Skocz do zawartości
Slow

Ati Radeon X1800GTO

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje ozywienia karty. Miales szczescie :D zlosliwie napisz do kolesia co ja sprzedal ze karta jest w 100% sprawna :]

 

Co do napiecia to tak:

na gpu okolo 1,4V moze spokojnie dac

na memki okolo 2,1-2,2V wiecej nie ma sensu

VRM obowiazkowy nawiew jest potrzebny, za wysoka temperatura chamuje OC i to znacznie (max okolo 55-60 stopni)

 

Zaloz Accelero i daj inne radiatorki na memki i powinno byc git

IceQ jest srednim chlodzeniem nie jest az takwydajne i do tego po pewnym czasie staje sie glosne.

Pytanie. Jak zalozyc inne radiatorki na pamieci jak zakladam Accelero? :P Oczywiscie nie da rady. Zalozylem X2 i Glacialtecha 8x8 3500RPM w nawiew na radiator VRM (ten miedziany od IceQ3) mam 47* na VRM w 600/1250. W odpowiedzi na wiesci o ozywieniu karty dostalem od jej wlasciciela to:

 

Dołączona grafika

 

i bios ktory daje w zalaczniku na ktorym to zdzialal. Jak napisal wlasciciel

 

"U mnie chodzila 702/720 na zmodowanym przezemnie

biosie(obroty wiatraka pod x2 i tymingi pamieci).max temp mialem 74stopnie

ale zadko.Proponuje powiac czyms na uklady stabilizacji wtedy karta jest

bardziej stabilna i bez problemu smigala mi prawie 24godziny w far cry.

 

W biosie mozna max ustawic 661 wyzej karta sie nie botuje.Zamieszczam moj

ostatni bios 661/720/16p(obroty pod x2,zmienione tymingi).Ten bios jest od

1800xt pe daje wieksze napiecie na pamiec(2.1volta) i na gpu(1.45)."

 

Zaraz wgram ten bios i sie okaze jak karta bedzie latac. W razie drastycznych temperatur dostanie w plecy 12x12 wiatrakiem :P.

 

EDIT:

 

Wgralem BIOS od wlasciciela karty i o to wynik 675/1494. Z takimi taktowaniami karta sie odpala z 1.4Vgpu i 2,1Vmem

 

Dołączona grafika

 

Mam obecnie 54* na VRM i 50* na rdzeniu w idle w stresie 60* VRM i 70* rdzen na AcceleroX2 wspierany Glacialtechem wiejacym po VRM.

Pytanie czy 675/1494 to jakies szczegolne takty dla tej karty czy raczej przecietne? Bo jesli to dobry wynik to zostawiam bo jest stabilny jesli nie to wiatraka w plecy i krece dalej :P.

Oczekuje porad.

biosspec.zip

Edytowane przez Mery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wynikow to kreca tak dlugo az tempeartuera na rdzeniu nie bedzie wieksza niz 70-80 stopnie.

A co do wynikow tyo zobacz sobie stronke http://hwbot.org/ i porownaj czy masz wiecej czy mniej (mam na mysli takty karty!!!!!!)

 

EDIT blad merytoryczny :D

Edytowane przez mib

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To R520. R580 to X1900. Wsumie nie wypadam tak cienko w porownaniu z hwbot. Dociagne rdzeniem powyzej 700 i sie tam dopisze :P (joke)

Sorry moj blad. Popierniczyly mi sie tematy, jednoczesnie tez pisze w teamcie o wlasnie R580. Sorryy moj blad.

Poszedl edit poprzedniego postu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam jakiejś karty do nowego kompa dla mojego brata i jeśli nie uda się mu dozbierać do x1950pro to będę szukał x1800gto, tylko niech mi ktos powie gdzie to mogę jeszcze dostać i za ile :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bede sprzedawał :), ale trochę za nią chcę , bo dobra sztuka i zmodowana fajnie. Z moimi zabawkami na niej tak z 430 zł bym chciał. Tak pozatym na allegro x1800 drozsze od lipnych x1900 gt.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na alledrogo nie ma zadnego X1800 ostatniego ja przejalem ;p i ozywilem.

