Skocz do zawartości
Slow

Ati Radeon X1800GTO

Rekomendowane odpowiedzi

gpu 650 mem 702mhz 3dmark2005 - 9316, nie przynosi to znaczących efektów w grach a więc zostaje przy poprzednich nastawach napiecia 1,35 gpu, 1,979v dla pamiatek,generalnie na mój sprzęt to i tak dużo system nie optymalizowany, atitool w tle, ale za to bez artefatów i całkowicie stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ociupinkę czasu miałem więc zacząłem dzisiaj męczyć mojego HiS'a i oto wyniki:

 

 

2005 - http://service.futuremark.com/compare?3dm05=2176343

2003 - http://service.futuremark.com/compare?2k3=4927704

2001SE - http://service.futuremark.com/compare?2k3=4927704

 

Nadmienię iż system to lekko zaśmiecony XP

 

Procek i reszta - http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=115012

 

Zegary HiS'a 700/700 (mod 16p via hexedit) napiecia 1.35V/2.05V

 

 

Dopiero zaczynam z nim zabawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety sempek - mało keszy

 

Display Information

Graphics Chipset ATI RADEON X1800

 

Driver Name Radeon X1800 GTO

 

Driver Version 6.14.10.6631

 

Driver Status WHQL - Not FM Approved

 

Video Memory 512 MB

 

Core Clock N/A

 

Memory Clock N/A

Błąd Orba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś chciał linka do orba a więc proszę http://service.futuremark.com/orb/projectd...ojectId=2177194

system to winda 64bit (3dmark źle go rozpoznał) stery to catalisty 6.8, swoją drogą to nie mogę właczyć control panelu bo jakieś błędy wyskakują

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć mojego HIS'a:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika :wink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika super chłodzenie pamieci od HIS'a :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

barwnik wlałem tylko po to, żeby wykryć prawdopodobny wyciek - niepotrzebnie :wink:

 

Mam nadzieje ze komus sie przydadzą fotki.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na słaby zasilacz nie moge puścić proca wyżej - a szkoda.

Za to karta poszła troche w góre jeśli chodzi o o/c

Napięcia to 1.25 dla rdzenia i 2.02 dla pamieci

 

Dołączona grafika

Pozdr.

 

EDIT nie mogłem wytrzymać i zaryzykowałem B-)

 

Dołączona grafika

 

Poniedziałek/wtorek dostane zasilacz Cooltek 500W (jednak nie enermax) i będe atakował 10k :wink: raczej nie będzie prblemu bo proca puszcze na 3Ghz no i karcioszke jeszcze podkręce.

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm dziwna przypadlosc, przeflashowalem bios na XL1.bin, czyli bios od sapphire'a i mam 16 potokow w AtiTool, ale jak przesuwam okna w windowsie to strasznie wszystko zwalnia i przeskakuje...Mial ktos cos takiego?

 

EDIT: OK juz sobie z tym poradzilem, ale teraz z kolei jak przesuwam suwaki w Atitool i daje "Set clocks" to wraca mi do ustawien normalnych...wie ktos co z tym zrobic?

Edytowane przez Nostromo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dawaj wyniki :P

No to na bank 10k peknie nie ma bata. Jednak jak widac procek robi swoje nie mowiac o 16 poyoczkach ladnie sie krecacych.

 

Ehhhhhhhhh gdybym mial zasilke..............ale nie mam jeszcze........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem, zaraz mnie szlag trafi, zainstalowalem juz i najnowsze catalysty i najnowsze omegi i caly czas nie moge zmienic w Ati Tool'u czestotliwosci ani pamieci ani rdzenia bo wraca jak nacisne "Set clock" :(:(:(

 

EDIT: AtiTool Beta 14 Zalatwil sprawe :)

 

A to moj wynik jak narazie, przy dosc delikatnym O/C E6600 @3,0Ghz, GR PRO @835Mhz 4-4-4-12, X1800GTO @16p 590Mhz@1,2V 590Mhz@1,99V

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Nostromo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jon moge kupic twojego opka za 350zł :), najlepiej popełnij samobójstwo ;) bedzie honorowo dane do odnośnie spraw spadkowych wyślę na email, wracając do tematu czy jest jakiś program do edycji biosu w którym mozna zmienić napiecie na pamięciach

jonathan może by wkońcu wrzucić faq na pierwszą stronę, slow przydałoby się zapodać do faqa :) bios od hisa modyfukowany hexem na 16 potoków podaj email na priva to ci prześle, ten od saphira xl jest beznadziejny do kręcenia tej karty

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonathan może by wkońcu wrzucić faq na pierwszą stronę, slow przydałoby się zapodać do faqa :) bios od hisa modyfukowany hexem na 16 potoków podaj email na priva to ci prześle, ten od saphira xl jest beznadziejny do kręcenia tej karty

 

Co do biosa to ja sciagalem z ktoregos z serwisow ktore testowaly te grafy. Originalny bios od X1800XL (nvision albo pclab).

Wszystko sie ladnie zmodyfikowalo i ladnie dziala. TYlko na razie grafa nie krecona bo nie chce ryzykowac zejsca zasilki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże co za cykory :D

 

 

jonathan może by wkońcu wrzucić faq na pierwszą stronę, slow przydałoby się zapodać do faqa bios od hisa modyfukowany hexem na 16 potoków podaj email na priva to ci prześle, ten od saphira xl jest beznadziejny do kręcenia tej karty

- leń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie a co ma Ci paść? Masz owszem słaby zasilacz ale pożądnej firmy - jak zaczną szaleć napięcia to się komp wyłączy i już.

A ofiary muszą być i tak ;D byłem pierwszy.

Edytowane przez gutman1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cykory cykory...

ja caly czas sie bawie kompem - pomimo iz z bloku na grafie leje sie woda :]

walic to - jak sie cos spali, topojdzie na gware i albo dostane nowe, albo $$. dlaczego mialo by byc inaczej?! w koncu jest na gwarancji, a dowodow na "krecenie" w zasadzie nie ma.

pozatym to jest zabawka - no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...