Skocz do zawartości
grzesiu

GeForce 6600 / GT cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Heh, temp. mojej karty w stresie waha sie miedzy 55, a 60 stopni, a mam chłodzenie pasywne i to bez żadnych wentylatorow. Taktowanie rdzenia mam fabryczne bez OC - 500MHz.

Edytowane przez koteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak czyli te moje temp. to za wysokie czy za niskie?? I jak mam w stresie w rdzeniu max. 60* (chłodzenie pasywne) przy 500MHz(bez OC) to dużo mogę z tej karty wyciągnąć??

Edytowane przez koteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60* na pasywie jest oczywiscie mozliwe ale podchodze sceptycznie do tej wartosci. Chyba ze finy na tym silencerze ulozone sa przed wentylatorem na procku. Ale wtedy nie mowimy juz o passivie ;]

 

update

BTW czym mierzysz ta temperaturke? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek pobiera powietrze przez otwor na bocznej ścianie obudowy, z ktorego do wentylatora procka idzie tuba, a karte mam w dolnej czesci plyty takze karta nie ma dostepu do powietrza z wentylatora procka. A wracając do poprzedniego pytania, że jak mam w stresie w rdzeniu max. 60* (chłodzenie pasywne) przy 500MHz(bez OC) to dużo mogę z tej karty wyciągnąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszych zwisow ;] A to juz zalezy od cyrkulacji w budzie. Pasywne uklady nie sa tworzone do oc tylko dla ciszy ;] Moze rzeczywiscie ten cooler asusa ma taka wydajnosc? Gdybys zrobil test to bym uwierzyl w te 60* ;] Ale zdaje sobie sprawe ze nie wielu sie chce cokolwiek udowadniac. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna przychodzi mi do glowy zabawa z ulozeniem finow na heatpipe'ach :arrow: Najpierw odpalic Rivetuner Statistic Server zgodnie z tym postem aby stale monitorowac przyrost temperaturki ( moze odrazu zapis do loga? :twisted: ) potem przy pelnym pasywie ( finy na dole ) odpalic 3dmarka2k3. Przelot do testow cpu a pozniej powtorka z akcji z finami przed wentylem procka. Zwiekszy sie temp pentaka ale za to moze porzadnie spasc temp rdzenia. Co bedzie mialo wplyw na pozniejsze oc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3d markiem 03 testy zrobie jutro, a przed chwila z ciekawosci sledzilem temp. poprzez SmartDoctor 4.80

 

Temp. 54* miałem po godzinnym graniu w Dooma 3 na max detalach, przy 8x wygładzaniu krawędzi

przy rozdzielczości 1280x1024x32bit - więcej mi monitor nie wyciągnie, a szkoda ;( Aha jeszcze dodam, że

mam czujnik temp. z obudowy przypięty do finu radiatora i on mi wskazuje w stressie 23*.

post-136243-1145734437_thumb.jpg

Edytowane przez koteq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello,

 

mam spory problem z oc mojego GeForce'a 6600 ( Prolink ) 128MB PCIE ... dostałem nowego po wymianie gwarancyjnej ( poprzednika zakatowałem chłodzeniem HIS IceQ [ sic! ] )

 

... wszystko byłoby fajnie gdyby nie to, że wyciągam teraz raptem 410Mhz/680Mhz ... żenujący wynik ... ( na poprzedniku miałem 515Mhz/660Mhz bez żadnych niepotrzebnych modingów/wgrywań bios'ów ) ... wiem, że dużo już było podawanych linków do modowanych/modowalnych biosów, ale szukam od południa i nie mogę odpowiedniego zassać ... zawsze po wgraniu już na POST'cie bios'a pojawiają się krzaczki ... ehh

 

zabawne jest to, że mam teraz takie śmieszne kwadratowe pamiątki samsunga 3.3ns ... ale co mi po tym, kiedy nie mogę więcej wyciągnąć ... a artów nie ma ... ... a te durnowate sterowniki krzyczą wręcz, że więcej nie można, bo będzie ziaziu ... ehh

