Skocz do zawartości
Bartoleon

Rewelacja ! -czegoś Takiego Jeszcze Nie Było, Pierwsza Obudowa Z Wenylatorem 25cm !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj przez cały dzień szukałem obudowy, która spełniłaby me wymagania (wyglad, dobra wentylacja, pzrystepna cena). Zobaczcie co znalazłem -

 

nowść aerocool - Aerocool ExtremEngine

 

post-131712-1142091064_thumb.jpg post-131712-1142091074_thumb.jpg

 

post-131712-1142091167_thumb.jpg post-131712-1142091186_thumb.jpg post-131712-1142091238_thumb.jpg

 

post-131712-1142091274_thumb.jpg post-131712-1142091299_thumb.jpg post-131712-1142091332_thumb.jpg

 

Czyż to nie świetny pomysł ten 25cm wiatrak ?

 

Według danych producenta przy minimalnych obrotach 550 RPM wydajność wynosi - 91 CFM przy głośności 19,54 Db. Jeżeli komuś taka wydajność nie wystarczy to może go ustawić na maks obrotów 1000 RPM i uzyskać wydajność 163 CFM !!!!!!!!!!!!! oczywiście kosztem znacznie większej głośności dla większości chyba nie akceptowalnej - 35 Db. Każdy może sobie samemu dostosować wydajność do tolerowanego poziomu hałasu poprzez regulator 3 kanałowy, w który obudowa jest standardowo wyposażona. Dwa są zajęte - jeden na 25cm wiatrak, drugi na skromną 16 z przodu :lol: a trzeci na 1 nędzną 12 albo dwie żałosne 8 z tyłu :lol2:

Dodam jeszce, że obudowa zbiera rewelacyjne oceny za granicą

 

np tutaj 10/10 - http://www.3dxtreme.net/index.php?id=aerocoolextremengine3t1

 

w jednym serwisie otrzymała nawet wyróżnienie jako - must have product

 

http://www.pro-clockers.com/article.php?id=96&page=1

 

Moim zdaniem dzięki temu wentylowi 25cm w tej budzie znika wiele problemów takich jak np okropne wyjce na chipsetach w wielu płytach np dfi lanparty. Wydaje mi się że nawet przy minimalnych obrotach tej 25ki można by bez obawy chipset płyty chłodzić pasywnie, grafe może też albo na minimalnych obrotach i to wszystko przy zachowaniu ciszy bo wiadomo im większy wenyl tym większa wydajność przy przy mniejszym poziomie generowanego hałasu. Niestety trzeba powiedzieć, że jakość wykonania tej budy nie jest najlepsza :angry: - blacha o tylko 0,6 mm, śrubkowy montaż wszystkiego. Cena bardzo zachęcająca w stanach koło stu dolców :lol: . Bardzo szkoda,że nie wydali też trochę droższej wersji tej budy, bo ja mógłbym dopłacić 100 zł więcej za grubszą blache, bezśrubkowy montaż i wyjmowalną tackę na mobo. Ale nawet wobec tych wad obudowa wydaje mi się warta swej ceny i jak tylko pojawi się w sprzedaży w Polsce to napewno ją kupie. Choć może lepiej poczekać na obudowe z wentylem 50cm :lol2: ?

 

A jak wam się podoba ta obudowa ?

Edytowane przez Bartoleon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba oceniacie tylko sam wygląd. No cóż to kwesta gustu a o tym nie ma sensu gadać, mnie się podoba. Ale chyba zapominacie o tym ,że w obudowie najważniejsza jest jej funkcjonalność i pod tym względem ta obudowa napewno nie jest syfiasta. Ma napewno dużo większe możliwości chłodzenia niż niejeden antec, thermaltake, lian li czy inne za ponad 600 zł. A może macie jakieś uprzedzenie do firmy aerocool i z góry zakładacie, że każdy produkt tej firmy to tandeta ?

 

Po co komu taki tłoczek z boku? Wiesz ile to kurzu musi pakować? Nie wierzę żeby przy 91dB nie było przynajmniej uciążliweog basowego szumu.

Przeczytaj jeszcze raz uważniej to co napisałem. Nie 91 Db głośności tylko 91CFM (przepływ powietrza) przy głośności 19,54Db. Czy to nie świetny wynik taki poziom głosności przy tak ogromnej wydajności ? A kurzu to ten wiatrak nie pakuje ponieważ pracuje jako wyciągający powietzre z budy na zewnątrz a nie jako wtłaczający.

