Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że właśnie skończyłem SotC szukam czegoś na długie nudne wieczory ;)

Przeszedłem/Mam już: SotC, Tk5, VF4, Burnout Revenge, GT4, GoW, GoW2, DMC, DMC3, Flatout, GTA:SA, Black

Doradźcie w co się zaopatrzyć ;) SotC tak mnie zauroczyło, że mam ochotę na ICO, ale trochę drogie jest...

Zagraj sobie w Killzone i Area51 jesli lubisz strzelanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

planuje zakup konsoli ps2 ze wzgledu na kilka tytulow, w ktore chcialbym pograc (budokai tenkaichi, naruto ultimate ninja 2 itp.).

Teraz mam kilka waznych pytan:

 

1. Ktora konsole wybrac, ps2 czy ps2 slim? I dlaczego :P

2. Czy duzo ludzi gra na ps2 po sieci? (w jakie gry)? :)

3. Czy to prawda, ze za granie online nie placimy nic (no oprocz kosztow wlasnego neta).

 

Jezeli jest jeszcze cos waznego co powinienem wiedziec to prosze o porady.

Z gory dziekuje,

Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. PS2 Slim bo: mniejsza, cichsza, lżejsza, ładniejsza, zgrabniejsza, wbudowany network adapter, czytnik lepszy niż w grubej (nie ma problemów z dual layer).

2. Godne uwagi gry online na ps2 można policzyć na palcach u jednej ręki.

3. Nie płacimy nic.

 

PS: chcesz dobry multiplayer - dokup drugiego pada, opłaci się.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. PS2 Slim bo: (...) wbudowany network adapter(...)

A więc można włączyć gry z dysku na kompie nie męcząc przy tym lasera? Co nieco o tym słyszałem ale tak to nic o tym nie wiem. Co trzeba mieć do tego, co trzeba zrobić aby odpalić grę z dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc można włączyć gry z dysku na kompie nie męcząc przy tym lasera?

Z dysku na pc - nie można. Połączenie ps2<>pc może służyć jedynie do transferu plików lub streamingu filmów i muzyki. Oczywiście powstał homebrew który umożliwia odpalanie gier z plików ISO na dysku PC przez kabel, ale efekty są mizerne.

 

Co trzeba mieć do tego, co trzeba zrobić aby odpalić grę z dysku?

Po pierwsze - przerobiona konsola. Po drugie - dysk podłączony bezpośrednio do grubej playstation2 (do slimki dysku nie podłączysz). Generalnie jeśli chcesz odpalać gry z dysku, to jesteś zmuszony do zaopatrzenia się w przerobionego, starego grubasa, < co jest bez sensu, dlatego IMO najlepszym wyborem i tak pozostaje zaopatrzenie się w slimkę i granie z płyt. Mit o padających laserach w slimach powoli odpływa w niepamięć. Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dysku na pc - nie można. Połączenie ps2<>pc może służyć jedynie do transferu plików lub streamingu filmów i muzyki. Oczywiście powstał homebrew który umożliwia odpalanie gier z plików ISO na dysku PC przez kabel, ale efekty są mizerne.

Po pierwsze - przerobiona konsola. Po drugie - dysk podłączony bezpośrednio do grubej playstation2 (do slimki dysku nie podłączysz). Generalnie jeśli chcesz odpalać gry z dysku, to jesteś zmuszony do zaopatrzenia się w przerobionego, starego grubasa, < co jest bez sensu, dlatego IMO najlepszym wyborem i tak pozostaje zaopatrzenie się w slimkę i granie z płyt. Mit o padających laserach w slimach powoli odpływa w niepamięć.

Moze jeszcze jedno pytanie: Jaki jest obecnie najnowszy model ps2 slim (czarnej) i gdzie go moge dostac?:)

I czy mozesz podac mi nazwe, ktorejs z tych godnych gier online?:D

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam lubisz takie gry z manga to dodam jeszcze od siebie naruto chronicles 1/2 fajna nawalnka taki rpg odnosnie kupna konsoli to masz problem bo jak kupisz w sklepie z gwara 12mce to albo przerobisz chipem albo grasz na swap magic i wtedy zajezdzasz laser ale masz gware :D ja tam mam swojego grubasa z dyskiem tylko po pierwsze droga impreza po drugie to wiedzialem ze kupuje konsole z niewielkim przebiegiem i oplacalo mi sie wsadzac laser bo lubie grac w animiaste rpg (atelier iris, shin megami persona 3, kazda z gier lekko 50godzin, do tego inny tytuly orientacyyjny koszt grubasa z przerobkami:

- NA network adaptor 110zl

- modbo 30 albo 100zl zalezy czy sam montujesz

- dysk lekko 40gb polecam seagete w gumach 50zl

- sama konsola)

 

ewentualnie aukcje tego typu http://allegro.pl/item259831100_ps_2_slim_..._gwarancja.html 12miechow gwary nie ma zle

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, podlaczysz, ale bedziesz musial lutowac tasme do plyty glownej konsoli.

