Skocz do zawartości
LCC

Microsoft Flight Simulator X

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym jak oderwalem 747 w x-plane od pasa w kilka sekund, a nastepnie czulem sie jakbym lecial jakas cessna stwierdzilem, ze ten typ "symulacji" nie jest dla mnie :)

 

ath latales pmdg 747 pod fsx? Standardowe maszyny ssa palke, ale ten samolot jest genialny!

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o inny rodzaj samolotów, wolę akcję a nie takie spokojne latanie.

Preferuję il2 sturmovik i lockon. :D

 

A co do tracka to jeszcze do kompletu taki zestawik i full fun. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak oderwalem 747 w x-plane od pasa w kilka sekund, a nastepnie czulem sie jakbym lecial jakas cessna stwierdzilem, ze ten typ "symulacji" nie jest dla mnie :)

 

ath latales pmdg 747 pod fsx? Standardowe maszyny ssa palke, ale ten samolot jest genialny!

 

Tak naprawdę trudno porównywać te dwa symulatory. Xplane jest bardziej realistyczny. Liczy wszystko na bierzaco z profili matematycznych skrzydeł itp. Ponoć lepiej nim się lata śmigłowcami. Jest dopuszczony do szkolenia przez Amerykańskieą Agencję Lotniczą - http://x-plane.com/FTD.html

Nawet ponoć ruskie się uwzieli na niego i chcieli dorobić/czy odblokować mozliwość zabawy bronią w nim. Ponoć bardzo ładnie balistykę liczy :P

 

 

Nie wiem, jak to dalej się potoczyło z Tym. Wypadłem z obiegu co do Xplane. generalnie to fajny silnik do rozwijania, który działa na kilku systemach operacyjnych przy okazji pochłaniając ogromne ilości miejsca na dysku (sama scenera coś około 60GB). To moj FSX z dodatkami jeszcze się nie zbliża do tej granicy. Szkoda tylko, że jest mało ciekawych maszyn. Nie spisywał bym go na straty, zwłaszcza w dobi ejak MS wywalił z roboty team od FS'a :)

 

 

FS2004/FSX tak naprawdę dobry jest do zabawy w nawigację. Model lotu w nim nie istnieje. Oba te programy okraszone tą samą wadą. Bez dodatków nie masz co do nich podchodzić.

 

Natomiast jeśli chcesz namiastkę latania to polecam Ci Su-25T w Flamming Cliffs lub Ka50 w "Чeрnaя Акула". Tylko w drugim przypadku dostajesz symulator rasoowego śmigłowca bojowego pełną gębą bez taryfy ulgowej. A w pierwszym dość zaawansowany symulator latającego czołgu. Ogółem warto pograć w każda z tych gier. Ja pomału przymierzam się do reinstalki FSXa i może wrzuce sobie Xplane w celu odświezenia tematu :)

 

Co do beczki to Benek 707 tego dokonał:

 

 

jesli dokonał tego 707 to pusty 747 pewnie też by dał radę :). B52 też chyba coś podobnego chciał zrobić ale zakończyło się to popisową glebą.

 

Miłego latania :)

 

Ps. To jest miazga, a nie tam Track IR :D - http://www.youtube.com/watch?v=wdmbd2nmXgo...feature=related

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze a ja mam jakis dziwny problem z flight simulatorem / joyem. W windowsie dziala force feedback i dragal sie trzyma w miare prosto, ale jak tylko wejde do fsx to flaczeje - musze go trzymac zeby nie opadal =) w czesci samolotow nie stawia praktycznie zadnego oporu :/ joy to saitec force 3d... sam force feedback na 100% dziala bo przy motolotni kopie ostro, ale w cesnie 0 :/ tez tak macie?

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to joy nie posiada technologii FF tylko "TouchSense", czyli takie coś podobne, więc może to kwestia tego, że gra nie do końca poprawnie to obsługuje (niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie to mi nie chodzi o oddawanie sily... po walnieciu w glebe np trzeba go ostro trzymac ;) problem w tym, ze dopiero po wlaczeniu trzyma sie pionowo i stawia jakies opory, a w fsx zachowuje sie jak wylaczony :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze jaki Windows i jaki FSX (doły, SP1, 2 czy ACC)? Powinien normalnie joy działać, nawet jesli to nie jest FF tylko jakiś namiastka tego zrobiona przez Saiteka. Sprawdź na innej grze i ewentualnie reinstalnij FSXa. To może pomóc. Zaktualizuj stery do draga. Kiedyś czytałem, że po padzie kompa tzn. po BSODzie czasami się może tak zrobić. Zobacz jak działa na innych samolotach i czy np. jest jakiś opór podczas wyciagania goz głebokiego nurka :)

 

Z drugiej strony tak może się FF zachowywać w FSXie. Cessna może mieć miekkie stery z racji bycia samolotem turystycznym. W samolocie drążek własnie chodzi w ten sposób - jest miękki. Przynajmniej we współczesnych. Co innego taki mysliwiec z czasu DWS. Mówiąc bardziej do rzeczy samolot ma skutecznośc sterów przypisaną do jakiejś konkretnej prędkości np. jesli Cessna lata w zakresie prędkości od 0-350km/h to w tym zakresie może miec miekkie stery, a jak przekroczysz te wartości to twardnieją. Analogicznie było np. w Me-109 gdzie panowie często narzekali, że w nurku po przekroczeniu 700kmh trzeba było się nogami o kokpit zapierać. Co innego np. taki FW190 który się lepiej prowadził przy dużych prędkościach.

