Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

zayonnc tu możesz wysmarowac im opinie, pod warunkiem, że odważyli się dodac do spisu swój sklep

http://www.opineo.pl/index.php

 

hmmm nie wiedząc czemu nie ma tam GRALa :lol:

 

Ale mam nadzieję, że dzięki mnie już kilku klientów stracili (wszyscy moi znajomi + trochę osób z for internetowych) :D

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko tez nie kupie nic w gralu , ale chciałbym sprostować czy 1,5V dla r430 jest bezpieczne ?? Max temp na stocku, z wentylkami dmuchajacymi na karte nie przekracza w stresie 54 stopni i to chyba nie jest dużo dla rdzenia. Poniżej 50 stopni to już nie na powietrzu. No chyba że zalmany czy pentagramy potrafia schłodzić r430 do temp 40 stopni , ale coś mi się nie wydaje że przy tych upałach tak by było.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłeś jakiś tunel do evc?

wygięty na 90*

z boku mam kratke :)

wentyl od drugiej strony i wio :)

 

aa i na nf4 spada z 50* na 41* xD na CPU o 2* :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ok 85*C r430 nie sypie artami, sprawdzałem :D Ale nie wiem jak będzie z Vmodami

 

zayonnc tu możesz wysmarowac im opinie, pod warunkiem, że odważyli się dodac do spisu swój sklep

http://www.opineo.pl/index.php

no to widzę dlaczego moj x800 gto crucial R430 się sypnol !!! napiecie podniesione + odblokowane 4 potoki + 30 stopni w pokoju bez wentylowanej obudowy + fakt że sie mega karta grzala !!!!!!!!! = SPALENIZNA !! :mur:

 

fak fak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj x800xl trafil do serwisu :(

tylko ze asus podobno stara sie najpierw naprawiac karty a dopiero w ostatecznosci wymienia na nowe

mam nadzieje ze dostane nowa a nie ta po naprawie

 

moj x800xl trafil do serwisu :(

tylko ze asus podobno stara sie najpierw naprawiac karty a dopiero w ostatecznosci wymienia na nowe

mam nadzieje ze dostane nowa a nie ta po naprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam pytanie czy mam w porzadku wyniki w 3dmarkach przy moim sprzecie

ASUS K8N4-e deluxe

Sepmron 3000+ 8x313=2509

768mb ram @209mhz

Ati X800gto fireblade @16 potokow 420/560 mxz

 

01~20 000

03~11 000

05~ 5 500

 

ps czy na sapphire x800gto fireblade naloze ati silencer 5 czy 4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema mam pytanie czy mam w porzadku wyniki w 3dmarkach przy moim sprzecie

ASUS K8N4-e deluxe

Sepmron 3000+ 8x313=2509

768mb ram @209mhz

Ati X800gto fireblade @16 potokow 420/560 mxz

 

01~20 000

03~11 000

05~ 5 500

 

ps czy na sapphire x800gto fireblade naloze ati silencer 5 czy 4 ?

5 :)

4 też powinieneś wcisnać ale jest mało wydajny xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

a ja teraz przy takich upalach mam na swoim radku (takim jak w podpisie) r430 na czerwonym laminacie na idle mam 54 stopnie a przy graniu np w herosow5 juz temp dochodzi do 81 stopni :mur: :blink: doslownie masakra a wczesniej w fear jak gralem to max bylo 60 <_< dodam ze mam otwarta bude i chlodzenie boxowe... wiem ze musze zmienic na jakiegos AC5 ale bez przesady panowie nie az takie temp, teraz to juz boje sie w ogole grac i chlodze jakims starym pokojowym brzeczacym witrakiem i mam max 77 stopni w stresie :mur:

 

pomozcie please...

z gory thx

 

dodam ze nie jest krecona procz tych odblokowanych 4 potokow i cooler na tym boxowym chlodzeniu chodzi na maxa od 70 stopni w ATT

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bude mam otwarta, ale np teraz gram sobie herosow5 i mam 46 w otoczeniu karty:/

Otwarta, to nie znaczy wentylowana. Powietrze nadal stoi tam w miejscu. Lepsza jest lepiej wentylowana obudowa, gdzie przez całą obudowę jest przeciąg niż otwarta, ale bez żadnego ruchu powietrza.

Daj na razie jakiś wiatraka aby dmuchał z boku na grafike, powinno Ci to trochę zmniejszć temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarta, to nie znaczy wentylowana. Powietrze nadal stoi tam w miejscu. Lepsza jest lepiej wentylowana obudowa, gdzie przez całą obudowę jest przeciąg niż otwarta, ale bez żadnego ruchu powietrza.

