Skocz do zawartości
kk99

Wentylek Na Celine D

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki chodzenie polecilibyście mi na mojego celerona D 2.8 Presscot??? Nie mogę już wytrzymać tego hałasu boxowego chłodzenia.....a i dodam, że mam zamiar niedługo podkręcać tego procka.. Obecne temperatury jakie mam na boxowym chłodzeniu to: idle:35C a w stresie:52C na nominalnych ustawieniach.

Pozdrawiam :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj zamieszczam zdjęcia z wnętrza mojej obudowy(ModeCom BlueSky microATX)...ponieważ obawiam się że jeśli kupie jakiś inny cooler to on się nie zmieści w mojej obudowie(chodzi tu głównie o zasilacz który jest umocowany pionowo i jest bardzo blisko coolera od CPU).. Powiedźcie czy do tej obudowy zmieści sie Arctic Freezer 4 czy KATANA AL ???

post-128801-1143920263.jpg post-128801-1143920350_thumb.jpg

post-128801-1143920477_thumb.jpg post-128801-1143920524_thumb.jpg

post-128801-1143920584.jpg

A tak przy okazji jaki polecilibyście mi zasilacz, bo ten Tracker to totalny szajs.... :D :P

Edytowane przez kk99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak zerknąłem na fabryczne wymiary boxowego coolera to widze że ma on 78,72mm wysokości(razem z wiatrakiem), a w tej konfiguracji jaką mam teraz do zetknęcia z zasilaczem brakuje mu jakieś 20mm, tak więc myśle że jakiś cooler powinien się zmieścić. Freezer 4 (120mm) i katana (130mm) odpadają bo są z wyskoie, teraz zastanawiam się nad jakimś pentagramem ale nie wiem czy któryś będzie dobry do mojego celka... no i czy się zmieści... bo niepokoją mnie kondysatory i radiator i pare innych duperel umieszczonych blisko socketu (czerwone kółka na zdjęciach) czy one także nie będą przeszkadzać w montażu jakiegoś innego coolera. Bo nie chce wydać kasy na jakiś pożądny cooler, który później się nie zmieści(jeżeli ktoś miał do czynienia z taką lub podobną obudową - to prosze o wypowiedź) !!! A i powiedźcie mi jaka będzie dobra pasta termoprzewodząca, bo z tym też mam dylemat ???? Pozdrawiam :D

 

post-128801-1144082604_thumb.jpgpost-128801-1144082614_thumb.jpg

post-128801-1144082638_thumb.jpgpost-128801-1144082648_thumb.jpg

post-128801-1144082664_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wymieniam też zasilacz na Chieftec'a lub Modecom'a który ma z boku duży 12cm wiatrak, tak więc myśle że będzie miał z kąd powietrze zasysać. Ale dołoże jeszcze w obudowie kilka wiatraków, tak więś myśle że nie będzie źle. A gdybym kupił jakiegoś pentagram'a a one mają po 55mm wysokości to zostaj mi jeszcze jakieś 43,72mm wolnej przestrzeni, tylko boje się że te elementy znajdujące się blisko socketa mogą przeszkadzać w montażu(ale w ostateczności mógłbym te kondesatory znajdujące się blisko socketa wylutować z płyty i połączyć je kabelkami z płytą). Jak sądzicie zmieści się jakiś pentagram ???? Jak tak to jaki ???? No i czy wogule pentagram będzie dobry ???

Edytowane przez kk99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli uda ci się upchnąć jakiegoś pentagrama chociażby qc80 to tak jak powiedział J.O.H.N nie będzie miał skąd brać powietrza, masz po prostu nietypową obudowę więc jak chcesz coś wykombinować to najlepiej zmien obudowę albo kup coś cieńszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten arctic cooling silent 4 ultra będzie wydajny bo zamierzem robić OC procka. Moglibyście podać mi jakieś inne coolery o podbnych wymiarach(żeby były dobre do OC procka ) ???? A jaką pastę termoprzewodzącą polecilbyście mi pod pod ten lub podobny cooler ??? Teraz na boxie mam w idle 36C a w stresie 53C, ale wkurza mnie ten chałas coolera jak procesor jest w stresie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... będzie wydajny bo zamierzem robić OC procka...

Mieć zamiar można ale nie w mikro atx, bo tam ciasno, gorąco i nie ma czym oddychać!

 

Z wentylatorów to ciężko będzie tam upchać wydajną i CICHĄ konstrukcje

Pasta: AS5, ACeramiqe. OCZ ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...