Skocz do zawartości
Slayer

Zintegrowane Karty Graficzne - Kto Korzysta I Jest Zadowolony ? :)

Rekomendowane odpowiedzi

Od nie dawna sam stałem się posiadaczem takowej, bo pozazdrościłem koleżance z Asrockiem K7S41 ;) Dobra, chodziło o to, żeby jak najmniej kasy stracić, bo wszystko tanieje i staje się praktycznie bezwartościowe. Bez bólu w sercu ;) odpsrzedałem swojego Power Color Radeona 9800 SE@PRO 128 MB i tymbardziej Gigabyte rev 1.1 K8NS i kupiłem na próbę Asrocka K8NF4G-SATA2. Dzięki temu mam z takiej wymiany 400 zł w kieszeni i w sumie gdyby nie ta cholerna jakość obrazu, która w sumie nie jest zła ( nikt mi nie wmówi, że DVI nie robi róznicy), to by mi wystarzała aż nadto, bo praktycznie wogóle nie gram, a ciagle czasu ani chęci nie mogę znaleźć by sobie pograć i przejść wszystkie dodatki do Red Alerta i masę innych starych gierek- np. naszło mnie dzisiaj odpalić Dark Colony ;)

 

W sumie jestem zadowolony- kasa się zawsze przyda i myślę, że takie rozwiązanie jak zintegrowana grafika jest strzałem w 10. A jak coś, to jako awaryjna karta grafiki się sprawuje wystarczająco dobrze nawet w nowszych produkcjach. Myślę, że jak znowu pojawi się coś ciekawego na miarę mojego Asrocka (słyszałem o umieszczeniu X1600 w płytach - zapewne z pominięciem Socet 754), to znowu się kupi coś w podobnych kosztach.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys mnialem cos podobnego. Tylko ze wtedy (pierwsze pol roku) ta zintegrowana karta wystarczala na wszytkie gry (czasy Celek700 i Asus SE6).

 

Mi sie wydaje ze lepiej kupic tania karte graficzna np. gf4 niz mniec zintegrowana (chyba ze do biura)

 

Pozatym wielki minus kart zintegrowanych to to, ze wykorzystuja moc procesora do zycia :wink:

Edytowane przez gent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem płytę główną na ASUS A8N-VM ze zintegrowaną grafiką GeForce 6100, AMD Athlon 64 3000+ i 1 GB pamięci (2x 512MB dual).

Poza Quake 4, większość gier działa płynnie.

Na razie jestem zadowolony, jednak zintegrowana grafika jest dla mnie rozwiązaniem tymczasowym - mam zamiar kupić GeForce 6600GT Gigabyte Silent Pipe II 256MB albo lepszą kartę do 700zł.

 

Płyta główna ze zintegrowaną grafiką? Czemu nie. Pod warunkiem, że na płycie jest gniazdo PCI-Express x16, żeby później można było dodać pożądną kartę graficzną. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Dziś byłem u kumpla co ma karte intela 128MB ale ile bit to nie wiem. 3dMark03 lekko ponad 900punktów. GTA san andreas sie tnie ostro. Pozatym karta ma chyba tylko openGl. Jak dla mnie to dobre do biura bo jeśli chcesz poważnie pograć to nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówców, że te karty nie nadają się do grania. Jakość obrazu też nie jest porażająca. Czasem "zatruwają" również RAM ;), czyli pobierają x mb z jego pamięci. Bo tak same z siebie mają 32mb lub 64mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie karty są poprostu beznadziejne, żałosne i tyle. Tylko do biura!!! Przecież na nich się praktycznie niczego z Direct3D nie da odpalić :-( A jak już pójdzie to klatka za klatką.

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie jaki jest tytuł tego tematu - "Kto Korzysta I Jest Zadowolony ? :)".

Rowinąłbym go do: kto korzysta i jakie ma wrażenia, szczególnie odnośnie stosunkowo świeżych układów jak GeForce 6100 i 6150 oraz Radeon Xpress 200.

To, że zintegrowana grafika jest znacznie mniej wydajna niż na przykład GeForce GT 6600 powinno być dla każdego oczywiste. :wink:

Warto jeszcze zauważyć, że różnica cenowa między płytą główną z i bez zintegrowanej grafiki, jest nieduża - a o ile ktoś nie zrobi głupoty kupując płytę bez gniazda PCI-E x16, to zawsze może przecież dokupić kartę graficzną PCI-E.

