Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

w roznych gniazdach sie czesto roznie kreca :) Jedne pamieci wola zolte, drugie pomaranczowe u mnie np. w zoltych wystepuja niestabilnosci powyzej 260mhz dla pamieci :/ a w pomaranczowych smigaja na 280 full stable :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mni tak samo dfi +karta graficzna na pci i mobo nie chcialo wstac , identyczna sytuacja co u ciebie -mimo ze na gigabyte dzialala bez probemu ta grafa - identyczne objawy jak u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że to kwestia BIOSu... nie mam możliwości włożenia w czerwone gdyż Pentagram mi nie pozwala :-| ...wgrałem najnowszy BIOS i wszystko jest OK i kręci sie też OK sądze że DFI nie zrobiło osobnych slotów (czerwonych) specjalnie do kręcenia bo to aż głupie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wsród posiadaczy dfi - w koncu dojechala do mnie ultra-d z opteronkiem:)

pierwsze pytanko doradzcie jakis sofcik do zarzadzania wiatrakami - tymi dodatkowymi, poniewaz mam w budzie 3 wiatraki i nie chce mi sie ich ustawiac na rezystorach, jest jakis soft do dynamicznego zarzadzania obrotami?

 

pozdrawiam

YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wsród posiadaczy dfi - w koncu dojechala do mnie ultra-d z opteronkiem:)

pierwsze pytanko doradzcie jakis sofcik do zarzadzania wiatrakami - tymi dodatkowymi, poniewaz mam w budzie 3 wiatraki i nie chce mi sie ich ustawiac na rezystorach, jest jakis soft do dynamicznego zarzadzania obrotami?

 

pozdrawiam

YacentY

SpeedFan; zmodyfikowany MBM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yacenty

 

Samrtguardian mamozliwosc kontrolowania 3 wentyli czyli chipset, cpu i fan2. Option i tam masz suwaczki i software control.

a z tego co widzialem plyta ma 5 zlaczy do wentylatorow i chcialbym miec mozliwosc sterowania wszystkimi, albo chociaz pogrupowac je jakos i wszystkie wentylatory obudowy (3) miec pod jednym suwakiem/przelacznikiem

jest taki soft zeby to wszystko ladnie obsluzyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się sterować tylko wentylami na CPU, PWM i NF4...

trudno:)

teraz i tak srednio aktualne bo stwierdzilem ze przetestuje stare wc - na razie taki podstawowy kibel - x3n beta, chlodnica z kadeta i eheim 1046 i temp w porownaniu z boxem spadla o 10stopni - stres 40stopni opek ustawiony 9.5x270 przy wszystkich defaultach

zobaczymy co powie na wiecej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z audio na tej plycie, kabelki sa podlaczone ok - sluchawki plus mikrofon,

karta niby jest rozpoznana przez system niby programy widza karte a w sluchwkach cisza,

jakie drivery instalujecie? bo ja wzielem najnowsze ze strony realteka - wersja a3.96?

moze tu maja byc jakies specjalne?

 

z góry dzięki za pomoc

pozdro YacentY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z audio na tej plycie, kabelki sa podlaczone ok - sluchawki plus mikrofon,

karta niby jest rozpoznana przez system niby programy widza karte a w sluchwkach cisza,

jakie drivery instalujecie? bo ja wzielem najnowsze ze strony realteka - wersja a3.96?

moze tu maja byc jakies specjalne?

 

z góry dzięki za pomoc

pozdro YacentY

Witam,

 

nie wyciagnoles czasem zworek z karajana?? Bo jesli tak to juz wiesz czemu nie dziala:)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i ja dzisiaj zmieniłem swoją Creative na Karajana, zworki wyjąłem i tam wtyknąłem wtyczkę od fronta panelu. Rzeczywiście nie ma dźwięku. Jak mam podłączyć żeby mieć dźwięk zarówno w głośnikach jak i w panelu na słuchawkach???

