Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

temp. w pokoju 19*

Wc składa się z bloku Danger Den RBX,ma on trzy krućce. Blok był dedykowany do AMD XP, ale po zrobieniu nowej zapinki udało mi się go założyć.

Chłodnica jest aluminiowa ,wymiary wys.19cm, dł.28cm ,szer.9cm , na niej mam zamontowane 4 wentylatory i chodzą na 5v

Zbiornik na wode 1.5 .

Do płyty podłączyłem dwa wentylatory, jeden chłodzi główny chipset a drugi mosfety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie:

Mam e6600 na p5w dh dlx i taka dziwna sprawe zaobserwowalem:

Stokowe 266x9 idzie na co dzien na 1.25V, na 366x9 daje rade na vcore 1.325V w biosie, na 385x9 juz bez 1.4V sie nie obedzie, a na 390 nawet 1.45V nie chce dac rady.

Dziwi mnie po prostu ta sprawa z tym, ze do 366 praktycznie w ogole nie musze podnosic napiecia, a pozniej to juz prawie kazdy dodatkowy MHz jest okupiony podnoszeniem Vcore;/ Czy mam taki slaby proc, czy to moze tylko wina mojego braku doswiadczenia albo cos w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co do tej pory widziałem, niestety ten typ po prostu chyba tak ma - na C2D przyrost MHz nie jest liniowy w stosunku do podbicia napięcia. Im wyżej, tym ciężej... (= trzeba dać coraz więcej prądu za każdy dodatkowy MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myślałem że Niemiec bedzie jednak bił o to cosik :((( zawiodłem się :P w sumie 1,5 K $ nie w kij dmuchał :P ale co za prestiż .. pewnie byłby pierwszym z europejskich posiadaczy tego cuda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a myślałem że Niemiec bedzie jednak bił o to cosik :((( zawiodłem się :P w sumie 1,5 K $ nie w kij dmuchał :P ale co za prestiż .. pewnie byłby pierwszym z europejskich posiadaczy tego cuda :P

zartowalem, ze kupuje :) szkoda kasy nawet jak bym mial ja na taki cel.

a juz nawet na naszym forum jest osoba co ma quad core ;] screen jest w temacie o cinebenchu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udalo mi sie nabyc sprzecik.Nie ruszalem jeszcze nic,zadnego podkrecania itp.Po prostu sie delektuje :) Jednak mam zamiar "dopakowac" troche procesor.Wiem ze duzo zalezy od zasilacza i karty graficznej.W tej chwili 6600 8800GTX i Tagan 700,plyta to P5WDG2-WS Pro.Chlodzenie w tej chwili to czysty stock ale mam obok siebie ninje i infinity.Czy miedzy jednym a drugim wiatrakiem bedzie jakas widoczna roznica?Na stocku nie mam zamiaru nic krecic wiec zanim zloze to do kupy i zaczne testy chcialbym sie dowiedziec :)Nie moge zalozyc jednego a potem drugiego bo musze wybrac jeden a drugi musi pozostac nietkniety,dlatego pytam :)Wiem ze pytanie o max oc jest bez sensu ale...Jaki na takim sprzecie moze byc przykladowy oc?Niby silny zasilacz ale nie chce przekombinowac.

Tak odchodzac troche od tematu....karta wyje jak odkurzacz :/

Edytowane przez Seriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawcow odnoscie podkrecania C2D.

Czy bedzie roznica (jezeli wyrobi płyta) w podkrecamniu procka

6600@3600 miedzy 400X9 a 450X8? Tzn czy np na mnozniku x8 procek bedzie potrzebowal mniejszego napiecia zeby osiagnac 3600 niz na 9X400?

 

Czy nie ma zadnej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawcow odnoscie podkrecania C2D.

Czy bedzie roznica (jezeli wyrobi płyta) w podkrecamniu procka

6600@3600 miedzy 400X9 a 450X8? Tzn czy np na mnozniku x8 procek bedzie potrzebowal mniejszego napiecia zeby osiagnac 3600 niz na 9X400?

 

Czy nie ma zadnej różnicy.

Jeżeli chodzi o napięcie to nie ma żadnej różnicy.

Wyższe FSB przy niższym mnożniku da zaś trochę wyższą wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Co sądzicie o temp, dobra ? :)

 

a tak btw to jeszcze zejde kilka stopni bo teraz po zalaniu wyplynal mi jakis syf ,z chlodnicy ? i wszystko wyglada na zakurzone,ale to nie glony bo od razu po zalaniu sie osadzilo ,jest tez na wezach itp. Znowu ukladzik do czyszczenia :|

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie:

Mam e6600 na p5w dh dlx i taka dziwna sprawe zaobserwowalem:

Stokowe 266x9 idzie na co dzien na 1.25V, na 366x9 daje rade na vcore 1.325V w biosie, na 385x9 juz bez 1.4V sie nie obedzie, a na 390 nawet 1.45V nie chce dac rady.

Dziwi mnie po prostu ta sprawa z tym, ze do 366 praktycznie w ogole nie musze podnosic napiecia, a pozniej to juz prawie kazdy dodatkowy MHz jest okupiony podnoszeniem Vcore;/ Czy mam taki slaby proc, czy to moze tylko wina mojego braku doswiadczenia albo cos w tym stylu?

Podbiłes napięcie dla Mch?.Jak nie to spróbuj dać w zależności jakę rev.posiadasz 1.65V-1.85V i teraz próbuj

 

Mam pytanie do znawcow odnoscie podkrecania C2D.

Czy bedzie roznica (jezeli wyrobi płyta) w podkrecamniu procka

6600@3600 miedzy 400X9 a 450X8? Tzn czy np na mnozniku x8 procek bedzie potrzebowal mniejszego napiecia zeby osiagnac 3600 niz na 9X400?

 

Czy nie ma zadnej różnicy.

Trochę lepsza wydajnosc będzie przy 450*8 ze względu na wyżej taktowane memki,ale gorszy strap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Soker

Jak się sprawuje?

No z tego co widziałem ma już jakiś milimetr kurzu ;)

Tak poważnie to czeka na pamięci z podpisu :P

Ale już jutro chyba będzie first run bo zamówiłem zastępcze 256MB DDR2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ;) Pamięć jest więc i jakieś pierwsze oc by się przydało

 

zegar: 3150MHz pamięci: 450MHz CL4-4-4-15

 

Spi: 1MB - 18.187s 16MB - 7m 45s

 

Bardzo źle ;) ?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

btw. Wam też cpuz zaniża napięcie na procku?

 

btw. w TAT podczas 5min stresu na 3150MHz mam na boxie niby 75C, zastanawia mnie to bo organoleptycznie nie wyczuwam po radiatorze nawet 40C - jak jest? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh to samo właśnie miałęm z tempami na BOX.

Wszyscy mi mówili, że źle radiator założyem.

Nie wiem właśnie czy wierzyć coretemp czy ni.

U mnie tak samo radiator ledwo chłodny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...