Edytowane przez Placio74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Karty zintegrowaną są dobre gdy kupujesz rodzicą komp do internetu/ biura itp, bierzesz płyte ze zintegrowaną kartą i dorzucasz jakiegoś 6800 którego potem zagarniasz dla siebie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w laptopie X200 i jestem bardzo zadowolony. Jakość obrazu bardzo dobra i na najniższych detalach nawet można coś odpalić :) ale laptop nie służy mi do grania w zaawansowane gry 3d. Wiem że w przypadku laptopa jest to sytuacja inna niż jeśli chodzi o desktopa, niemniej ja mam graf. zintegrowaną , korzystam i jestem zadowolony.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem I byłem zadowolony. Dokupiłem Geforce 6600 i jestem jeszcze bardziej szczęsliwy ! Ale jak ktoś nie musi grać w nowości nie ma się nad czym zastanawiać .

Edytowane przez kozioolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno stalem sie posiadaczem tego otoz cudu techniki, no bo jak sie nie cieszyc z athlona 3400 64bit 2gb ramu i kilku innych [ciach!]l,no ale kiedy odpalilem ten oto wynalazek i zaczolem grac w dosyc stara gre ktora daze duzym szacunkiem Medal of Honor i mialem 20 fps no to poprostu zal mnie za tylek zlapal...niby to jest gf6100 ale wole juz pograc w to na swoim laptopie gdzie mam jakas rownie badziewna grafike SiS...

 

tak jak w poprzednich opiniach ten komputer nadaje sie tylko i wylacznie do grzebania w tabelkach w exelu...moze nie bedzie skakac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..,no ale kiedy odpalilem ten oto wynalazek i zaczolem grac w dosyc stara gre ktora daze duzym szacunkiem Medal of Honor i mialem 20 fps no to poprostu zal mnie za tylek zlapal...

20 fps? :?

Zainstalowałem MOH i pograłem godzinkę wraz z uruchomionym Fraps'em.

Przy maksymalnych detalach i rozdzielczości 1280x1024 miałem 30-40 fps, a przy 1024x768 50-60 fps. Do tego jeszcze przy włączonym Auto-Protect Norton AntiVirus'a. :wink:

Fakt faktem, że przy takich grach jak Doom 3 czy Quake 4 da się grać tylko na bardzo niskich detalach i rozdzielczości.

 

Zaraz po kupieniu płyty głównej, montażu i reinstalce WinXP pograłem w takie gierki jak Prince of Persia: Sands of Time, Unreal Tournament 2003, Halo, Full Spectrum Warrior oraz kilka innych - wrażenia mam raczej pozytywne.

Edytowane przez Placio74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Przy maksymalnych detalach i rozdzielczości 1280x1024 miałem 30-40 fps, a przy 1024x768 50-60 fps. Do tego jeszcze przy włączonym Auto-Protect Norton AntiVirus'a. :wink:

No to PRAWIE jak na mojej rivi TNT 2 z jakieś 6 lat temu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może. A gry wymienione na dole mojego poprzedniego postu TNT 2 pociągnie? :wink:

Zaznaczam, że podałem średnie fps - maksymalnie dochodziło do 90 fps.

Jednakże zauważ - wiele osób stanowczo wyraża opinię, że zintegrowane karty graficzne kompletnie nie nadają się do gier. W dużej mierze się z tym zgadzam - nawet GF6150 nie wytrzymuje porównania z GF6200 na PCI-E. Nie spodziewałem się cudów po GF6100 ale pozytywnie zaskoczyło mnie to, że niezbyt stare gry działają płynnie. To spora różnica w stosunku do starszych zintegrowanych grafik, na których rzeczywiście nie dało się grać.

Kupno płyty głównej ze zintegrowaną grafiką przez gracza ma sens tylko jako półśrodek. Oszczędność jest tylko pozorna (przynajmniej nie ma dużej różnicy cenowej między płytą z i bez zintegrowanej grafiki) - by cieszyć się z nowoczesnych gier i tak w końcu trzeba kupić porządną kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam o tyle komfortową sytuacje że gram tylko w Warhammera 40k DoW + dodatek a do tego w zupełności wystarczy 6200TC. Może nie jest to karta zintegrowana ale wydajność mniej więcej podobna. I ja jestem zadowolony, bo jak tu nie być zadowolonym kiedy tą karte sie kupiło za 100zł a ulubiona gra śmiga aż miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlamnie jest tymczasowo oki. bo zawsze mozna podkrecić to i owo nawet takiego GF6100 ja mam zamiast 425Mhz 570 Mhz. jak sie nie ma kasy to sie kombinuje jak tylko sie da. a pograć też czasem mozna :) ogolnie to lepsze od gf4 mx

