) i to w dualu? Pamiec ma wiec dalece wyzsza przepustowosc niz szyna procesora ktora ogranicza wszystko. Jak Sandra ma pokazac duze syferki w takiem przypadku? Doskonale to wszystko zobaczysz porownujac przepustowosc z Sandry dla systemow Intela opartych na DDR1 i DDR2. Roznica mala. I nie dlatego ze DDR2 to syf, a dlatego ze proc nie kozysta z bonusowej przepustowosci.

 

Teraz z drugiej strony. W przypadku AMD Sandra mierzy przepustowosc na poziomie CPU<-> pamiec. Nie ma tu waskiego gardla jakim jest FSB w przypadku Intela. Dlatego wlasnie wyniki pamieci DDR1 w przypadku Intela i AMD to przepasc. Sandra mowi ze system DDR1 dla Intela z pamiecia PC3200 ma ~5GB/s, a K8 ma ~6GB/s.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.planet3dnow.de/cgi-bin/newspub/...1&id=1142005467

 

pierwsze benchmarki z cebitu

ocene pozostawiam Wam...

 

pozdr

Czy nikt nie zauwazyl ze nic z tego testu nie wynika?

Po pierwsze to system z jedna pamiecia (64bit). Po drugie ze zintegrowana grafika, a wiec VGA i proc kozystaja z tego samego zrodla. Po trzecie to tylko 266MHz i to pewnie przy czasach 4-4-4 wiec nie dziwne ze jest dosyc wolne.

Dla mnie komentowanie AM2 po tym tescie to czysta dziecinada.

 

P.S. Wlasnie przed chwila puscilem Sandre na drugim kompie kozystajacym na tym samym chipie co w przytoczonym przykladzie i tez ze zintegrowana grafika, ale na Sempie. Przy taktowaniu pamieci 235MHz 2,5-3-3-7 wyszlo prawie 3,2GB/s. Co prawda proc pracowal ponizej 2GHz ale to jako taki poglad daje.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zgadzam się z tobą :) powiedzmy z częścią ale clue łapiem ;)

mnie chodzi tylko o jedno, znowu możesz/możecie się nie zgodzić - boję się że inwestycja w pamięci będzie dużo bardziej bolała niż w przypadku s939. oczywiście jeśli kupi się cos na standardzie to ok, i podkręci się to mhzami na 4-4-4-10, może jakieś "trójki" uda się załapać, natomiast z tego co widzę (ale kierowałem się tym ostatnim testem na THG, nie wim dlaczego miałby byc mało miarodajny) to pamięci przeznaczone do OC na ddr2 kosztują jednak sporo więcej niż na ddr1. wiem że ta sytuacja się zmieni, kiedy ddr2 się upowszechni (mimo że na zachodzie można je uznać za powszechne, u nas powoli też) ale jeśli u nas najpopularniejszymi prockami pozostaną te z mnożnikiem x9 (czy to będzie x8, nieważne) to inwestycja w pamięci będzie przewyższałą wartość procesora - do tej pory z reguły dawało się tego unikać i OC było niezłe.

może są jakieś tanie/dobre do oc pamięci ddr2 - jestem jeszcze zielonkawy w temacie - ale nie znam :(

od jakiegoś czasu czuć potworną presję producentów na ludzi związanych z OC - DFI, FX57/60, GSKILL, OCZ, masa debilnych nieprzydatnych rzeczy oprócz tego... i przesiadka na AM2 presję taką wywrze (moim zdaniem) dużo mocniej niż było to w przypadku s939 :(

jeśli AMD zapowiada natywną obsługę DDR-1067 a takich pamięci nawet nie widziałem w poskich sklepach to co jest grane??? (mogą być nie jestem nieomylny, bodajże patrioty za 1k+)...

najzwyczajniej w świecie nie podoba mi się ten krok i mam prawo krytykować AMD za posunięcia, gdzie jak na dłoni widać że chodzi o to żeby z człowieka zciągnąć jak najwięcej kasy...