 

Teoretycznie mozna przez USB, ale poniewaz w konsoli jest USB1.1, to wydajnosc takiego rozwiazania jest, delikatnie mowiac, slaba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tam lubisz takie gry z manga to dodam jeszcze od siebie naruto chronicles 1/2 fajna nawalnka taki rpg odnosnie kupna konsoli to masz problem bo jak kupisz w sklepie z gwara 12mce to albo przerobisz chipem albo grasz na swap magic i wtedy zajezdzasz laser ale masz gware :D ja tam mam swojego grubasa z dyskiem tylko po pierwsze droga impreza po drugie to wiedzialem ze kupuje konsole z niewielkim przebiegiem i oplacalo mi sie wsadzac laser bo lubie grac w animiaste rpg (atelier iris, shin megami persona 3, kazda z gier lekko 50godzin, do tego inny tytuly orientacyyjny koszt grubasa z przerobkami:

- NA network adaptor 110zl

- modbo 30 albo 100zl zalezy czy sam montujesz

- dysk lekko 40gb polecam seagete w gumach 50zl

- sama konsola)

 

ewentualnie aukcje tego typu http://allegro.pl/item259831100_ps_2_slim_..._gwarancja.html 12miechow gwary nie ma zle

Wlasnie myslalem o swap magic bo nie trace gwarancji na ps2. A nawet jak zjade laser to co? 50zl kosztuje nowy z tego co widzialem na aukcjach :P (chociaz slyszalem, ze swap magic nie psuje lasera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soczek: (Wtorek 06.11.2007 16:07)

i a propos tego nowego ps2 to nie wiem z jakim diablem sony zawarlo pakt zeby zmiescic jeszcze zasilacz i zeby bylo lzejsze..

Ja: (Wtorek 06.11.2007 16:08)

codegena wsadza^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuję jakiejś piłki nożnej na ps2, w którą można by z kumplami przy piwku pograć. Zaznaczam, że żaden z nas nigdy nie grał w takie gry, więc musi to być coś co daje "fun" od pierwszego meczu - nie mam czasu uczyć się godzinami jak w to grać ;) Co polecacie?

Najlepiej od razu konkretny tytuł z numrem wersji, bo tych sportówek to pełno było :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet fifa nie jest zla prostsza od pesa

Co do piłek kopanych na ps2. to wybór jest prosty: FIFA albo PES. Na wieczor z qmplami polecam jednak fife bo jest zdecydowanie prostsza od PES'a i sprawi im wiecej radochy niz mozolne sledzenie paska sily strzalu w pesie na poczatku albo balans cialem zawodnikiem z pilka. Jednak jezeli mieli juz stycznosc z grami na ps2 to lepszy bedzie PES :P. Pamietam jak kiedyś byłem wielkim fanem FIFY, az do pierwszego PES'a na kompy, PES 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, małe pytanko: żeby podłączyć klawiaturę i mysz to koniecznie muszę mieć przejściówkę którą podłącza się pod wejście pada?? czy spoko wystarczy klawa pod usb bo mam 2 usb do wykorzystania. Mam czarnego slima scph-79003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki, małe pytanko: żeby podłączyć klawiaturę i mysz to koniecznie muszę mieć przejściówkę którą podłącza się pod wejście pada?? czy spoko wystarczy klawa pod usb bo mam 2 usb do wykorzystania. Mam czarnego slima scph-79003.

Moge sie spytac, tak z ciekawosci, po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem.

 

Ultrabanalne pytanie...mam Personę 3 prosto z USa w wersji ntsc, z kolei mój PS2 to pal - jak najprościej i najbezpieczniej odpalić ww grę??

 

Czy SwapMAgic 3.8 to nadal najlepszy patent do takich rzeczy?

 

Z góry thx za pomoc i pozdrawiam :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...