Edytowane przez opo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Placio moge ci skrinika wyslac z moim czerwonym fps, kiedy ktos zaczynal walic do mnie seria albo kiedy ja wciskam fire naprawde skill zaczyna nie miec zadnego znaczenia, owszem kupujac to nie spodziewalem sie jakis niewiadomo jakich wynikow ale spodziewalem sie ze dostane cos lepszego niz to. wiele lat spedzilem na gf 3 ti z ktorego bylem ogromnie zadowolony fps bylo wieloktornie wiecej tyle ze gf 3 byl juz dawno temu i oczekiwalem ze teraz dostane mimo wszytsko cos lepszego...niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nie dawna sam stałem się posiadaczem takowej, bo pozazdrościłem koleżance z Asrockiem K7S41 ;) Dobra, chodziło o to, żeby jak najmniej kasy stracić, bo wszystko tanieje i staje się praktycznie bezwartościowe. Bez bólu w sercu ;) odpsrzedałem swojego Power Color Radeona 9800 SE@PRO 128 MB i tymbardziej Gigabyte rev 1.1 K8NS i kupiłem na próbę Asrocka K8NF4G-SATA2. Dzięki temu mam z takiej wymiany 400 zł w kieszeni i w sumie gdyby nie ta cholerna jakość obrazu, która w sumie nie jest zła ( nikt mi nie wmówi, że DVI nie robi róznicy), to by mi wystarzała aż nadto, bo praktycznie wogóle nie gram, a ciagle czasu ani chęci nie mogę znaleźć by sobie pograć i przejść wszystkie dodatki do Red Alerta i masę innych starych gierek- np. naszło mnie dzisiaj odpalić Dark Colony ;)

 

W sumie jestem zadowolony- kasa się zawsze przyda i myślę, że takie rozwiązanie jak zintegrowana grafika jest strzałem w 10. A jak coś, to jako awaryjna karta grafiki się sprawuje wystarczająco dobrze nawet w nowszych produkcjach. Myślę, że jak znowu pojawi się coś ciekawego na miarę mojego Asrocka (słyszałem o umieszczeniu X1600 w płytach - zapewne z pominięciem Socet 754), to znowu się kupi coś w podobnych kosztach.

 

Hmm ja mam asrocka ze zintegrowanym X300 i to jest padaka. Grac sie da tylko w tekstowki i jakies 2d MMO (nie zebym pykal w cos bardziej ambitnego ale... ;) ). No i do tego nie ma wyjscia DVI (za to HDTV dali tak jakby ktos kupowal asrocka majac telewizor ktory to obsluguje) i jak to w reklamie zywca obraz z analogowego wyjscia jest "prawie jak z DVI", ale roznica zaraz po przesiadce z r9700 byla szokujaca.

Jedyna zaleta tego badziewia jest to , ze dala mi czas na sprzedanie 9700 na spokojnie i teraz moge na luzie licytowac jakies nowsze grafy na allegro :D

Acha w grach to nawet moj geforce3 kupiony 5 lat temu byl szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gigabyte s754 z zintegrowanym 6100 i nie nażekam gram w CS:S oczywiście low detail i 800x600 ale 30 klatek jest jak na zintegrowaną grafe ok jak ktoś nie ma kasy może kupić kompa bez grafiki dozbierać z 600zł i kupić coś porządnego.

 

Pozatym nie wszyscy grają właściwie większość ludzi nie korzysta z komputera jako z maszynki do gier i w ten sposób odpada jeden zbędny wydatek czyli zaoszcządzone 200zł na najsłabszą grafike.Teraz wszystko jest na płycie dzwięk , grafa , lan kiedyś to wszystko kupowało sie osobno a na najsłabszy komp trzeba było dać 3000zł rok 1996 teraz za tą kase można złożyć wypasiony zestawik.

