Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Zna ktoś miejsce w poslce gdzie mozna jeszcze kupic DFI Lanparty ultra-d. Najlepiej nową na gwarancji! HELP :P

jak ja się rozglądałem za DFI nowymi to tylko RDX200 był do kupienia, a było to ładne 2-3 miechy temu.. W sklepie już nie kupisz DFI nf4 ... Zostaje tylko allegro :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak wam dziają jednostronne hynixy d43 na NF4 Ultra-D. Bo nie mogę się przebić przez granicę 215 Mhz. Na asrocku chodziły 250MHz a na dfi kombinuję i nic.

 

Hynixy na DFI to porażka zresztą sam widzisz jak się podkręcają, lepiej kup coś na UCCC jeśli masz zamiar inwestowac w tę platformę.

 

Podobnie jest z moimi memami . . . wcześniej (na MSI K8N Neo2 Plat. - NF3) chodziły na 500MHz 2.5-3-2-5 a teraz wyciągają ~450. więcej też polecą ale w grach się już wywalają.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że posiadam dysk 160GB (ATA) postanowił coś sobie zmienić... Wybór padł na Samsung-a 250GB (SATAII).

Teraz pytanie, jak go podłączyć i czy będzie działał prawidłowo na złączu SATA, bo w końcu Samsung to niby SATAII?

Gdzie ew. wrzucić dysk, pod złącza supportowane przez chip nF4, czy może Silicon Image Sil 3114, jest jakaś różnica w wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież LP SLI obsługuje SATA2 przez nF4. A nawet gdyby nie to i tak by działało (czasami trzeba było zworkę ustawić).

Pozdrawiam!

Edytowane przez ajsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hynixy na DFI to porażka zresztą sam widzisz jak się podkręcają, lepiej kup coś na UCCC jeśli masz zamiar inwestowac w tę platformę.

 

Podobnie jest z moimi memami . . . wcześniej (na MSI K8N Neo2 Plat. - NF3) chodziły na 500MHz 2.5-3-2-5 a teraz wyciągają ~450. więcej też polecą ale w grach się już wywalają.

 

Pozdrawiam.

Tez tak slyszalem w ostatecznosci pozostaje zonglownie biosami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ma ktoś namiar na kogoś z selektami c2d? Bo widzę, że jakoś nie widzi trafić na coś sensownego:/

 

Nie zebym byl nadgorliwy ale jakos Twoj post nie pasuje do tematu. Poszedl raport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zebym byl nadgorliwy ale jakos Twoj post nie pasuje do tematu. Poszedl raport

no bo pomyliłem zakładke w FF:/ Błąd...

 

A Ty nota bene w szkole też tak skarżyłeś? Lubili Cię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież LP SLI obsługuje SATA2 przez nF4. A nawet gdyby nie to i tak by działało (czasami trzeba było zworkę ustawić).

Pozdrawiam!

Boxster ma SLI-DR więc na płycie obsługę SATA ma przez NF4 lub Sil 3114.

 

Jako, że posiadam dysk 160GB (ATA) postanowił coś sobie zmienić... Wybór padł na Samsung-a 250GB (SATAII).

Teraz pytanie, jak go podłączyć i czy będzie działał prawidłowo na złączu SATA, bo w końcu Samsung to niby SATAII?

Gdzie ew. wrzucić dysk, pod złącza supportowane przez chip nF4, czy może Silicon Image Sil 3114, jest jakaś różnica w wydajności?

Jęśli pamięć mnie nie myli to Sil0icon jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty nota bene w szkole też tak skarżyłeś? Lubili Cię?

Moze troche grzeczniej. Czy mnie lubili czy tez nie to nie ma najmniejszego znaczenia. po prostu zglosilem aby nie bylo bzdurnego posta w tamacie i tyle. Z reszta napisalem w odpowiedzi na Twojego posta. A teraz koniec gadania.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze troche grzeczniej. Czy mnie lubili czy tez nie to nie ma najmniejszego znaczenia. po prostu zglosilem aby nie bylo bzdurnego posta w tamacie i tyle. Z reszta napisalem w odpowiedzi na Twojego posta. A teraz koniec gadania.

EOT

 

Oj widzę, że musimy sobie coś wyjaśnić ...

Po pierwsze nie będzie "koniec gadania" bo Ty tak powiedziałeś, trochę już jetem za stary żeby mnie uciszać i to w taki sposób.

Po drugie taka rada: następnym razem napisz na prv. z sugestią, że może warto przeedytować posta, a nie walić od razu do Centrali/Mamusi/Szefa itp. Mój staż jest podobny do Twojego, a przecież na prawdę można się pomylić (zrobiliśmy to z resztą dziś i Ty i ja).

Po trzecie: jeśli moja reakcja Cię dotknęła to przepraszam za formę.

No to teraz może być EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ostatnio moja mala siostra rozwalila mi potencjometr od freezone'a i wiatrak nie chodzil... ja o tym nie wiedzialem a bawilem sie podkrecajac procka gdy nagle zobaczylem zrzuty ekranu - oczywiscie w skutek wzrostu temperatury ale co wiecej teraz plyta nie wykrywa mi HDD a sprawdzalem go na innej plycie i dziala... czy jest mozliwe ze padl kontroler SATA? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxster ma SLI-DR więc na płycie obsługę SATA ma przez NF4 lub Sil 3114.

