Skocz do zawartości
Hanu

Dfi Lanparty Nf4 (wszystkie Modele)

Rekomendowane odpowiedzi

elo elo :D od dzis stałem sie posiadaczem tej legendarnej plyty :D W zwiazku z tym mam pytanie, czy nie ma ktoś na zbyciu karajana ? No wiecie o co chodzi xD

Jak juz kupiles krojona ( pisano o tym w 1 czesci faq) plyte to sie nie chwal. Na twoim miejscu kupil bym jakiegokolwiek SB. Audigy 2 jest juz tania jak barszcz a jest o wiele lepzra niz ten gowniany kayan. Edytowane przez ed00s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam TwinMOSy 1A4T(wiadomo BH5 UTT), ustawiłem im napięcie 3.2V, zworka na pozycji do 3.2V. Niestety nie mogę uzyskać częstotliwości większej niż około 210Mhz!! Timingi podobne jak u Mardoka.

Oczywiście zwiększone Max Async Latency, TRFC, TRTW. Pamięci wywalają się w 5 teście memtest (bodajże kopiowanie bloków 64kB).

Osobno pamięci chodzą przynajmniej 235MHz.

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam TwinMOSy 1A4T(wiadomo BH5 UTT), ustawiłem im napięcie 3.2V, zworka na pozycji do 3.2V. Niestety nie mogę uzyskać częstotliwości większej niż około 210Mhz!! Timingi podobne jak u Mardoka.

Oczywiście zwiększone Max Async Latency, TRFC, TRTW. Pamięci wywalają się w 5 teście memtest (bodajże kopiowanie bloków 64kB).

Osobno pamięci chodzą przynajmniej 235MHz.

to nie mogłeś już napisać tych timingów :damage_wall: nie każdy wie ile ma Mardok...

 

dziwne, mam tez twinmosy, tylko że na CH5 i na 3,2V biegają 225@ 2-2-2-5 1T (są do sprzedania)

 

w jakich masz slotach memki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci są w pomarańczowych slotach.

1/1-E-2.0-02-06-02-07-15-02-02-01-04-4128-01-E-DS-0-L7-L2-07.0-N-05.0-256c-E-16-07-D

Kolejność jak w BIOSie.

BIOS: DFI_NF4_1.00_BH&CH_030705

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też te pamięci. Bios LD406 od DFI. Moje miały robić 250, memtest na takich wartościach przejdą ale SP2004 i SPi się sypią. Narazie stabilne z prockiem to co na screenach. Nie chciało mi się wchodzić do Biosu.

Napięcie to 3,4V. Podniesienie czy opuszczenie V psuje stabilność.

 

post-1307-1172652817_thumb.jpg

 

post-1307-1172653260_thumb.jpg

 

Dojście do ustawięń zajęło mi kilka dni i 3 procki:P

Pamięci idą też trochę wyżej ale procek już nie, dlatego zostało tak jak jest. Ogólnie jestem zadowolony:)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Mam prośbę.Otóż chce zainsatlowac sterowniki do DFI UT SLI-D i nie mam cd ze sterownikami a stronka dfi jakos kaleczy transfer do 5kb/s :lol2: Czu może ktos przesłać mi plik "NForce chipset Driver for Windows 2K/XP." do DFI w wersji SLI-D.

 

E-mail: jejoX@interia.pl

 

Ten plik zajmuje cos 30mb ale moze sie uda go wysłać.Bede wdzięczny. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JejoX

www.nvidia.com > ściągasz drivery do Nforce 4...

No racja :damage_wall: Myśallem tylko ze sa jakies specjalne pod dfi.THX.

 

Edit:

 

Tam w polu wyboru co mam wybrac?Bo jest tylko nForce4 SLI dla intela :huh: Mam wybrać nForce4 series AMD???

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to pytanie juz bylo pare razy, ale naprawde niechce mi sie czytac tego wszystkiego po 3 dniach zajec od 8.00 do 18.00 :)

 

Krotka pilka z mojej strony, pasuje na DFI i czy koliduje z grafika ? http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...50&katid=29 Jesli ktos montowal i cos przycinal, to niesamowicie bylbym wdzieczny za jakis fotki tego rozwiazania.

 

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem sobie jedną kości i okazało się ze robi 240Mhz bez zająknięcia, na najbardziej ostrych alphach. nie ruszałem nawet Ready Preamble. :))

Wydaje mi się ze problemem jest to ze kości mimo ze na identycznych układach są na innym PCB, więc jedną z kości bede musiał sprzedać. jeśli ktoś jest zainteresowany to zapraszam do działu giełda.

