Skocz do zawartości
grzesiu

GeForce 6600 / GT cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

No to pozostaje karta gwarancyjna ze wzgledu na padniecie karty. Prawdopodobnie pamiec poszla. Nic nie grzebales w zmianie chlodzenia, przy montazu nie przejechales srubokretem po sciezkach ect?

Nic nie grzebalem nawet jej nie podkrecalem bo nie robie tego z karta graf :(

To jestescie pewni zr to grafa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne jest to ze tryb awaryjny dziala i ze reseruje sie normalnie przy windzie. IMHO gdyby to pamiec czy kondensatory na grafie sypalo by tylko niemilosiernie artami.

Dzisiaj jak przyjde z pracy to porobie fotki jak to wyglada przy ladowaniu systemu normalnie ale teraz musze spadac do pracy :( Mam nadzieje ze to grafa a nie nic innego bo wszytko mam nowe. Dodam ze wczesniej przy konfiguracji asus (f.siemens) dzialo sie tak samo tylko ze wtedy od razu po instalacji systemu i kilku programow zaczelo sie tak dziac.

A raczej to procesor nie bedzie (mam nadzieje) temp mojego AMD to 33stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deadfrog

Ale zauwaz ze zaserwowano nam zdjecie z biosu a to oznacza juz uwalona karte. Gdyby to byly same sterowniki to trzeba byloby dobrze czarowac z trybem awaryjnym, dodawaniem urzadzen ect.

A tak to mamy wrecz 100% pewnosc na padajaca karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja mam gdzieś uwaloną GF2 - nawet w biosie są błedy w obrazie. W widnowsie nie ale nie da rady zainstalować sterów - urządzenie jest uszkodzone...

 

Może niepotrzebnie probowałem zamontować na pamięciach tej karty takie... hm.. kontrowersyjne chłodzenie.

 

Dobrze że nie było tego z moim 66GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deadfrog

Ale zauwaz ze zaserwowano nam zdjecie z biosu a to oznacza juz uwalona karte. Gdyby to byly same sterowniki to trzeba byloby dobrze czarowac z trybem awaryjnym, dodawaniem urzadzen ect.

A tak to mamy wrecz 100% pewnosc na padajaca karte.

Rozumiem, nie mowie ze wina lezy po stronie sterownikow, tylko chodzi mi o to ze jezeli karta miala by uszkodzony np.ram i skoro juz w biosie sa takie krzaki to w trybie awaryjnym powinno byc podobnie a tu jest czysto. Ale ja tez bym odeslal karte bo rozne cuda sie zdarzaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BilGejtZ

...

LEADTEK A6600TD - Chyba najpopularniejszy model GF6600. Dobrze rozplanowane PCB, chłodzenie wydajniejsze niż to z Asusa, można wgrać bios 1.4v i nie zmieniać chłodzenia. Pamięć to hynixy 3.6ns lub samsungi 3.6ns. Na seryjnym biosie rdzenia nie można podkręcić powyzej 450mhz, powodem jest brak napięcia. Pamięci podkręcają sie w okolice 700MHz (HYNIX), samsungi są troche gorsze. Po zmianie biosu na 1.4v dostajemy gratisowe ~100MHz dla rdzenia, a dla pamięci o/c pozostaje takie jakie było na seryjnym biosie. Wadą zmodowanego biosu do tej karty jest niedziałające wyjście DVI, i mruganięcie monitora przy wchodzeniu do własciowosci ekranu. Przy zakładaniu Pentagrama/Zalmana nie stwierdzono problemów, jednak patrząc na zdjęcia karty, widać ze chłodzenie typu orb jakim jest pentagram i zalman, bedzie przysłaniać trochę pamięć, wiec mogą być problemy z zakryciem całej kości pamięci radiatorem.

....