Edytowane przez Bartoleon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak 25cm to dobry pomysł ( obecnie problemem w budach jest bezgłośne przemieszczenie ciepłego powietrza z wewnątrz ) ale blacha 0,6mm ??? i cena prawie 400 PLN ???? to chyba dowcip. Sam mam blachę 0,8 i moim zdaniem to nie jest wcale gruba blacha ( ale lepsza niż standard ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

ta buda to jest lipa, w każdej moge sobie taki wentylator zainstalować... poza tym w tej chwili sprzęt nie grzeje się tak bardzo, ludzie montują pasywne chłodzenia na procka.... obudowa jest paskudna, brzydka i tandetna. Jeśli nie jesteś pracownikiem firmy sprzedającej je w polsce i się nią podniecasz to coś z tobą nie w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta buda to jest lipa, w każdej moge sobie taki wentylator zainstalować... poza tym w tej chwili sprzęt nie grzeje się tak bardzo, ludzie montują pasywne chłodzenia na procka.... obudowa jest paskudna, brzydka i tandetna. Jeśli nie jesteś pracownikiem firmy sprzedającej je w polsce i się nią podniecasz to coś z tobą nie w porządku.

???

 

Nie wcale się nie grzeje .... tylko jak myślisz ... co się dzieje (w większości) z 300W energii pobieranej z sieci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Nie wcale się nie grzeje .... tylko jak myślisz ... co się dzieje (w większości) z 300W energii pobieranej z sieci??

300w ? ty jesteś nienormalny ? ja w loadzie 200 nie przekraczam a mam dobry komputer....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta buda to jest lipa, w każdej moge sobie taki wentylator zainstalować... poza tym w tej chwili sprzęt nie grzeje się tak bardzo, ludzie montują pasywne chłodzenia na procka.... obudowa jest paskudna, brzydka i tandetna. Jeśli nie jesteś pracownikiem firmy sprzedającej je w polsce i się nią podniecasz to coś z tobą nie w porządku.

Nie to ładne co ładne tylko to co się komu podoba więc chyba z toba coś nie w porządku jeśli nie jesteś w stanie tego zrozumieć. Według mego gustu ta obudowa jest nawet ładna choć widziałem ładniejsze. A sprzęt grzeje się i to bardzo w związku z czym jest potrzeba tak wydajnego odprowadzania ciepła na zewnątrz. Poszukaj sobie testów tej budy w zagranicznych serwisach wszędzie dostaje bardzo wysokie oceny i chyba niemożliwe aby te wszystkie testy były sponsorowane pzrez Aerocool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

:mur: za 300-400 zł to ja sobie składam WC i mam wydajność o wiele większą niż tego syfiatego wytworu marketingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300w ? ty jesteś nienormalny ? ja w loadzie 200 nie przekraczam a mam dobry komputer....

masz 8 xenonow w kompie ze ci 300w zjada :unsure: ?

-> maciekkk

 

Naucz się kultury a następnie pisz na forum.

 

->MaSell i maciekkk

 

Tak piszecie jak by wasze zasilacze miały efektywność 100% poza tym :

 

http://www.tomshardware.com/2002/10/21/ina...ling/page3.html

 

najpierw odrobinkę się rozeznajcie zanim bezwiednie coś napiszecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: za 300-400 zł to ja sobie składam WC i mam wydajność o wiele większą niż tego syfiatego wytworu marketingu.

za 300 - 400 zł to sobie złożysz syfiaste WC. Na dobre to musisz z 800 zł minimum wydać. Poza tym nie każdy jest zwolennikiem WC ze względu na jego niepewną niezawodnośc. Niech ci nastąpi wyciek i np 7800GTX pójdzie na złom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

za 300 - 400 zł to sobie złożysz syfiaste WC. Na dobre to musisz z 800 zł minimum wydać. Poza tym nie każdy jest zwolennikiem WC ze względu na jego niepewną niezawodnośc. Niech ci nastąpi wyciek i np 7800GTX pójdzie na złom.

buahahahahahahahahhaa za 400 zł syfiaste wc... koleś nie rób z siebie pośmiewiska może lepiej i kup sobie bude z 25 cm wentylatorem... będziesz mastah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos bylem swiadkiem zalania 7800gtx dfi nf4 sli i opka 148... odziwo wszystko dziala po dzis dzien :D

 

WC za <800zł to kał? Hmmm ciekawa teoria, moze ją potwierdzisz jakimis argumentami

 

@Kyle

przeczytaj jeszcze raz swoje posty w tym temacie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi rowniez sie nie podoba pelno kuzu bedzie przez ten wentylator.Obudowa rowniez brzydka (przynajmniej nie si enie podoba) 800zl na wc to kal o LoL :mur: :mur: chyba wc najlepsze jakie da się zlozyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos bylem swiadkiem zalania 7800gtx dfi nf4 sli i opka 148... odziwo wszystko dziala po dzis dzien :D

 

WC za <800zł to kał? Hmmm ciekawa teoria, moze ją potwierdzisz jakimis argumentami

 

@Kyle

przeczytaj jeszcze raz swoje posty w tym temacie :D

Naprawdę bez obrazy ale dokładniej czytaj co piszą inni :

 

Bartoleon

cyt: "za 300 - 400 zł to sobie złożysz syfiaste WC."

