Skocz do zawartości
Chaos

Chaos Wc Rev 3.0: Gpu, Cpu @eheim 1048 & Cooltek Dual

Rekomendowane odpowiedzi

jak ktos by chcial

to tu jest filmik z napelniania

http://chaos.dracopc.com/pub/wcrev3/napelnianie.avi

 

ale malo widac bo za dalego byl aparat... nie widac jak sobie woda popierdziela

Hehe ... no spoko, ja to robie identycznie, z tą różnicą ze wode nalewam do lejka. Potem jak juz widze ze woda powoli zaczyna krążyć to nei wyłączam pompki i dopełniam az do skutku.

 

Teraz powiedz czy o/c grafy sie chociaż troche poprawiło :wink:

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ... no spoko, ja to robie identycznie, z tą różnicą ze wode nalewam do lejka. Potem jak juz widze ze woda powoli zaczyna krążyć to nei włączam pompki i dopełniam az do skutku.

 

Teraz powiedz czy o/c grafy sie chociaż troche poprawiło :wink:

ta ... wczesniej 630

teraz kolo 650 .. dokladnie nie sprawdzelem (na 645 przelazl mi mark05 i 06 ... na 665 lata rthdribl)

tempy na ac 50/75 (idle stres)

na wc 37/44

 

na razie nie mam radiatorow na pamieciach.. bo nie ma siana zeby cos kupic :/

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos by chcial

to tu jest filmik z napelniania

http://chaos.dracopc.com/pub/wcrev3/napelnianie.avi

 

ale malo widac bo za dalego byl aparat... nie widac jak sobie woda popierdziela

To jest własnie przewaga pompek na 220V nad tymi na 12V ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest własnie przewaga pompek na 220V nad tymi na 12V ;)

niby czemu? mozesz sobie przeciez podlaczac pompke na 12 tak samo .... mozesz tez se nawet pstryczek zamontowac.

 

no chyba ze nie mowisz o wlaczaniu i wylaczaniu

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby czemu? mozesz sobie przeciez podlaczac pompke na 12 tak samo .... mozesz tez se nawet pstryczek zamontowac.

 

no chyba ze nie mowisz o wlaczaniu i wylaczaniu

Chaosiku jemu chodzilo raczej o niezaleznos pompek 220v od kompa, nie musisz go wlaczac zeby pompka dzialala. Ale wszystko idzie obejsc i z pompka na 12v idzie sobie poradzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaosiku jemu chodzilo raczej o niezaleznos pompek 220v od kompa, nie musisz go wlaczac zeby pompka dzialala. Ale wszystko idzie obejsc i z pompka na 12v idzie sobie poradzic

aa .. no tak .... ale ja tam zawsze mam pod reka stary zasilacz 300w ;]...

wiec dla mnie to nie problem ;] pozatym mozna odlaczyc all w budzie przeciez i puscic zasilacz na krotko (green wire)

nie widze zadnych problemow ...

 

 

macie jeszcze jedno ujecie

Dołączona grafika

 

 

wkurzal mnie wiatraczek na NB bo cos pierdzial jak durny.. to go wylaczylem i dalem nawiew ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiedy bloczek na chipset? :> ;)

raczej nigdy ... poki co zaden mnie nie satysfakcjonuje ... pozatym bede testował grafy itp ... a bloczek na chipset utrudniłby tylko kombinacje ze sprzetem ... teraz jest cichutko i 40*

 

 

edit:

nie wiem czemu . ale podoa mi sie to foto

fajna kolorystyka i wogole

Dołączona grafika

 

 

 

i jakies foto na grafe "nowa" (nie bedąca w poprzedniej rev)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkurzal mnie wiatraczek na NB bo cos pierdzial jak durny.. to go wylaczylem i dalem nawiew ;]

Ja ostatnio tez to zrobiłem, bo juz nie mogłem wytrzymac z tym wentylkiem, a blok na NB był w serwisie u Misia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nigdy ... poki co zaden mnie nie satysfakcjonuje ... pozatym bede testował grafy itp ... a bloczek na chipset utrudniłby tylko kombinacje ze sprzetem ... teraz jest cichutko i 40*

Ale chcesz to tak zostawic? Maly miedziany shit (kupiony za mnimum 3 dychy) z wylaczonym wentylem + prowizoryczny nawiew? :)

Imo kwestia bloku na nb i utrudniania wyjecia grafy - to problem rozwiazania puszczenia wezy, mozna to wyeliminowac.

Tez stoje przed dylematem kupna bloku na dfi - a wybor jest smiesznie maly. Mialy sie pojawiac przed lipcem bloki - ale czuje ze nic nie wyjdzie. Zostaje blok misia. Nie cieszy mnie ze nie ma alternatyw, cena tego bloku jak na klase nie jest wcale mala. Chociaz naprawde w tym bloku wiekszych wad nie znajduje. Napewno nie bedzie hamowal przeplywu, a opinie ze przecieknie itp uwazam za bezpodstawne (misiu robi testy na szczelnosc). Ale troche mnie to niepokoi, wielu userow nie ma nic na DFI i czeka na blok i nie chce z jakiegos powodu bloku od misia.. cos w tym musi byc :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ... ja mam blok od Misia na NB i jestem bardzo zadowolony. Nie miałem z nim najmniejszego problemu.

W nim nie ma nawet chyba co przeciekać ... to jakieś mity, które jakis czas temu sie pojawiły przy okazji nieporozumień z "najwydajniejszymi blokami w Polsce" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem ... ja mam blok od Misia na NB i jestem bardzo zadowolony. Nie miałem z nim najmniejszego problemu.

