Skocz do zawartości
randeon

Playstation 2

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz telewizor mlodszy niz 5-8 lat to bedzie dzialac. Jedynie gry pal nie beda dzialac. Pozostanie ci szukanie ntsc wersji na aukcjach lub kupowanie w usa co obecnie jest baaardzo oplacalne.

a jesli telewizor nie obsługuje NTSC, to mozesz kupic Swap Magic NTSC i nim odpalać gry zarówno PAL jak i NTSC na telewizorze PAL

 

tylko nie wiem czy koszt tej twojej konsoli ntsc + swapa nie będzie większy jak konsoli PAL z allegro ;]

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jesli telewizor nie obsługuje NTSC, to mozesz kupic Swap Magic NTSC i nim odpalać gry zarówno PAL jak i NTSC na telewizorze PAL

 

tylko nie wiem czy koszt tej twojej konsoli ntsc + swapa nie będzie większy jak konsoli PAL z allegro ;]

Powiedzmy ze konsola place w innej walucie niz pieniadze - wiec to nie bedzie problem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebna taka przejścióweczka pod slot pada a na drugim końcu dwa ps/2?? i wtedy klawa i mysz na ps/2

Powiedzmy, iz w kazdym programie jest oddzielnie napisane jakie uzadzenia obsluguje.

Jedyna metoda, to specjalna myszka emulujaca dzialanie pada, ale ona kosztuje... duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no porażka, czy na jakiejś konsoli da się grać w fps na klawiaturze??!!!!! Szczególnie zależy mi na serii COD i HL (xbox, ps3??)

Konsola to nie PC. Chcesz grać na klawiaturze to graj na kompie - koniec kropka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no porażka, czy na jakiejś konsoli da się grać w fps na klawiaturze??!!!!! Szczególnie zależy mi na serii COD i HL (xbox, ps3??)

Przeszedłem całego Blacka na padzie i było w porządku. Co prawda celowanie momentami wygląda jakby bohater był upośledzony, ale idzie się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no właśnie nie idzie się przyzwyczaić. Mam jakiegoś medal of honor, call of duty 2 i 3 i nie mogę znieść sterowania. Sportowe to owszem, spoko w nhl daje rade, ścigóweczki.... ba masa tylko na konsoli. Ale w FPS to się NIE DA GRAĆ!!!

smutno trochę bo chciałem zakupić cuś nowszego (xbox, ps3) ale chyba jednak trzeba będzie złożyć blaszaka. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całeżycie jechałem na PC w fpsy i teraz niedawno sobie kupiłem PS2. Gram w Blacka, gierka fajna a i sterowanie "prawie" bez problemu. Wiadomo, że po godzince grania nie będzie ci szło ale troche samozaparcia i się człowiek może nauczyć :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, tez zalezy wygoda od samej gry. W Kill Zone nie moglem zniesc sterowania. W R:FoM juz jest calkiem wygodne. Jednak nr 1 jest dla mnie Lost Planet (wersja na iXa). Wogole w FPS'ach na nextgeny steruje sie imo latwiej i przyjemniej na padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do przjeścia

 

Okami

Devil May Cry

Zone of the Enders

Manhunt 2

Co polecacie by sie za to w świeta zabrać?

Jedna tylko z wymienionych to gra prawdziwie oryginalna i stylistycznie bezkompromisowa...OKAMI :twisted:, choć faktycznie ukończenie jej przed Nowym Rokiem nie będzie chyba mozliwe (ale to jedynie kolejna zaleta).

 

Btw - czy jest jakiś sposób na uruchamianie gier NTSC w 50 Hz??? Chodzi o to żeby grać w tytuły z USA na tv-crt 100 Hz'owym, właśnie w 100 Hz, a nie w 60 Hz.

 

Mam Personję 3 z USA i uruchamia się ona w 60 Hz, czy dałoby się coś z tym zrobić?? (jakoś podbić odświeżanie??).

