Skocz do zawartości
termit_tm

Bloki By Termit_tm

Rekomendowane odpowiedzi

a co do c/w to przeciez nie ma to nic wspolnego z przeplywem :blink:

hmmm, czyżbyś chciał zasugerować że C/W jest dla danego bloku stae, niezależne od przepływu? :lol2: :blink: :mur:

(wstałem lewą nogą, ale już sie uśmiechnąłem i jest lepiej - dziękuję kszonku!)

 

co do obracania - miałoby sens jakby piny były np. w kwadracie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodziło mu o to, że wszytkie testy na jet-pc są na tej samej pompce :)

 

Ale ja Panowie podkresle - CW swoją drogą, a temp na procu swoją drogą - czyli n pierwszych bloków z czołówki testu bedzie sie sprawowało niemal identycznie na naszych cepach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając fakt, że pewnie takie coś jest trudne w wykonaniu o ile nie niemożliwe przy warunkach Termita, to można by było zmodyfikować blok w ten sposób żeby tylko na środku bloczka piny były okrągłe (co by na tym odcinku nie hamować przepływu) a reszta kwadratowa jak w cube, prisonie i innych.

 

Wtedy skośne króćce miały by sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem po co to całe gadanie o zmianie pinów na kwadratowe i o skośnym ułożeniu króćów? Przecież, decyzja należy do termita- napewno przed rozpoczęciem produkcji wszystko zostało przemyślane kilka razy, tak żeby później nie było potrzeby wprowadzania zmian.

 

 

Tak, żeby uświadomić niektórym --> Jak wyobrażacie sobie kwadratowe piny, skoro one są robione z drutu? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img301.imageshack.us/img301/9026/pin2tl.th.jpg]rys

Taki mały rysuneczek pokazujący mniej więcej jak idzie woda przy prostych i skośnych kroćcach i kwadratowych pinach.Jak idzie prosto to ,w wielkim uproszczeniu, tył pinu jest słabiej chłodzony.

Przy systemie "na skos" cały pin jest opływany.

 

@Nicko13

Popatrz na swój rysunek,przeciesz to jest to samo jak bloczek obrócisz...Taka sama droga do pokonania przez wodę i tak samo piny są opływane .

Na moim (pożal się boże) rysunku widać wyraźnie różnicę.

Przeciesz to nawet na chłopski rozum widać,że przy okrągłych pinach jest bez różnicy

Podstawy hydrodynamiki się kłaniają,właśnie się tego uczę więc można mi zaufać :D

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głównym sukcesem samego bloku był radzaj sprężyn jakie zastosowano w opisywanym bloku to one zapewniły optymalny a zarazem doskonały docisk spodu do proca..wiele osób które posiada odemnie te sprężynki pozytywnie sie o nich wypowiedziało np:

 

super sprężynki, uzywałem wczesniej innych ale te są lepsze bo temperatura procesora spadła o 2*. Tyle daje optymalny docisk bloku do procesorka!!!!!

 

więc ciekawe co by było gdyby do innych bloków opisywanych na tym forum zastosowac te spężynki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloczki na Jet-PC montowane sa bez sprężynek B)

potwierdzam (pozatym sprezynki przy bloczku z ihs to i tak czysty bezsens, ale jak kto woli) Fierro podczas testu dokreca do oporu bez sprezyn, wiec gmaro nie wiem czym ty sie tutaj tak chwalisz, pochwal sie lepiej moze mega podrobionym px, ktorego nikt tutaj nie widzial, a byl oglaszany jako rewolucja jakas B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 8RDA3+pro ten bloczek nie wejdzie, na 100% top zawadzi o kondzioły na lewo od socketa.

 

Ja bym zrobił drugi top bez możliwości bezpośredniego zapięcia na s939, a blaszki zawsze się znajdą jakby co.

 

Odciąć ten fragment topu to dla ciebie mały problem, a posiadacze Socket A napewno będą bardziej przychylni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woli sprawiedliwości mogłeś dodać moją ksywke jako dawca nazwy icon_razz.gif ach ta sława icon_wink2.gif B)

 

widac to jest praca zbiorowa :P bo kilku z tego forum przyczyniło sie do powstania tej wersji bloku

Edytowane przez gmaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, czyżbyś chciał zasugerować że C/W jest dla danego bloku stae, niezależne od przepływu? :lol2: :blink: :mur:

(wstałem lewą nogą, ale już sie uśmiechnąłem i jest lepiej - dziękuję kszonku!)

chodzilomi o to, ze c/w to nie jest przeplyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie co do tych sprężynek...

można gdzieś je dostać? (mam na mysli kupić) :wink:

 

 

 

 

 

EDIT:

chyba ktoś usunął kilka(naście?) postów poniżej mojego pytania o sprężynki :P

...jedno pytanie zadane z czystej ciekawości... ;>

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałeś o testowaniu szczelności

 

kiedy reszta podzespołów ?? u mnie spadek temperatury wynosi 4 st w idlu... miałem blok który w teście osiągnął chyba 0.170 ten ma 0.142...uważam, że warto było :) czekam na resztę...

Edytowane przez mattnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...