Skocz do zawartości
Slow

Ati Radeon X1800GTO

Rekomendowane odpowiedzi

No i lipka moja karta sie nie moduje na 16 potoczkow :(

 

Jedyne pocieszenie to to ze nawet jak nie zmoduje wam sie karta to nie musicie uzywac zadnych kart pci. Tak jak mowilem poprostu komp sie uruchamia i widzi wciaz 12 potokow

 

Pobawilem sie chwile w OC tej karty

 

Testy robilem na:

- Venice 3200+ - default

- DFI Infinity NF4

- 2x512 Crucial Ballistix 3200 - default

- Sapphire x1800gto + zalman VF700Cu LED

- Chieftec 450W

 

Karta na standartowych zegarach 500/500 (1000) w 3dmarku03 osiagnela 11889 pts

 

http://img209.imageshack.us/my.php?image=def5ak.jpg

 

Po oc 15237

 

http://img209.imageshack.us/my.php?image=oc22jj.jpg

 

Jak widac karta ma potencjal OC.

W biosie podniesione leciutko zostalo napiecie (1.215V)

 

Moze jutro jak bede mial czas przycisne karte bardziej.

Podniose troszke napiecia i podkrece procka

 

Zastanawia mnie tylko dlaczego sterowniki nie podaja mi temperatury :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

moze ma laserowe cięcie jak x800pro miały?? jakbyś mial okazje to przyjżyj się rdzeniu i moze porownaj wszystko do x1800xl

i zobacz czy cięcie nie ma (taka malutka ciemna ledwo widoczna kreseczka między rezystorkami np) ;)

pozdr

 

edit1

co do wyniczkow to pikne :] sprawdzales atitoolem czy arcikami nie wali po konkretnym rozgrzanie?? dawales radiatorki na memki??

 

edit2

ale wynik na defaultowych zegarach troszke slaby..... :( w testach wypadały lepiej :)

 

edit3 :]

a te biosy od xl to otyginalne na samsungi 1,4 wgrywales i nic sie nie stalo?

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atitool wytrzymuje nawet wiecej :>

Na memkach mam radiatorki zalmana :/

Podniose dzisiaj jeszcze troszke napiecie i podciagne zegary.

 

Wyniki mysle ze nie sa zle biorac pod uwage ze ani pamieci ani procek nie sa krecone.

Ale przetaktowanie pamieci z 1000 na 1800 bardzo mi sie podoba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moja karta (patrz podpis) byla w serwisie i wymienia mi na nowa. Moge za doplata wziac jakas inna. Poniewaz nie chce szastac kasa zwrocilem uwage na X1800GTO (doplata 25zl) i X1900GT (doplata 360zl :? ). Myslalem ze X1800GTO jest o klase lepszy od mojej karty, ale czy rzeczywiscie tak jest? Czy taka zamiana sie oplaca? Wyniki OC nie najgorsze w porownaniu do mojej karty (dzialajacej na 16p). Zdaje sobie sprawe, ze kolega jonathan nie podkrecal procka ani ramu oraz nie przesadzal z OC swojej karty. Poczekam wiec czy uda sie osiagnac jakies extremalne osiagi :) Ciekawe czy uda mu sie wskoczyc ponad 16k w 03? Tak czy siak nadal jestem w kropce...

 

Co myslicie?

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana na GTO hmm...nie zyskasz za wiele, wydajność w starszych grach troche spadnie, ale za to w nowych wszystko uruchomisz i pomimo mniejszej liczby klatek gra będzie ładniejsza :) Wymiana na GT jest imo bez sensu (dopłata troche duża), zapytaj ile miałbyś dołożyć do 7900GT :? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starych gierkach raczej nie bedzie roznicy, w nowych pojawi sie.

Do tego dojda nowe standarty.

Taki oblivion duzo fajniej wyglada :D

 

Wiem co mowie przerabialem juz to na 9700pro, 6800, x850xt pe, 7800gt i x1800gto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipka moja karta sie nie moduje na 16 potoczkow :(

 

Jedyne pocieszenie to to ze nawet jak nie zmoduje wam sie karta to nie musicie uzywac zadnych kart pci. Tak jak mowilem poprostu komp sie uruchamia i widzi wciaz 12 potokow

 

[...]

to bardzo dobra informacja.

 

hmn tak mysle masz dobre chlodzenie wiec mozesz jescze napiecie zwiekszyc.

 

btw szczerze to niespodziewalem sie takich dobrych wynikow, a to w sumie jescze nie koniec. ładna karcioszka Ci sie trafila :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Nie no super sie ta karta podkręca, jonathan dużo zmieniałeś napięcie?? Heh fajnie by było jakbyś dobił do 10k w 3d marku 05 :twisted: Ta karta coraz bardziej mi sie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz to podaj jakie temperatury masz w ATITool'u ...

 

Gdyby zastosowac lepsze chlodzenie moglbys zwiekszyc znaczaco napiecie na GPU - 1,4 - 1,575 gdzie realne wydaje sie juz byc taktowanie na poziomie od 720 MHz w gore ;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Szkoda, ale sprawdzaj ją reką :wink: czy jest zimna czy nie, a na tym napięciu to już koniec, czy poleci jeszcze?? Ale ogoolnie karta wypasik, ciekawe czy wyjątkowo twoja sztuka tak sie kręci czy większość.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...