Skocz do zawartości
Shangri_La

CDrom LG - zabojca płyt ;)

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie.

To już drugi raz LG 48x (model cdr-8482b)rozpierdala mi płyte

Jakis rok temu rozwalil mi jakiegos noname cdr,

a teraz oryginalnego Red Alerta 2! :cry:

Po pierwszym "wypadku" w serwisie dali mi nowy.

Myslalem ze to moze noname zawinil (zle wywazony czy cos...)

Ale widze ze to przez gowniane LG. :evil:

Płytka tak pierdyknęła, że aż wywaliło cały przedni panel :D

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników tej firmy...

 

PS. Dobrze, że w świeta kupiłem nagrywarke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam. ja miałem x40 i było cool, niestety padła i qmpel dał mi w użytkowanie x48. rozgwiździło trzy sztuki. To ustrojstwo grzeje się jak cholera. A nie daj bosche zainstalować niżej drugi napęd...

wypiepszyłem to szybciutko i kupiłem NECa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest dosc znana. Z tym ze dotychczas byla mowa o serii CD-R 52x.

LG uzylo plastikowych czesci w napedach (zamiast metalowych) i te nie wytrzymywaly drgan wytwarzanych przy duzych predkosciach obrotowych)

Widac jednak sprawa ma zwiazek takze z napedami 48x.

 

Sam uzywalem i uzywam w sumie kilkunastu CD-R i CD-RW z LG i nigdy nie mialem z nimi zadnych problemow. Chociaz akurat nie byly to CD-romy 52 i 48.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG już od 1.5 roku i jeszcze mi nie rozwaliło żadnej płytki.

kwestia czasu, naprawde :)

juz był kiedyś taki duzy temat o cd Lg, masowo cedeki rozsadza, kumplowi tak wysadzilo ze przedni panel przelecial z metr a za nim smuga resztek plytki, smialem sie z 5 minut na podlodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie wszystko zalezy w DUZEJ mierze od predkoci obrotowej, wedlug mnie predkosci powyzej 40x to stanowcza przesada, po pierwsze napedy WYJA ( i to kazde,jedne deczko mniej drugie bardziej) a po drugie wiele cdekow tego nie zdzierzy :[ ,calkiem niedawno czytalem o podobnych wyczynach plextora i liteona (nagrywary x48)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam LG już od 1.5 roku i jeszcze mi nie rozwaliło żadnej płytki.

Mój wytrzymał trochę ponad 14 miesięcy. Płytka qmpla wyglądała później jak mąka :wink: Po tym przerzuciłem się na NEC'a i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tylko jedna jak na razie rozwalilo ale naped spox to bylo jakies 2miechy temu a DVD mam juz ponad roczek.

ROTFL jedna to juz zaduzo, a jakby rozwaliło Ci jakąś płyte za 1000 zeta tez bys tak mowil ? :) (no offence)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli DVD to polecam pioniera :) kumpel ma i czyta nawed strasznie porysowane płytki.Kiedyś pożyczyłęm od niego offisa 2000 i mój LG wymiękł a jego pionier trzaskał dane jak trzeba :) .Apropo rozwalania płytek.Nie tylko LG jest w tym liderem.Kumpel z Augustowa ma samsunga jakiegoś i raz jak grał (opowiadał mi) i coś cd rom zazgrzytał, chciał otworzyć by oblukać co jest i resztki płyty wyskoczyły jak gwiazdki ninja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dvd i cdrw LG..... i jestem naprawde happy :) ja tam nic nie ma do tej firmy :) ale to moze dlatego ze jeszcze nic LG mi nie siadlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam monitorek LG i CDRW jak narazie nie moge narzekać. Chociaż gdy kupiłem kompa to nagrywarka którą wtedy miałem była rozwalona już od nowości :lol: ale z tej okazji wymienili mi potem na szybsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG to shit i juz !!!!!!!!!

dzięki za podtrzymanie mnie na duchu :D

 

PS. Teraz zastanawiam się nad kupnem DVD

ja jakies 2-3lata temu mialem mozliwosc wymiany cdromu asusa 48x na dvd pioniera 40/10 slot in (tzn bez jezdzacej szuflady) i zamieniłem ;) kto by tego nie zrobił wtedy gdy dvd kosztowało grubo ponad 300-400pln ;) a ten cdromek 200 :> niewiem ale moj tata tak wykombinowal.... a teraz ten dvd troche daje [gluteus maximus] przy odzczytywaniu cdrw :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG to kosi plyty tylko ten 48x, ale sam CD-ROM, bo ja mam dvd 16x i 48x cdr i nic juz takiego nie robi. tylko te zwykle 48x rozpierdala plyty. mialem tez kiedys 40x LGka i dzialalo bez zarzutu. ale i tak lg to shit ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...