 

P.S Zintegrowanej grafiki 6100 raczej nie da sie podkręcać skąd masz takie informacjie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam S3 UniChroma ;) i choć mam tylko 1600pkt w 3DMarku 2001 to ostatnio grałem w Gothica bardzo konfortowo (wszystko na maxa hehe :D ) ale tak ogólnie to CS:Condition Zero mi chodzi ok 40FPS na 1024/768 więc zostawiam ją sobie i pozbywam się 440MX!!! :) ZINTEGROWANE RULEZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tjaa 6100 dla mało wymagającego usera styka w zupełności. Ważne, że da się grać. Jak ktoś ma małe wymagania i mało kasy, to dobre posunięcie. Fakt, faktem, zintegrowane karty są coraz lepsze niż kiedyś, głównie dlatego, że technologia posuwa się naprzód :)

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Asus P4RD1-MX / chip Radeon Xpress 200 = grafa Radziwił X300

Płytę gł. kupiłem ze wzgedu na zintegrowaną grafę oraz pci-e 16x. Na codzień korzystam ze zintegorowanej grafy a gdy już wyjdzie jakaś konkretna gra trafiająca w moje gusta - czyt. raz na rok (czekam na TES: Oblivion) to wtedy kupuję porzadna grafę -> przechodze grę -> sprzedaję grafę. Po prostu nie lubię płacić za coś czego nie wykorzystam i takie rozwiazanie jest dla mnie bardzo wygodne.

Ostatnio pykałem w Starship Troopers na średnio-niskich detalach -giera chodziła świetnie choć czasami się przycinało (wiadomo w grze są setki wrogów :). Na codzień grzebię w dźwięku więc grafa mi nie jest potrzebna.

 

Składałem kilka kompów na płycie GIGABYTE GA-8VD667K. Niestety na owej grafie miałem tylko okazję pograć w Postala 2 jednak na średnich detalach i przy średniej komplikacji (wybuchy, ludzie, strzelanina) grafa potrafiła się przyciąć.

 

Wracając do mojej płytki mam dziwne odczucie iż przydział RAMU do grafiki nie ma tutaj żadnego znaczenia !

Grając w ST czy testując grafę w 3dmarku poza róznicą 6 pk nie odczułem żadnej strarty ani wzrostu na wydajności ! Dodam iż moge przydzielić od 32 poprzez 64 aż do 128 Ram.

 

Za swoją mobo dałem 204 zł (nówka). Przy tej cenie musiałbym kupic jakiegos As-Rocka(P4V88 ?) + grafe na agp (R9000) wyszło by mnie tyle samo (lub więcej) co obecna płyta - przy AS-R i R9000 straciłbym na "nowoczesności" i wydajności. Aktualne rozwiązanie jest dla mnie świetnym i o wiele korzystniejszym "połączeniem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złożyłem ostatnio zestawik na asrocku z zintegrowanym 6100 i nawet nfsu odpalił i grać szło oczywiście na low, generalnie do oglądania filmów i pracy biurowej wystarcza, do grania też ale w starsze tytuły (np. q3), o nowych pozycjach trzeba zapomnieć i 1gb ramu trzeba co najmniej w takim kompie mieć bo xp na 512 muli że szok, na 1gb już ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osob napisalo, ze zintegrowana grafa jest dobra bo mozna na spokojnie kupic lub dozbierac sobie jakas lepsza. TO ja powiem szczerze, wole sobie kupic za 10zl jakas 2/4mb grafike na pci. Dozbierac sobie i kupic cos na agp/pci-e a nie bawic sie w zintegrowane buble ;) do biura.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osob napisalo, ze zintegrowana grafa jest dobra bo mozna na spokojnie kupic lub dozbierac sobie jakas lepsza. TO ja powiem szczerze, wole sobie kupic za 10zl jakas 2/4mb grafike na pci. Dozbierac sobie i kupic cos na agp/pci-e a nie bawic sie w zintegrowane buble ;) do biura.

2mb na pci nie obsluza 1280x1024 co sprawdzalem za pomoca mojego starego dobrego tsenga:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ATi RAGE [blalalblabal] ale wer. 4 MB juz obsługiwała nawet 1600X1200 i tez sprawdzałem na strym sprzecie. Ale ona jest zintegoroana wiec masło maslane ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z zintegrowanej grafy na swoim sprzęcie do pracy jestem zadowolony.

Spokojnie autocad na tym śmiga w 1024x768.

Natomiast miałem doczynienia z MSI RS482M-IL ATIRS480 S754 i MSI K8NGM-V GF6100 S754: na tym spokojnie daje się pograć w Warcraft'a III albo CS 1.6 więc dla pewnego typu gierek spokojnie wystarcza :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...