X1800GTO postawiony na biosie XT w taktach jakie mam w sigu i smiga jak znalazl. Wyniki 3Dmarka jakie widac nizej to na moim sprzecie przy 512MB ramu. Jak zapne jeszcze 1GB to bedzie ladnie szalec. Nie warto sie wykosztowywac na X1800XL badz XT GTO jest tanszy a ma te same mozliwosci wystarczy troszke wkladu w nia :D

@mib

zdarza sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mery poscigamy sie bo ja w srode dostane mojego his'a :-P Na razie bede jachał an std chłodzeniu + nawiew z wentylem 80mm , zobaczymy co osiągnę ;) (szkoda że teraz są takie upały i wszystkie części mają ok. 5-10*C więcej )

Edytowane przez Dickson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na alledrogo nie ma zadnego X1800

No niestety. Gregor1230 trochę dużo chcesz, doliczając koszty wysyłki to już jest x1950gt :) . Ale jeszcze ze 2 - 3 tygodnie zanim podejmę decyzję, więc do tego czasu może cena trochę spadnie :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mery poscigamy sie bo ja w srode dostane mojego his'a :-P Na razie bede jachał an std chłodzeniu + nawiew z wentylem 80mm , zobaczymy co osiągnę ;) (szkoda że teraz są takie upały i wszystkie części mają ok. 5-10*C więcej )

Zarzucajac na karte bios ktory mam w zalaczniku na gorze strony masz 661/720 1.4Vgpu na wejsciu tylko ze zdaniem autora biosu jest on dopasowany obrotami wiatraka pod AcceleroX2 ktore mi dolaczyl do karty. IceQ3 z tym biosem nie daje rady na wejsciu w windzie 67*GPU i 63VRM. strach 3dmarka puscic. Na Accelero przy taktach jak w sigu i VRM chlodzonymi Glacialtechem mam w stresie 66*GPU i 59VRM. Musze zrobic wiekszy przeciag w budzie bo mi wszystkie temperatury poszly w gore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Gregor1230 trochę dużo chcesz, doliczając koszty wysyłki to już jest x1950gt :) . Ale jeszcze ze 2 - 3 tygodnie zanim podejmę decyzję, więc do tego czasu może cena trochę spadnie :) .

Może i tak , ale mam nie miłe wspomnienia z x1900gtekami które padają jak kawki , bo układy zasilania w nich o kant [gluteus maximus] rozbić a wydajnością to może o jakies 500 pkt w 3dmarku 05 wyprzedzał moją ;) co dziwnego w css znacznie gorzej chodził niż x1800gto mniej stabilny fps raz 120 i zaraz 47 .

Pozatym moje zabawki które są na nim warte okolo 100 zł są więc do 1900 dolicz normalne chlodzenie i wyjdzie okolo 600 zl .

Żaden x1900gt z tych co teraz robią tzn bez pcb takiego jak mialy x1800 i niektore x1900 chyba xtx mialy takie pcb jak 1800 setki, nie ma możliwości regulacji VGPU z ati tray tools. Można to zrobic klejem , ale to już nie to samo i pozatym 3 takie nie wytrzymaly 1,45 i 8 h grania w csa ;) dlatego jest x1800gto , które jest niezniszczalne.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i tak , ale mam nie miłe wspomnienia z x1900gtekami które padają jak kawki , bo układy zasilania w nich o kant [gluteus maximus] rozbić a wydajnością to może o jakies 500 pkt w 3dmarku 05 wyprzedzał moją ;) co dziwnego w css znacznie gorzej chodził niż x1800gto.

Chyba sie Tobie pomylilo z X1950?? One faktycznie padaly jak muchy.

Seria X1900GT/XT/XTX miala takie samo PCB co X1800. Roznila sie tylko iloscia mofow nawet byly wersje z 7 sztukami, pamieciami XTX mial ddr4, no i biosem oczywiscie.

 

Moje nieszczesne X1950 ma okolo 10k w 3d2005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma mało :P. Zlookajcie nowy test i jak 7900gs dostaje po dupce od x1800gto moded by me ;).

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...id=2628673&

Mit obalony :P. Może chłopaki nie mają odwagi pogonić bardziej swoich karcioch, albo sie nie da ;).

P.S.: Wiem że początkowo były przecie napisałem,ale znajdz mi teraz takie ;).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma mało :P. Zlookajcie nowy test i jak 7900gs dostaje po dupce od x1800gto moded by me ;).

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...id=2628673&

Mit obalony :P. Może chłopaki nie mają odwagi pogonić bardziej swoich karcioch, albo sie nie da ;).

P.S.: Wiem że początkowo były przecie napisałem,ale znajdz mi teraz takie ;).

no wygrałeś ale z niekręconym 7900GS :P

 

Ps. Jakie sterowniki polecacie do tego x1800 ?

Edytowane przez Dickson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz uważnie z niekręconymi to ich o jakies 12 fps wywiozłem a kręcony 7900gs też jest który to ma 3 fpsy wiecej od mojej ;). Weź pod uwagę c2duo :P , ale nie wiem czy on w tym tescie ma jakis wplyw , ale na pewno.

@Dickson ja mam 7,4 i są git.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci słabo idą bo timing mod jest dalem najostrzejsze jak się dało , bo daje lepszy efekt niż ich luzowanie i puste mhz ;) - przynajmniej jest tak u mnie.