 

to tyle

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę o tym że pierwsze testy nowych procesorów AMD przeznaczonych na socket AM2 pokazują spadek wydajności w stosunku do starego socketu (s939) i jest to spowodowane głównie zastosowaniem nowych pamięci DDR2 :) które nie dość że są drogie to jeszcze do d... :P

 

dzisiaj coś przębąknęli o obsłudze ddr3...

 

i jeszcze to mi przeleciało przed oczami:

http://www.tomshardware.com/2006/02/21/a_l...t_am2_platform/

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem pewną prawidłowość w zachowaniu producentów i użytkowników w kwestii nowych procków (i nie tylko procków zresztą).

 

Sprawa wygląda tak: Intel z reguły chwali się, że wypuści procka, który rozgromi wszystko dookoła i zrobi z niego (Intela) lidera na rynku CPU, po czym po paru miesiącach wypuszcza procesor, którego przyrost wydajnościowy w stosunku do poprzednika zamyka się na poziomie +5%. Ludzie są zawiedzeni i mówią "shit".

 

AMD robi inaczej. Mówi, że ma być nowa platforma, przedstawia architekturę (zintegrowany kontroler pamięci), mówi o obsłudze ddr2. Użytkownicy myślą "będzie wydajnie". Po jakimś czasie AMD świadomie wypuszcza (tzw. kontrolowany wyciek), być może spreparowaną pod kątem wydajności Enginering Sample, której wydajność nie jest zachwycająca (delikatnie mówiąc) i użytkownicy już nie myślą "będzie wydajnie", ale nie skreślają od razu tego produktu. Przy okazji robi się lekki szum wokół nowej platformy (darmowa reklama :]). Jeśli w tym momencie AMD wypuści nowego procka na AM2, którego wydajność będzie tylko o 5% wyższa niż to co było na S939, ludzie nie powiedzą, że to shit, tylko że dobrze, że jest jakiś przyrost bo mogło być gorzej. A jeśli będzie o wiele wydajniejsze to ludzie polecą i będą kupywać na gwałt, podkręcać, selekcjonować i takie tam.

 

Te 5% w obu przypadkach jest to przykład (chociaż do Intela pasuje bardziej :P), ale wierzę, że AM2 będzie jednak wydajniesze o s939 o więcej niż 5%, a to co pokazali do tej pory to jest po prostu kontrolowany wyciek, mający na celu zrobienie szumu jak również nastawienie psychiki użytkowników na ewentualne niepowodzenie.

Edytowane przez Bo$s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sytuaja troche nie ciekawa dla AMD sie zrobila.

Potym kiedy AMD oswiadczylo nowy Design wstapi dopiero 2009 :cry:

Pozatym AMD ma tylko 20% marktu i "moze spasc na ryj" jesli konkurenja cos mocengo wypusci, co dla Intela raczej nie grozi. I tak AMD sobie wspaniale mazy, szkoda ze nie maja kolo 35%, przyslosc nie jest wcale taka ruzowa :(

 

FAN AMD gent :wink:

Edytowane przez gent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ludzie rozwalacie mnie :] jak czytam te wasze interpretacje dlaczego am2 jest takie a nie inne, te teorie spisku, interpretacje zachowania amd, to mnie skreca ze smiechu ... Jezeli uwazacie ze amd bedzie sie bawilo w jakies wypuszczanie slabych prockow zeby potem wypuscic cos mocnego to sie mylicie - po pierwsze jest to pozbawione sensu a po drugie amd na takie eksperymenty po prostu nie stac ...

 

Jezeli by to byl intel mogl bym sie zgodzic ale tez nie widzial bym w tym sensu - bo intel zawsze buduje swoj wizerunek jako firmy produkujacej najmocniejsze procki...

 

Rozwala mnie tez mowa o najlepszych amd, a slabym intelu ktory wypuszcza buble - panowie prawda jest taka ze to intel zawsze ma w zanadrzu technologie pozwalajaca na wyprzedzenie kazdego proca jaki wypusci amd, a to wszystko z jednego powodu - BO GO NA TO STAC.