 

 

z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i ja dzisiaj zmieniłem swoją Creative na Karajana, zworki wyjąłem i tam wtyknąłem wtyczkę od fronta panelu. Rzeczywiście nie ma dźwięku. Jak mam podłączyć żeby mieć dźwięk zarówno w głośnikach jak i w panelu na słuchawkach???

z góry dzięki za pomoc

Hmm to dosc dziwne bo powiedzmy front panel powienien spelniac role zworki, a po podlaczeniu sluchawek dzwiek tylko idzie w sluchawkach. Wiec sprawdz czy dobrze podpioles (moze na odwrot - chodz nie wiem czy sie da) albo w co watpie wtyczke USB z front panelu;) so sprawdz to jeszcze raz i jesli ze zworkami dziala z tylu to musi dzialac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Audigy sie cos zbiesilo i wsadzilem Karajana, nic nie zmienialem tylko na zywca wyciagnalem z pudelka, wsadzilem go do kompa, podlaczylem glosniki, zainstalowalem stery i dziala tip-top.

Nie sprawdzalem jeszcze mikrofonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Audigy sie cos zbiesilo i wsadzilem Karajana, nic nie zmienialem tylko na zywca wyciagnalem z pudelka, wsadzilem go do kompa, podlaczylem glosniki, zainstalowalem stery i dziala tip-top.

Nie sprawdzalem jeszcze mikrofonu.

Ja od wczoraj mam identycny problem. SB live 5.1 nagle przestał działac, płyta go nie wykrywa. Wsadziłem tą integre prosto z pudełka, zainstalowałem stery i hula. Ale dzwiek kijowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Audigy sie cos zbiesilo i wsadzilem Karajana, nic nie zmienialem tylko na zywca wyciagnalem z pudelka, wsadzilem go do kompa, podlaczylem glosniki, zainstalowalem stery i dziala tip-top.

Nie sprawdzalem jeszcze mikrofonu.

 

Ja od wczoraj mam identycny problem. SB live 5.1 nagle przestał działac, płyta go nie wykrywa. Wsadziłem tą integre prosto z pudełka, zainstalowałem stery i hula. Ale dzwiek kijowy ;)

To nie wina płyty, te karty tak mają - kiedyś moja Audigy odmówiła, wyjąłem ją - myślałem ze umarła. Po miesiącu na próbę włożyłem i działa :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazaniem waszego problemu z Audigy i SB jest zainstalowanie wszystkich nowych poprawek do win :) Mi tez dzwiek(wraz z karta urzadzen audio) znikal, a problem byl poruszany na kilku forach(DFI Street miedzy innymi.)pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki mniej lub bardziej lamerski problem (jak dla kogo)....

Otóż na mojej pierd...... mobo by uzyskać 2700MHz musze dać Vcore ok 1.55V/1.6V... Ta płyta wogóle jest jakas dziwna, niekiedy idzie z procem na 2.4 GHz na def a nie kiedy nawet 1.5V nie pomaga. :mur: :mur:

Moje pytanie brzmi: Czy zmiana na DFI Lanparty ultra-d, mogła by cos pomóc w OC proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte, szczególnie ten model nie jest za fajny do oc ;)

 

Ja mam takie pytanie.

 

Mam bios XCEL2 - modded by Hellfire - na nim moje BH6 najlepiej się czują.

Ustawiam sobie 291x11 i div 166

Właczam winde i memki maja 225Mhz, zamiast mieć 245. Czyli z tego wynika, że włącza się Odd Divisor. Odd Divisor w biosie się nie da właczyć/wyłączyć, bo po prostu nie ma tu takiej opcji.

10x320 nie wchodzi w grę, bo max htt procka to około 300 :damage_wall:

Zmiana biosu to ostateczność.

Jakieś pomysły ? :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwiazaniem waszego problemu z Audigy i SB jest zainstalowanie wszystkich nowych poprawek do win :) Mi tez dzwiek(wraz z karta urzadzen audio) znikal, a problem byl poruszany na kilku forach(DFI Street miedzy innymi.)pzdr.

A wiesz może o którą poprawkę trzeba zainstolwać żeby się nic nie kaszaniło?

Ja już kurcze dzisiaj nawet formata zrobiłem żeby zobaczyć czy to coś pomoże, ale [gluteus maximus], nic to nie zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...