Skocz do zawartości
mechl!k

ATI Radeon 9700 cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy sprzedawca sie pomylił czy faktycznie ma taktowania 265/530??

niepomylil sie, ma w biosie 265/530 ale bez problemow 340/580 bez artow w att a w grach takie zonki :mur: Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

340/580 bez artow w att a w grach takie zonki :mur:

a arty w grach ech skąd my to znamy :mur: pewnie mu sie znowu wydawało że dobrze sie zmodował 9500 <_<

ketch1 nie jest specjalnie rzetelnym sprzedawcą ja uniego kupiłem swojego radzia za 1. razem przysłał niemodowalne 9500 256 bit za 2. razem to co trzeba tylko, że słowna umowa była że ma to być radosław 9500 pro na 3ns memkach przysłał 3,3 zgodny z opisem aukcji ale nie taka była gadka niesmak pozostał dlatego radze z nim uważać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile pkt powinien miec taki zwykly 9700 non pro w 3dmarku 2k1?? w 03 ma miec ok 4,5k tak?? ja w 01 mam ledwo 13k pkt - nie za malo?? (testy puszczalem i niepatrzalem sie bo zal :P )

Troche za mało tych punktów <_< U mnie na procu z podpisu i nie kręconym R9700 NP było 1,5k w 3dM01SE, a ty masz jeszcze lepszy proc. 3DM01 testuje cały komp, a nie tylko karte. Inne stery może pomogą, albo system masz zawalony. A wcześniej jaką miałeś grafe??? Może system należy przeinstalować jak to był Geforce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Nawet jak nie był to GF to warto mu trzasnąć formata :D

 

p.s a co do 3d marka 2k1 to zainstaluj jakieś stare sterowniki wtedy wynik będzie dużo większy

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnia grafa byl 9550 - stery usuniete wszystkie.

obecne omegi 2.6.61 , a system niejest zawalony

 

zauwazylem ze ten org radiator z tym smiesznym wentylkiem jakos kiepsko odprowadza cieplo(ledwo letni a karta z 2 strony parzy! przesmarowalem AS5 i jest troche lepiej ale nadal goraca)

 

w pon karta wraca do sprzedawcy zobaczymy czy kasa czy wymieni ja

 

edit:

patrzcie na to lol

http://img131.imageshack.us/img131/6272/nature2k14qe.jpg - smiac sie czy plakac??

a w cs 1.6 normalnie, 1.5 znowu jakies dziwne kolorki

 

blad everesta czy jakis nowy model??

http://img223.imageshack.us/img223/8846/wtf7jj.jpg

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Dalej mnie ciekawią te taktowania.... :? przecierz R9700 ma takty 275/540 a ten ma 260/530, może to jakiś przerobiony 9500 :blink: oddaj go na gware bo to 9700TX tez nie zachęca <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bamboocha

Po opisie karty czyli 9700TX mozna wnioskowac ze to karta zrobiona dla jakies firmy. I tak jest. To jest karta ktora montowano w komputerach Dell. Ma zanizone tatkowanie w porownaniu do 9700 i jst slabsza od niej.

Nawet na naszym forum byl temacik o tej karcie http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=78839&hl=9700+tx

 

Z tego co pisali inni to karta posiada pamieci 3,3ns Infineona. Czyli teoretycznie moga pracowac z zegarem 300MHz(600MHz DDR).

 

A jesli karta wywala artefakty na defaultowych zegarach, nie pomaga zmiana sterow i reinstal OS'a to pewnie karta jest niesprawna. Mozesz jescze podac jaki zasilacz posiadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w opisie - fortek 350. nawet karte podlanczalem pod osobny zasilacz ale to samo

ale dziwne podnioslem takty do 340/580 i tylko 500pkt w 3dmarku 2k1 wiecej - to bylo wczoraj

 

dzis karta 2h temu poleciala do sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w opisie - fortek 350. nawet karte podlanczalem pod osobny zasilacz ale to samo

ale dziwne podnioslem takty do 340/580 i tylko 500pkt w 3dmarku 2k1 wiecej - to bylo wczoraj

 

dzis karta 2h temu poleciala do sprzedawcy

Nie zauwazylem opisu bo zlewa mi sie z kolorem forum :). A zasilka powinna pociagnac kompa bez problemu. Mozesz jeszcze poodlaczac inne elementy, zmniejszyc taktowanie procka itd. aby zobaczyc czy to nie przez zbyt duzy pobor mocy ale watpie aby to bylo przyczyna artow. No i jak rozumiem karta juz pojechala do pierwotnego wlasciciela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7600 gs galaxy 1,2 ns memki 256 mb ram jak sie nie da to 128 ramcuff :P najmocniejsza w tym segmencie cenowym uderzaj do niemca ew arche :]

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

j.w w tym przedziale cenowym nic wydajniejszego nie znjadziesz tylko bierz raczej galaxy z pamięciami 1,2 ns ta karta super sie podkręca

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

le 128bit mi sie zle kojarzy, a co z 7300GT ?