 

dodam jeszcze, że standardowe taktowania tego GeForce'a to 300Mhz/600Mhz ( rdzeń/pamięć ) ... [ poprzedni miał 300Mhz/500Mhz ]

 

reasumując:

Prolink GeForce 6600 128MB 3.3ns ... brak OC

1) czy byłby ktoś tak miły i pokazał mi ( olśnił ), gdzie mógłbym znaleźć dany bios ... bardzo ładnie proszę :)

2) dlaczego tak drastycznie spadła mi możliwość OC rdzenia ... przecież to wręcz niewiarygodne ... 1.2V na rdzeniu czy jak? [ nie może być mowy o ściemie w postaci rdzenia LE, ponieważ karta ma 8potoków ] ...

 

Ad1. Czy czas dostępu pamięci może mieć wpływ na działanie bios'ów od innych producentów [ a także z poprzedniego mojego prolinka? ] bo mam dziwne wrażenie, że te krzczki to przez te 3.3ns ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi powiedzieć jak się kręcą asusy 6600 pełno ich na allegro i tak myśle czy jakiegoś nie hapnąć i czy w ogóle jest jakiś bios 1,4v to tego asusa 6600nonGT

no to ja ci mowie :) mam Asusa Silencer 6600 non Gt 128mb 128bit kosci hynix 3,6ns i na dobrym biosie chodzi mi 530/660mhz bez v-moda (1,3V) a z v-modem jeszcze nie sprawdzalem bo jak narazie nie znalazlem takowego.

Biosu do mojego modelu z napieciem 1,4v nie znalazlem probowalem wgrac z 20 innych i zaden nie zmienil napiecia :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja ci mowie :) mam Asusa Silencer 6600 non Gt 128mb 128bit kosci hynix 3,6ns i na dobrym biosie chodzi mi 530/660mhz bez v-moda (1,3V) a z v-modem jeszcze nie sprawdzalem bo jak narazie nie znalazlem takowego.

Biosu do mojego modelu z napieciem 1,4v nie znalazlem probowalem wgrac z 20 innych i zaden nie zmienil napiecia :?

Zarzuć 3dmarka 03/05, i rób loga w riva tuner, myślę ze na pewno nie bedzie tych 55c...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Hej chłopaki, mam pewnien problem. Mam karte Gigabyta Gf 6600 Turbo Force 128MB (GV-NX66128DP). Pisze tu bo do odp działu nikt nie zagląda. Z tego co czytałem na forum ludzie na tej karcie grają na max detalach w NFS:MW w 1024x768 i im ładnie chodzi. Ja natomiast mam pewien problem. Czujnik mam odblokowany, wentylatorki w obudowie zamontowane i temp. w stresie to ok 65st C w windowsie 48. W 3dMarku 05 wyciągam w zależności od sterów 2450-2560pkt (1024x768 standardowy test). Ale nie w tym problem. Grając w NFS:MW giera włączona na 800x600 i przy środkowych detalach, niby idzie ok 55 FPS (tak pokazuje fraps, przy max detalach to ok 35FPS czyli płynnie) Problem niestety w tym że na obojętnie jakich ustawieniach gra nie chodzi płynnie. Na szybko pokonywanych zakrętach widać wyraźne skoki, niestety nie wiem czym to może być spowodowane. To samo dotyczy GTA: SA, chodź chyba w mniejszym stopniu. Karta jest nowa, nie kręcona (zresztą cały komp Athlon 64 3000+ Venice s939, Kingston 2x512MB Cl 2.5, płyta Gigabyte K9N SLI, zasiłka tracera 400W 4-Life, DVD LG) Wydaje mi się to dziwne, dlaczego tak się dzieje? Przesiadłem się z 7 letniego kompa więc doznaje lekkiego szoku co do możliwości ustawień.. Czy może zła konfiguracja jest przyczyną takiego działania? Czy moze to być uszkodzenie karty?

