Skocz do zawartości
modlin

Barton I Copper Shim !

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec pół roku temu zakupilem sobie radiator thermatake za 120zł z 4 heatpipe'ami. Zakupiłem tez copper shima. Na paście artic ceramique miałem przy napięciu 1.65v. 52 stopnie w stressie. Walczyłem z tym radiatorem na wszelkie sposoby. Szukając czegos w necie trafiłem przypadkiem na instrukcje montazu copper shima po angielsku. Na samym dole był napis "NOT FOR BARTON !"

 

Jakie było zdziwienie moje kiedy po wywaleniu tego chłamu na procku mam teraz 42 stopnie w stressie. Ponadto napięci potrzebne do osiągnięcia danych prędkości zmniejszyło sie o około 0,75v.

 

Przeszukałem całego tweaka i nigdzie nie bylo opisanego takeigo przypadku. Osoby mające tak jak ja mobila najprawdopodobniej nie sa świadome ponieważ część jedzie na niskim napięciu itp.

 

 

więc : NIE MĄTUJCIE COPPERÓW NA BARTONY !

 

 

Przeszukałem całe forum i nigdzie nie było opisanego takeigo przypadku ani nawet wzmianki o nie kompatybilnosci. Coppery były wręcz zalecane dla bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=76169 tego nie znalazłeś?? A wiesz że sig może mieć max 10 linijek?? A Twój to ile ma?? :blink:

 

podales linka do tematu o bartkach ale jemu bardziej chodzilo o ostrzezenie uzytkowników przed uzywaniem shima.

 

Coś slyszalem o tym ale ja na swoim 1,7+ mam zalozony bo sie boje zakladac moj radiator bez bo ma zajebiscie twarda zapinke :/

 

qmpel ma na bartku i wszystko jest ok.

 

 

Ponadto napięci potrzebne do osiągnięcia danych prędkości zmniejszyło sie o około 0,75v.

wytlumacz mi co ma podkladka do napiecia na ramach ?? jakos nie moge zaczaic :blink:

 

 

EDIT

 

sorki moj blad z tymi ramami, zle przeczytałem :lol2:

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem shima ktory byl na thortony ale nie na bartony ;) ( a przeciez to prawie to samo ;) ) i wszystko bylo git ;] zreszta jak by nie bylo odpowiedniego docisku to by 2.65@2.1V nie zrobil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podales linka do tematu o bartkach ale jemu bardziej chodzilo o ostrzezenie uzytkowników przed uzywaniem shima.

 

Coś slyszalem o tym ale ja na swoim 1,7+ mam zalozony bo sie boje zakladac moj radiator bez bo ma zajebiscie twarda zapinke :/

 

qmpel ma na bartku i wszystko jest ok.

wytlumacz mi co ma podkladka do napiecia na ramach ?? jakos nie moge zaczaic :blink:

 

Yyyy nic , nie wiem z kąd to wywnioskowałeś. Tak czy owak mnie to też dziwi. Chociażby to że osiągam wyższe FSB. Max to był 225 teraz 233. Pozatym w wielu tematach czytałem że copper jest wskazany , niektórzy nawet "odprowadzali nim ciepło".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o 2 rodzajach shimów. Z tego mam jeden, teoretycznie przeznaczony dla bartków. A teoretycznie bo po jego założeniu mam temp wyższe o ok 5'C. Najlepiej zobaczyć na temp z i bez shima i wszystko jasne czy mamy odpowiedni dla nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze miesiące używałem też tego i niestety na moim Duron 1.8 powodował że radiator nie dotyka do całej powierzchni rdzenia ;// (widzac to bylo po pascie gdzie sie stykala zprocesorem).

Domyśliłem sie że to chodzi o te gąbeczki na procku. Jedna z nich nie mogła się rozszezyc pod naciskiem radiatora, poniewaz do okola siebie miala właśnie tą oslonke do ochrony przed uszczerbieniem rdzenia.

Poprawilo stabilnosc przy wyższym przetaktowaniu niz to w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie są dwa rodzaje Shimów, jedne na procesory z AXP a drugie na same rdzenie Barton. Normalnie jak idziecie do sklepu to prosząc o Shima dostaniecie najtańszy wyrób, który pasuje zazwyczaj tylko na AXP.

 

Wszystko skupia się na grubości samej podładki i na jej dobremu dopasowaniu. TT miał copper shimy, które pasowały idealnie na dwie wersje i na stare rdzenie i na nowe. Dlatego, że były należycie dopasowane grubością i nie przeszkadzały w prawidłowym odprowadzeniu ciepła.

 

Polecam jednak pierw sprawdzić czy copper będzie dobrze dopasowany do waszego procesora nim zakupicie podkładkę bo później ciężko będzie wam wymienić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby Tracer, ktorego mam na moim bartonku http://allegro.pl/item98110695_podkladka_m..._najtaniej.html byl z tych co "nie pasuje"??? Zauwazylem, ze temperatura raczej rosnie niz delikatnie maleje, niestety nie moge sobie pozwolic na brak shima bo Scythe, ktre mam w opisie wykruszylo by mi cale jadro. Jakies sugestie, moze linki do shimow, ktore dobrze leza ??

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo łamania rdzeni. Ostatnio sie bawiłem na przegrzanym palomino młotkiem i śrubokrętem. Tak naprawde nieźle sie musiałem narobić żeby ukruszyć ten rdzeń. Tak samo było z krawędziami.

 

 

Co myślicie o wywaleniu tych 4 pianek z proca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 4 pianki dają tabliność i równy docisk przy zakłądaniu radiatora, żebyś właśnie rdzenia nie ukruszył. U mnie jak oderawała się i pianka, to właśnie ukruszyłem swojego palomino. Tak więc odrewanie ich nie wydaje mi się najepszym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo łamania rdzeni. Ostatnio sie bawiłem na przegrzanym palomino młotkiem i śrubokrętem. Tak naprawde nieźle sie musiałem narobić żeby ukruszyć ten rdzeń. Tak samo było z krawędziami.

Co myślicie o wywaleniu tych 4 pianek z proca ??

OT ON

 

http://img207.imageshack.us/img207/4329/p10101956xt.jpg

 

OT OFF.

 

Czy ja wiem czy są to twarde jądra ? Jak sie zmotywujesz, to paznokciem róg ukruszysz (twardym paznokciem) :D

Edytowane przez LukeXE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barton ma jadro tej same grubosci, a ze tanie shimy sa wykonane conajmniej miernie to inna sprawa, do bartkow nie pasuje tylko shim ThermaTake'a gdyż jest zbudowany tak że haczy o jakies uklady na procu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo łamania rdzeni. Ostatnio sie bawiłem na przegrzanym palomino młotkiem i śrubokrętem. Tak naprawde nieźle sie musiałem narobić żeby ukruszyć ten rdzeń. Tak samo było z krawędziami.

Co myślicie o wywaleniu tych 4 pianek z proca ??

No racja te rdzenie wcale nie sa takie kruche heh no ale jak sie talent ma to upierniczyc mozna ja shima nie uzywalem nigdy zakladalem rozne radiatory i tylko na jednym ukruszylem rdzen z jednej strony a to tylko dlatego ze byla wyjatkowo beznadziejna zapinka heh ale co ciekawe jak go wkoncu założyłem ( przy okazji 4 razy przyłozyłem płaskim srubokrętem po slotach RAM- hehe ) to na starcie temp mialem odrazu 60 stopni a normanie bylo 45:) .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...