Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Po 1 to nie jest dzial CO KUPIC... najlepiej tam idz bo smietnik sie robi. Co do pamieci to naprawde nie masz na 2X512 chociaz?!

 

Edit: Posty sam mozesz usuwac klikajac KASUJ :)

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

Ostatni tydzień spędziłem na wyborze płyty pod AM2... i to był zmarnowany tydzień. Niestety ale nie znalazłem niczego co by mnie zadowoliło. Przemyślałem kilka kwesti... i biore Conroe ;>

 

Tylko teraz tak. Gdzie znajde dobry test płyt pod conroe? Nie chce mi sie czytać 100stron forum z czego sensownych wiadomości jest na kilka postów... forum jest tak zaśmiecone, że szkoda mi na to po prostu czasu. Tydzień na AM2... kolejnego nie zamierzam marnować;>

 

Z tego co zauważyłem, często polecacie Gigabyte DS4... a czemu nie na przykład Gigabyte GA-G1975X-C Intel 975X które jest o 60zł droższe? W końcu to nowszy chipset.. możecie mi to wytłumaczyć?

 

Z drugiej strony miałem kilka gigabytów i jakoś nie mam przekonania. Co możecie jeszcze polecić? Abita nie chcę, z moim NF7S miałem wystarczająco dużo problemów (padnięty kontroler od fdd --> brak możliwości zainstalowania kontrolera SATA pod windą --> wymiana dysku na ATA... i kilka innych kwiatków).

 

Pod amd podobają mi sie LanParty... ale nie widze takowych pod conroe... Asus.. ale który bo jest ich mnustwo...

 

Z kasą jest tak. Jak da rade kupić dobrą płytę za 500zika to kupie. Jak trzeba/warto/powinno sie wydać 800... trudno zacisne zęby i tyle.

Pamiątki chce goodramy pro 800MHz. Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ue no to ładnie :) pewno dlatego ze system nowiutki :)

boze dzis sie caly dzien uzeralem z wlozeniem tego do budy... na karte graficzna BFG czekalem 3 tygodnie - jak doszla to okazuje sie ze chodzi jak suszarka...mam problemy z przestawieniem gigabajta nan CL4 ale powalcze jutro chyba bo dzis juz mam lekko dosc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i975X jest starszy niz i965P ale osiaga przewaznie sporo wyzsze FSB niz i975X.

@Lancer

Przeczytaj jeszcze 4 razy zdanie, które napisałeś wyżej i pomyśl jak ludzie mogą to czytać ze zrozumieniem :-P

Myślę, że w wielu plytach na 975X biosy z pośpiechu nie są dopracowane ("dojrzałe").

975X ma wiekszy potencjał w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym ze i975X w praktyce jest wydajniejszy od i965 to

zgodnie ze specyfikacja i975X ma wieksze mozliwosci niz i965P miedzy innymi:

 

i975X wspiera 4*1 GB 800 MHz a i965P nie

i975X wspiera ECC a i965P nie wspiera.

 

Ponadto

W praktyce duzo latwiej trafic na moduly 512 MB ktore nie beda chcialy dzialac z i965P. ( i975X obsluguje wiecej typow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym ze i975X w praktyce jest wydajniejszy od i965 to

zgodnie ze specyfikacja i975X ma wieksze mozliwosci niz i965P miedzy innymi:

 

i975X wspiera 4*1 GB 800 MHz a i965P nie

i975X wspiera ECC a i965P nie wspiera.

 

Ponadto

W praktyce duzo latwiej trafic na moduly 512 MB ktore nie beda chcialy dzialac z i965P. ( i975X obsluguje wiecej typow)

 

czy i965P nie obsluguje 4 modolow po 1GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym ze i975X w praktyce jest wydajniejszy od i965 to

zgodnie ze specyfikacja i975X ma wieksze mozliwosci niz i965P miedzy innymi:

 

i975X wspiera 4*1 GB 800 MHz a i965P nie

i975X wspiera ECC a i965P nie wspiera.

 

Ponadto

W praktyce duzo latwiej trafic na moduly 512 MB ktore nie beda chcialy dzialac z i965P. ( i975X obsluguje wiecej typow)

intel 965 bez problemu współpracuje z 4x1GB DDR800, więc tu jest błąd. Poza tym co do wydajności, to Gigabte DQ6 jest wydajniejsze od intela XBX975 na takich samych ustawieniach o ponad 1% - sprawdzałem. Dwie najpoważniejsze różnice, to działanie CrossFire i ECC na 975. Na 965 CF działa nieoficjalnie. Co do działania/niedziałania modułów, to zapewne się naczytałeś o problemach gigabyte z niektórymi modułami (słynne niskie napięcie defaultowe) i stąd takie wnioski - zupełnie mylne niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel Bad Axe i Asus. Ale asus nie osiaga takich duzych FSB.

wlasnie, widzialem, ze asusy z i975x robia tylko cos kolo 300MHz, takze zdziwilem sie, jak powiedzieliscie, ze DS3/DS4 kreci sie gozej/na poziomie i975x

 

a jak wyglada krecenie na Bad Axe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, widzialem, ze asusy z i975x robia tylko cos kolo 300MHz, takze zdziwilem sie, jak powiedzieliscie, ze DS3/DS4 kreci sie gozej/na poziomie i975x

 

a jak wyglada krecenie na Bad Axe?

Asusy na 975X kolo 300MHz :blink: Poczytaj troszke.

