Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Moja płyta chyba odjechała, pewnego razu podczas uruchamiania gierki bluescreen i restart od tamtego czasu zaczęły się dziać różne rzeczy podczas próby podkręcania do tego stopnia, ze zacząłem myśleć iż Cruciale mnie w balona robią. Ostatnio znowu zacząłem trochę grzebać no i po 40 minutach testu S&M reset bez powodu. SPrawa tak się skomplikowała, że nie chciał nawet uruchomić się system, poźniej działał sprzęt tylko z jedną pamięcią, następnie tylko co jakiś czas podnosiło płytę. Teraz płyta wstaje tylko po resecie biosu, po wejsciu do ustawień i zachowaniu ich nie wstaje. Dioda diagnostyczna zatrzymuje się na 3 światełkach, czyli jeśli dobrze kombinuje wykrywa procka, ale nie chce widzieć pamięci.

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moim Audigy jest tak ze komp go wykrywa ale sterowniki twierdza ze nie ma sprzetu.

Dokładnie o to chodzi. Chyba wiekszość ludzi ma ten problem.

Czy ktoś ma na to jakieś sensowne rozwiązanie? (pomijając instalacje WSZYSTKICH poprawek do windy)

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82 : sproboj http://kxproject.lugosoft.com/ ja mam live 5.1 digital (sb0100) i jade na nich caly czas, i nie mam zadnych probelmow, stery z tego co wiem nie sa juz rozwijane od jakiegos czasu, ale i tak sporo lepsze niz oryginaly od creative

 

co do poprawek to mam tylko sp2 zintegrowane

Edytowane przez av8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey!

Zmieniłem dobie HDD z ATA-100 na S-ATA, i dopóki oba były włozone wszystko było OK. Ale ATA-100 został sprzedany i nagle sysyem zaczął się ładować odkropnie długo i wogóle wszystko zaczęło działać wolniej :damage_wall:

Da się z tym coś zrobić :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poeksperymentuj może z podłączaniem napędów CD/DVD na różnych kanałach na master i slave, bo z reguły przez to robią się jaja.

Format w ostateczności, ewentualnie reinstalacja sterów od IDE.

Pozdr

 

P.S. Możesz jeszcze zobaczyć czy może ClearCMOS nie pomoże :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dys był kupiony nowy i ten windows ma kilka dni.

A jakiego antyvira używasz. Bo u mnie Norton robił takie jaja (winda się uruchamiała 3-4 minuty), ostatnio nawet blue screeny się zaczęły (po deinstalacji nortona, jak ręką odjął). Ale co się namęczyłem, żeby przyczynę znaleźć, w ciągu tygodnia 6 razy system stawiałem, bo blue screeny były baaaaaardzo często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem związany właśnie z ta płytą główną a jest to DFI LanParty UT nF4 SLI-D. Chodzi o to ze chciałem sobie zmienić bios w moim 7300GT, ale jak cos się stanie i źle wgram bios to karta nie wstanie. Wiem ze wtedy należy mieć pod ręką kartę na PCI. Mam taka kartę i gdy wsadzam ją do portu PCI a mój 7300GT jest dalej w PCI-Ex potem podłączam do tej karty na PCI monitor ustawiam w biosie żeby startował z PCI jednak tak się nie dzieje. Ekran jest po prostu czarny. Karta jest sprawna, bo sprawdzałem. Czy ktoś może orientuje się, czemu tak jest. Jeżeli tak to bardzo by mi pomógł, bo chce zmienić bios w grafie, ale jak mi karta nie wstanie to nie uratuje jej u siebie. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82 : sproboj http://kxproject.lugosoft.com/ ja mam live 5.1 digital (sb0100) i jade na nich caly czas, i nie mam zadnych probelmow, stery z tego co wiem nie sa juz rozwijane od jakiegos czasu, ale i tak sporo lepsze niz oryginaly od creative

 

co do poprawek to mam tylko sp2 zintegrowane

Ja mam sb0060 i kiedyś tez jechałem na kx'ach ale na innej płycie i wszystko śmigało.