Potrzebuję WC bo powietrze już nie wyrabia :( , a gpu 800mhz robi spokojnie tylko , że może z 2 minutki bez artów a potem wszystko parzy :(.

Dziwię się, że "wielcy znawcy" w innych topickach wypowiadają się o nieudanym r520 , że ati skopało sprawę i od razu poprawili swój błąd i wprowadzili później r580. Owszem r580 jest lepszy , ale nie jakies wynalazki rv570 itp , które niby mają więcej ps , ale tak na dobrą sprawę to o kant tyłka to rozbić, bo nie jeden user x1800 miał powyżej 11k w 3dsmarku 05 ;) no nie jonathan :P.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problemik. Wgralem sobie bios ktory mial takty 650/720 Vgpu1.45 i Vmem 2,1. lekkie o/c do 695/747 i bylo fajnie tylko z ciekawosci chcialem wgrac bios 500/500 od XT i niestety karta nadal odpala mi w 695/747 a Everest pokazuje ze mam o/c rdzenia o 47% i pamiec o 55%. Chcialem odpalic ATITOOL i sie pobawic ale odpala mi z profilem Default 500/500 1,2Vgpu i karta robi zwis. Sprobowalem wywalic stery i wogole i po ponownym zainstalowaniu karta nadal wstaje w 695/747. jak sie pozbyc tych taktow? Zalezy mi zeby moc normalnie odpalic ATItool. Probowalem wywalic plik z profilami z folderu ATItool ale nic to nie zmienilo. Podmienilem tkaty programem winclk522 i zmienilem napiecia odpalilem atitoola i po resecie znow lipa karta wstaje uparcie w wysokich taktach i atitool wiesza mi karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dostałem karte i po wstępnej zabawie mam stabilne 700/1400 :) Potokó nie odblokowywałem bo n razie ma mam jak , zrobie to w weekend .

 

Zapodałem 1,35V na pgu i 2,050V na memki i 2V na MVDDQ , temp ok 65*C w stresie

 

Wynik w 3dmakrku 2005 to tylko 8600 pkt , będę chciał dobić 10k :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dostałem karte i po wstępnej zabawie mam stabilne 700/1400 :) Potokó nie odblokowywałem bo n razie ma mam jak , zrobie to w weekend .

 

Zapodałem 1,35V na pgu i 2,050V na memki i 2V na MVDDQ , temp ok 65*C w stresie

 

Wynik w 3dmakrku 2005 to tylko 8600 pkt , będę chciał dobić 10k :wink:

Jesli karte chlodzisz IceQ3 to moge ci podeslac ladny bios z modowanymi timingami i standardowymi zegarami 661/747 i obrotami wiatraka pod IceQ3. Na tym biosie masz karte wykryta jako XT 16potokow i wsio ladnie smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli karte chlodzisz IceQ3 to moge ci podeslac ladny bios z modowanymi timingami i standardowymi zegarami 661/747 i obrotami wiatraka pod IceQ3. Na tym biosie masz karte wykryta jako XT 16potokow i wsio ladnie smiga.

no to bardzo bym prosił na PW wysłałem ci mój adres email :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam 16p , niestety nie na tym biosie od Mery bo na nim miałem artefakty :?

 

Bios od XL, nawet nie wiem jakiego :-P 1,4V gpu , 2,050V mem takty po o/c 700Mhz rdzen i tyle samo pamięci :)

 

Temp : 50*C idle (nawiew 80mm) i ok. 70*C stres

 

Wynik 3dmark 2005 :

 

Dołączona grafika

 

Nie za mało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam 16p , niestety nie na tym biosie od Mery bo na nim miałem artefakty :?

 

Bios od XL, nawet nie wiem jakiego :-P 1,4V gpu , 2,050V mem takty po o/c 700Mhz rdzen i tyle samo pamięci :)

 

Temp : 50*C idle (nawiew 80mm) i ok. 70*C stres

 

Wynik 3dmark 2005 :

 

Dołączona grafika

 

Nie za mało ?

Troszke slaby ten wynik ja mam slabiej proca puszczonego roznica miedzy 2.65GHz a moim 2,3 jest znaczna masz 1Gb ramu a ja tylko 512MB dysk masz na SATA a ja mam dyski na ATA133 i na moim slabszym sprzecie mam 8503pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem test.

Sprzet jak w sigu. Stery XP_8.36-070314a3-044982C-ATI.

Karta jak w sigu. Wgrany BIOS od XL Built by ATi. 16 potokow.

Narzedzie testowe 3DMark05.