Daj na razie jakiś wiatraka aby dmuchał z boku na grafike, powinno Ci to trochę zmniejszć temp.

no wlasnie daje takiego zloma ktory warczy gorzej niz suszarka, ale to tylko przy graniu w sumie...wczesniej w idle mialem 39 stopni teraz mam 54...niezla roznica, ale to pewnie przez ogolna temp powietrza:/ no nic dzieki za pomoc aha, jakie chlodzenie na GPU i pamieci polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie daje takiego zloma ktory warczy gorzej niz suszarka, ale to tylko przy graniu w sumie...wczesniej w idle mialem 39 stopni teraz mam 54...niezla roznica, ale to pewnie przez ogolna temp powietrza:/ no nic dzieki za pomoc aha, jakie chlodzenie na GPU i pamieci polecacie?

Dosyc wysokie masz tempy w idle :?

Ja mialem 55 przy graniu w BF'a w zamknietej wentylowanej budzie, a wiatrak na karcie na maxa zalaczalem.

Otoczenie mialem podobne co GPU lub nawet takie same.

Napewno nic nie ruszales przy chlodzeniu :?: bo to dziwne jest :rolleyes:

 

co do chlodzenia to sobie zobacz w pierwszym poscie bo tam chyba jest opisane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyc wysokie masz tempy w idle :?

Ja mialem 55 przy graniu w BF'a w zamknietej wentylowanej budzie, a wiatrak na karcie na maxa zalaczalem.

Otoczenie mialem podobne co GPU lub nawet takie same.

Napewno nic nie ruszales przy chlodzeniu :?: bo to dziwne jest :rolleyes:

 

co do chlodzenia to sobie zobacz w pierwszym poscie bo tam chyba jest opisane :P

teraz wisza 2 coolery z jakis starych zasilaczy na wykalaczkach i chlodza radiator od boku i mam w idle 44-45 C, takze jest lepiej w stresie nei sprawdzalem jeszcze, ale pewnie tez bedzie ciut lepiej, tylko ze i tak wysokie te temp :mur: na poczatku mialem 39 w idle a w stresie max 60 a teraz masakra jest moze o prostu za malo albo za duzo tej pasty dali na GPU, trza bedzie zmienic tak czy siak to chlodzeni:/ w sumie myslalem ze bedzie bardziej wydajne, ale jednak blacha to blacha, a miedz to miedz :D wiec co za chlodzenie mi radzisz AC rev2 ? czy jakiegos pentagrama? i jakie radiatory na pamieci?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież radiato na GTO jest miedziany. Sprawdź czy Ci się kurzem nie zapchał.

wczesniej tak bylo jak byly na niebieskim laminacie ja mam na czeronym tak jak poisalem na samym poczatku i odblokowane dodatkowe 4 potoki, upilem ja jakies 2-3miechy temu takze nie mial prawa sie jeszcze zapchac :mur: Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie mial prawa,moją musze czyscic co miesiac a nawet czesciej,dobrze ze juz obok mnie lezy bloczek na gpu :)

aha no to niezle;) a co mi polecacie, jakie do niej chlodzenie bedzie najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha no to niezle;) a co mi polecacie, jakie do niej chlodzenie bedzie najlepsze?

hmm pewnie woda :P

 

silencer 5 lub cos podobnego, poszukaj 3 strony temu bo ktos juz oto pytal

 

chlodzenie na x800gto ma rdzen miedziany reszta jest aluminiowa, a pasty jest duzo naladowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm pewnie woda :P

 

silencer 5 lub cos podobnego, poszukaj 3 strony temu bo ktos juz oto pytal

 

chlodzenie na x800gto ma rdzen miedziany reszta jest aluminiowa, a pasty jest duzo naladowane.

nawet ta nowa rewizja na czerwonym laminacie ma tam troche miedzi?

 

ktore chlodzenie bedzie najlepsze(ale nie WC) evercool czy AC5 rev2? jesli evercool to jaki model bo szczerze mowiac nie znam tych coolerow;) no i oczywiscie radiatorki na pamieci;)

 

aha jeszcze jedno czy jak mialem przez pare dni temp w stresie 81* na GPU (teraz mam 71 z tymi dwoma coolerami na grzbiecie) to czy to strasznie jakos wyeksploatowalo juz ta grafike i np po zmianie chlodzenia bede juz mial mniejsze osiagi przy OC?

 

pozdr

Edytowane przez magus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet ta nowa rewizja na czerwonym laminacie ma tam troche miedzi?

 

ktore chlodzenie bedzie najlepsze(ale nie WC) evercool czy AC5 rev2? jesli evercool to jaki model bo szczerze mowiac nie znam tych coolerow;) no i oczywiscie radiatorki na pamieci;)

 

aha jeszcze jedno czy jak mialem przez pare dni temp w stresie 81* na GPU (teraz mam 71 z tymi dwoma coolerami na grzbiecie) to czy to strasznie jakos wyeksploatowalo juz ta grafike i np po zmianie chlodzenia bede juz mial mniejsze osiagi przy OC?