Na tym dfi niestety grafa nie działa :( Nie wiem co z tym fantem zrobić.

Trochę już sie stęskniłem za moim Live'm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam antywira. Siec jest za jakims firewallem i odpokac nie miałem jak dotąd żadnych problemów.

Generalnie powiem tak co zauważyłem, jak były podpięte oba dyski wszystko śmigało jak talala. Po odpięciu ATA, S-ATA spowolniał ze 3-4 razy, myslałem że to własnie coś z winą i winda była przeinstalowana, ale to nic nie dało :mur: po ponownym podpięciu ATA wszystko zaczęło śmigać. No ale zjawił się kupiec na ATA i ostał mi się tylko S-ATA który obecnie pozatym ze ma 2 x większą pojemność to sprawuje się jak narazie znacznie gorzej bo wszystko działa wolniej :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zdecydowałem się naspiać po przerwie... Mam problem z zainstalowaniem windy home/xp (oczywiście oryginały) na świeżo założonej matrycy RAID 0. Moja mobo to wersja D więc RAID jest by nvidia. Jakie są objawy: instalator wind wykrywa ślicznie matrycę, wgrywam stery z dyskietki. Następnie Enter=zainstaluj i pojawia się pasek stanu, który pokazuje procent zgranych plików na dysk. W tym momencie w róznych miejscach mam BSODa który powołuje się głównie na błąd na dysku (sprawdzić chkdsk /f).

Konfig jak w podpisie. Procesor i pamięci odkręcone na czas instalki. Dyski (2X Segate 7200.9 160Gb) kupiłem od gościa u którego działały właśnie w RAID 0, ale nie na DFI. Dyski w SATA. Od 3 dni walcze, :mur: ale dziś się poddałem i piszę do Was z prośbą o pomoc. Z tego wszytekigo sflashowałem nawet BIOS z BT na jakiś najnowszy ze stronki DFI... Ktoś da radę pomóć???

ps.:dvd podłączałem pod oba złącza i jako master i jako slave. DVD jest pioneera na uata.

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się...

 

Włączam kompa-pali się dioda zasilania-dysk stoi, wiatraki też...

Restart-zaczyna odpalać, wszystko cacy

 

Temat był wcześniej porszany-był podany link jak postepować w takich przypadkach (coś tam z baterią się robiło, ale nie pamiętam dokładnie),ale teraz ta strona się nie otwiera, no i qpa.

 

Ccmos nie pomogło, zmiana biosu też (ale za to pamięci Geil TCCD ruszyły :D )-takie szczęście w nieszczęściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziałało-odpalił się za 1 razem :lol2: -dzięki za to.

 

...ale... (dlaczego zawsze musi być to ale :huh: ) nie mogę teraz zapisać swoich ustawień do żadnego z 4 banków :-|

Bios wgralem jeszcze raz i dalej to samo... od biedy to mogę sobie to odpuscić, (...ale...) do testów miałem inne ustawienia, na codzień inne... więc działająca opcja zapisu ułatwilaby mi życie.

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi. Chyba wiekszość ludzi ma ten problem.

Czy ktoś ma na to jakieś sensowne rozwiązanie? (pomijając instalacje WSZYSTKICH poprawek do windy)

