Skocz do zawartości
fipa

GeForce 6800 / GT / Ultra cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Norferin

ja czegos nie rozumie jak na gf5900 osiągalo sie na kosciach 700 chyba 2.8ns ponad 400mhz+ to na tych samsungach 2 ns 1000 osiagnie sie po vmodzie i zmianie latecy 1400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj przyjechal do mnie 6800GT Leadteka, niestety OC jest tragiczne :( 400Mhz na jajku i 1030Mhz na pamięciach to wszelkie pieniądze...przy 1040Mhz w niektorych grach są już artefakty, szkoda :(

 

EDIT: nawet na 1030Mhz pokazuje czasami arty w Test Drive Unlimited (w 3d smarku nie było...)

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam problem, polega on na tym że karta nie przechodzi do trybu 3D prawie we wszystkich grach i 3dmarkach . Miął ktoś podobnie ??

 

EDIT

Dobra ustawiłem zegary w 2D tak samo jak w 3D. ALe jak ktoś mógłby pomóc to bardzo prosze :D

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów i odrazu mam takie małe pytanko.

Moja 6800gt od leadteka zaczęła wostatnio wariować tzn przy przejsciu w tryb 3d mam kasze wszedzie na ekranie i komp sie restartuje.W 2d chodzi normalnie.moża normalnie uzywac windowsa chodzic po internecie itp. ale w momencie wlaczenia jakiejs gry objawy wyzej opisane.

Myśle ze uszkodzil mi sie jakis potok i dlatego tak jest.

Wiec mam nastepujace pytanie czy jest mozliwosc zablokowanie 4 potokow i zrobienia z niej 12 potokowca??(bios od zwyklego 6800 nie dziala prawidlowo,od xfx 6800xt nie działa wogóle ,od 6800gt gainwarda nic nie zmienia,zmiana czestotliwosci na nizsze w 3d nie daje efektu)

Moze mial ktos podobny problem i wie jak to naprawic??

A moze istnieje inny sposob.Prosze o jakies wskazówki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasza? czyli rozumiem kupa pikeli jednolitego koloru gdzie popadnie na ekranie? czy cos innego? stawiam na potok/potoki. co do "kastracji" twojego 6800gt pewno sie da. zajrzyj na jakas strone dot. odblokowywania potokow/verteksow za pomoca riva tuner (chocby -> tu). ty musisz zrobic dokladnie na odwrot to co tam jest napisane. wylaczyc wadliwe jednostki pixel unit. niestety na jedna jednostke przypadaja 4 potoki wiec wydajnosc ostro pojdzie w dol. z 6800gt zrobi ci sie 6800 albo jeszcze gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do uzytkownikow

 

czy 6800GT / Ultra jest szybsza od b.mocno wykreconego 7300GT ?

ew kal sie ma 6800Ultra do 6800GS ?

To jest wersja na DDR2 czy na DDR3? Zajrzyj na http://www.benchmark.pl/zestawienie_GPU/ze..._empiryczne.htm a w szczególności na http://www.gph.benchmark.pl/. 6800Ultra w 3DM05 5500 pkt, 7300GT DDR2 2900 pkt - wydaje mi się że ciężko będzie nadgonić o/c takie różnice w wydajności. No chyba że masz wersję z DDR3 - 3DM05 4500 pkt, więc można się szarpać... Ale i tak 16 potoków teksturowania swoje robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbys cie panowe zestawili

 

takiego 6800 ultra o zegarach powiedzmy 450/1200

do 6800GS o zegarach 570/1300

 

co wydajniejsze ?;-)

gph z benchmarka mówi, że na dwoje babka wróżyła i wyniki są dosyć wyrównane. W wydajności geometrycznej 6800Ultra, w transferze do i z pamięci (co ma znaczenie przy wyższych rozdzielczościach) 6800GS.

 

Wyniki przy Twoich zegarach (Ultra/GS)

wydajność wypełniania pikseli: 7200 MPix/s / 6840 MPix/s

wydajność wypełniania tekseli: 7200 MTex/s / 6840 MTex/s

wydajność geometryczna: 675 MVts/s / 713 MVts/s

przepustowość pamięci: 37.5 GB/s / 40.6 GB/s

 

Oczywiście pytanie, czy da się 6800GS wykręcić powyżej Ultry ;)

Edytowane przez katoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatrzymal mi sie wentyl na graficznej (Gigabyte 6800 GT) i temp skoczyla mi do 105st.

Sprawdzalem ja teraz 3d mark2003 i z 12 400 spadlo mi do 7900.Czy mogla sie przypalic jakos,ale 3d mark przeszlo cale.

2005 na poczatku miga ekran pozniej robi sie czarny a jak wcisne ctr+alt+del to wykakuje komunikat display changed i koniec

Czym moge ja jeszcze sprawdzic

Edytowane przez zwierzak07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem BIOS do wersji PCIEx. teraz pytanko, ja wgrać ten BIOS do mojego GF6800GT??

Włączam opcję -5 -6 i udaje mi się pominąć 2 ostrzeżenia, ale pojawia się komunikat "Board ID Mismatch".

Używam programu nvflash

 

Już znalazłem, należy użyć parametrów -4 -5 -6. Na ustawieniach 410/1100Mhz karta robi 13300pkt w 3D Smarku 2003. Niestety 425MHz dla GPU to za duzo, na mój egzemplarz.

3dSmark 2005 - jakieś 5600pkt

Ustawienia karty to: CPU:410 RAM:1175.