 

Masell

cyt:"WC za <800zł to kał? Hmmm ciekawa teoria, moze ją potwierdzisz jakimis argumentami"

 

wydaje mi się że Bartoleon określił WC za 300-400 PLN jako "syfiaste" czyli kał podchodzi :wink: , ale określenie <800 jest z Twojej strony dość odległe B)

 

 

mi rowniez sie nie podoba pelno kuzu bedzie przez ten wentylator.Obudowa rowniez brzydka (przynajmniej nie si enie podoba) 800zl na wc to kal o LoL :mur: :mur: chyba wc najlepsze jakie da się zlozyc :)

 

Nie więcej niż przez wentylator 80mm o tym samym przepływie (lecz większym "szumie") !!! :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy konstrukcji tej obudowy popełniono jeszcze jeden błąd na który nie zwróciłem uwagi a mianowicie kratownica wiatraka 25cm - jest gęsta co zwiększa szum. ..... może to tylko tak na zdjęciach wygląda.

 

->maciekkk

 

Nie przeczę że napisał : z 800 zł minimum - zapewne chodzi o okolice 800 PLN ( czyli 799 to nie będzie odrazu chłam :wink: ). Chłamem określił natomiast dość ściśle granice 300-400.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

400 zł chłam ?

 

black ice pro - 89 zł

frost cpu - 99 zł

frost gpu - 89 zł

hydor seltz - 100 zł

wężę - 20 zł

 

Widzisz tu gdzieś syf za 400 zł ? Bo ja widzę 100% firmowe WC....

 

Tania pompa + kadet/skraplacz i masz WC za 300 zł z dwoma blokami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 zł chłam ?

 

black ice pro - 89 zł

frost cpu - 99 zł

frost gpu - 89 zł

hydor seltz - 100 zł

wężę - 20 zł

 

Widzisz tu gdzieś syf za 400 zł ? Bo ja widzę 100% firmowe WC....

 

Tania pompa + kadet/skraplacz i masz WC za 300 zł z dwoma blokami....

Ok trochę źle to ujołem. Fakt,że za 800 zł można skompletować dobre WC. Ale ja wole za 350 ładną obudowe z cichym i wydajnym AC. Do WC chyba nigdy się nie przekonam ponieważ słyszałem o przypadkach uszkodzenia spzrętu wskutek zalania. Mnie po prostu nie stać na takie ryzyko.

Edytowane przez Bartoleon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Bartoleon to szacował ale może miał rację ? Czy ta chłodnica (black ice pro) wystarczy aby schłodzić CPU i GPU ? ( zwłaszcza bez wentyla )

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Udowodnij. Podaj przypadek zalania sprzętu który nie był spowodowany błedem użytkownika.

 

Nie wiem jak Bartoleon to szacował ale może miał rację ? Czy ta chłodnica wystarczy aby schłodzić CPU i GPU ? ( zwłaszcza bez wentyla )

+ 30 zł Fander 12 cm

 

ja bym wolał wielki skraplacz klimatyzacyjny z allegro za 30-50 zł... wydajność black ice extreme 3x120...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

wc jest cichsze od chlodzenia powietrzem

Nie do końca. Na pewno jeśli chodzi o głośność/wydajność to rządzi... ale z ciszą nie do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wc jest cichsze od chlodzenia powietrzem wiem bo ma kolega i ma bardzo cicho w komputerze ma 2 wentyle chlodzace chlodnice i to wsyzysko i bardzo dobrze sie to sprawuje :)

No nie wiem kiedyś też chciałem pobawić sięWC zacząć od firmowego zestawu do chłodzenia samego procka thermaltake bigwater bo miałem okazje bardzo tanio to kupić ale bardzo mnie zniechęciła do tego ta recenzja tego zestawu -

http://www.frazpc.pl/artykuly/376/Pojedyne...VER/vs/BIGWATER

 

zacytuje tu fragment -

 

WODA ? NIE, DZIĘKUJĘ...

Jako, że BigWater miał pozostać w redakcji jeszcze przez pewien okres czasu nie śpieszyło mi się z jego demontażem - i jak się okazuje przyczyniło się to do dopisania jeszcze jednego krótkiego rozdziału do dzisiejszej recenzji. Po kilku dniach użytkowania opisywany przeze mnie zestaw stracił szczelność. W miejscu łączenia króćców z blokiem wodnym pękł akryl. Szczeliną powoli wypływała ciecz chłodząca i kropla po kropli wyciekała na kartę graficzną. Tej zaś wystarczyło 15 minut pracy w takich warunkach aby odejść do krainy bezużytecznego krzemu. Nie wiem, czy to wina kiepskiej jakości akrylu (w co szczerze wątpię), uszkodzenie wynikłe podczas transportu czy też wada fabryczna. I prawdopodobnie nigdy się nie dowiem - wiem jednak, że taki wyciek może przydarzyć się każdemu. Należy więc sobie zadać pytanie - czy warto ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekkk

Błąd użytkownika - niezastosowanie wody demineralizowanej, zamiasy tego kolorowego szajsu.

 

Jakieś inne przykłady ? Poza tym thermaltake to jakiś syf a nie wc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...