Skocz do zawartości
fipa

GeForce 6800 / GT / Ultra cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Czy waszym zdaniem jest sens wymieniać 6800GT XpertVision DDR3 256 MB/Mbit, 12 potoków @ 475 / 600 AGP na 8600GT Gigabyte ??

 

Musiałbym przy tym wymienić płytę główną.

 

Jest: a64 3500+ s939, 2GB RAM DDR400

Do tego dokupiłbym

1. MSI K8N NEO4-F, nForce4 + MSI GF8600GT, 256MB DDR3 koszt 720zł (MAX)

lub tańsza opcja

2. ECS RX480-A, ATI RX480 + Gigabyte GeForce 8600GT, 256MB GDDR3 koszt 630zł

 

Tylko czy to ma sens. Może jeszcze zaczekać na 8700 (jeśli w końcu się pojawi ...) Procesora i pamięci szkoda mi się pozbywać, jeszcze dają spokojnie radę. Natomiast TDU rozkłada troszkę kartę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się padła mi moja 6800GT. Karta działała cały czas z ustawieniami 2D 100MHz/1200MHz, 3D 410Mhz/1200MHz bios od 6800Ultra.

Wyłączyłem komputer żeby zrobić porządek w kablach. Po ponownym podpięciu wszystkich kabli i włączeniu kompa zaczęła sypać artefaktami. Najśmieszniejsze jest to ze karty nawet nie wypinałem, jedynie z samej karty wyjąłem wtyczkę od dodatkowego zasilania(i włożyłem po poukładaniu kabli). Jakieś pomysły co mogło się stać??

Okazało się ze karta musiała się wygiąć i porobiły się zimne luty pod układem pamięci :/

Już naprawiona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem ostatnio Leadtek 6800GT 256/256 PCIE i mam z tą kartą problem, otóż wyświetla ona artefakty w 3d. Wątpię aby to była wina zasilacza (MC 350). Są to pionowe zielone paski. Najlepsze jest to ze karta działała przez 1 dzień normalnie i potem sie zaczęły dziać takie kwiatki. Sterowniki to Force Ware 162.18. Dodam ze nie występują one w postaci śmieci na ekranie i stop komputer, tylko zaczyna śmiecić zawiesza sie na chwile i potem normalnie działa.. i znowu śmieci itp. Nie wiem co to.. chłodzenie dobrze zamontowane, zakładałem też Zalman Vf700cu i nic nie dało :(

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się jeszcze zakupić 68GT (mogę kupić od XFX z pamięciami DDR3 1000Mhz) za 170zł...czy może kupić mniej prądożernego 73gt od Galaxy?

6800GT 16 potoków GPU 350 MHz DDR3 500 MHz ??

Jest to poziom pomiędzy 7600 GS a GT -> pewnie będzie trochę szybsze od 7300 GT . ALE okupione zużyciem prądu, i wielkością chłodzenia.

Co do 7300GT Galaxy -> ponoć (tylko czytałem) tak jak i 7600GS OC od Galaxy są pewne problemy z zasilaniem tej karty pod postacią dokuczliwie piszczących cewek. Nie wiem jak Ty, ale ja na takie rzeczy jestem wyczulony.

XFX 6800 GT PCI-E z tergo co widzę, tak jak i mój XFX 6800GS AGP nie ma typowych cewek z rdzeniem ferrytowycm -> nie ma co piszczeć .... .

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800GT 16 potoków GPU 350 MHz DDR3 500 MHz ??

Jest to poziom pomiędzy 7600 GS a GT -> pewnie będzie trochę szybsze od 7300 GT . ALE okupione zużyciem prądu, i wielkością chłodzenia.

Co do 7300GT Galaxy -> ponoć (tylko czytałem) tak jak i 7600GS OC od Galaxy są pewne problemy z zasilaniem tej karty pod postacią dokuczliwie piszczących cewek. Nie wiem jak Ty, ale ja na takie rzeczy jestem wyczulony.

XFX 6800 GT PCI-E z tergo co widzę, tak jak i mój XFX 6800GS AGP nie ma typowych cewek z rdzeniem ferrytowycm -> nie ma co piszczeć .... .

No ja jestem na ten temat bardzo wyczulony. Na mojej mobo musiałem zrezygnować z ostrego OC proca bo mi cewki dokuczały (takie lekkie terkotanie ale mnie to denerwuje...). Zobaczymy na ile mi się da stargować...jak będzie w okolicach 180zł to łyknę...

Dzięki za poradę.

Pozdrawiam

rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a64@ 2420MHz, 2GB DDR400, XpertVision 6800GS AGP extreme 256MB DDR3 12p5v 470 // mem 600 (wyżej, to co najwyżej parę MHz <_< )

3D03 -> 12050

C2D E6600 @ 4400MHz, 1GB D9GMH @ 1222MHz, Leadtek 6800GS sector edition 256MB DDR3 12p5v 620//660

3D03 -> 19888

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.

Niestety mojej nie idzie zmusić do działania więcej niż na 478 :-( ... co wyrażnie odbija się na wydajności. Nie wiem co jej przeszkadza. Fabrycznie jest ustawiona na 450 MHz, idzie max 5% więcej niż fabryka dała.