 

500/500 1.075V/1,85V = 7203pkt temperatury stres VRM/GPU 49*/53*

550/575 1,1V/1,9V = 7845pkt 54*/56*

600/650 1,2V/2V = 8467pkt 58*/62*

675/747 1,4V/2,175V = 8503pkt 67*/78*

 

Wiec chodzi mi o to ze krece karte chlodzona przez IceQ3 i z ciekawosci robilem etapowo sprawdzajac wyniki w jednym benchu na tej samej sesji windy i zwiekszajac systematycznie takty wynik ladnie wzrasta (tempy tez ;P) ale po przejsciu pewnego progu wynik praktycznie staje w miejscu. Czy nie wyrabia reszta zestawu czy dalsze o/c karty nic juz jej nie daje poprostu w 600/650 wynik jest najbardziej satysfakcjonujacy w stosunku pkt/temperatura. Co do ostatnich taktow to na IceQ3 sa w pelni stabilne ale temepratury juz przerazajace. Odstepuje od nich do czasu zmiany chlodzenia nad czym sie zastanawiam bo jesli nie ma sensu krecic karty powyzej 600/650 to IceQ3 spokojnie wystarczy. Karta siedzi w budzie z mocnym przeciagiem (Glacialtech 8x8+Sunon 8x8 front nawiew, glacialtech 8x8 gora nawiew, lewy bok 12x12 sunon wyciag, tyl 12x12 thermaltake wyciag).

Chcialbym poznac wasze opinie czy warto krecic karte w max w takim przypadku czy pozostac przy najbardziej ekonomicznym wyniku przy 600/650.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem test.

Sprzet jak w sigu. Stery XP_8.36-070314a3-044982C-ATI.

Karta jak w sigu. Wgrany BIOS od XL Built by ATi. 16 potokow.

Narzedzie testowe 3DMark05.

 

500/500 1.075V/1,85V = 7203pkt temperatury stres VRM/GPU 49*/53*

550/575 1,1V/1,9V = 7845pkt 54*/56*

600/650 1,2V/2V = 8467pkt 58*/62*

675/747 1,4V/2,175V = 8503pkt 67*/78*

 

Wiec chodzi mi o to ze krece karte chlodzona przez IceQ3 i z ciekawosci robilem etapowo sprawdzajac wyniki w jednym benchu na tej samej sesji windy i zwiekszajac systematycznie takty wynik ladnie wzrasta (tempy tez ;P) ale po przejsciu pewnego progu wynik praktycznie staje w miejscu. Czy nie wyrabia reszta zestawu czy dalsze o/c karty nic juz jej nie daje poprostu w 600/650 wynik jest najbardziej satysfakcjonujacy w stosunku pkt/temperatura. Co do ostatnich taktow to na IceQ3 sa w pelni stabilne ale temepratury juz przerazajace. Odstepuje od nich do czasu zmiany chlodzenia nad czym sie zastanawiam bo jesli nie ma sensu krecic karty powyzej 600/650 to IceQ3 spokojnie wystarczy. Karta siedzi w budzie z mocnym przeciagiem (Glacialtech 8x8+Sunon 8x8 front nawiew, glacialtech 8x8 gora nawiew, lewy bok 12x12 sunon wyciag, tyl 12x12 thermaltake wyciag).

Chcialbym poznac wasze opinie czy warto krecic karte w max w takim przypadku czy pozostac przy najbardziej ekonomicznym wyniku przy 600/650.

Najprawdopodobniej ogranicza Cie procek. On nie wyrabia ia dlatego wyniki wzrastaja bardzo mocno.

Jest spora roznica miedzy np X2@2,8GHz i E6600@3,8GHz wyniki byly o okolo 1000 punktow wieksze na C2D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej ogranicza Cie procek. On nie wyrabia ia dlatego wyniki wzrastaja bardzo mocno.

Jest spora roznica miedzy np X2@2,8GHz i E6600@3,8GHz wyniki byly o okolo 1000 punktow wieksze na C2D.

Czyli nie ma sensu miec karty wykreconej na max skoro proc nie daje rady (a wiecej go sie juz nie da wykrecic potrzebowalbym 1,65Vcore a mam drutem 1,6V) . To dobrze do czasu zmiany proca (czyli nie predko) karta bedzie latac na 600/650 wydajnosc ladna temperaturki ladne ;] wlasnie w Company of Heroes zapinalem w 1024x768 z wszystkimi efektami na high +fizyka high i teksturami na medium +AA. 31fps avg zdaniem Frapsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600/650 1,2V/2V = 8467pkt 58*/62*

675/747 1,4V/2,175V = 8503pkt 67*/78*

Chcialbym poznac wasze opinie

Sprawdź jeszcze między tymi dwoma ustawieniami - może na max już jest przekręcona i dlatego wynik mało rośnie (a w rzeczywistości zaczął spadać) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...