Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Cos sie zaczelo walic w jaka gre bym nie zagral to po minucie mam zwis i tylko twardy reset pomaga

nie wiem czy to coś z grafika dodam ze to x800gto 128mb z 16 potokami fabrycznie juz odblokowanymi, nic nie chce chodzic. Jade na najnowszych omegach, ale instalowalem i inne stery na wszystkich to samo , reinstalke systemu tez juz robilem.

sprzet jak w podpisie.

Przegrzewac sie raczej nic nie przegrzewa bo to wystepuje zaraz po wejsciu do gry to nawet sie nie zdąży nagrzać. W commandosie strike force to juz w menu mnie zawiesza i wywala do pulpitu podobnie w NFS MW juz w menu się wiesza , czasami wyskoczy komunikat ,ze wystapil problem z aplikacja i zostanie zamknieta , ale nie zawsze to sie pojawia, w GTA SA podczas gry wywala , w PES5 zawiesza podczas gry robi sie czysty niebieski ekran i system startuje od nowa albo tylko reset. Widac ze cos nie tak tylko nie wiadomo co?

 

A poza grami system chodzi idealnie.

Jezeli ktos by cos podejrzewał to prosze o rade.

pomocy help :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta grafika pobiera prad z plyty nie ma dodatkowego swojego zasilania,

zasilacz mam chieftek 420w ktory ma 20 pinowa wtyczke , plyta ma wtyk glowny 24 pinowy wiec te cztery miejsca we wtyczce sa wolne czy to moze byc przyczyna

i druga sprawa na ktorej linij sa dla mnie wazne te napiecia , a dokladnie grafika z ktorej linii zasilania bierze prad?

w tej chwili wlaczylem rano gierke i nawet do menu nie doszlo tylko niebieski ekran wyskoczyl i zwis i tylko twardy reset takze to napewno nie wina przegrzewania sie.

wiec napiecia sa takie

5V - 5,16-5,18

12V - 12,02-12,18

3,3V - 3,42-3,46

takze raczej dobre czyli zasilacz tez odpada czyzby grafika?

agrafike dokładnie mam ta:

http://www.allegro.pl/item107120091__sapph..._pci_e_box.html

pozdro

Edytowane przez Flinston

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika nagrzewa się bardzo szybko, potrafi skoczyć o kilka stopni na sekunde. Tak więc sprawdź wszelkie temp na kompie, czy któryś wiatrak się nie zakurzył, przyblokował.

 

Jest jeszcze możliwość, że masz jakiegoś wira, więc przeskanuj kompa.

 

Sprawdź jeszcze napięcie w momencie włączania gry, czy nie ma nagłych skoków.

 

Nie masz nic innego podkręconego na kompie? Timingi ramu, cpu? Zapuść programy sprawdzające do pamięci czy do CPU aby je wykluczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nowy komputer ja go dopiero zlozylem, napiecia miezylem rowniez jak wchodzilem do gry ,

wir tez odpada , bo robilem juz reinstalke systemu i tak sie dzieje na czystym systemie.

 

Nie mam nic podkreconego , ale te timingi jakie powinienem miec np ramu i gdzie to ustawic

i oco chodzi z tym programem sprawdzajacym do pamieci?

 

temperatura na bank odpada

 

 

zalozylem druga grafike GF 6600LE

i chodzi wszystko pieknie zadnych problemow

takze grafika idzie na gwarancje dwutygodniowy sprzet

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie...

 

Od razu przejdę do rzeczy... ;/

Ratunku, pomocy. W załączniku screenshot, normalna praca, kilka minut po włączeniu komputera. W grach tak samo, sypie się po 2-3 minutach. W tej chwili prawie nie widzę, co piszę, bo zasłaniają mi te parszywe paski (gęstsze niż na screenie). Karta (x800 GTO Sapphire na czerwonym laminacie) nowa, nie kręcona ni razu, wsadzona do komputera cztery godziny temu... Próbowałem najnowsze Catalyst, w tej chwili są Omegi - nic. Programy (ATT, Everest) pokazują temp. GPU nie przekraczającą 50 stopni (w tej chwili 37).

Moja konfiguracja sprzętowa wygląda następująco:

Sempron 2400+, MSI K7N2 Delta2, Seagate 80GB SATA, Seagate 200GB SATA, CD-RW Lite-On, FDD, karta wi-fi, zasilacz Chieftec 360W (360-302DF)...