 

W samolotach z układem fly by wire to juz nić się nie czuje, ewentualnie wprowadza się coś na wzór FFa ale generalnie taka miekka faja jest do której trzeba się przyzwyczaić :).

 

Trudno mi tez coś Ci konkretnego doradzić, bo sam nie używam od wieków drąga z FFem już. To tylko taki emoje luźne przypuszczenia.

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System to vista 64 z sp1 (i cala reszta updejtow), flight simulator goly, jedynie z sp2... Sterowniki do joy'a zainstalowane, ale dzisiaj sie jeszcze pobawie i reinstalne flight simulatora. Problemem moze byc to, ze najpierw zainstalowalem fsx, a nie joystick. Przy locie takim Extra 300S, praktycznie nie jestem nad nim w stanie zapanowac - czulosc gigantyczna, a oporow na osi x zadnych... a w pionie elegancko czuc wszystkie sily :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w komputerze została wymieniona płyta główna, karta graficzna i procesor. Obecnie osoba korzystająca z komputera ma problemy z wydajnością w Flight Simulatorze X.

Poprzednio w sprzęcie był Core2Duo z serii E4xxx oraz Radeon x1650 Pro na AGP.

FSX chodził rewelacyjnie na maksymalnych ustawieniach w rozdzielczości 1280x1024.

 

Obecnie jest AMD X2 64 5200+ oraz GF 9500GT na PCI-E.

3dmark2005 ma dwa razy większe wyniki niż na poprzednim sprzęcie, ale FSX chodzi tragicznie.

Obraz jest poklatkowy, nie ma wielu elementów krajobrazu (budynki, statki), zamiast śmigła jest czarne kółko, gdy wlatuję w chmury to polowa ekranu jest biała, a druga połowa jest szara. Po prostu nie da się latać.

 

Na poprzednim sprzęcie, przy ustawieniach domyślnych grafiki, wszystkie suwaki przesuwały się na max, obecnie przy ustawieniach domyślnych suwaki są po środku, ale to i tak nic nie daje, bo jak pisałem wyżej nie da się latać.

 

Czy wie ktoś z Was co może być przyczyną takiego zachowania FSX'a ? Przecież sprzęt jest lepszy od poprzedniego, a gra FSX chodzi tragicznie.

Sterowniki do GF'a sa najnowsze, pobrane ze strony nVidii.

 

Bardzo proszę o rady.

 

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsx jest bardzo zalezny od procesora... a tutaj chyba zamienil stryjek siekierke na kijek ;) troche nie wierze, ze ten fsx chodzil tak rewelacyjnie na x1650 pro... widziales to?

 

byla reinstalka systemu po przesiadce na nowa platforme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9500 DDR3 czy 9500 DDR2, bo ta z DDR2 ma przepustowość pamięci około 15GB/s, a 1650PRO 20GB/s. Mimo, że w 3DMarku wypada lepiej o średnio 100%. Nie wiem czy to może być przyczyna. Prędzej bym stawiał na winę sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bledy w obrazie sa spowodowane albo przegrzewajaca sie grafika... albo sterownikami... zaczal bym od zmiany tego drugiego na jakas starsza wersje... mfs 10 nie jest juz mlodym sylulatorem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że sam niedawno dokonałem przesiadki z ATI na Nvidię i też FSX się sypał (nie tylko on zresztą). Reinstalka była by na pewno skuteczna ale przerażała mnie myśl odtwarzania wszystkich dodatków jakie w zasadzie są niezbędne aby sobie w miarę kulturalnie polatać. Zacząłem od wywalenia tego katalogu:

 

C:/Documents & Settings/...twój użytkownik.../Dane aplikacji/Microsoft/FSX

 

Po ponownym uruchomieniu poustawiałem wedle własnego uznania na nowo niektóre rzeczy w opcjach i w moim przypadku pomogło. Moim zdaniem to kwestia podejścia do tematu przez producentów kart. Wiadomo, że karty obu mają wyświetlać to samo (shadery itd.) ale każda robi to na swój indywywidualny sposób. Poza tym nie sugeruj się wynikiem z Benchmarka. FSX jest jak Lock On - zabija każdy komputer. mam nadzieje, że chociąż to rozwiąże problemy z grafiką :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z takim pytaniem... numero jeden... Jakie polecacie dodatki zeby Warszawa wygladala jak Warszawa? I druga sprawa.. jaki joystick do 100 zl? :)

 

LOGITECH WM Extreme 3D PRO?

Logitech WingMan Attack 3?

SAITEK AVIATOR?

