Skocz do zawartości
grzesiu

GeForce 6600 / GT cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wintereq

Jak tam u was z podkręcaniem? U mnie karta chodzi na 600/1200 MHz i nie wiem, czy to nie za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam u was z podkręcaniem? U mnie karta chodzi na 600/1200 MHz i nie wiem, czy to nie za dużo.

jest w sam raz, bardzo dobrze i powinieneś sie cieszyc ze tak fajnie sie kręci. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będziecie wiedzieć

 

Otóż fartem nabyłem Gforce'a 6600 Leadtek 256 MB no i problemem jest to że nie mogę zainstalować sterowników innych oprócz tych z płyty (77.50 ) Nie wiem co to może być :( Zawsze miałem styczność z ATI i to jest mój pierwszy GF... jestem zielony co do NV

 

Jak instaluje inne to albo nie moge zmienic rozdzielczości (640x480 4 bity :|) albo przy wchodzeniu do win jest czarny ekran...

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje zmodowanego biosu z 1,4v na gpu do asusa n6600 256MB, wgrywalem rozne ale wersje 128MB i na takim biosie podkrecone na 400/650 z 300/500 gorzej wypadaly w testach niz na oryginalnym biosie i taktach. Sam tez modowalem obecny bios ale po wgraniu zmieni sie najwyzej taktowanie a napiecie na rdzen idzie takie same i nie idzie jego zmienic. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chyba nie bylo jeszcze takiego problemu :>

 

 

1. XP SP2 PL - instalujemy czysty system ale sterow do grafy windows nie instaluje....

 

2. Odpalamy setup.exe - najnowsze stery nv, rozpakowywanie......instalacja sterow... nie mozna znalezc urzadzenia i koniec, standardowa grafa VGA znika z menarzera urzadzen i jej nie ma ;]

 

Obraz pływa podczas instalacji XP-ka i juz po instlacji, pływa 2 razy wolniej niz normalnie bez sterow.

 

Jedyne wyjscie jak zainstalowac stery to:

 

 

postawienie czystego xp sp2 ! zaznaczam sp2 i zainstalowanie grafy na sile z menadzera urzadzen =]

 

 

Kto powie co sie stalo ? :) moglo wyczesac cos w biosie grafy ? Moze ktos mial poodbne cyrki ? System nie widzi wogole typu grafiki.

 

 

Wlozenie grafy na AGP do kompa i wszystko dziala jak nalezy !

 

reszta gratow:

 

Pietruszka4 3.0GHz

ASROCK na VIA jakis ( z AGP I PCI-E )

1GB RAM Kingston

ZASILKA FELL 400W, napiecia ok

 

 

Pozdrawiam

lukasrz

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą o świetnej podkręcalności kart Leadtek Px6600td 256/128 ... i owszem kręciła sie świetnie ale przy dobrej temperaturze na zewnątrz... a teraz... mam ok 28 stopni w pokoiku na standardowych zegarach mam artefakty w niektórych grach. Czym to jest spowodowane?? Jak temu zaradzic?? Mam dobry obieg powietrza w budzie bo długo nad tym pracowałem... i nawet moj presscot nie wyjeżdża z biurka (przy standardowym chłodzeniu:).

 

Ale martwi mnie karta... arty wykryłem narazie w NBA2006, NFS:MW - tu częściej w garażach niż podczas jazdy - i objaiwają sie brakiem textur:( ew. zanikaniem. Plz help.

 

reszta kompa:

P IV 3,4 GHz 640 Prescott 2MB cache || 1gb - w dualu (GOODRam) DDR2 - 533 4-4-4-12 || GF 6600 300/500 || Gigabyte 8l915p Dual Graphic || Samsung DvD || Nec 3550A - DvD-Rw ||

2x Manta Dragon Gamepad || 80Gb Samsung 2mb cache, 7200 obrotów ||

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem rozwiązanie ... zamknąłem bude ale polepszyłem w niej chłodzenie... to nie przyniosło efektu ale na procesorze mam mniejszą temperaturę... winne były sterowniki .. miałem 91.31 - najnowsze ... przeinstalowałem na starsze i problem zniknął. Boshe co ta nvidia robi za crap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

m_krzywy

Jest dzial Co kupic? i pytania tego typu TAM ZADAWAJ. :evil:

 

weiss

Klania sie czytanie ze zrozumieniem.