W nim nie ma nawet chyba co przeciekać ... to jakieś mity, które jakis czas temu sie pojawiły przy okazji nieporozumień z "najwydajniejszymi blokami w Polsce" ;)

mimo to twoj blok byl na serwisie u misia :PP

 

 

@Aerial: widzisz .. nei chodzi o weze itp .. chodzi o to ze krocce sa za wysoko ... zachaczaja w niektorych kartach o rozny stuff ktory jest po spodniej stronie karty ..

pozatym tu chodzi o cos innego .. mam dluzszy waz od karty do reza .. i moge wyciagnac moja karte wsadzic inna a moja bedzie wisiec ...

nie bede musia rozkladac wc by wykonac testy....

 

proste prawda? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo to twoj blok byl na serwisie u misia :PP

Ponieważ ten moj blok DFI pro był przystosowany do płyty gigasyf na nforce3 (teraz mam DFI), ona miała otwory po przeciwnej stronie.

Poza tym była to rewizja z zaokrąglonymi kantami co mi sie nie za bardzo podobało. Tak wiec uprzejmy Misiek nie dość, że zrobił mi otwory po przeciwnej stronie to jeszcze przerobił wizualnie bloczek ;)

Na serwisie nie był z powodów jakichś awarii ;)

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wez sobie zrob jakies fajne chlodzenie tego nb. Jakiegos borga czy cos - a nie taka prowizora :wink:

jest juz cos w planach ;] spokojnie .. na razie jest cisza i chlodek .. a to najwazniejsze ;]'

borgi sa za drogie ... mysle nad czyms innym .. ale to dopiero jak wyplanuje to pokaze ;]

 

moj komp przemieszcza sie ze 2 razy w roku tylko ;] wiec nie ma problemu jak cos sobie stoi w budzie .. nie mniej jednak i pompka i wszystko inne bedzie zamocowane na stale do budy

 

co do bloczkow to wiem ze beda wydajne itp ..

ale sa niefunkcjonalne imho poki co WSZYSTKIE ..

maja za krócce za blisko spodu karty graficznej ..

juz bym preferowal cos takeigo jak mial AndyN (tego flowkillera) .. jakby nie byl flowkillerem ;] .. ale chodzi o uklad krócców (nad karta graficza) ...

pozatym dla mnie jest wazne to zebym mogl zmienic proca i grafe bez rozbierania wc .. i w tej chwili warunek jest spelniony

 

idealnym dla mnie bloczkiem na grafe jest blok z takim topem

Dołączona grafika

 

 

nie mowie o spodzie .. tylko o topie

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświerze temat zeby was powiadomisc ze nowa mieszanka zdaje poki co test wysmienice ..

jutro mina 2tyg. a plyn w ukladzie ma ten sam kolor a weze sa nadal przejrzyste jak na poczatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe ... niepotrzebnie sie fatygujesz ;)

Ja nie zmieniałem mojej mieszanki od pewnie 6 miechów i nie zmieniła koloru. Węże to sie wreszcie kiedyś zrobią trochę bardziej zielonkawe, to masz jak w banku. Ale tego sie nie da uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o tym mowilem majac na mysli ze bloczek na chipset przeszkadzałby mi bo czasem sie duzo testuje

Dołączona grafika

 

 

 

dzis przerobilem sobie troche weze w ukladzie .. potem dam ladne foto jak to teraz idzie .. jest przejrzysciej ;]

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jzu pisalem przerobilem troche uklad wezy w WC na "czystszy" wyglad bo zle na poczaktu zrobilem ze ze waz z pompy szedl do blizszego krocca chlodnicy .. teraz idzie tylem do tego z tylu

Dołączona grafika

 

widac go idacego góra nad mobo ;]

Dołączona grafika

 

 

i kilka ujec ogolnych

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

przetoczylem sobie tez juz zlaczke zeby wkrecic w eheima ... ale pech chcial ze jak skladalem uklad to wcielo mi gdzies tasme teflonowa .. wiec nie zostala wkrecona

 

do tego procek porzegnal sie z czapka i teraz nawet w upal przy 2800mhz 1.525v jest <40* a woda ma 33-34*

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chaos

 

Podobno na GPU ma WC z Coolriverem? Jak z głośnością tej pompki? Tylko szczerze

 

Jak ta pompka sobie radzi?

ke?

ja mam w ukladzie Eheima z Rezem ...

i jest cichutki ..

 

a coolrivera mam na testy graf z osobnym blokiem .. podalczam to tylko na potrzevy testow .. ale coolriver jest z 5cm nieslyszalny ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ke?

ja mam w ukladzie Eheima z Rezem ...

i jest cichutki ..

 

a coolrivera mam na testy graf z osobnym blokiem .. podalczam to tylko na potrzevy testow .. ale coolriver jest z 5cm nieslyszalny ..

a probowales coolrivera z 2-3 bloczkami i chlodnica?

nie wiem czy inwestowac w grundfosa

http://www.allegro.pl/item137132321_pompa_...aktura_vat.html

czy wystarczy po prostu coolriver :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a probowales coolrivera z 2-3 bloczkami i chlodnica?

nie wiem czy inwestowac w grundfosa

http://www.allegro.pl/item137132321_pompa_...aktura_vat.html

czy wystarczy po prostu coolriver :].

nie uzywam na codzien coolrivera ..

ale rez 5.25 chlodnice 2x120 i 2bloki na gpu ciagnal bezproblemu

jak juz dziala to dziala ..jedyne co moge mu zarzucic to uciazliwe jak dla mne napelnianie ukladu .. (nawet mimo reza)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...