ja rozwiazalem w przypadku twoim musisz wypakowac z pliku exe stery i dopiero z drivers uruchomic setup przynajmniej mnie to pomagalo ale ja mialem ostatnio lepszy bajer po wlozeniu audigy 2 niewidziala go dfi wogole wiec po 3 probach wkladania 4 raz wlozylem ja doi pieca c.o :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kupilem niedawno plyte Gigabyte GA-K8NF-9 i jestem z niej bardzo niezadowolony, zupelnie nie nadaje sie do podkrecania, sterowanie wiatrakami z biosu nie dziala i jeszcze pare innych rzeczy mnie wkurza. Pomyslalem, a niech tam, doloże i kupie tego slynnego DFI. Pytanie tylko, gdzie go dostac? Przebieglem sie po lokalnych sklepach w Lublinie, ale nigdzie nie ma i zamowic sie nie da. Gdzie można kupić te płytę w rozsądnej cenie? (na allegro tez pustki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Kupilem niedawno plyte Gigabyte GA-K8NF-9 i jestem z niej bardzo niezadowolony, zupelnie nie nadaje sie do podkrecania, sterowanie wiatrakami z biosu nie dziala i jeszcze pare innych rzeczy mnie wkurza. Pomyslalem, a niech tam, doloże i kupie tego slynnego DFI. Pytanie tylko, gdzie go dostac? Przebieglem sie po lokalnych sklepach w Lublinie, ale nigdzie nie ma i zamowic sie nie da. Gdzie można kupić te płytę w rozsądnej cenie? (na allegro tez pustki).

 

Witam,mam pytanie właśnie sprzedalem swoją SB Live! 5.1 i czekam na x-fi xtreme music,i zastępczo wsadzilem Kajarana (ten moduł dzwiękowy od DFI) ale nie mam dzwieku,zadnej plyty ze sterami do tego nie posiadam,jak to odpalić,zaraz wychodze do klienta i szukalem na szybko,jest jakaś opcja zeby to włączyć?Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie właśnie sprzedalem swoją SB Live! 5.1 i czekam na x-fi xtreme music ...

Radziłbym najpierw przeczytać ten temat ;) http://forums.creative.com/creativelabs/bo...ding&page=1

Jest duże prawdopodobieństwo, że karta nie będzie działać na dfi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie bo mnie desperaja ogarnia. Niech chociaż ktoś jakiś pomysł "na sucho" podsunie...

Wyłącz RAID 0. Sformatuj oba dyski oddzielnie i sprawdź chkdsk /f /r czy któryś nie jest walnięty. Potem postaw macierz i sformatuj ją na odpowiedni block (ten domyślny jest chyba najbardziej uniwersalny, o ile pamiętam 64k ale to stawiałem jeszcze na Abicie i tylko przeniosłem dyski na DFI).

Dopiero stawiaj system.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi moi drodzy taką kwestię - nabyłem DFI LP NF4 Ultra-D, niestety pech chciał, że nie modowalną na SLI (zalakowany został jeden ze styków który odpowiadał za moda), no i tutaj rodzi się moje pytanie - czy drugi slot PCI-E 16x jest całkowicie nieaktywny i wyłączony z użytku, czy może można na nim uruchamiać inne urządzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82, chyba Ty powinienes jeszcze raz przeczytac linka, ktorym rzuciles :) Temat nieaktualny :)

 

Ok dzwięk już działa,ale kiedy chce wejśc do panaelu sterowania musze cekać ze 40i skeund ,ma ktoś tak?

I o co chodzi z tym ze na DFi nie będzie ten x-fi działał?Slyszlem coś wczesniej,ale podbno juz jest dobrze, w cyzm był problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz RAID 0. Sformatuj oba dyski oddzielnie i sprawdź chkdsk /f /r czy któryś nie jest walnięty. Potem postaw macierz i sformatuj ją na odpowiedni block (ten domyślny jest chyba najbardziej uniwersalny, o ile pamiętam 64k ale to stawiałem jeszcze na Abicie i tylko przeniosłem dyski na DFI).

Dopiero stawiaj system.

Pozdrawiam!

Dobra rozwiazałem sprawę. Na tym BIOSie nie chce mi działać RAID 0 przy włączpnym command per clock. Bez sensu, ale tak właśnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzwięk już działa,ale kiedy chce wejśc do panaelu sterowania musze cekać ze 40i skeund ,ma ktoś tak?

I o co chodzi z tym ze na DFi nie będzie ten x-fi działał?Slyszlem coś wczesniej,ale podbno juz jest dobrze, w cyzm był problem?

Bardzo możliwe ze chodziło o stare firmware tej karty. Z nowymi nie ma już raczej tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...