 

Krecenie na Bad Axe jak wyglada ? Tak samo jak na innych mobo, tylko, ze trzeba odblokowac sobie opcje w biosie poprzez moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel 965 bez problemu współpracuje z 4x1GB DDR800, więc tu jest błąd. Poza tym co do wydajności, to Gigabte DQ6 jest wydajniejsze od intela XBX975 na takich samych ustawieniach o ponad 1% - sprawdzałem. Dwie najpoważniejsze różnice, to działanie CrossFire i ECC na 975. Na 965 CF działa nieoficjalnie. Co do działania/niedziałania modułów, to zapewne się naczytałeś o problemach gigabyte z niektórymi modułami (słynne niskie napięcie defaultowe) i stąd takie wnioski - zupełnie mylne niestety.

Przeczytalem dokumentacje Intela i stad info o specyfikacji i wspieranych rodzajach RAM oraz konfiguracji RAM.

Napiecia domyslne nie maja tu nic do tego.

To czy mozna wlozyc 4* 1GB 800 MHz w praktyce to co innego niz oficjalna specyfikacja.

Co do wydajnosci to opieram sie na wynikach SuperPi ktory to dobrze testuje wydanosc chipset'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem dokumentacje Intela i stad info o specyfikacji i wspieranych rodzajach RAM oraz konfiguracji RAM.

Napiecia domyslne nie maja tu nic do tego.

To czy mozna wlozyc 4* 1GB 800 MHz w praktyce to co innego niz oficjalna specyfikacja.

Co do wydajnosci to opieram sie na wynikach SuperPi ktory to dobrze testuje wydanosc chipset'u.

Co do 4x1GB DDR800 - to już wiele osób udowodniło, że jest to jak najbardziej mozliwe, a że 965 jest nowszym chipsetem niż 975, wiec tym bardziej było by to dziwne gdyby 965 tego nie obsługiwał. Co do napieć domyślnych - mylisz się - to jest problem i to możliwy do rozwiązania poprzez lepszy bios. Bazowanie tylko na dokumentacji nie ma sensu. Super Pi testuje wydajność CPU+pamieci przede wszystkim. No i nie pisz o wydajnosci zestawu w kontekście tylko jednej aplikacji, bo to jest zupełne nieporozumienie, bo ja mogę dać wiele przykładów, gdzie 965 jest zdecydowanie szybsze od 975. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 4x1GB DDR800 - to już wiele osób udowodniło, że jest to jak najbardziej mozliwe, a że 965 jest nowszym chipsetem niż 975, wiec tym bardziej było by to dziwne gdyby 965 tego nie obsługiwał. Co do napieć domyślnych - mylisz się - to jest problem i to możliwy do rozwiązania poprzez lepszy bios. Bazowanie tylko na dokumentacji nie ma sensu. Super Pi testuje wydajność CPU+pamieci przede wszystkim. No i nie pisz o wydajnosci zestawu w kontekście tylko jednej aplikacji, bo to jest zupełne nieporozumienie, bo ja mogę dać wiele przykładów, gdzie 965 jest zdecydowanie szybsze od 975.

Podaj jeden przyklad gdzie 965 jest zdecydowanie szybsze od 975 bo jak na razie 965 jest dla mnie kastratem 975.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeden przyklad gdzie 965 jest zdecydowanie szybsze od 975 bo jak na razie 965 jest dla mnie kastratem 975.

przecież 965 to nowsza konstrukcja z ICH8, a nie ICH7 jak w 975 - czyli 10USB w 965 i 8 w 975; 6SATA w 965 i 4 SATA w 975 i tak dalej. Widać więc że 965 jest bardziej wypasioną wersją 975. Gdzie jest szybsza? pierwszy przykład pov-ray. Nie wspomnę już o syntetykach z sandry - tam DQ6 był wyraźnie szybszy od XBX975 Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pata w 975, a w 965 nie....a niech ludzie kupuja dvd/cd-romy/rw na sata! przeciez sa juz od 5 lat i w kazdym sklepie za rogiem!

cale szczescie ze producenci plyt nie maja glow w chmurach i dodali dodatkowo 1 kanal pata na plytach 965...

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i pata w 975, a w 965 nie....a niech ludzie kupuja dvd/cd-romy/rw na sata! przeciez sa juz od 5 lat i w kazdym sklepie za rogiem!

cale szczescie ze producenci plyt nie maja glow w chmurach i dodali dodatkowo 1 kanal pata na plytach 965...

przecież w płytach na 965 masz jeden kanał pata, wiec co za problem że nie jest obsługiwany przez chipset, a przez dodatkowy kontroler? Za COM też będziesz płakał i LPT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale musieli dodac, bo w chipsecie tego nie ma wiec nie gloryfikuj wyzszosc 965 nad 975! i wymienaisz ze ma 2 sata wiecej i usb, skoro na 975 gdyby chcieli (i to robia) dodaja wiecej,

za COM bede plakac bo wiele osob zmienia sobie soft w tunerach satelitarnych ... cale szczescie ze mam stary zagrzybialy comp gdzie bede mogl to zrobic .. co do LPT to racja tez bym wywalil, bo chyba stare drukarki sa na to only..

mi sie wydaje ze nawet 1 kanal pata to malo bo wiekszosc osob ma 2 napedy optyczne i do tego przynajmniej jeden dysk pata, z dyskami to nie jak z kartami graficznymi gdzie weszlo PCI-E i wyparlo agp, nadal produkuje sie dyski na pata(barracuda 7200.10) i to nie sa jakies low-endy only.

ale 10 usb 2.0 robi wrazenie! nie powiem..MOCARZ

 

po drugie co do wydajnosci: ja widzialem ze to 975 jest szybsze o jakies 1-3% , moze pozniej zarzuce linkiem

 

PS. nie jestem jakims obronca 975 bo sam mam zamiar zakupic niedlugo plyte na 965...

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...