Skocz do zawartości
mechl!k

ATI Radeon 9700 cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

jescze nie zapomnij o komendzie -sst (jesli dobrze pamietam taqk to bylo, masz w wykazie komend atiflash) bo u mnie bez tego nie flashowal

 

Spisz dokladnie co ci wypisuje po flashowaniu i wklej tutaj.

 

Biosy stad: http://www.techpowerup.com/bios/?search=97...p;Submit=Search

AtiFlash stad:

http://www.techpowerup.com/downloads/Utili...OS_Flashing/ATI

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej beczki

Mam r9700pro sapphire i chce nabyć do tego monitor 20" HP L2045W który pracuje w rozdziałce 1680x1050. sprawdzam u siebie i nie ma takiej rozdzielczości. Czy radeon bedzie obsługiwał nominalną rozdzielczość dla tego monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien?? Sprawdzałeś napięcia miernikiem??

Jestem pewien.

 

Co do problemu to rozwiazal sie w zasadzie sam, okazalo sie ze kosci 512ram odechcialo sie dzialac - a ze na obecna chwile tylko tyle posiadam w tym kompie postanowilem zamienic wsadzic kosc z innego kompa i wszystko zaczelo dzialac jak nalezy. :D

 

Co ciekawa kosc ktora 'niby' nie pracowala dobrze w tym kompie w innym dziala bez najmniejszego problemu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, wreszcie nieco wolnego sie znalazło :] Ale ad rem.

 

Swego czasu - cos kolo pazdziernika - zaczał mi przeszkadzac dzwiek silencera. Zmieniłem na pasywnego zalmana (wersja c), tuz obok karty był fander na min z filtrem akasy p-kurz. Podczas gry w gothica jedynke czy hitmana starego - niby wsio ok. Jasne, nie były to jakies wymagajace gry - ale ew arty powinny sie pojawic :) nie było ich - wiec wsio git.

 

Pewnego jednak dnia w styczniu karta zaczela sypac artami, nawet w 2d - pomagało rozkrecenie fandera na max, obnizenie taktow i przetarcie paluchem pamiatek - z kurzu - niby miniamalnie tylko zalegał, ale jednak. Z czasem jednak było coraz gorzej i arty pozostały w standardzie. Karta wylądowała w szufladzie, przesiadłem sie na matroxa na pci - da sie zyc :]

 

Warto sprzedawac zalmana i kupowac np pentagrama miedzianego z radiatorami na pamiatki (na min powinno byc wzglednie znosnie, zreszta byłaby to pewnie sytuacja przejsciowa) czy radziu spisany na straty? nie był nawet nigdy podkrecany, zazwyczaj wydajnosc była wystarczajaca, smarowany był as5.

 

Jasne, ze to wrozenie pewnie, ale... ;) na allegro mo udałoby sie calosc sfinalizowac wzglednie małym nakładem. Ew moze warto gdzies tego radzia wyslac do naprawy (gdzie tanio i bez numerów?).

 

Jesli sie uda, za pare miesiecy i tak bedzie zmiana na cos innego, wiec... warto?

 

Dzieki z góry :)

 

Domi aka SCW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja piszę z takim dziwnym "problemem". Otóż mój znajomy nabył na ebayu Radeona 9700 Build By Ati jeszcze nówkę z 3 letnią gwarancją. Powtarzam nówkę. Pudełko zafoliowane, zaplombowane, wszystko cacy. Po włożeniu do kompa system wykrył tę kartę jako Radeon 9700Pro. Także inne programy wykryły go jako 9700 Pro. Karta ma 128MB Ramu i szynę 256 bit. Wszystkie giery idą mu cacy. W czym problem ano w tym, że Ati Tray Tools pokazuje standardowe częstotliwości taktowania 297/263 czyli jakieś dziwne bo z tego co pamiętam to 9700 ma 275/270 a 9700 Pro 325/310 Próba podkręcenia karty wyszła, że core dało się zakecić na 350MHz natomiast pamięć tylko na 285MHz. O co chodzi ? Znajomy ma P4 3,2GHz, 1GB Dual Ram Geil i jakąś płytę ECS. Fear i Stalker śmigają na wysokich detalach, wszystko wydaje się byc ok. Kiedyś pamiętałem jak rozróżnić 9700 od 9700Pro (chodziło coś o pamięci i ich ułożenie) ale teraz nie mogę skojarzyć. Może macie jakieś rady albo sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne robili te karty - jeżeli jest zielona to może być medion (wiem że miało być build by ATI) - lekko podbijali w tych kartach gpu ale slabsze dawali pamieci.

Jeżeli działa to nie ma się czy przejmować przy 256 bitowej szynie prędkość pamięci nie ma aż takiego znaczenia. Za to rdzeń przy OC lubi się grzać - radzę uażać [;

Edit:

Karta nowa na pewno nie jest bo od dawna ich nie robią - mogła być nie używana.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Element ma oznaczenie SC3,większość elementów na tej karcie ma właśnie oznaczenia SCXX,bądź SRXX,z tym,że te o oznaczeniu SC przypominają rezystory,a te SR małe układy scalone bądź tranzystory.Nie orientujesz się może jaki dokładnie element powinien się znajdować w miejscu na zdjęciu?Może masz dojscie do podobnego Radka?

Edytowane przez biggos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za offtop, ale...

Czy na tym forum są moderatorzy?

Dlaczego tutaj cały czas przyklejone są tematy w których ktoś zabierał głos kilka miesięcy temu? Przyklejcie tematy o nowych kartach, o których ktoś rozmawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...