Czy jeśli zgram oryginalny bios z karty, dopieszczę bios na 1.4v i wgram go spowrotem, czy DVI nie będzie działało? Proszę tylko nie pisać - przecież karta ma jeszcze D-Sub, bo nie mam takiej możliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli zgram oryginalny bios z karty, dopieszczę bios na 1.4v i wgram go spowrotem, czy DVI nie będzie działało? Proszę tylko nie pisać - przecież karta ma jeszcze D-Sub, bo nie mam takiej możliwości...

Być może akurat w przypadku wgrania zmodowanego biosu leadteka do innej karty spowoduje wyłączenie dvi. Masz agp czy pcie? Zazwyczaj na pcie wgranie biosu leadteka nie podnosi napięcia, wtedy pozostaje tylko vmod :D

Spróbuj, a się przekonasz :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BilGejtZ

Być może akurat w przypadku wgrania zmodowanego biosu leadteka do innej karty spowoduje wyłączenie dvi. Masz agp czy pcie? Zazwyczaj na pcie wgranie biosu leadteka nie podnosi napięcia, wtedy pozostaje tylko vmod :D

Spróbuj, a się przekonasz :-P

Karta na PCI-E; No u mnie wgranie BIOS-u 1.4V nie spowodowało wyłączenia DVI, ale nie spowodowało żadnego wzrostu O/C. Nie trzeba być elektrykiem, żeby stwierdzić, że BIOS nic nie zmienił :mur: :mad:

 

Znalazłem na jednej stronie schemat i opis (po czesku), jednak nic mi on nie mówi... Czy ktoś mógłby skrótowo wytłumaczyć, co mam zrobić?

Link do strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BilGejtZ

1. Masz miernik?

2. Nie zawsze podniesienie napięcia na rdzeniu daje wzrost mhz :>

  • Nie mam, ale jeśli jest potrzebny, jakoś się skombinuje...
  • Nie wątpię, ale wg opinii użytkowników, ta karta spokojnie robi 550MHz na 1.4V (chodzi o Leadtek Winfast PX6600TD)... Dodam, że przed wgraniem nowego biosu max. takty - 450/300 [600], a po wgraniu BIOSu 1.4V - nic (dosłownie)...
eot... dzięki za info ;) Edytowane przez BilGejtZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś próbował wułudzić gwarancje i jak to zrbić żeby padła a spece z serwisu sie nie skapneli. właśnie coś takiego do nas przyszło i jestem na 99% pewny że gość przy niej coś robił. prawie na bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja poprzedniego 6600 asusa dałem na gwarę z podrapanym w dwóch stron radiatorem, uklejonymi pamięciami i ukruszonym rdzeniem, po vmodach, naprawili :lol:

Edytowane przez cyrkiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja rozwaliłem mojego 7300GT miernikiem podczas nieudolnego mierzenia napięcia na pamięciach zwarłem chyba nie to co trzeba :lol: Na szczęście w sklepie wymieniono bo nie było praktycznie żadnych śladów ani dowodów na to że coś przy niej robiłem.

 

@kojeczny - może on też zrobił coś nie tak jak ja, wątpię aby można było stwierdzić taki fakt. A to że pojechał po ścieżkach to powinno być widoczne chyba nawet gołym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem swoj poruszalem juz w jednym z tematow na forum, ale sam temat dotyczyl troche innego klopotu, a poza tym znajdowal sie w raczej rzadko odwiedzanym dziale, wiec pozwole sobie cala sprawe przedstawic tutaj.

kupilem kilka dni temu karte z tematu, 128mb ramu/128bit.

kiedy podpialem karte i po zainstalowaniu driverow chcialem zagrac w jakas gre (q3, CoD, Far Cry, PES5 czy gta:sa), to niestety na ekranie pojawialy sie liczne krzaki.

sugerujac sie wypowiedzia jednego z forumowiczow postanowilem kupic nowy zasilacz, padlo na Chiefteca 350W, wczesniej byl Codegen.