Smieszy mnie takze wiara w to ze AMD i INTEL prowadza swieta wojne na polu wydajnosci w komputerach desktopowych - w bledzie jest ten kto mysli ze intel wypuszcza na rynek najmocniejsze procki jakie jest w stanie wyprodukowac, ze daje sie wciagnac w wyscig zbrojen.

INTEL sprzedaje to co mu sie najbardziej OPLACA a nie to co jest najwydajniejsze...

Jezeli chodzi o AMD to moge sie zgodzic ze wypuszczaja najszybsze proce jakie sa w stanie, ze walcza o wydajnosc, ale tez nie zgodze sie ze z jakichs szlachetnych pobudek - robia to bo to jest ich jedyna szansa na wydarcie intelowi czesci rynku.

Tak wiec podsumowujac nie sadze ze am2 bedzie bublem, napewno wyprzedzi rozwiazania intela ktore beda oferowane w chwili jego wypuszczenia na rynek, ale sadze ze zostanie wypuszczone z opoznieniem, gdy amd upora sie juz z wszystkimi problemami dotyczacymi tej podstawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smieszy mnie takze wiara w to ze AMD i INTEL prowadza swieta wojne na polu wydajnosci w komputerach desktopowych - w bledzie jest ten kto mysli ze intel wypuszcza na rynek najmocniejsze procki jakie jest w stanie wyprodukowac, ze daje sie wciagnac w wyscig zbrojen.

INTEL sprzedaje to co mu sie najbardziej OPLACA a nie to co jest najwydajniejsze...

Jezeli chodzi o AMD to moge sie zgodzic ze wypuszczaja najszybsze proce jakie sa w stanie, ze walcza o wydajnosc, ale tez nie zgodze sie ze z jakichs szlachetnych pobudek - robia to bo to jest ich jedyna szansa na wydarcie intelowi czesci rynku.

A skąd wiesz, że jest tak jak mówisz ? Po prostu są to twoje przypuszczenia. Tak samo, jak ja napisałem moje parę postów wyżej.

 

heh ludzie rozwalacie mnie :] jak czytam te wasze interpretacje dlaczego am2 jest takie a nie inne, te teorie spisku, interpretacje zachowania amd, to mnie skreca ze smiechu ...

Często się śmiejesz sam z siebie ? Też masz swoją interpretację sytuacji i też może ona rozmijać się z prawdą w 100% jak każda inna w tym temacie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, że jest tak jak mówisz ? Po prostu są to twoje przypuszczenia. Tak samo, jak ja napisałem moje parę postów wyżej.

Często się śmiejesz sam z siebie ? Też masz swoją interpretację sytuacji i też może ona rozmijać się z prawdą w 100% jak każda inna w tym temacie..

Jakie przypuszczenia ? Przeciez to fakty ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel chyba wypuścił bubla jeśli się nie mylę ;) chodzi o prescotta który miał gorszą wydajność od analogicznych procków z poprzedniej generacji :) chyba pogrzebali sprawę w netburst'ie...

 

poza tym i intel i amd wypuszczają procki, których produkcja (i sprzedaż przede wszystkim ;) ) się opłaca. pewnie, wierzę że intel mógłby wypuścić procka 2 razy wydajniejszego niż obecne - ale to 2 razy to jest max dla mnie, inaczej nie wprowadziliby tego nawet do masowej produkcji - ale proc kosztowałby nie 200 czy 500$ ale 5000$, może więcej... i wtedy nikt by go nie kupił

 

a wojna jest, bo na każdym rynku zawsze jest wojna... myślisz że co?? procesory tak z przypadku powstają??? puszczają jakiś processor generator i jest??? człowieku, tysiące ludzi (inżynierów, naukowców) latami pracuje nad technologią i już w fazie koncepcji da się określić pewien wstępny zakres wydajności... /na thg pisali cos kiedyś o "wirtualnych procesorach" i o tym że logikę da się zasymulować na stworzonej do tego maszynie, takie pre-sample)

 

także myślę że intel i amd wypuszczają raczej nie to co im się akurat przypadkiem udarzy :D ale ściśle określone już w fazie projektu produkty

a "święta wojna" to jest bardziej marketingowa /jak wszędzie dzisiaj/ i trochę szumu koło produktu nigdy nie zaszkodzi... ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Ja nie twierdze ze intel nie wypuszcza bubli - wypuszcza ale go na to stać - intel prowadzi takie kampanie marketingowe że nawet jak wypuści bubla to ludzie go kupią i będą uważali że kupili najlepszy procesor na ziemii.

