Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

jakiego dubla, to że IP jest takie same nie znaczy że to są moje konta, kup se radiówke i zobaczymy czy będziesz Pan mądraliński dalej tak skakał

Edytowane przez elek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że to jest prosac na validator, głupi ani ślepy nie jestem

tamto konto zostało nie słusznie zbanowane, co napisałem w tym samym miejscu gdzie był ban, to że konto Bóg, master_virus i prosac miały takie same IP wychodzące to nie powód do ich banowania, nie kupie sobie specjalnie neostrady żeby ktoś mi nie zarzucał że dubluje konta

Ty Devilek powinieneś sie cieszyć że coś sie dzieje tym bardziej mam kawałeczek do Ciebie i myślałem że może kiedyś coś, a nie jeszcze sie kłócić o absurdalne sprawy, widać życzliwy jesteś z natury EOT

 

ej skromniś ;-) ,podaj cos więcej Vcore ,policz 1M SPI albo i więcej mega ,seria itp. no i na jakiej wodzie ?

p.s.

nie jestem z policji :rolleyes:

vcore 1.67V realne,

NB 1.45,

FSB 1.35V,

SB auto,

ramy 2.4V

 

Przy mnożniku x8 ściana fsb z biosu to 520, clocgenem 527

Przy mnożiku x7 ściana fsb z biosu 530, clogenem nie sprawdzałem jeszcze

 

coś sie kończy albo płyta albo procek ma ściane :/

 

L629B133

pokój był chłodzony 30 min przed testem, woda około 16 stopni, w pokoju około 15 stopni

Edytowane przez elek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z OC procka, mianowicie jeszcze chyba nigdy orthos nie wywalił mi błędu, za to zdarza się że po tym jak leci kilka minut nagle resetuje mi się komp <_<

 

Napięcia w stresie są OK...

 

memki nie mają wysokich taktów...

 

FSB niewiele ponad 400MHz, a działo się to na p5b deluxe wiec na pewno był jeszcze spory zapas...

 

Pytam przyszłościowo bo aktualnie mobo mi padła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalne, jeśli ci sie zawiesi po czasie to znacznie gorzej od tego jak by Cie wywaliło w orthosie, system pracuje nie stabilnie, albo memy, ale raczej za mało V na procku. Ja mam to samo, przy 3.76GHz na 1.47V jest restart po około 14 minutach w orthosie, 1.485 wywala mnie orthos miedzy 30 a 60 minutą, 1.5V pracuje 100% stabilnie

Edytowane przez elek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest tylko kilka MHz więcej niż moje "rock stable" więc raczej najpierw orthos powinien wywalić....

 

 

tak, ta sama... ale to nic nie wyjaśnia bo trochę jej pomogłem się spieprzyć :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich na tej części forum. Przesiadam się na platformę z c2d i mam pytanie czy oferuje ktoś na forum selekcjonowane procki c2d (np. takie, które pójdą powyżej 4ghz)? Chętnie kupie razem w zestawie z pamięciami. Proszę o kontakt takich osób lub ew. o wiadomość na prv.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witam wszystkich na tej części forum. Przesiadam się na platformę z c2d i mam pytanie czy oferuje ktoś na forum selekcjonowane procki c2d (np. takie, które pójdą powyżej 4ghz)? Chętnie kupie razem w zestawie z pamięciami. Proszę o kontakt takich osób lub ew. o wiadomość na prv.

Dzięki

2496597[/snapback]

Pytanie... Czy to że E6300 aby dobić do 500x7 musiałem dovoltować do 1,4V to znaczy ze zbliżam sie do sciany?

"ścianom" w procesorach C2D niewątpliwie jest zegar 3,5-3,6GHz więc jesteś blisko :-|, a co do twojego modelu to nie mogę Ci powiedzieć bo wróżką nie jestem :lol2:

sam musisz sprawdzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest taka możliwość że fsb max dal e6300 to tylko 430x7?

mem spokojnie dojeżdża do 460 ale na asynchro

a przy synchro to errory pojawiają się przy 430;/

proc w tym momencie ma ok 50-60C ;/ ale to box'owe chłodzenie i myślę że to jego wina bo ilość errorów wzrasta wraz z kolejnymi testami(przegrzanie?)

co powinienem zrobić aby dojść do 460x7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Cristo

zmienic chlodzenie,zwiekszyc v chipsetu i procka

jak zwiększam voltarz to narazie mi nic nie daje

jedynie to jak zwiększam w biosie voltarz fsb? nie wiem co on naprawdę zwiększa bo bios od biostara pokazuje różne rzeczy zależnie od wersji :unsure:

AC FREEZER 7 PRO powinien wystarczyć aby osiągnąć te 460fsb?

czy może szukać czegoś innego? ale cena musi być w granicach do 100 zybla(budżet trochę obcięty)

do tego Arctic Silver 5 czy może Arctic Silver Ceramique ? tzn jaka jest różnica pomiędzy nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwiększam voltarz to narazie mi nic nie daje

jedynie to jak zwiększam w biosie voltarz fsb? nie wiem co on naprawdę zwiększa bo bios od biostara pokazuje różne rzeczy zależnie od wersji :unsure:

AC FREEZER 7 PRO powinien wystarczyć aby osiągnąć te 460fsb?

czy może szukać czegoś innego? ale cena musi być w granicach do 100 zybla(budżet trochę obcięty)

do tego Arctic Silver 5 czy może Arctic Silver Ceramique ? tzn jaka jest różnica pomiędzy nimi

Ja chodze na freezerku i u mnie przy 430*7 idzie na 1,25V przy 460*7 musiałem dać na 1,28V czyli standardowe napięcia i temp w stresie to 51-52C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=132900

 

ech.... a mógł należeć do Polski :(( co tam panowie w c2d słychać ?? ktoś bedzie experymentował z dokonaniem kuunaka ?? Jest szansa oszukać strapa w końcu :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Szukałem i szukałem i nie znalazłem info o nowej Rev L-2

 

 

 

E6700 : rev B-2 SL9S7 -> rev L-2 SL9ZF

E6600 : rev B-2 SL9S8 -> rev L-2 SL9ZL

E6400 : rev B-2 SL9S9 -> rev L-2 SL9T9

E6300 : rev B-2 SL9SA -> rev L-2 SL9TA

 

Czy można już w PL kupić tą rev ?

Czy miał już ktoś z tą rev do czynienia ?

Problemy zalety ?

Jeżeli było o tym bardzo proszę o link.Oczy mnie bolą od mojego 15'' Crt i 75hz

Pozdrawiam

 

Dzis bede meczyl SL9TA

 

 

update:

 

No i stalo sie to co bylo do przewidzenia, nowa steping schodzi z tej samej tasmy co E4300, o zabotowaniu na fsb 400 mozemy zapomniec :(

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stalo sie to co bylo do przewidzenia, nowa steping schodzi z tej samej tasmy co E4300, o zabotowaniu na fsb 400 mozemy zapomniec :(

Mi to tam pasuje :).

Drożej sprzedam swojego 6300, jak nowe rev. są słabe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buhahahahahahahaa to teraz każdy starszy e6300 bedzie na allenegro robił za selekta :P looooool a te co będa robiły 3,4 to będą już mega selekty .... o fak!! co intel zrobił najlepsego to tylko bozia raczy wiedzieć :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...