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko ze aviator ma tylko 8 przyciskow.. attack 3 ma jednak ich 11... glownie bedzie on spelnial swoja funkcje w mfsX... a nie idzie znalezc zadnych sensownych testow joystickow...

EDIT: Aviatora pare opinie znalazlem... i chodz ma on 8 przyciskow to kazdy mozna programowac na 3 sposoby :)

 

EDIT2: No dobra... Saitek Aviator znaleziony na allegro z przesylka kurierem za 89 zlociszy :) Czekamy na paczuszke :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci po przyciskach jak może się okazać, że go nie skalibrujesz... W joysticku jednak wazniejsza jest mechanika niż iloośc przycisków. Przy odrobinie szczęścia można też jakiegoś Thrustmastera dopaść.

 

A co do Warszawy to nie pomogę. sporo osób używało fotoscenerii, niemnej ja nie gustuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyrwałem thrustmustera afterburner II za 100zł ;) a saiteków też parę miałem i powiem tyle, TM zostanie ze mną po wsze czasy ;)

 

Swoją drogą istnieje jakieś multi w FSXie? Bo moja jedyna przygoda w lataniu z innymi żywymi była z IŁem, a ostatnio nie miałem czasu na grę. Polatałbym sobie tak dla odprężenia z kimś, pouczył czegoś może.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą istnieje jakieś multi w FSXie? Bo moja jedyna przygoda w lataniu z innymi żywymi była z IŁem, a ostatnio nie miałem czasu na grę. Polatałbym sobie tak dla odprężenia z kimś, pouczył czegoś może.

Owszem, istnieje, i to jest dość rozbudowane. Jeśli się nie mylę, można latać we dwóch jedną maszyną i bawić się w dwóch pilotów w 747 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo świetnie :) Ktoś chce się pobawić w instruktora? Machać wolantami umiem ale gorzej z navi i obsługą tego wszystkiego. Już książki drukowałem i starałem się wciągnąć, wszystko super ale nie do końca rozumiem i problem jest. Może że macie jakieś fajne stronki z łopatologicznym wyjasnieniem jak i co działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Witam. zakupiłem grę i mam problem z zainstalowaniem jej :( system to windows 7 64bit, podczas przygotowania do instalacji wyskakuje błąd kod to 1628. proszę o pomoc

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marantz5003

 

Metoda1:

-Zmieniasz nazwę folderu InstallShield na InstallShield1 (Program Files\Common Files\)

-Instalujesz grę

 

Metoda2:

Ściągasz i instalujesz Download details: Windows Installer 4.5 Redistributable - wybierasz wersję pod swojego Windowsa

 

Jeżeli nie działa nadal to

Metoda3:

-Menadżer urządzeń (Ctrl+Alt+Del)

-Zakładka procesy

-Zamknij proces "idriver.exe" i "msiexec.exe"

 

Jeżeli nadal gra nie odpowiada to:

Metoda 4:

Utwórz nowe konto i zaloguj sie na nim

Zainstaluj grę

 

Jeżeli nie działa to:

Metoda5:

Sprawdź autostart/msconfig

 

Metoda6:

Ściągnij nowe NetFramework: http://msdn.microsoft.com/en-us/netframework/aa569263.aspx

 

Przecież masz wyjaśnione krok po kroku...

 

K...a, a ja się dziwie, że w Urzędach pracują chorzy ludzie :/ jak na forum są tacy... brak słów...

A może jednak jesteś gorszy od urzędników, oni mają nakaz odgórny, a ty specjalnie, bez niczyjego rozkazu odpisujesz idiotycznie, wręcz debilnie na pytanie. Nie masz nic sensownego powiedzenia na temat, to po jaką cholerę w ogóle mu odpisujesz? Dla zabawy? bo jesteś mądrzejszy niż inni? Dobrze, że nie kazałeś mu wejść w google i poszukać tam odpowiedzi. ŻAL

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

Metoda1:

-Zmieniasz nazwę folderu InstallShield na InstallShield1 (Program Files\Common Files\)

 

nie mam takie folderu installshield, mam go utworzyć?

 

folder znajduje się w program files x86 a nie w program files.

 

gra już się instaluję, dziękuje za pomoc;

Edytowane przez marantz5003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdy próbuje zainstalować grę na win 7 x64 wyskakuje mi błąd 1628 próbowałem wszystkich metod Microsoftu(tych automatycznych i ręcznych) i żadna metoda nie działa. Jedynie zamknięcie procesu idriver.exe skutkuje że przygotowanie instalacji dochodzi do końca zamyka się i dalej nic się nie dzieje jest tylko otwarty proces instalacji i nic po za tym dopiero gdy zamknę proces idriver.exe wtedy wyskakuje błąd 1628, już nie wiem co mam robić bardzo proszę o pomoc

Edytowane przez Michal016m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt, przeczytalem 1628 i myslalem, ze wiem wszystko ;) tez mialem ten problem i pomogla metoda 3. Pewnie z kolejnymi "poprawkami" cos popsuli...

 

a wraz z idrivier wylaczales tez proces msiexec?

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...