 

Intel nie wypuszcza tego co ma akurat najlepsze, a to co sie akurat mu najbardziej oplaca, z różnych względów - może akurat linie produkcyjne są nastawione na takie proce, może jakies umowy z innymi producentami czy co kolwiek innego to akurat juz sam intel wie ...

 

Po drugie kiedys było takie porównanie że budżet fiormy intel przeznaczony na rozwój nowych technologii równał się całemu budżetowi firmy AMD...

Teraz zapewne proporcje już nie są tak niekorzystne dla AMD co jednak nie zmienia faktu że Intel przeznacza na ten cel dużo większe pieniądze.

 

Nie twierdze też że amd nie trzyma w zanadrzu lepszych technologii, jednak moim zdaniem intel z swoim budżetem jest w satanie zawsze odpowiedzieć na produkt który wypuści amd, i odpowiedz wcale nie musi byuć nokautujaca - troche marketingu, ladne reklamy, nowe opakowanie i mimo że nowy proc nie bedzie szybszy to ludzie i tak znowu kupia intela ...

 

Po prostu przestancie dziecinnie myśleć że AMD czy INTELOWI zależy na tym żeby ich procki były najszybsze ...

Im jak chyba każdej firmie zależy na tym żeby od nas użytkowników komputerów wyciągnąć jak najwięcej kasy ...

Amd żeby to zrobić MUSI jako 2 gracz na rynku wypuszczać coś szybszego, lepszego... Intel jako firma dominująca wystarczy że wypuści cos nie gorszego.

A obie firmy tak samo robią nas userów w konia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ludzie panikujecie niepotrzebnie, przez co nie widzicie "przegiec".

 

Np. test am2 na tomshardware.com.

Maly szczegolik, moze sie pomylili. W opisie cpu jest podane ze maja probke ktora ma 2x1mb L2 i ma 2.4gh, pieknie ale nikt nie zwrocil uwagi ze w tabelce z opisem sprzetu jest napisane 2,4ghz 64Kb+64KB (L1) i 2x512Kb (L2), znowu obok jest napisane Windstor, a wiec wynika ze 2x1Mb......

 

Poczekamy zobacymy.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IGI - z tym co teraz napisałeś to się zgadzam. jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :D

 

i jeszcze na szybko z linii frontu ;)

http://www.theinquirer.net/?article=30290

 

procki na AM2 3 do 5% szybsze od s939, szkoda że na DDR-800 :(

ale lepszy rydz niż nic...

więć AMD zaliczyło 53-55%'owy przyrost wydajności w ciągu tygodnia :D

i to się nazywa marketing :)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i zbieram mądrości związane z nowym soketem AM2

i pamięciami DDR2 i pomału dochodze do wniosku że nie ma sensu sie zbytnio podniecać

przewidywaną wydajnością , bo skoro ma być nawet i 10-20% szybciej

przy zastosowaniu drogich pamięci DDR2 800 to po kiego chu... posiadacze szybkich zestawów

S939 z pamięciami taktowanymi powyzej 233MHz mieli by myśleć o zmianie na nowe ???

poprostu trzeba odczekać i to co najmniej do końca roku , DDR2 stanieje nie wcześniej

niż w ciagu 8-9 miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślę, że zwykłe /tanie/ już są tanie a do OC i tak bardzo nie spadną, co najwyżej jak wyjdzie coś nowego zaje...stego

ale w pamięciach już tak jest że jest szybka rotacja, producenci zamiast obniżać ceny starszych produktów wprowadzają nowe jeszcze lepsze /droższe/ a starsze wycofują z oferty...

pozostaje czekać na ddr3, które am2 ma podobno obsługiwać natywnie, ale tego chyba nie można być pewnym na 100%, bo wszystko zależy czy federacja pamięci zestawi tak specyfikację ddr3 żeby były zgodne z ddr2.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość vadzior