po zainstalowaniu w obudowie nowego zasilacza, wlaczylem gta:sa i wydawalo sie juz, ze wszystko jest w porzadku, ale po 2-3 minutach grania monitor znowu zostal zasypane artefaktami.

instalowalem rozne sterowniki - 77.77 (z plytki, ktora otrzymalem z karta), 91.xx, 81.xx, a takze jakies Omegi i XTreme'y, na sterownikach z serii 6x.xx, karta nie byla przez Windowsa wykrywana jako 6600td.

niestety na kazdych sterach wystepowal blad, czasami jest on mniejszy-tylko kawalek ekranu w artefaktach, a czasami wiekszy-np. gra nie wyswietla w ogole menu, albo widac tylko czerwono-zielone kwadraty i trojkaty. chyba jest to zalezne od sterownikow.

 

karta sie nie przegrzewa, wlasciwie to nawet nie ma sie kiedy nagrzac, prawie od razu obraz w grach i benchamarkach sie krzaczy.

w Windowsie i roznych programach nie ma zadnych problemow, spokojnie moge ogladac filmy.

mam plyte z AGP x4, z Athlonem 1400. nic specjalnego, ale karta chyba i tak powinna dzialac.

 

jakie proponujecie rozwiazanie? nie sadze, zeby bylo to cos ze sprzetem, poniewaz zauwazylem, ze ten problem maja ludzie na wielu forach, nie tylko polskich, niestety nie znalazlem sposobu na wyeliminowanie klopotow.

za kazdym razem dokladnie deinstalowalem sterowniki, mam DirectXa 9.0c.

prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość markee

Ja raz kupiłem radeona x1600 pro i też miałem dużo artefaktów, nawet podczas próby zmiany ustawień w sterowniku komp się zawieszał. Oddałem do sklepu. Czasami się zdaża, od tego jest gwarancja.

Jak masz gwarancje to nie zawracaj sobie głowy, bo to naprawdę może być wina sprzętu i tak z tym nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tydzien temu kupilem karte Asus GF N6600 128m AGP, postawilem system od nowa i wszystko wydawalo sie ok, ale wlaczylem sobie Age of empires 3 zeby sprawdzic jaka bedzie roznica (przesiadka z GF 4200Ti) i tu pojawil sie problem, bez wzgledu na to jaka rozdzialka i detale gra sie przycina, sprawdzalem tez w Pariah i to samo, w 3dmark2001 SE wynik 10555 i podczas testowania tez widac jak sie przycina, jest to denerwujace... Zmiania sterownikow niepomaga, sprawdzalem asusy 71.24 (z plyty) i 81.89 (ze strony asusa) i najnowsze ze strony nvidi 84.21. Temp. GPU i RAM w asus smart doctor nieprzekracza 40 C, niesprawdzalem po dluzszym graniu do ilu dojdzie bo meczy takie granie... Paluchem sprawdzalem i temp rzeczywiscie nieparzy na coolerku ani pamieci, jedynie ten radiator obok coolera sie bardziej nagrzewa i zadlugo palucha niemozna na nim potrzymac:)

Niemam pojecia co moze byc przyczyna i niewiem czy zanosic ja do serwisu, prosze o jakies rady itp..

Moj sprzet:

Barton 2400+

Chaintech 7NJS na nForce2

2X256 Geil pc3200

2xHDD 60gb IBM i 160gb Seagate

zasilacz Chieftec 360w

 

ps.to moj pierwszy post, gdyby cos bylo nie tak napisane, to prosze o komentarz a napewno sie poprawie:)

po pierwsze na taką nowość musisz mieć sp2 zainstalować forceware 91+

po 2 czemu kupiłeś apg to strasznie stare wejście . ja wolałem kupić gorszy sprzęt na pci-e lga 755 i tera tylko wymienie komponenty a nie wszystko.

 

2. wiem ze to tylko faq ale w rvtunet pokazuje mi super wysokie cześtotliwości 400/800 standardowe

300/275 hmm od kiedy gigabyte podkręca seryjnie karty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...