 

Chłodzenie dobre -> pasta zmieniona, radiator duży ("kwadratowy orb" XV) standardowy wentyl wymieniony na 80x80x25. Spory zapas prądu ma.

Może mostek ją jakoś ogranicza, ale chyba podkręcając GPU nie podkręca się jednocześnie mostka ....

 

Sterowniki 94.24 Modded By Side, zakładka coolbits. Jakoś do RivaTuner nie potrafię się przekonać.

Albo GPU ma za mało papu albo po prostu nie umiem go podkręcać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super.

Niestety mojej nie idzie zmusić do działania więcej niż na 478 :-( ... co wyrażnie odbija się na wydajności. Nie wiem co jej przeszkadza. Fabrycznie jest ustawiona na 450 MHz, idzie max 5% więcej niż fabryka dała.

 

Chłodzenie dobre -> pasta zmieniona, radiator duży ("kwadratowy orb" XV) standardowy wentyl wymieniony na 80x80x25. Spory zapas prądu ma.

Może mostek ją jakoś ogranicza, ale chyba podkręcając GPU nie podkręca się jednocześnie mostka ....

 

Sterowniki 94.24 Modded By Side, zakładka coolbits. Jakoś do RivaTuner nie potrafię się przekonać.

Albo GPU ma za mało papu albo po prostu nie umiem go podkręcać.

zrob zdjecie pcb od tylu to ci vmoda zrobie... chyba ze mozna znalezc nawet w necie vmoda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem. Grałem sobie w jakas gierke chyba colin 05, i nagle komputer sie wyłączył. Daje power i nic. Nie włącza się. Po sprawdzeniu wszystkich elementów okazało się że to karta graficzna powoduje nie włączanie się kompa. Oddałem ją na gwarancji. Po 3 tygodniach karte dostałem z powrotem. Powód: brak elementu przy złączu agp. Bardzo jestem z tego powodu zdziwiony. Złącza jak złącze. Normalne AGP i nie wiedzę żeby czegoś tu brakowało. Karta musiała jechać do serwisu specjalistycznego żeby okazało się ze nie ma elementu przy złączu agp? Co o tym myślicie? Jaki to może być element? Jeśli potrzeba moge dać fotki karty. Pozdrawiam

 

Karta: Galaxy Glacier GF 6800 128/256bit

Mobo: Gigabyte GA-K8NS nVIDIA nForce 3 250/ATX

Edytowane przez devO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robie wszystko tak jak trzeba. Próbowałem już na różnych wersjach RivaTuner. Gdy dochodzę do momentu zaznaczania potoków (już je zaznaczyłem)(obraz w załączniku), to nie wiem czemu, ale wydaje mi się, że mam mniej opcji do zaznaczenia porównując z tym poradnikiem gdzie mieszali też na 6800LE poradnik. Poza tym nie wiem czemu, ale mam zaznaczone pozycje bit 16 do bit 19. Pomijając to zatwierdzam zmiany, restartuje się komp i po ponownym uruchomieniu Rivy w gł oknie bez zmian ciągle ten sam napis: 128-bit NV41 (A2,8x1,4vp) with 256MB DDR. W poradniku ta karta ma 256-bit. Chociaż gdy przejdę do opcji gdzie mam przycisk customize w zakładce NVStrap driver, to w okienku mam zaznaczone: custom (12x1,5vp). Wiecie czemu te potoki nie chcą się odblokować?

post-151125-1190734719_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta to Gainward GF 6800. W rivatuner'ze ustawiam sobie predkosc wentylatora na 40% w 2D i 100% w 3D. W momencie gdy wylacze aplikacje 3D wentylatory dalej kreca sie z maksymalna predkoscia. Jak temu zaradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wybaczcie że tak wtrącę ale powiedzcie jakie są szanse na uleczenie karty której nie wiadomo co sie stało a objawy są takie że krzaczy cały czas nawet podczas odpalania PC czasami nie zakrzaczy i w niskiej rozdzielczości jest ok innym razem krzaczy cały czas od samego odpalenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wybaczcie że tak wtrącę ale powiedzcie jakie są szanse na uleczenie karty której nie wiadomo co sie stało a objawy są takie że krzaczy cały czas nawet podczas odpalania PC czasami nie zakrzaczy i w niskiej rozdzielczości jest ok innym razem krzaczy cały czas od samego odpalenia...

17,3%

 

Twoj problem to pamieci... z tego co mi sie wydaje.. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Graz

 

Zobacz sobie do tematu o RivaTuner. Blokujesz na podobnej zasadzie jak odblokowujesz ;]

-----

Ja ponawiam swoje pytanie, prosze o jakies sugestie

Edytowane przez Muniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Graz

 

Zobacz sobie do tematu o RivaTuner. Blokujesz na podobnej zasadzie jak odblokowujesz ;]

-----

Ja ponawiam swoje pytanie, prosze o jakies sugestie

 

również się dołączam, bo temat został zablokowany a tu jakoś odp. nie ma

Zapytajcie sie wujka Lanc'a o takie rzeczy on napisal faq riva tunera.... wystarczy poszukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...