Szczerze mówiąc to jestem rozczarowany po zamianie biosu. Poprzednie moje wyniki to CPU:405MHz RAM:1150MHz. Myślałem ze luźne timingi na RAMie sporo poprawią podkręcalność RAMu karty :(

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamówiłem GF 6800XT 128 MB DDR 265 bit AGP (Galaxy). Mam płytę główną Solteka (nForce 2) SL-75FRN2-L. Kombinowałem, że skoro na płycie jest AGPx8, to mogę w nią spokojnie włożyć kartę AGP, byle zasilacz dawał radę. Sprzedawca jednak mnie postraszył, że to może nie być takie tego. Tzn. że stare płyty mogą nie być z tą kartą kompatybilne. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamówiłem GF 6800XT 128 MB DDR 265 bit AGP (Galaxy). Mam płytę główną Solteka (nForce 2) SL-75FRN2-L. Kombinowałem, że skoro na płycie jest AGPx8, to mogę w nią spokojnie włożyć kartę AGP, byle zasilacz dawał radę. Sprzedawca jednak mnie postraszył, że to może nie być takie tego. Tzn. że stare płyty mogą nie być z tą kartą kompatybilne. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem?

Pierwsze słyszę, według mnie to jakieś brednie. Karta jest kompatybilna z AGPx8 i będzie działa na twojej płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos sie orientuje ( po oznaczeniach na pcb ) moze czy ta grafika http://allegro.pl/item208888833_gf_6800gt_...wys_gratis.html jest na chipsecie NV40 czy jakims innym.. ? chcialbym ja przerobic na softquadro ale musi miec rdzen NV40 a nie NV41 czy podobny

 

z gory dzieki i pozdrawiam

Napewno nie jest to nv41 , który był montowany tylko w 6800 i 6800le(xt) pci-express(12ps , 5vs , 12rop).

 

Na karcie jest zamontowany nv40+mostek HSI lub NV45 z natywną obsługą pci-express.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, według mnie to jakieś brednie. Karta jest kompatybilna z AGPx8 i będzie działa na twojej płycie głównej.

Hehe, karta faktycznie palnęła, ale się okazała z?ebana (siała artefaktami na dzień dobry). Dobrze, że na gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stało się padła mi moja 6800GT. Karta działała cały czas z ustawieniami 2D 100MHz/1200MHz, 3D 410Mhz/1200MHz bios od 6800Ultra.

Wyłączyłem komputer żeby zrobić porządek w kablach. Po ponownym podpięciu wszystkich kabli i włączeniu kompa zaczęła sypać artefaktami. Najśmieszniejsze jest to ze karty nawet nie wypinałem, jedynie z samej karty wyjąłem wtyczkę od dodatkowego zasilania(i włożyłem po poukładaniu kabli). Jakieś pomysły co mogło się stać??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to ze karty nawet nie wypinałem, jedynie z samej karty wyjąłem wtyczkę od dodatkowego zasilania(i włożyłem po poukładaniu kabli). Jakieś pomysły co mogło się stać??

Musi jakaś elektryczność statyczna zadziałała, przeskoczyło coś z Twojej ręki i gotowe :( Kompa fizycznie wyłączałeś z sieci, czy też zasilacz cały czas był na napięciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi jakaś elektryczność statyczna zadziałała, przeskoczyło coś z Twojej ręki i gotowe :( Kompa fizycznie wyłączałeś z sieci, czy też zasilacz cały czas był na napięciu?

Zasilacz cały czas był podłączony do sieci, ale wyłączony przyciskiem z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczy porownania wydajnosci 6600GT do 6800GT w wersji AGP, nie mowie tu o porownaniu na gph.benchmark.pl tylko jak Wy to widzicie.

ja to widze, ze na 68gt bedzie szybciej... no chyba ze proca jakiegos archaicznego masz, co nawet 66gt ogranicza... a tak naprawde to roznica bedzie zauwazalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to widze, ze na 68gt bedzie szybciej... no chyba ze proca jakiegos archaicznego masz, co nawet 66gt ogranicza... a tak naprawde to roznica bedzie zauwazalna.

Prescott 2.4@3.6 chyba podola temu zadaniu? :D

 

A jaka karte byscie polecali kupic? Bo zastanawialem sie nad V9999GT ale z tego co gdzies wyczytalem to ASUS montowal w nich jakies gorsze pamieci czy cus. :(

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka karte byscie polecali kupic? Bo zastanawialem sie nad V9999GT ale z tego co gdzies wyczytalem to ASUS montowal w nich jakies gorsze pamieci czy cus. :(

Gorsze dlatego, że były to zwykłe pamięci DDR2 - "prawdziwe" 6800GT ma DDR3. Skutkuje to niższymi wynikami przy wyższych rozdzielczościach i włączonych upiększaczach, czyli wtedy, gdy przepustowość pamięci odgrywa kluczową rolę. W niższych rozdzielczościach, tak do 1024x768 różnice powinny być pomijalne, 3DMark2005 w standardowych ustawieniach dawał wyniki niższe o jakieś 100-200 pkt.

A z kolei efektem tańszych pamięci była również niższa cena - gdy kupowałem swojego V9999GT na Allegro zapłaciłem za niego bodaj 720 PLN, podczas gdy pełne 6800GT, np. Leadteka latały w okolicach 900-1000 PLN, oczywiście również na Allegro. Moim zdaniem opłacało się, karta zasuwa jak mały parowozik, no ale ja właśnie gram na 1024x768 - 17" CRT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o tym wynalazku?

http://www.allegro.pl/item228404996_6800xt...a_faktura_.html

 

 

Jest to cos warte?

Zastanawiam sie nad zakupem Radeona 9800PRO lub wlasnie ostatecznie tej karty wyzej, co mozecie o niej powiedziec? Szukam ale w Polsce raczej duzo iinfo nie ma...

 

Jak z wydajnoscia w porownaniu z 9800PRO i 6600GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...