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem. Zrobiłem kopie zapasową Metal Gear Solid 3, ale SWAP nie chce jej odtworzyć. Chyba trzeba jakoś odświeżyć TOC. Ale jak. Podmienić na orginała z większym TOC a dopiero potem odpalić gre. Ale ja nie wiem jak to zrobić. Mam SLIMa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już czytałem. Chciałbym się dowiedzieć jak wy to robicie (jeśli macie SWAPa :) ), tak krok po kroku. Ja nawet nie mam tej blokadki A (to ta nad zielonym przyciskiem) a jak plytka ze SWAPem się zatrzyma to już nic nie moge zrobić oprócz odpalenia kopii, a ta się nie włączy bo ma za duży TOC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całeżycie jechałem na PC w fpsy i teraz niedawno sobie kupiłem PS2. Gram w Blacka, gierka fajna a i sterowanie "prawie" bez problemu. Wiadomo, że po godzince grania nie będzie ci szło ale troche samozaparcia i się człowiek może nauczyć :damage_wall:

i to prawda :) wbrew pozorom da sie załapac to namierzanie analogami, wszyscy moi znajomi ktorzy sa przeciwnikami ps2 narzekaja ze nie da sie na niej grac w strzelanki a black jest przykladem ze sa w bledzie... nigdy jeszcze nie gralem w przyjemniejsza strzelanke :D nawet na kompie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Black fajna gierka ale w końcówce to przesadzili. Na najniższym poziomie trudności grałem. Ostatnia akcja w grze to się męczyłem i męczyłem... i nie dałem rady. Nie wychylałem się za bardzo z tego tunelu, żeby się drzwi za mną nie zamknęły i eliminowałem przeciwników powoli. Jak już nie chceli przyjść i wychodziłem z korytarza to zawsze nagle z 20 się znalazło :mur: Po 2 godzinach męczenia się odpuściłem sobie Blacka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie stalo z tym nowym modelem PS2 ?

 

Bo widze, ze wszedzie ciagle slimy sprzedaja, a ten nowy mial byc 22 listopada w japonii a u nas ?

 

Kurcze liczylem , ze w nowym roku tanio kupie konsolke i pogram w te wszystkie finale czy xenosagi a tu widze kicha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co trzeba zrobić żeby na PALowskiej PS2 odpalać gry ze strefy NTSC ?

Bo jak przejrzałem liste gier obsługujących progresive scan u nas a liste z NTSC to mnie cholera wzieła :)

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_HD_Enhanced_PS2_games

(czy ta lista jest w miarę kompletna i prawidłowa ? )

 

Nie wspominając nawet , że Xenosaga którą muszę mieć nie wyszła w całości w Europie.

 

Rozumiem , że pozostaje mi albo Swap Magic albo któryś z chipów ? Czy są jakieś istotne różnice między duo3, modbo760 i ripperem (bo na forach konsolowych znalazłem głównie flamy fanboyow przeżycających się czyj chip lepszy) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tym razem juz jako "szczesliwy" posiadacz PS2 :)

A dlaczego w "" bo mam mieszane uczucia - kupiłem czarnulke w wersji grubej model 39004 czyli z tego co tu wyczytałem najtrwalszy.

Natomiast mam pytanie przy odczytywaniu plyt niby wszystko jest ok wszystkie 5 gier jakie mam laduje sie bez problemu natomiast w momencie kiedy zaczyna sie odczyt z czytnika dobiegaja takie jakby pojedyncze chrupniecia?

Czy to kwestia lekko porysowanych plyt z grami , czy moze tak ma być a ja jestem nadwrażliwy po przeczytaniu iluś tam stron o padających laserach, czy też konsala już umiera i trzeba próbować wykłucić zwrot kasy ze sprzedającym.

 

Acha całość nieprzerabiana.

 

PS. GoW jest słodki czegoś takiego zawsze mi brakowało na piecu :D

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chyba dorosłem do momentu kupna mojej pierwszej konsoli (taak, zawsze byłem przeciwnikiem magicznej stajni Sony, i wszystkiego co z niej wypływało...). A co mnie natchnęło? Na bilboardzie zauważyłem dziś że w MM mają nówkę PS2 slim, za 444zł. Czy ktoś wie coś o tym modelu? Czego unikać, a czego się wystrzegać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...