Skocz do zawartości
papkorn

Jak Przerobic Zasilacz Na Chlodzony Wodą?

Rekomendowane odpowiedzi

ja btm go zwodował ale w wannie :P niech tonie zabójca kompów jeden :wink:

 

ja właśnie zabawiłem sie wczoaj w kube rozpruwacza i 300w wybebeszłem-najpier wentyl mu wyciałem potem pabelek po kabelku zeby sie dłuzej męczył...teraz powoli wszystkie śrubki jakie ma mu wykręcam takze te co trzymają te blaszane niby radiatory :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat

Nie sądziłem że taki okrutny jesteś... tak meczyć jakiegoś biednego zasilatora :razz: :lol2:

oczekiwał w celi śmierci 2 lata. Wtedy to przed samą gwiazdką mi padł-przez 1.5 tyg żyłem bez kompa i w niepewnosci czy samotnie odszedł...

 

 

Bęe miał czas to mu zaczne wyrywać części z laminatu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także uważam, że to się nie kalkuluje.

Także sam fakt, że dobrze jest, gdy w obudowie panuje przynajmniej minimalna cyrkulacja powietrza.

Tak, więc nie ma sensu wyciszać zasilacza, aby potem dawać dodatkowe wentyle do przedmuchiwania obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ciekawe ile osób tutaj wie , ze wyciąganie diod i umieszczanie ich na kabelkach psuje efektywnosc zasilacza - zasilacze są mocno optymizowane, kazdy element jest na swoim miejscu nie bez przyczyny i nie z przypadku.

takze , jak robic wc w zasilatorze to tylko tak aby nie wylutowywac elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A inna sprawa ze i tak musi tam byc jakis wentyl dla przewiewu pozostalych elementow. A sa niezle zasilacze ktorych taki 1 wentyl starcza do schlodzenia calosci.

Wodowanie zasilki zeby pracowala z 1 wolnoobrotowym wentylem ma sens tylko w przypadku najsilniejszych modeli pokroju 600W jakies seasonic, ocz zeby poprostu nie byly glosne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodowanie Seasonica nie ma sensu :P bo jest to zasilacz o wysokiej sprawności. Inna sprawa to np. FSP ze starszych serii, które się mocno grzeją, lub np. zasiłki Andysona (Aerocool, Hiper i podobne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...