 

pozdr

 

no ja mam miedziana wkladke, a karta kupiona 2 tygodnie temu na czerwonym PCB B-)

co do chlodzenia to sie nie wypowiem z prostej przyczyny ... nie uzywam takich :P

 

temp wysoka, mozliwe ze cos juz napewno sie w czipie przyfajdało ale jest tez szansa ze sie dobrze wygrzal i bedzie sie krecil lepiej :rolleyes: (vide procki amd/intel)

 

proponuje zdjac chlodzenie i zobaczyc czy czasami gdzies krzywo nie lezy na rdzeniu, takie tempy to naprawde przesada przy niekreconym :blink: :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy fabrycznym coolerku napewno nie za wysokie, ale to też zależy od samego rdzenia.

Jeden grzeje się bardziej, a drugi mniej.

 

BTW. Teraz mam 39 stopni przy przeglądaniu neta i 320mhz na rdzeniu.

Wiatraki na chłodnicy puszczone na 5V. A normalnie maiłem 33*

Lato robi swoje ;)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JROX

ale pytanie czy z takimi temp miales ja (przy stockowym chlodzeniu oczywiscie) niezle krecona czy tylko po modzie na 16 potokow? a jesli chodzi o tego evercoola to jaki model, moze jakis link?

 

@fetorman

ale czy widzisz ta miedziana wkladke jak jest zalozony radiator na karte? a co to znaczy ze cos juz sie na pewno w czipie przyfajdalo? ze sie juz zjaral lekko czy co? wlasnie z tym zdejmowaniem radiatora troche sie obawiam ze jak zdejme to pozniej jak zaloze spowrotem to bedzie jeszcze gorzej, w sumie z tym chcialem poczekac do zmiany chlodzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widac tej wkladki niestety :? chyba ze masz takie lustereczko cieniutkie ze wlozysz pomiedzy PCB a radiator.

Lub wez kawalek drucika i pomiziaj pomiedzy plytka a radiatorem, bedzie wyczuwalna przerwa na laczeniu AL/CU to oznacza ze masz wstawke z miedzi.

 

przyfajdalo znaczy ze mogl sie nadpalic np laminat, jakas sciezka w samym czipsecie, kalafonia sie stopila itp, moze tez oznaczac lepsze przewodzenie pradu przez ta sciezke i tym samym lepsze OC karty

 

nie ma sie czego bac proste jak budowa 8 cylindrowca w ukladzie boxer :D ;)

odkrecasz srubki i chlodzenie ladnie sie odkleja od rdzenia i pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie widac tej wkladki niestety :? chyba ze masz takie lustereczko cieniutkie ze wlozysz pomiedzy PCB a radiator.

Lub wez kawalek drucika i pomiziaj pomiedzy plytka a radiatorem, bedzie wyczuwalna przerwa na laczeniu AL/CU to oznacza ze masz wstawke z miedzi.

 

przyfajdalo znaczy ze mogl sie nadpalic np laminat, jakas sciezka w samym czipsecie, kalafonia sie stopila itp, moze tez oznaczac lepsze przewodzenie pradu przez ta sciezke i tym samym lepsze OC karty

 

nie ma sie czego bac proste jak budowa 8 cylindrowca w ukladzie boxer :D ;)

odkrecasz srubki i chlodzenie ladnie sie odkleja od rdzenia i pamieci.

znajomy kiedys zmienial chlodzenie na radku 9700pro i za mocno dokrecil, tylko wlasnie nei pamietam co,czy radiator czy bloczek wodny, ale troche przegial bo tak docisnal ze GPU za mocno weszlo i trzeba bylo je na nowo osadzac:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy kiedys zmienial chlodzenie na radku 9700pro i za mocno dokrecil, tylko wlasnie nei pamietam co,czy radiator czy bloczek wodny, ale troche przegial bo tak docisnal ze GPU za mocno weszlo i trzeba bylo je na nowo osadzac:/

 

ale tam nie ma co dociskac bo ochlodzenie jest tak spasowane, ze wszystkie srubki maja sie dokrecic do oporu.

 

osadzac :blink: ze jak, niby GPU wcisnal sie w PCB :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tam nie ma co dociskac bo ochlodzenie jest tak spasowane, ze wszystkie srubki maja sie dokrecic do oporu.

 

osadzac :blink: ze jak, niby GPU wcisnal sie w PCB :huh:

aha no to spoko, bo wlasnei sie obawialem jak z tymi srobkami jest, zeby za mocno ich nie dokrecac...a z tym osadzaniem GPU to tak mu w serwisie (mtec) powiedzieli:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...