Mam pytanko uczysz ludzi czytania ze zrozumieniem a sam robisz babole ;). @m_krzywy nie pyta czy ta karte warto kupic tylko on ja ma i szuka rozwiazania problemu z artami w niektorych grach a nie pyta czy to dobra karta. Wiec pytam czy w zlym miejscu zamieszcza pytanie ktos kto szuka pomocy a nie oceny karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się zdawało, że gdzieś widziałem to pytanie :-P

 

@Spylon

Niektórzy producenci nazywali swoje 6600 dziwnie

FX6600

 

Nie zmienia to faktu, że post Mery był ni z gruszki , ni z pietruszki...

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mod. ma racje... a ten post został usunięty dlatego nie wiedziesliście o co chodzi... przepraszam za zamieszanie.

 

Po zmianie sterów przechodze do oc. Aha i wie ktos moze jak zedytowac swojego biosa aby zwiększyc napięcie na 1,4.

 

A i jakie moge miec oc bez moda??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ci producenci to firmy krzak, tacy z nich producenci, jak ze mnie potentat handlu kasetami magnetofonowymi na granicy polsko-niemieckiej. Niech sobie nazywają nawet Voodo FX 6600 ;)

 

Jakie jest najlepsze, wydajne chłodzenie do 6600GT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze, wydajne? Hmm musialbys zagadac z berkutem :wink:

A jak chodzi co o wydajne i powietrze to chyba Evercool Turbo2 Vc-rhc Gpu Cooler cenowo miazdzy.

 

@m_krzywy

Najszybciej by bylo poszukac juz zmodyfikowanych biosow 256mb... Zajmie to tylko troszke mniej czasu niz szukanie jak zmodyfikowac zgrany bios karty [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś bios do Leadteka Winfasta PX6600 TD 256/128 z 1,4 naipęciem?? Ew. link do stronki z biosami ... a oc bez moda??

 

Jakie jest najlepsze, wydajne chłodzenie do 6600GT?

Zamontuj radiatory na pamięci. Wymien coolerka na cos wydajniejszego. Po ci wydajniejsze chłodzenie?? Masz arty?? Czy dalsze oc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś bios do Leadteka Winfasta PX6600 TD 256/128 z 1,4 naipęciem?? Ew. link do stronki z biosami ... a oc bez moda??

Zamontuj radiatory na pamięci. Wymien coolerka na cos wydajniejszego. Po ci wydajniejsze chłodzenie?? Masz arty?? Czy dalsze oc??

 

Bios do Leadtek: MVKTECH.

Musisz dokladnie szukac swojego modelu.

 

Sorry za zamet z wczesniejszym postem ale jak cos bylo a pozniej tego nie ma to sie ma braki i gubi tresc. Natomiast co do rzekomego FX to juz poprawiam moj blad ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje zmodowanego biosu z 1,4v na gpu do asusa n6600 256MB, wgrywalem rozne ale wersje 128MB i na takim biosie podkrecone na 400/650 z 300/500 gorzej wypadaly w testach niz na oryginalnym biosie i taktach. Sam tez modowalem obecny bios ale po wgraniu zmieni sie najwyzej taktowanie a napiecie na rdzen idzie takie same i nie idzie jego zmienic. Prosze o pomoc.

mam mam leadteka a6600td 256/128 i zadne biosu tu nie pomagaly,zreszta duzo osob mialo problemy z podkredcaniem 6600 z 256mb.u mnie bynajniej zmiana na jakiego kolwiek biosa objawia sie brakiem dobrze wyswietlanego obrazu juz zaraz po uruchomieniu a probowalem juz wszystkich biosow.duzo osob pisalo ze jedyny pewny sposob na zwiekszenie napiecia to vmod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Czy mógłbym się spytać Was o coś?

Mianowicie, na ile wycenilibyście moją kartę, MSI GF6600 DIAMOND GDDR3 AGP 2.0 ns. Kręci się na 600/1200 MHz i jest na niej dodatkowo zamontowany Pentagram XC80AlCu z radiatorami na pamięciach. Karta ma gwarancję, została kupiona w kwietniu tamtego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duelist jakie miałes zegary bez vmoda?? i jakie masz pamięci??

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuje ale miałem niespodziwany wyjazd na wakacje... niestety dość krótkie :sad:

 

Standardowe taktowanie dla GPU to 300, a dla pamięci 500. Vmoda nie robiłem, bo kartę mam jeszcze na gwarancji, wgrałem tylko Bios z napięciem ~1,4V. Pamiątki to Infineony z czasem dosepu 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...