Tak czytam i zbieram mądrości związane z nowym soketem AM2

i pamięciami DDR2 i pomału dochodze do wniosku że nie ma sensu sie zbytnio podniecać

przewidywaną wydajnością , bo skoro ma być nawet i 10-20% szybciej

przy zastosowaniu drogich pamięci DDR2 800 to po kiego chu... posiadacze szybkich zestawów

S939 z pamięciami taktowanymi powyzej 233MHz mieli by myśleć o zmianie na nowe ???

poprostu trzeba odczekać i to co najmniej do końca roku , DDR2 stanieje nie wcześniej

niż w ciagu 8-9 miesięcy

a majac 939 i dobrze krecacego sie proca to po co w ogole cos zmieniac w ciagu 8-9 miesiecy, no chyba ze dla sportu bo sasiad to i ja

ja am2 napewno sobie omine dalekim lukiem

jedyna przewaga am2 nad 939 jest obietnica wyjscia prockow 4 rdzeniowych i cos ewentualnie w 0.65

wiekszosc ludzi i tak leci na ddr500 wiec nie siac paniki skoro roznica wydajnosciowa moze byc w granicach bledu pomiarowego :lol2:

 

beda 4 rdzenie w granicach 800zl bedzie mozna pomyslec o am2

939 trzyma sie bardzo mocno i napewno jeszcze dlugo goscic bedzie w naszych domach

Edytowane przez vadzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle , ze wiekszosc mocno przesadza z tym krokiem w tyl. Zwlaszcza, ze tak naprawde najistotniejsze jest zwiekszenie ilosci potencjalnej pamieci dla systemu. Jesli kostki 2GB ddr2 sie upowszechnia i cena zejdzie do sensownego poziomu bedziemy mieli 8 giga ramu do dyspozycji (tylko oczywiscie bedziemy potrzebny 64 bitowy system do tego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Conroe napewno będzie powyżej 1000 zł

Skad wiesz ?

Jak znajde, to wam dam link od Intela z cenami

 

A widać, że AM2 już się rozkręca, aż 5% wzrostu.

5% do 939, aaaa Conroe jest 20% szybszy od FX ! (kurde zgubilem link do gdzie sa jesze lepsze testy)

 

--- --- --- --- --- --- EDIT --- --- --- --- --- ---

Tutaj kolejny test !

Tutaj cennik

 

Desktop (Conroe)

Modell Prekdosc L2 Cache FSB Cena

E4200 1,60 GHz 2 MB 800 MHz ?

E6300 1,86 GHz 2 MB 1066 MHz $209

E6400 2,13 GHz 2 MB 1066 MHz $241

E6600 2,40 GHz 4 MB 1066 MHz $316

E6700 2,67 GHz 4 MB 1066 MHz $530

 

--- --- --- --- --- --- EDIT 2 --- --- --- --- --- ---

I jesze cos dla ludzi ktorzy twierdza ze AMD miazdzy Intel

(ktory nibyto nie jest wstanie wprowadzic na rynek wydajnego procka, ale to pewnie przez slabe dochody :D:D:D)

 

Dochody AMD ponizej

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

AMD:

 

Kwartal/Obroty/Wygrana

1/00 1.092 Mio. 189 Mio.

2/00 1.170 Mio. 207 Mio.

3/00 1.210 Mio. 408 Mio.

4/00 1.175 Mio. 178 Mio.

1/01 1.190 Mio. 125 Mio.

2/01 985 Mio. 17,4 Mio.

3/01 766 Mio. -187 Mio.

4/01 952 Mio. -15,8 Mio.

1/02 902 Mio. -9,2 Mio.

2/02 600 Mio. -185 Mio.

3/02 508 Mio. -254 Mio.

4/02 686,4 Mio. -853,7 Mio.

1/03 714,6 Mio. -146,4 Mio.

2/03 645 Mio. -140 Mio.

3/03 954 Mio. -31 Mio.

4/03 1.206 Mio. 43 Mio.

1/04 1.236 Mio. 45 Mio.

2/04 1.262 Mio. 32 Mio.