Jakieś pomysły, sugestie, cokolwiek? :|

 

 

Pozdrawiam,

n.

post-140061-1153180017_thumb.jpg

Edytowane przez ntec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gwarancje oddawaj, prawdopodobnie pamieci siadly lub jest zimny lut :? :unsure:

 

dotknij kazda kosc pamieci i tak lekko docisnij je do laminatu lub tez popykaj w nie palcem jesli sie cos bedzie zmienialo na ekranie to juz wiesz co jest nietak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

chcialem sie upewnic jesli chodzi o powiedzmy gre heroes of might and magic 5 i moj sprzet taki jak w podpisie, bo przy pelnym oddaleniu kamery na najwiekszych mapkach fpsy schodza mi ponizej 20 klatek w niektorych momentach i teraz jesli nawet zmniejsze detale na minimum w sumie nic nie porawia...i wychodziloby ze po prostu procek nie wyrabia bo grafika jakby nie dawala rady to po obnizeniu detali powinno sie poprawic, prawda? czy ktos ma podobny sprzet i gral w heroesow 5?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ntec Gdzie kupowałeś grafike? Może już Ci wgrali bios z 16 potokami i dodatkowe potoki są uszkodzone, sprawdź ile potoków masz. Ale wygląda na to, że grafike pechowo uszodzoną trafiłeś, może w transporcie uszkodzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gwarancje oddawaj, prawdopodobnie pamieci siadly lub jest zimny lut icon_confused2.gif unsure.gif

 

dotknij kazda kosc pamieci i tak lekko docisnij je do laminatu lub tez popykaj w nie palcem jesli sie cos bedzie zmienialo na ekranie to juz wiesz co jest nietak.

ntec Gdzie kupowałeś grafike? Może już Ci wgrali bios z 16 potokami i dodatkowe potoki są uszkodzone, sprawdź ile potoków masz. Ale wygląda na to, że grafike pechowo uszodzoną trafiłeś, może w transporcie uszkodzili.

Dzięki za odpowiedzi. :)

Potoków ma 12. ;)

Ku mojemu zaskoczeniu, a byłem tym mile zaskoczony :D, karta chyba się "przyzwyczaiła". Po paru rebootach, które właściwie nic nie pomagały, włączyłem na dłuższy czas nowego Hitmana - przez parenaście minut "krzaczyło" i nawet w pewnym momencie znikały tekstury, aż tu nagle obraz stał się czyściutki i w ogóle piękny. :huh: :lol2:

Ktoś mi powiedział, że może to pamięć karty musiała się "przeczyścić" :blink: (mój błąd w podanej wcześniej informacji - karta była używana przez pare dni w innym komputerze).

Póki co, jest ładnie i wszystko działa należycie. :rolleyes:

 

Pozdrawiam,

n.

 

 

edit:

Jeszcze takie głupie pytanko... ;]

Gdzieś czytałem o sugerowanych obrotach wentylatora, ale nie mogę tego znaleźć. Mógłby ktoś coś napisać na ten temat? W AT/ATT było po kolei bodajże 57%, 65%... Ale coś kliknąłem nie tam gdzie trzeba i mi wcięło te ustawienia ;/

Czy ustawienie w AtiTool opcji utrzymywania wyznaczonej temperatury jest bezpiecznie dla samego chłodzenia? ;P Gdzieś się natknąłem na posta, w którym była mowa o nierównej pracy wentylatorka przy nieodpowiednich obrotach...

 

PS.

Co wg Was jest lepsze - ATI Tool czy ATI Tray Tools? ;P

Edytowane przez ntec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już tego Powercolorka, jest na R430 (niestety nie ma eFek :-| ) kręci się słabo - ledwo doszedł do 10077pkt w 3Dmarku2k3 (450/770), ale to i tak nieźle jak na grafę za 320zł B-) Jeszcze nadal nie wiem jak dostać się do czujnika temperatury :mur:, ale myślę że nie powinien być za ciepły pod freezonem Al-Cu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez w koncu zmienilem chlodzenie na moim x800GTO(r480).

Na allegro udalo mi sie wyrwac za 25zł dwumiesiecznego silecera ATI 4 rev.2 i jestem podwojnie zadowolony.

Chodzi dokladnie o TO.

Teraz wrazenia czyli jest bardzo cicho, a temperatury na rdzeniu maja sie nastepujaco:

Stock cooler 100%

Stress:

def. clock- 62 stopnie

520mhz - 65 stopnii

545mhz(max na stock cooler)-67 stopnii

 

Silencer ATI4 rev.2 100%

def. clock -55 stopnii

520mhz - 58 stopnii

545mhz(rowniez max dla silncera!!) - 60stopnii

Co do pamieci to na stockowym coolerze krecily sie na ok. 570mhz teraz ida na 600mhz.

 

Jak widac niezaleznie do tego na ile podkrece temperatura jest zawsze nizsza o 7 stopnii na rdzeniu :lol:

 

Zadowolony jestem podwojnie gdyz kupno Evercoola Turbo 2, a do tego jakis radiatorkow na pamieci(85zł+25zł) byloby wyrzuceniem pieniedzy w bloto.

Jak widac 545mhz na rdzeniu to juz max(powyzej sie wiesza) i na zadnym chlodzeniu raczej bym wiecej nie wycisnal.

Wina lezy zapewne w zbyt malym napieciu na rdzeniu chociaz, sama karta ma wtyczke zasilajaca, ale niestety to i tak za malo.