 

Może ktoś mógłby mi w jakikolwiek sposób pomóc, tu na forum, czy przez PW będe wdzięczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanko :blink: mógłby mi ktoś dostarczyć info z teściku F.E.A.R. (jakie fps min med max) detale medium proc high 1024*768 na nie podkręconym i podkręconym 6600 :D z góry dziękuję za info :D

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku tanio do kupienia geforca 6600 GAINWARD ULTRA/1760.

Moje pytanie jak z OC(oczywiście zdaje sobie sprawe, że wszystko zależy od egzemplarza); czy karta ma czujnik temperatury(albo czy można odblokować tak jak w innych); czy nie ma problemów z podnoszeniem napięcia rdzenia przez zmiany w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na oku tanio do kupienia geforca 6600 GAINWARD ULTRA/1760.

Moje pytanie jak z OC(oczywiście zdaje sobie sprawe, że wszystko zależy od egzemplarza); czy karta ma czujnik temperatury(albo czy można odblokować tak jak w innych); czy nie ma problemów z podnoszeniem napięcia rdzenia przez zmiany w biosie.

Nie kupuj gainwarda bo po pierwsze bios 1.3v - max oc 450mhz, po drugie słabo podkręcające sie pamięci, głosne, mało wydajne chłodzenie, bierz leadteka/gigabyte/asus, gainward jest słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: A teraz uwaga: pytanie za 100 punktów:

Przy jakich parametrach pamięci i rdzenia należało by zamontować w Leadteku 6600TD 128/128 (firmowe 300/550Mhz) dodatkowe chłodzenie (inny went +radiatory). Czy ktoś się nad tym zastanawiał? Czy może jest to indywidualna sprawa a granicę wyznacza pojawianie się artefaktów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ... częściowo sobie poradziłem ... ehh

 

ale teraz mam inny problem ...

dlaczego jak wgrywam bios od innych producentów ( chyba wgrałem wszystkie jakie na sieci są ... ) za każdym razem pojawiają się "krzaczki"?

 

ba ... nawet dwa rodzaje "kraczków" ...

1) kolorowe z niemożliwością zlokalizowania niczego na ekranie [ cały ekran kolorowy ]

2) mniej kolorowe, bardziej czytelne [ zniekształcenia obrazu ]

 

czym jest to spowodowane? czy to jest możliwe, że pamiątki samsunga 3.3ns moga nie współgrać z innymi biosami? ( nawiasem poradziłem sobie ze śmiesznie niską granicą podkręcalności ramu i teraz bez artów chodzą 750Mhz :) a z artami w 3D Mark'u 05 nawet 800Mhz ^^" )

 

... ale reasumując ...

czy ram na grafice może odpowiadać za niekompatybilność z biosami innych producentów?

 

PS. Może teraz ktoś odpowie?

PS2. Wgrywałem bios'y nawet od wersji GT ( zaniżając taktowanie i ustawiając odpowiednio timingi ) i wogóle od wszystkiego co mi się napatoczyło pod rękę ...

PS3. Macie jakieś linki może do VCORE moda? ( jakiegokolwiek? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zmieniłeś timingi we wgrywanych biosach na takie jak masz w orginalnym?

doszedłem do wniosku, że najmniej "krzaczkowatym" bios'em jest ten od Sparkla 6600 128MB PCI-E ...

 

dosłownie wszystkie timingi jakie są ( na wszystkich zakładkach ... ) przestawiłem na swoje ... dalej krzaczki ... :sad: ... w zasadzie nic się nie zmieniło mimo zmiany timingów i nasuwa mi się kolejne pytanie:

 

Czy NIBITOR 2.8a to odpowiednia zabawka do edycji bios'a ( timingów przede wszystkim ) ? ...

 

nawiasem ... czy ktoś spotkał się z pamiątkami 3.3ns w GeForce'ie 6600? jeżeli tak, to w którym modelu? ( pomijając te z 256MB pamięci ... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...