Wiem, ale pytał gdzie ma SATA2, i ono również jest w obu.

 

Jęśli pamięć mnie nie myli to Sil0icon jest lepszy.

O ile wiem Sil jest wpięty w PCI, a co za tym idzie tylko 133MB/s do podziału na wszystkie urządzenia na PCI. Niech podpina pod nF4 i nie kombinuje.

 

@Sentex

Mogłeś przegrzać NB oi go nadpalić. Jak nie zmieniałeś chłodzenia na NB to po wyłączeniu wiatraków został tam tylko kawałek blaszki. Sprawdź czy pasta pod nim nie wyschła. Moze wystarczy pastę zmienić.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio smarowałem pastą ze srebrem...

 

moj freezone nie chodził podczas gdy kreciłem proca na ponad 3.1GHz i RAM na 500MHz i podnosiłem V rzecz jasna i teraz nie wykrywa mi dysków...

 

dziwna usterka no ale coz... odesle na gwarancje ale ciekawe czy uznaja a jesli nawet to pewnie zwroca kase bo juz nie ma nigdzie tych plyt :(

 

EDIT:

 

Własnie sie dowiedzialem ze przez brak chlodzenia przy ekstremalnym kreceniu ida scieżki od podstawki procesora do pamieci i to jest wina nie wykrywania dyskow...

 

no coz pozostaje tylko gwarancja :|

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z 3 kośćmi RAM, a mianowicie nie chce płyta ruszyć z taką konfiguracją.

Obniżyłem dzielnik, dałem 2T i dalej nic. Czy ta płytka ma szanse ruszyć z 3 czy musi być zawsze parzyście?

Było. Płyta nie będzie pracowała z 3 kośćmi.

 

Mam poważny problem. Dostałem z gwarancji nową płytę, nową na nią gwarancję. Płyta nie rożni się od odtatniej prawie niczym, prócz tego, że wentylator chpsetu przyklejony był jakimś twardym badziewiem. Drugą rzeczą jest inna kośc biosu, jej symbole PMC 0601 Pm49FL004T-33JCE a wgrany bios to ten z 2006/04/06 czyli NF4LD406, o którym na stronie porducenta jest napisane: The BIOS Upgrade for SST 49LF040B LPC flash ROM Only :huh: . Dziwne, no ale dobra, najnowaszy bios; nie muszę wgrywać sam, gra gitara, zabieramy się za testowanie.

 

Oczywiście na początek max HTT dla płyty, tekże dzielnik pamięci div100, mnożnik procka x5, mnożnik HT x2, napięcia Def (konfig PC1 z siga z tym że pamięc to jedna kość Ulta-X Geila). Zacząłem od HTT 200 testując to Spi16 MB i podbijając ClockGen'em o 10 Mhz, tak dojechałem do 260 Mhz. Dałem 270 Mhz, Apply Values i restart WTF ?? :mur: . Tak więc wszedłem w bios dałem 270, F10 save i restart, sprzęt wstał ale zbootować nie chciał, Bios .. OK ani wcześniejsza wiadomość POST'a nie pokazała się. Próbowałęm podbijać napięcia Chpsetu i LTD bus, podbicie napięcia CPU do 1,50 V pozwoliło bootować, ale i tak były restarty i freezy. Pomogło dopiero obniżenie mnożnika CPU do x4.

 

Tak dojechałem do HTT 280 stable, 290 i znów to samo :mad: , restart. Co się dzieje, nie mam pojęcia 4x290= 1160 Mhz dla procka, pamięci 145 Mhz, HT 2x290= 580 Mhz. Zupełnie zgłupiałem, na domyślnych ustawieniahc procka, pamięci i płyty sprzęt chodzi bezproblemowo, ale nie po to się ma DFI, że chy chodziło domyślnie, pomóżcie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że napięcia płyty def. a przy 280-290HTT trzeba już podbijać napięcie chipsetu i LDT, hmm nie wiem u mnie płytka bez problemu 340HTT robi :-P

Nic nie trzeba podbijać... Bynajmniej moja lata HTT 330 przy 1.5v nf4 i ldt 1.4v czyli to i to stock [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już dostaje [ciach!]lca z tą płytą :[ jeszcze wczoraj było OK a dziś mi sloty pamieci 3 i 4 nie chca działac czyli chwilowo moje pamieci pracuja w single channel... zmieniałem BIOSy, zamieniałem kolejnosc slotów i pamieci i nic! czy mial juz ktos taki przypadek?

(konfig w sygnaturze) jesli nie to chyba wysle ja na gwarancje i tyle :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już dostaje [ciach!]lca z tą płytą :[ jeszcze wczoraj było OK a dziś mi sloty pamieci 3 i 4 nie chca działac czyli chwilowo moje pamieci pracuja w single channel... zmieniałem BIOSy, zamieniałem kolejnosc slotów i pamieci i nic! czy mial juz ktos taki przypadek?

(konfig w sygnaturze) jesli nie to chyba wysle ja na gwarancje i tyle :[

Mniej więcej dlatego wysłałem plytę na gwarancję; przestała wykrywać pamięci.

 

Czy ktoś ma jakies pomysły co do mojego przypadku ?? Moze w biosie czegoś jeszcze nie przestawiłem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...