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to pytanie juz bylo pare razy, ale naprawde niechce mi sie czytac tego wszystkiego po 3 dniach zajec od 8.00 do 18.00 :)

 

Krotka pilka z mojej strony, pasuje na DFI i czy koliduje z grafika ? http://arest.pl/index.php?inc=produkt&...50&katid=29 Jesli ktos montowal i cos przycinal, to niesamowicie bylbym wdzieczny za jakis fotki tego rozwiazania.

 

Z gory dzieki.

z tego co widac to na dfi raczej nie wejdzie tak aby nie przeszkadzal grafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dziubek musiałbyś przełożyć grafe do dolnego slotu, wtedy wejdzie ;] Może skusiłbyś sie na zwykłego niebieskiego zalmana? W temacie ,,alternatywa chłodzenia DFI,, masz pełno fotek co i jak powyginać, albo pokombinował z Zalmanem NBF47 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Dlaczego podczas badania stabilnosci procka poprzez sp2004 i ustawieniach w biosie 250x12, primie mi pokazuje 194x15,5??? :blink:

 

Edit:Eee...przegladanalem lepiej temat za screenami i widze ze to typowe dla dfi.Na asusie mialem zawsze normalnie podane.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra powstrzymajcie sie od takich komentarzy, wiadomo najlepiej wyśmiać a więc ja odpowiem jak człowiek

 

siemka, mam takie pytanie, czy moj tagan 380 da rade z dfi lp ultra-d ?? icon_smile3.gif

Tak pociągnie bez problemu gdyż nawet ,,zwykły,, ModeCom 350GTF z wtyczką 20 pin śmiga na tej płycie ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupilem dfi lan party nF4 Ultra-D i do tego chlodnice arctic cooling 64 freezer pro i wentylator ma wyjscie i zlaczke 4 pinowa a na plycie sa same standardowe 3 pinowe podlaczyc ja do tego standartowego 3 pinowego na plycie? Wiatrak sie kreci wtyczka pasuje tylko jeden pin wystaje poza gniazdo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupilem dfi lan party nF4 Ultra-D i do tego chlodnice arctic cooling 64 freezer pro i wentylator ma wyjscie i zlaczke 4 pinowa a na plycie sa same standardowe 3 pinowe podlaczyc ja do tego standartowego 3 pinowego na plycie? Wiatrak sie kreci wtyczka pasuje tylko jeden pin wystaje poza gniazdo :)

no to jak działa, kręci się i jest ok, to po co to pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam bo wiatrak ma regulowane obroty a tak bedzie sie chyba krecil ze stala predkoscia???

przecież płyta ma moduł PWM, w biose sobie można ustawić auto i tez będziesz miał regulowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi tej blaszki z otworami ktora pzrykreca sie do obudowy i w nia wchodza wyjscia od plyty glownej niewiecie z kad ja ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>????

 

czy stawiajac system na tej plytce musze robic to inaczej niz na zwyklych ecs asusach msi itp??? I czyw trakcie uzytkowania tez sie czyms rozni?? Niechce jej podkrecac dodam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupilem dfi lan party nF4 Ultra-D i do tego chlodnice arctic cooling 64 freezer pro i wentylator ma wyjscie i zlaczke 4 pinowa a na plycie sa same standardowe 3 pinowe podlaczyc ja do tego standartowego 3 pinowego na plycie? Wiatrak sie kreci wtyczka pasuje tylko jeden pin wystaje poza gniazdo :)

Wyjście 4 pin ma za zadanie zarządzanie obrotami wentylatora za pomocą PWM.Z tego co wiem to tylko wentyle do do P4 to mają.Nie przejmuj sie,moze tak być. :wink:

 

Brakuje mi tej blaszki z otworami ktora pzrykreca sie do obudowy i w nia wchodza wyjscia od plyty glownej niewiecie z kad ja ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>????

 

czy stawiajac system na tej plytce musze robic to inaczej niz na zwyklych ecs asusach msi itp??? I czyw trakcie uzytkowania tez sie czyms rozni?? Niechce jej podkrecac dodam.

No ciężko będzie ją dorwać. Może gdzieś na allegro sie uda ale szczerze wątpię .Obejdziesz się bez niej :wink:

 

Wszytko normalnie. Mogłeś kupic Asusa jak nie masz zamiaru podkręcać B-)

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka jest do spzredania z kompletem okablowania kartonem itp za 360 zl oddam od reki

jaka plytke polecicie mam grafike pod PCIE i DDR kingstona hyperX Jakas dobra stabilna plytka do 400zl

polecam udać się do działów "giełda" i "co kupić?" i nie śmiecić już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...