Ale przy takim taktowaniu i takiej przepustowości pamięci 128 bit nie jest wąskim gardłem, co do 7300GT to jak już brać to tylko te modele z 8 potokami ( są też kastraty z 4 potokami) ale IMO lepszym wyborem będzie coś z serii 7600 :-P

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat umarł ? Posprzedawaliście już swoje radki ?

Nie no gdzie :D Ja tam niedlugo wracam do vmoda, shimm juz zdjety, takze teraz bede ostro jechal z rdzeniem :D

Az do spalenia :D, ciekawe ile wytrzyma.

Prawde mowiac to sie chyba teraz takiego radzia za cholere nie oplaca sprzedawac, bo jak mam za niego dostac 150zl to wole niech lezy na polce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;).

Mam kilka pytań dotyczących R9700 PRO, a nie mam czasu na przeglądanie topicu oraz nie mam możliwości, bo mnie stasznie szyja [ciach!]la od rana. Będzie to moja 1sza ATI więc proszę o wyrozumiałość. :)

 

1) Jakie stery ? Fajnie by było jakbyście polecili jakieś orginalne. Może jakiś wybór pomiędzy markami a wydajnością w grach ?

2) Jak to się podkręca ? Wiem, że każdy się podkręca inaczej, ale tak teoretycznie ?

3) Jakie wyniki R97P osiąga w 3DM'ach na deflaucie ?

4) Czy powinienem przeinstalować windę ? Poprzednio miałem nV oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Jakie stery ? Fajnie by było jakbyście polecili jakieś orginalne. Może jakiś wybór pomiędzy markami a wydajnością w grach ?

2) Jak to się podkręca ? Wiem, że każdy się podkręca inaczej, ale tak teoretycznie ?

3) Jakie wyniki R97P osiąga w 3DM'ach na deflaucie ?

4) Czy powinienem przeinstalować windę ? Poprzednio miałem nV oczywiście.

1) Ja używam Omegi 26.42 i są lajcik

2) Teoretycznie pamiątki polecą ci na 680-700

3) U mnie na sprzęcie z podpsiu (Venice na 1,8ghz) wyciągnąłem 5242

4) jak najbardziej tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegi to są chyba zmodyfikowane stery, prawda ?

A ja bym wolał zwykłe (Catalysty ?), więc jakie wybrać ?

tak zmodyfikowane ale dzięki temu mają lepszą wydajnosć, jeżeli takie ci nie pasują to polecam również Catalysty 5.5 lub 5.6

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprcjaliści czego używać do podkręceania bo Riva mi zrobiła takie ciekawe zamieszanie że aż miło :D.

Chwilami komp stawał się MMX166 32MB SDR ;P.

A więc czego użyć ? Używam tych sterów,m ale nie ma żadnego programu/opcji do oc :(.

BTW Reinstalka systemu dała mi 70pkt więcej w 3DM03 ;D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati Tool jest lepsz i stabilniejszy :P

Ati Tool 0,24 - prosty lekki umozliwia wymuszanie poziomu AA oraz zastosowanie wielu profili na hot key (np Q+L i ustawia tobie max albo min i jeszcze zagra dźwięk jak koniecznie będziesz chciał :P) albo profili 2d i 3d gdzie bedziesz miał jak ja w windzie 215/215 a jak właczysz grę poleci na stabilny dla twojej karty max - zupełnie automatycznie,

możesz też ustawić żeby ładował ci się z windą ładował profil po czym wyłączał się program i załaduje ci taktowania właściwie na stałe - program nigdy nie będzie obecny na pasku a taktowania będą stale podkręcone z wyjątkiem okresu startu systemu

 

jeżeli taktowania się nie zmienią przez ati toola uzywaj omeg - będzie działać :]

Edytowane przez kvasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Najpierw spróbuje ATT - podoba mi się menu i jest w trayu. Jak coś bęzie nie tak spróbuje AT.

2) Jaki maxymalny wynik BEZ OC karty na 3DM01 osiągneliście ? Ja tylko 174xx K :(.

 

Edit// Również prosił bym o uzasadnienie słowa stabilniejszy

Edytowane przez Venom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...