Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale te 47 st to temperatura obudowy proca, a rdzenie mają więcej - pytanie ile?

Mój chodzi 3240 na 1.3V temp to 33 idle i 45 stress (rdzenie odpowiednio 10 st C więcej) - w orthosie oczywiście.W grach nie przekracza 38 st C.

Poszedł na 1.4V przy 3510, ale testowałem tylko super Pi 1M i 16M, także nie wiem czy stable.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te zacinki są spowodowane czym innym... dobra, dzięki za odpowiedź.

ps. proc chodzi na standardowych ustawieniach.

 

EDIT: byłem ciekaw jak to wygląda naprawde i zainstalowałem cpu-z i speedfana. Temperatury "na luzie".

http://img530.imageshack.us/my.php?image=grzanieckg0.jpg

Troche mnie dziwi, czemu mnożnik skacze x6/7. Coś w biosie trzeba ustawić? Resetowałem go i nic później nie grzebałem.

Edytowane przez Nick126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jade, 3850mhz 1,57v , chlodzenie thermalright 120ultra extreme.

temperatura w idle 45C , load 75C orthos, na codzien nie przekracza temperatura 60C.

To żart czy tam powinno być 55C? Sorki, ale nie uwierze w taki temp idle na 1,57V przy 3850 na AC. Na TT BT, który jak wiadomo jest jednym z najwydajniejszych AC przy 3,6 na 1, 4V Real mam 45 C w idle ( temp w pokoju 27C)...

 

http://img170.imageshack.us/my.php?image=idletemp36tx1.jpg

 

Screen prosimy....

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w normie jak na takie takty i woltaż, ale następnym razem używaj proszę z alt'em bo Twój pulpit z pierwszego screena jest dla większości userów niezbyt interesujący.

czy interesujacy czy nie, chcial screen to dostal, i koniec tematu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły numer... :) Coś mi się widzi, ze P5W64 ma "przekalibrowany" czujnik. Zaraz zobacze ile to w idle będzie u mnie na 3,8 GHz z takim Vcore.... Jest jeszcze kwestia "równej czapy", ale to raczej nie do zbadania.

 

BTW - nie miej za złe ale lubie się czepiać szczegółów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły numer... :) Coś mi się widzi, ze P5W64 ma "przekalibrowany" czujnik. Zaraz zobacze ile to w idle będzie u mnie na 3,8 GHz z takim Vcore.... Jest jeszcze kwestia "równej czapy", ale to raczej nie do zbadania.

 

BTW - nie miej za złe ale lubie się czepiać szczegółów :)

spoko, za te chlodzenie dalem 250zl ,3tygodnie temu, z tego co sie orientuje jest ono najwydajniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chodzi 3240 na 1.3V temp to 33 idle i 45 stress (rdzenie odpowiednio 10 st C więcej) - w orthosie oczywiście.W grach nie przekracza 38 st C.

Blackwhite jakie masz chłodzenie

ja na Infinity 2400 1.325 v mam w idle 47-48

Edytowane przez SILAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

aktualnie lece na 3650mhz - 1,52V w ORTHOS temp dochodzi do 70'c. mam obawy czy przypadkiem czegoś zaraz nie usmażę.

Jak widzę Blue leci na 1,625V przy temp 74'C - OSTRO ? :blink: Czy temperatura ogólna procy pownnna być wyzsza czy nizsza od temp rdzeni? U mnie jest tak ze temp rdzeni w stresie jest niższa o pond 10'C do temp procy- Czy to normalne? Tempy brane z Everesta Ultimate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

aktualnie lece na 3650mhz - 1,52V w ORTHOS temp dochodzi do 70'c. mam obawy czy przypadkiem czegoś zaraz nie usmażę.

Jak widzę Blue leci na 1,625V przy temp 74'C - OSTRO ? :blink: Czy temperatura ogólna procy pownnna być wyzsza czy nizsza od temp rdzeni? U mnie jest tak ze temp rdzeni w stresie jest niższa o pond 10'C do temp procy- Czy to normalne? Tempy brane z Everesta Ultimate.

Oto mamy jeszcze jeden dowód że odczyty z programów nie są miarodajne. Temp poszczególnych rdzeni powinna być na podobnym poziomie IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaszalałem i chciałem puścić na 1.15V na 2.8Ghz niestety nie da rady.

 

FSB=400 wymaga minimum 1.275(1.22 real) i tyle też osiąga na 3Ghz.

A jaki jest jego ogólny max??

 

 

Wiesz Mardok, gorąco i niektórzy muszą się niższym woltażem ratować aby się pobawić :P

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Mam pamęci no-name imro 533MHz.. I tak zastanawiam się nad Abit AB9 i e6420. Czy pamęci nie ograniczą moich możliwości oc procka? Bo zamierzam go podkręcić do 3.4\3.8GHz.. Pameci robią 760MHz na CL4 2.05V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pamęci no-name imro 533MHz.. I tak zastanawiam się nad Abit AB9 i e6420. Czy pamęci nie ograniczą moich możliwości oc procka? Bo zamierzam go podkręcić do 3.4\3.8GHz.. Pameci robią 760MHz na CL4 2.05V.

Raczej na pewno go graniczą bo 8*380 = 3040 a na P965 nie puścisz pamięci niżej niż 1:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos moze czy Nvidia juz wypowiedziala sie na temat obslugi 45nm przez ich obecne chipsety? Bo nigdzie nie moge znalezc zadnej informacji... a chyba najwyzczy czas...

Z tego co się orientuję to nie. Ostatnio w ogóle współpraca NV i Intela jest taka średnia IMHO.

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

W sumie na intelu się nie znam. Czyli nie moge dać mniejszego dzielnika? oO Takbym puścił memy na 533MHz i na cl5 i 2.2v zrobiłby może 900MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:1 to najmniejszy dzielnik jaki się da dać czyli FSB dzielimy przez 1 (słownie jeden) wiec jak oceniasz ze ram da radę do 900MHz to masz zapas na FSB do 450MHz co przy mnożniku 8 daje 3600MHz a więc znośnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

1:1 jest tylko P965? Czy na p35 też tak jest? Sorry za te pytania ale 6lat siedzenia w AMD więc tak to jest, czyli być n00bem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6300 1.86@3.5 GHz (500FSB) 1.375V Stabilnie !!!

 

W IDLE temperatura w windowsie: 44-50C na jajkach.

 

Dołączona grafika

 

Powinno dać się jeszcze więcej podkręcić proca (3,6GHz), narazie testuję aktualne ustawienia :D

 

Ciekawe czy już komuś padł proc z serii EXXXX w wyniku podkręcania i wysokich teperaturek. :wink:

 

PS. Screen zrobiony po 1h ale wszystko było ok przez kolejne 3h... zakładam więc, że jest stabilny.

Edytowane przez arenapc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

MaD_LU może to memy Cię blokują.. Póść je na cl5 bo nie wierze że aż taka padaka.. W dodatku na dość dobrym chłodzeniu..

 

@ Cichy na AC czy WC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...