Vmodow robic RACZEJ nie bede wiec Silencer spelnia swoje zadanie w 110% tymbardziej, ze dodatkowo bedzie mi chlodzic freezera, ktorego zamontuje na chipset plyty glownej :D

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widac 545mhz na rdzeniu to juz max(powyzej sie wiesza) i na zadnym chlodzeniu raczej bym wiecej nie wycisnal.

Wina lezy zapewne w zbyt malej ilosci pradu dostarczanej do karty chociaz, sama karta ma wtyczke zasilajaca, ale niestety to i tak za malo.

Vmodow robic RACZEJ nie bede wiec Silencer spelnia swoje zadanie w 110% tymbardziej, ze dodatkowo bedzie mi chlodzic freezera, ktorego zamontuje na chipset plyty glownej :D

 

Nie prądu tylko napięcia dla rdzenia, a dodatkowa wtyczka nie ma z tym nic wspólnego, daje jedynie tyle, że napięcia są stabilniejsze i w razie modów może się przydać :wink:

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie, sorki za blad :oops: .

W koncu to Vmod, a nie Amod :wink:

 

 

EDIT>> czy ATiTool moze spowodowac zatrzymanie sie wentylatora(bez ustawienia obrotow na 0%)??

Mialem dzis taki przypadek, ze ustawilem na dynamic i wyszedlem z pokoju po przyjsciu ptrze, ze temp. na rdzienu osiagnela 70 stopnii! :mur: .

Jak latwo sie domyslec wentyl przestal pracowal i za nic nie chcial ruszyc.

Reset kompa tez nie przyniosl skutku, dopiero wylaczenie kompa i wyciagniecie karty ze slotu oraz ponowne jej wlozenie pomoglo.

Ale czy czasem to nie wina samego silncera?? Moze go jednak zareklamowac bo jak sie zatrzymie podczas grania to cienko to widze...

 

 

EDIT2>>wentyl sie znowu przestal krecic bez mojej ingerencji. Czego to moze byc wina??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś sprawdzić przy jakich ustawieniach w % wentylator staje i ustawić aby zawsze były wyższe. Oczywiście pod warunkiem, że podłączyłeś chłodzenie do gniazda na grafice, a nie do molexa.

Ewentualnie może to być przyczyną jakiegoś uszkodzenia wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś sprawdzić przy jakich ustawieniach w % wentylator staje i ustawić aby zawsze były wyższe. Oczywiście pod warunkiem, że podłączyłeś chłodzenie do gniazda na grafice, a nie do molexa.

Ewentualnie może to być przyczyną jakiegoś uszkodzenia wiatraka.

Chyba mnie nie zrozumiales.

Wentyl po jakims czasie staje czy to na 54% czy to na 100%.

Po tym juz za nic nie chce ruszyc, pomoglo jedynie wyjecie karty ze slotu.

Powrocilem do starej suszary, a jutro silncera chyba odesle na gware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. widze że już długonik tu nic nie napisał, mam radeona x800 gto 128MB na niebieskim PCB i brakiem dodatkowego zasilania, chciałem się dowiedzieć czy ktoś wie jak dorobić dodatkowe zasilanie, bądż ma jakieś fotki albo schemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ;]

 

Problemów z kartą ciąg dalszy. Spisywała się dzielnie, Blood Money ukończonone, kilka innych zaległych, ładnych gier 3D też (tak tak, musiałem odrobić spore zaległości ;)), ale następne będą musiały trochę poczekać. Któregoś razu po włączeniu komputera na ekranie (od samego uruchomienia) pojawiło się mnóstwo prostokątów z takich "kropek" ;P. Co ciekawe, tak mi się wydaje, obraz nie jest spaprany w biosie i podczas wyświetlania tej "tabelki" ze sprzętem w następnym ekranie po memteście. Dalej już się sypie, ale żeby było zabawniej, komputer restartuje się po próbie zalogowania w systemie. Przepuszcza w trybie awaryjnym, pozwala gapić się w ekran, ale wystarczy kliknąć (można machać myszką, ale klikać nie pozwala) albo wcisnąć jakiś przycisk na klawiaturze, i następuje reset.

Przełożyłem drania do innej maszyny, ale efekt był identyczny. Więc chyba nie ma co kombinować tylko odesłać do serwisu. Dodam jeszcze, że kilka dni wcześniej sprawdzałem możliwości o/c kart, ale długo przed i w chwili wystąpienia awarii zegary były ustawione standardowo.

Swoją drogą, pięknie się kręci (X800GTO Sapphire, R480, czerwony laminat, AGP) - ze standardowego 400/490 poszło na 560/580 stabilnie. ;]

 

Pozdrawiam,

n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie upały dają sie we znaki. U mnie tez pogram 2h w csa i mam szachownice na ekranie . Czas na jakies lepsze chłodzenie bo przy tych skwarach oryginalne nie wyrabia i temperatura potrafi dojsc do 65 stopni a na r430 to o 15 za dużo :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65C to wg mnie "elegancka” temperatura dla tej karty :), wiem bo miałem ten badziew z huraganem zamiast wentylatora lol

temp raczej podchodzi Ci trochę wyżej niż te 65C <_<

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...