3/04 1.239 Mio. 42,8 Mio.

4/04 1.264 Mio. -29,96 Mio.

1/05 1.227 Mio. -17,0 Mio.

2/05 1.260 Mio. 11,0 Mio.

3/05 1.523 Mio. 76,0 Mio.

4/05 1.840 Mio. 95,6 Mio.

 

Dochody Intel

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Intel:

 

Kwartal/Obroty/Wygrana

1/00 8,0 Mrd. 2,7 Mrd.

2/00 8,3 Mrd. 3,5 Mrd.

3/00 8,7 Mrd. 2,73 Mrd.

4/00 8,7 Mrd. 2,6 Mrd.

1/01 6,7 Mrd. 1,1 Mrd.

2/01 6,3 Mrd. 0,85 Mrd.

3/01 6,5 Mrd. 0,11 Mrd.

4/01 7,0 Mrd. 0,50 Mrd.

1/02 6,8 Mrd. 0,94 Mrd.

2/02 6,3 Mrd. 0,45 Mrd.

3/02 6,5 Mrd. 0,69 Mrd.

4/02 7,2 Mrd. 1,05 Mrd.

1/03 6,8 Mrd. 0,92 Mrd.

2/03 6,7 Mrd. 0,896 Mrd.

3/03 7,8 Mrd. 1,7 Mrd.

4/03 8,7 Mrd. 2,173 Mrd.

1/04 8,1 Mrd. 1,7 Mrd.

2/04 8,1 Mrd. 1,8 Mrd.

3/04 8,5 Mrd. 1,9 Mrd.

4/04 9,6 Mrd. 2,123 Mrd.

1/05 9,4 Mrd. 2,154 Mrd.

2/05 9,2 Mrd. 2,038 Mrd.

3/05 9,96 Mrd. 1,995 Mrd.

4/05 10,20 Mrd. 2,453 Mrd.

Edytowane przez gent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta szczegolnie z zegarem 1.8 i w cenie 200 usd.......

chyba ze bedzie sie nazywal celeron i szybszy bedzie od durona.....

 

jeszcze sie nie zdazylo zeby nowy proc intela mial przystepna cene.....stawala sie przystepna po roku bytu na rynku.......

 

coz intel ma doswiadczenie ma fundusze....ale robi czesto buble poczawszy od pierwszego intela poprzez netburst wykrecone zegary jakies bledy denormalizacji i potworne zuzycie energii.......

najlepszym ich procesorem byl i nadal jest p3......udal sie perfekcyjnie......

celerony to juz tragedia szczegolnie na platformie mobilnej - takich zamulaczy dawno nie widzialem

amd jest duzo spokojniejsze w wynalazkach - raczej spokojnie dopracowywuje swoje konstrukcje ale dzieki temu zyskujemy niedrogi wydajny i oszczedny procesor a nie suszare chlodzona turbina.........

i jakos dluzej siedza na podstawce......

zobaczcie pierwsze p2 intela......i porownajcie z k6-2 albo k6-3 amd....przyklad perfekcyjnego wykorzystania starej technologii.......

 

ja sie na am2 nie napalam - spokojnie moga wypuscic to za rok dwa z perfekcyjnie dopracowana architektura.....

i tak narazie jade na socket A 2000+ xp........do pracy w multimediach jeszcze starcza choc czasem mocy brak.....

do gier tez daje raade.....

 

jeszcze apropo wydajnosci intela to moglem kupic 2.6 ghz p4 zamiast tego co mam....tylko dziwne ze jest mniej wydajny przy sporej roznicy zegara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszego intela

Że co?

 

celerony to juz tragedia szczegolnie na platformie mobilne

Że co #2?

 

i jakos dluzej siedza na podstawce......

Taaa jasne... a zamieszanie 754/939?

 

zobaczcie pierwsze p2 intela......i porownajcie z k6-2 albo k6-3 amd....przyklad perfekcyjnego wykorzystania starej technologii.......

Ale osochozi?

 

Bo Twojego posta zrozumieć nie do końca umiem :)

 

Ale ja tam wierzę w Intela

Edytowane przez Balu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...